c Slecht spelen en toch winnen! Baasrode werkt aan ommekeer Kangoeroe-dames zorgden bijna voor verrassing Erembodegem opnieuw aan de winst Buggenhout in de top drie Buggenhout blijft op de tweede plaats Kangoeroes-heren gaan op ingeslagen weg verder 22 - 8.11.1991 - De Voorpost VOLLEYBAL Tweede provinciale Snuffel Grembergen 3 Kangoeroes Aalst 1 (15-6, 10-15, 15-13,15-8) Kangoeroes dat op verplaatsing moest bij Snuffel Grembergen, daler uit eerste provinciale, zorgde in de Beiaardstad bijna voor de verrassing van de week. De bezoeksters startten heel voorzichtig, hetgeen hen duur kwam te staan in eindafrekening. De gastvrouwen won nen de eerste set met 15-6 cijfers. Na men de bezoeksters de eerste set als een studieronde, in de tweede set maakte Kangoeroes een vuist en zij namen de maat van de Snuffelmeisjes. Gemakke lijke winst voor Aalst met 10-15 cijfers. De derde set werd een dubbeltje op zijn kant. Grembergen kon voor winst zor gen, maar Kangoeroes kon even goed met de zege aan de haal gegaan zijn. Bij eventuele winst voor Aalst in deze derde set kon de einduitslag er mis schien helemaal anders hebben uitge zien. Nu won Snuffel met 15-13 na een gelijkopgaande skore. Kangoeroes leek na het verlies van deze derde set hele maal aangeslagen. In de vierde set wer den de Kangoeroes-dames overdonderd. Nadat Aalst een 3-5 voorsprong had uitgebouwd, werden in de tweede helft van de set overklast door de gastvrou wen. Snuffel hamerde erop los. Kangoeroes tijdens acht opslagbeurten geen enkel punt skoren. De reserven werd weliswaar door Kan goeroes gewonnen met 1-2 na twee spannende sets, 1-15,16-14,13-15. De ze zege is een pleister op het zere been... Na hun eetfestijn kunnen de Kangoe roes-dames opnieuw aan hun spelpeil werken om de degradatie te ontlopen. Tweede provinciale heren Meerbeke 2 VK Erembodegem 3 (12-15, 13-15, 15-9, 15-7, 8-15) Na een onverwacht verlies tegen Steen huize, waartegen een zwakke prestatie werd afgeleverd moesten de Aalstenaars het opnieuw opnemen tegen een sterke tegenstander. Meerbeke dat enkele spe lers uit eerste divisie heeft overgenomen van Appelterre, is een te duchten tegen stander en van voor de start van de kompetitie de gedoodverfde kampioen. Na meer dan twee uur spel kon Erembo degem de balans in hun voordeel doel overhellen. Nadat in de openingsset een 1-4 voor sprong werd uitgebouwd kon de thuis ploeg op haar beurt een 9-4 voorsprong verzilveren. Op dat ogenblik werd bij VK Jan Valcke erin gebracht voor de minder presterende Danny Verleyzen. De gasten kwamen opnieuw in de wedstrijd en via 9-11 en 12-14 zorgde de ondertussen ingekomen Danny Heyndrickx voor het winnend punt. De tweede set was in de beginfase gelijkopgaand 3-3- De thuis ploeg bracht 8-3 en 10-6 op het skore- bord. Wanneer Guido De Pessemier vier Dames 2e Provinciale Buggenhout 3 Aaigem 0 De ex-le provincialer Aaigem begon heel sterk aan deze wedstrijd en in de eerste set liepen de bezoekers dan ook uit tot 1-6. Het was ook de spannendste van de wedstrijd. Nadat Buggenhout eerst kon gelijk stellen (6-6) kregen we nog een zij aan zij tot 12-12 en zelfs 12-13. Verder kon Aaigem het niet brengen met een beste opslagdruk van Conny Creyelman werden de bezoekers in hun opbouw geremd wat aan de thuisploeg de gele genheid gaf om via Lut Albrecht uit te maken. Ook in de tweede set liep Aai gem uit tot 2-5 maar nu werd het vlug 8-5. Het zou wel nog even spannend worden bij 11-10, maar ook nu was het laatste woord aan de thuisploeg 15-11. In de derde set lieten de bezoekende dames heel vlug de armen zakken en toen de stand 8-0 werd was de wedstrijd ook gespeeld. Het werd nog wel 11-5 maar dan ging Buggenhout vlot kombi- neren en was het meteen bekeken voor de bezoekers en werd de set afgesloten met 15-5. Buggenhout speelde een beste wedstrijd en zelfs toen Aaigem kwam aandringen ging men niet panikeren; het vertrouwen bleef in de ploeg. Het ganse team mag vermeld worden. En coach Van Uytfangfi onderstreepte na de wedstrijd het beste spel van C. Creyel man, nu ook aanvallend op het voor plan. Prima vertoon ook van Lut Al brecht, Liliane Breuckelaers, Ilse De Keyser, Miet Van Wambeke en passeur Erica Albrecht. Goed ingevallen: ook Lieve Gielens, die zaterdag voor de Be ker van Oost-Vlaanderen van start gaat met het fanionteam. 2e Provinciale Heren Buggenhout 3 Steenhuize 2 Met deze zege tegen Steenhuize staat Buggenhout nu op een gedeelde derde plaats. De twee verlieswedstrijden bij de start van de kompetitie zijn nu wel weggevaagd. Zaterdag werd het wel vech ten tot op de meet. Buggenhout dat de eerste twee sets verloor kwam nu weer sterk terug en kon uiteindelijk na twee uiterst spannende sets de balans in evenwicht brengen (2-2). De tie-break moest dan de beslissing brengen. En toen kwam Jean-Marie op het voorplan, aanvallend en blokkend liet hij de wed strijd kantelen in het voordeel van de thuisploeg. Wat Steenhuize ook nog pro beerde: wissels en time-outs brachten geen aarde meer aan de dijk. Daarbij kwam ook dat de bezoekers niet meer durfden aanvallen om dan niet in de fout te gaan. En ze kregen dan ook het loon van de angst. Na een slechte start kon Buggenhout nog een scheve situatie rechtzetten. Tweede provinciale Volleybal. Snuffel-Kangoeroes. Depouillon gaat smashen (vh) punten op rij skoorde met zijn opslag, wezen de bordjes 10-10. Danny Heyndrickx, aangetrokken als trainer-coach, werd onder druk gezet door spelers om aktief aan het spel deel te nemen. Hij kwam dan ook tussen de lijnen om gestalte aan de ploeg te geven en via 12-12 werd de tweede deelzege binnengehaald. Voor de derde set werd Eddy Cassiman in de ploeg gebracht in de plaats van Danny Verleyzen, maar een beter spelend Meerbeke kon de winst naar zich toetrekken in de twee volgende sets. In de vijfde en laatste set kon Meerbeke tot 4-2 uitlopen, maar bij de kampwisseling draaide Erembode gem met een 5-8 voorsprong. Een sterk sluitend blok van VK en de goede aanval len stonden borg dat de geslagen kloof werd behouden. Erembodegem vormt een beter geheel en dit in tegenstelling met Meerbeke dat over sterspelers be schikt, maar kollektief teveel haperin gen vertoont. Een heel goede en faire leiding van Miel Haelterman, die niet minder dan vier spelers die verleden seizoen zijn klub vertegenwoordigden moest beoordelen. Moderna Lebbeke-Hillegem 3-1 (15-5, 12-15, 15-9 en 15-11) De reserven van Moderna hebben op nieuw aangeknoopt met een overwin ning en dit na twee pijnlijke nederlagen. Tegen Hillegem werd met drie tegen nul gewonnen. De setstanden waren 15-8, 15-2 en 15-8. Dit was het werk van een vertimmerd zestal, met een vol vertrou wen aanvallende Mare Vierendeels op de post van hoofdaanvaller, hetgeen voor een gunstige kentering in de ploeg heeft gezorgd. De basiszes van Lebbeke, die vorige week een verrassende nederlaag leden op Drongen, moest zich tegen de kampi oen van vorig seizoen in derde provin ciale herpakken, wou de ploeg geen voeling verliezen met de kop van de rangschikking. Het werd uitkijken of Moderna zich voldoende hersteld had en of de voorbije slechte prestatie enkel op de rekening van een kollektieve off day moest geschreven worden. De eerste set werd door de thuisploeg afgewerkt in amper twintig minuten en dit met overdonderende 15-5 cijfers. Even zag het er naar uit dat de blauw- witten relatief gemakkelijk hun vierde overwinning zouden binnenhalen. De zwakke opslagen van de gastheren lieten echter de bezoekers toe opnieuw in de wedstrijd te komen, wat zij dan ook vol enthousiasme deden. De inzet van de gasten stak schril af tegen het matte vertoon van de jongens van coach Ronny Pieters. De bezoekende aanvallers von den gaten in de Lebbeekse verdediging zowel aan het net als in de lage verdedi ging waren er gaten te vinden als in een Gruyèrekaas. Het was dweilen met de kraan open. De aanvallers van de thuis ploeg waren voorspelbaar in hun akties en de overvloedige aflegballen waren te wijten aan onnauwkeurige passes en konden de tegenstanders voor geen en kel probleem stellen. Het ging in de derde set van kwaad tot erger. In de beginfase konden de gasten tot 1-6 uitlo pen. Gelukkig voor de lokalen kwam er een kentering. Het gevaar werd in de ogen gezien en met gevechtsvolleybal en zonder hun normaal peil te bereiken, werd de nodige setzege behaald. Hetzelfde spelbeeld in de vierde set waarin een ondermaats spelend Lebbe ke het vooral met zichzelf moeilijk had Op een gegeven ogenblik noteerde men zowaar vier foutieve opslagen op rij, iet wat in tweede provinciale niet meer door de beugel kon. In de slotfase van de vierde set kwam Hillegem nog even de neus aan het venster steken zodat met 15-12 uiteindelijk de zware klus werd geklaard. Bij Lebbeke kon men tevreden zijn met de twee punten, want slecht spelen en toch nog winnen dat is het enige dat dan nog telt. Het besef is bij de spelers en de trainer gegroeid dat op de komende trainingen een ommekaar zal moeten bewerkt worden en met een weekeinde zonder kompetitie kan men rustig werken. Tweede provinciale Melle-Kangoeroes Aalst 0-3 (5-15, 11-15, 13-15) Opnieuw een opmerkelijke winst voor de herenploeg van de Aalsterse volley balvereniging en dit tegen Melle, steeds een moeilijk te bekampen tegenstander, moest er ditmaal aan geloven. De piet- wals van Kangoeroes heeft geen medelij den vertoond. Slechts enkel in de derde set kon de thuisploeg een degelijke ver dediging opzetten. In de eerste set gin gen de bezoekers als een TGV van start. In amper vijftien minuten werd de openingsset afgerond. Misschien waren de gastheren een beetje te overmoedig, terugdenkend aan de wedstrijd van vorig seizoen waar ze mede dank zij de mede werking van de scheidsrechter Aalst konden verslaan. Nu waren de bakens verlegd. Er was niets op de leiding aan te merken en de twee scheidsrechters kweten zich van hun taak. Ook de tweede set ging naar Kangoeroes, zij het ditmaal minder gemakkelijk. De derde set was de mooiste van de partij, omdat de spanning te snijden to en de beide ploegen verkochten hue huid duur. Vanaf de start van de derde set kwam Kangoeroes op achterstand met een maximum verschil bij 13-9- De Ajuinen hadden echter nog de krachten de wil om terug te slaan. Via 13-13 werd de totaalzege binnengehaald met de eer ste matchbal. Een zoveelste parel op de kroon van Kangoeroes. De reserven wonnen eveneens hun wed strijd met 0-3- De setstanden van 4-15. 6-15 en 8-15 zullen borg staan vooreen vurig feest op 10 november tijdens hun mossel- en brochettenhappening ten voordele van de klubkas. Volleybal. Snuffel-Kangoeroes. Vergautven en Verheyden klaar voor de aanval (vh) Eerste provinciale Adec Baasrode-Borsbeke 1-3 Volleybal. Snuffel-Kangoeroes. Verheyden kan mooi overtikken (vh) 11-15,15-7,11-15, 9-15 Na de zware opdoffer aan huis tegen Ursel was hetvoor de Adec aanhang een angtig afwachten hoe de spelers zouden reageren. Op de trainingen is er keihard gewerkt om in de kortst mogelijke tijd het spelpeil van seizoen begin opnieuw te bereiken. Er werd tevens een aardig woordje gewisseld, zodat de spelers vol overtuiging en nieuwe moed aan de nieuwe opdracht begonnen. Een over tuigende beginstart die naar een 7-4 voorsprong leidde opende nieuwe pers pectieven. Na een gelijkopgaand verloop van de skore begingen de thuisspelers enkele persoonlijke fouten hetgeen hen de openingsset kostten. De gastheren waren door dit verlies niet aangeslagen. Ze brachten in de tweede set een goed spel vol variaties hetgeen bij de trouwe supporters een priem onder het hart was, want het vertrouwen was terug in de gelederen. Via vlotte kombinaties, met een degelijk blok en vooral de preciese opslagen hielden ze de bezoe kers van het net. Tijdens de derde set gingen de palingboertjes op hun elan verder. Tot 9-9 konden de bezoekers aanklampen, maar de thuisploeg moest in de eindfase begeven, want een goed spelend Borsbeke akteerde beter. De vierde set zorgde voor sensatie en veel hilariteit in de zaal. De hoofdrolspe lers, de mannen in het wit maakten er een zooitje van. Neutrale waarnemers konden hun ogen niet geloven, hoe de scheidsrechten; een loopje namen met de reglementen. Alles wat in het nadeel van de thuisploeg kon geblazen worden kwam aan de beurt. Ongelooflijk, dat is het enige woord. Van Volleybal kwam in de vierde set nog weinig voor en de Adec spelers werden op die proef ge; Kaarten werden er niet getrokken, maar na de wedstrijd kwam de tweede scheidsrechter de thuisspelers in hun gezicht uitlachen. Ondanks de neder laag is het bestuur tevreden dat de spe lers alles in het werk gesteld hebben om zo vlug mogelijk het goede ritme terug te vinden. Het spelpeil van Baasrode was reeds stukken beter tegenover de wee voorgaande partijen. Het verlies van Wachtebeke en Gaver verlicht het verlies enigszins. Klassement eerste provinciale 1. Ursel 7 6 113 2. Adec Baasr. 7 4 3 1' 3- Gavers 6 5 110 4. Wachteb. 5 4 19

De Voorpost | 1991 | | pagina 22