Aikido Ken Kyu Kai Massa kandidaten voor provinciale titels Transfernieuws in het Gewest Aalst-Dendermonde Provinciale karatekampioenschappen in Dendermonde Kaatsen De Voorpost - 8.11.1991 - 23 KAATSEN KARATE Aelbrecht Nieuwerkerken Wieze Sportief De Backer Gert Opstal Pelote Nieuwerkerken De Man Peter Opstal Pelote Hamme St.-Anna Windey Kris Puurs Hamme-Zogge Van Kerckhove Rudy Terjoden Brussegem (def.) De Vis Hugo Terjoden Nieuwerkerken Janssens Chris Wieze Sportief Herdersem Aubroeck Hans Wieze Sportief Brussegem De Smet Chris Wieze Sportief Hamme St.-Anna Meysman Tim Buggenhout T. Opstal (Jeugd 1 jaar) Heyndrickx Davy Denderbelle Brussegem (idem) Straetmans Hamme-Zogge Hamme St.-Anna (idem) Huysmans Kastel VA Baasrode (idem) Janssens Kastel HTR Baasrode (idem) Ruysevelt Terjoden Iddergem (idem) De Boelpaep Terjoden Nieuwerkerken Verleyen Steven Wieze Sportief Hamme St.-Anna (idem) Nissens Lieve Herne VA Baasrode Duyckel Dirk Idegem Aalst Herleving Anckaert Bart Zandbergen Brussegem De Kerpel Aalst Herleving Hoké Erembodegem Boulonne Aalst Herleving Opwijk Huyck VA Baasrode Merchtem (1 jaar) Erpels VA Baasrode Merchtem (1 jaar) Van Damme Davy VA Baasrode Brussegem Cami Gunther Brussegem Opstal Pelote Francotte Brussegem Opwijk VBR (1 jaar) Sunaert Denderbelle Herne De Len Denderbelle Terjoden De Coninck Denderbelle Wieze Sportief De Smet Denderbelle Wieze Sportief Lambert Herdersem Hoké Erembodegem Aelbrecht Jan Hoké Erembodegem Baardegem Baetens Nieuwerkerken Merchtem Heyndrickx Michel Hoké Erembodegem Nieuwerkerken Van Hove Merchtem Baardegem Wielandt Kastel VA Baasrode Aikido is niet langer een onbekende krijgskunst in Aalst. Ken Kyu Kai, geves tigd in de RBS De Arend in de Binnen straat 308 te Aalst nodigde reeds veel gastleraars uit. Op 27 september kwam voor het eerst de Japanner SEKI-Sensei naar Aalst waarbij de club een groot aantal deelnemers uit de vier windstre ken van België ontving. Toch zijn er nog heel wat vragen rond deze boeiende krijgskunst die in het begin van deze eeuw ontwikkeld werd doorO-sensei MORIHEIUESHIBA. Deze grote filosoof bestudeerde vele oude krijgskunsten en combineerde deze met zijn eigen levensvriendelijke opvattin gen tot de specifieke krijgskunst die Aikido vandaag geworden is. Aikido, letterlijk: de Weg naar de Geeste lijke Harmonie, heeft het beste uit de verschillende krijgskunsten gedistileerd en door steeds verdere verbeteringen toe te brengen ontstond de meest zuivere vorm van Oosterse krijgskunsten. Dank zij de levensfilosofie van Ueshiba is Aiki do echter veel meer geworden dan een verdedigings- of krijgskunst. Aikido is voornamelijk een leerschool in spiritue le eenwording met de natuur en richt zich aldus tot iedereen die bereid is om zichzelf lichamelijk, geestelijk en mo reel te verbeteren, zonder onderscheid des persoons. In Aikido komt het er namelijk niet zozeer op aan om de aanvaller te over winnen. De hoofddoelstelling is het overwinnen van zichzelf, en alleen die mensen die zichzelf hebben leren over winnen, zullen ook invloed op hun eigen omgeving kunnen uitoefen. Mensen die een onevenwichtig leven leiden, gebukt gaan onder stress, oververmoeidheid, enz... hebben het niet gemakkelijk in de •struggle for life» die we allen doorma- Karate. Deze drie knapen werden de laureaten bij de kadetten-heren tijdens de provinciale kata-kampioenschappen, georganiseerd door Mare Nobels in de Karate. Sportschepen Jan Van Damme en verantwoordelijke Mare Nobels met sporthal van Appels (vh) de laureaten van de reeks kadetten-dames (vh) ken. Aikido helpt de persoonlijkheid te sterken en verhoogt het weerstandsver mogen. We leren alle mogelijke conflict situaties overwinnen op een niet-agres- sieve manier want Aikido is liefde, en liefde kent geen vijand. Maar Aikido is ook gezond voor het lichaam. Je kan er heel jong mee begin nen en ermee doorgaan zolang je nog fit genoeg bent om te lopen. In aikido bestaat bovendien geen competitie zo dat iedereen leert volgens zijn eigen ritme. Voor jong en oud dus, man en vrouw. Het voornaamste element is na melijk niet de spierkracht maar wel de kracht van de ademhaling samen met het leren eenmaken der tegengestelden Yin en Yang. Aikido is dynamisch en choreografisch ook heel mooi om zien. Er wordt geoefend in de traditionele uitrusting van de samoerai, en op blote voeten, zodat de vele zenuwkanalen die in de voeten eindigen constant worden gemasseerd. Zo wordt niet alleen het bewegingsstelsel versoepelt maar ook alle organen positief gestimuleerd. Het lichaam ontspant en de stress van het dagelijkse leven vloeit weg. Het klinkt allemaal ingewikkeld. Laat u daardoor niet afschrikken en kom vrij blijvend een kijkje nemen tijdens de lessen die doorgaan op vrijdag van 19 30 - 21.30 u, en op zondagvoormiddag van 10.00 tot 11.30 u. in «de Arend» in de Binnenstraat 308 te Aalst. (Ingang via speelplein). De eerste lessen zijn gratis en een soepel zittende training is al wat u nodig heeft. Voor bijkomende inlichtingen kunt u steeds terecht bij: Ulrich tel. 053/70.28.30 Karin tel. 053/78.09.88 Peter tel. 02/582.22.62 Zondag II. ging in de sporthal van Ap- pels-Dendermonde het provinciaal ka- rate-kampioenschap door voor minie men en kadetten. (KATA) Een 65-tal jongeren namen eraan deel. Er waren twee reeksen nl. miniemen en kadetten (8 -14 jaar). KATA is te vergelijken met een opgelegde reeks oefeningen in gymnastiek. Het betreft dus als het ware een schijnge vecht met meerdere tegenstrevers. Een aantal technieken, internationaal be paald, dienen in een bepaalde volgorde uitgevoerd te worden. 5 juryleden hou den bij hun beoordeling rekening met juistheid van uitvoering, concentratie, evenwicht en uitstraling van de deelne mer. Sportschepen dhr. J. Van Damme, in het gezelschap van de provinciale verant woordelijke Nobels Mare, deelden de bekers uit. Miniemen jongensDe Neve (Dender leeuw); Schuermans (Lebbeke); Keste- lijn (Lokeren). Miniemen meisjesKindt (Lebbeke); Ringoot (Lebb.); De Clercq (Dender monde). Kadetten jongensGennens (Lokeren); Theken (Denderleeuw); Van Goethem (Lebb.) Kadetten meisjesReynvoet (Gent); Roels (Lokeren); De Coman (Dender- houtem). BADMINTON Gevechtssporten. Aikido in Aalst (xl) Zwijnaarde. Met meer dan 200 inschrij vingen, en 70 meer dan vorig seizoen te Wachtebeke, was dit het grootste provin ciaal kampioenschap ooit georgani seerd. Spijtig was natuurlijk dat uittredende kampioenen Stefaan De Rijcke en Thier ry De Decker niet meer konden aanwe zig zijn. Zij transfereerden immers naar Kortrijk. Ook Peter Hermans kon onver wachts niet deelnemen omdat hij gese lecteerd werd via de topsportschool voor een uitwisseling met een Parijse ploeg. In de BI reeks hadden de 33-jarige Franky Weyn, finalist vorig seizoen te Wachtebeke, en de 16-jarige B2 Sven Van Delsen (Nilston), elk drie wedstrij den gewonnen in de mannenpoule. Hun onderlinge wedstrijd zou dus de nieuwe provinciale kampioen aanduiden. Tus sen twee verdedigend spelende spelers kon het niet anders of dit zou een prachtige langdurende finale worden. En inderdaad. Verloor Van Delsen, die trouwens reeds het tornooi van Scaldis had gewonnen in de BI, de eerste set met 12-15, begon zijn betere fysiek en techniek sterk door te wegen. Uiteinde lijk zou hij met 15-10 en 15-7 de ex-A2 verslaan. En dan te bedenken dat Sven Van Delsen op de provinciale vorig jaar in twee sets finale Cl verloor van Patrick Van Der Stricht (Beveren). Ann Brisau (Flying shuttles) hernieuw de haar titel door in een poule van vier in drie sets te winnen van Linda Bossier (Latem). Grote belofte voor de Mintons, Christof Decaigny, haalde door een kniekwetsuur net de finale mannen B2 niet. Tegen de latere winnaar Frank Van Parijs (Vulcain) verloor hij in de derde set met 17-14. Onderaan de tabel had Alain Berckmoes (Drive) het zwaar te verduren. Zowel tegen Mervilde, Boe mans als Muller had hij drie sets nodig om een plaats in finale te veroveren. Bovendien had hij met Sven Van Delsen ook de dubbelfinale gewonnen. Een dominerende Van Parijs die alle wed strijden in twee gemakkelijke sets had kunnen afwerken, speelde daar op in. Met 15-12 en 18-16 versloeg hij de eerste jaars senior. Een wederoptredende Sandra Funk (Flying shuttles) pakte meteen de titel tegen de Brabantse maar naar Drive getransfereerde Katty Laverge met 11-4 en 11-6. Een afgelopen weekend in supervorm verkerende Stefaan Van Winckel (Loke ren) bereikte net als zijn clubgenoten Van Belle en Van Bouwel een plaats bij de laatste vier. De vierde was Ive De Ruysscher (Drive). De Ruysscher ver loor van Van Bouwel en Van Belle moest de duimen leggen tegen Van Winckel. In finale stond er geen maat op een supe rieur en razendsnel spelende Stefaan Van Winckel. Met 15-9 en 15-5 winst heeft de Lokerenaar, evenals Jan Van Belle trouwens, nog een dubbeloverwin- ning nodig om B2 te zijn. Bij de vrouwen won Annick Peeters (Danlie) met 11-6 en 11-5 van Ann Mannaert (Drive). Maar eventjes 57 deelnemers in de mannen C2. Daar was Geert Verlinden de betere. Tot in de finale was zijn maximum verlies 8 punten. Tegen Pa trick D'Hondt won hij op fysiek met 13-15 en twee keer 15-1. Kathleen De- clercq (Latem) die op het tornooi van Latem onlang nog finale speelde, on derstreepte haar Cl ambities, door op de provinciale met twee keer 11-0 te winnen van een gedemotiveerde Annick Van- derstraeten. In de D reeks won Andy Vanderpoorten (Wetteren) van Frans Saeys (Drive) en was Mia Verschraegen sterker dan Greta Claessen. Bij de jeugd tot 14 jaar speelden Hans Willems en Christof Van Landschoot (Adegemse) finale. Met 15-6 en 15-5 was Willems deze keer de betere. Liv Van Delsen (Nilston) werd provinciaal jeugd kampioene door te winnen van Isabelle Van Landschoot (Adegemse). Bij de veteranen speelden het broeder paar Marnix en Arséne Snoeck finale. Met 15-7 en 15-1 won Marnix. Lisette Van Heesbeke (Flying shuttles) was sterker dan Rita Hageman (Eikenlo). (L.C.) Van 19 tot 22 december zal de Post in ruime mate aanwezig zijn op de Nationale Competitieve Tentoonstelling 'Gandae 91 die plaats heeft in het ICC, Citadelpark te Gent. De officiële postzegelkatalogus van België voor 1992 uitgegeven door de Belgische Beroepskamer voor Postzegelhandelaren is te verkijgen in de postkantoren aan de prijs van 49? fr. Karate. De eerste drie van de miniemen-dames tijdens de provinciale kata-kam- pioenschappen voor de jeugd in de sporthal van Appels (vh) Karate. De eerste drie van de miniemen-heren na de provinciale karate-kam- pioenschappen in Appels (vh) Karate. De belangstelling was enorm voor het provinciaal karatekampioenschap der jeugdreeksen vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 23