3T M De Voorpost De Eendrachter HAN GRIJZENHOUT Van niemand kwaad gesproken, maar toch ons gedacht gezegd WELKOM SC CHARLEROI EEN WEEKBLAD VOOR NIEUWSGIERIGE EN SPORTIEVE MENSEN De Eendracrter -3 TORENHOF, INTERVIEW PAVILJOEN )|muylaert optiek ®~®lmuylaert 1 Elke vrijdagmorgen te koop bij uw dagbladhandelaar RESTAURANT BUSINESS-CLUB E. AALST Uitb. Roberecht J. Jan Jeliestraat 38 9300 AALST 053/21.10.52 Woensdag gesloten. Banketten tot 75 personen Zakendiners Fijne keuken met menu's volgens de marktaanvoer Traiteurdienst Café Carlos Van den Neste- Bosseman Verzorgde bediening Grote Markt 5 9300 AALST *053/21.17.94 PATRICK MUYLAERT OPTICIEN - OPTOMETRIST Dendermondsestwg. 3 9300 AALST 053/78.53.11 GEZINSZEGELS OPENINGSUREN: 9-12.30 en 13.30-17 u. Zaterdag tot 17 u. Donderdagvoormiddag gesloten. Het binnenhalen van de ervaren Am sterdammer Han Grijzenhout, achten vijftig jaar en ondervinding zat, werd nog overstemd door het ontslag van voorganger Fazekas, nieuws dat in sloeg als een bom en blijkbaar in eerste instantie vooral voorzitter en manager als een noodzakelijke ingreep bestem pelden. Gedane zaken nemen echter geen keer en iedereen moet zich neer leggen bij het realistische «life goes on». Met ons aller objektief voor ogen de klub in eerste houden, hopen wij maar dat de nieuwe oefenmeester in zijn opzet van «meester-dépanneur» ook deze keer mag slagen, want wie Eendracht kan redden speelt geen rol als we bedenken dat iedereen die met onze vereniging begaan is in wezen hetzelfde betracht. Een Nederlander die onze hoogste afdeling als zijn broekzak kent Een vraag waar ik na twintig jaar dienst enigszins met tegenzin op antwoord. Zouden de mensen het echt nog niet weten, enfin, laat mij even nadenken zodat ik mij aan geen onnauwkeurighe den bezondig. Ik stak van wal bij Ajax om eerder vlug over te schakelen naar de Belgische kompetitie bij Cercfe Brugge -een beetje een rode draad in mijn trainers loopbaan -vervolgens bij Lokeren, na dien opnieuw Cercle Brugge - kampi oen in tweede nationale - en om het bij «Brugge die scone» te houden de over steek naar Club Brugge met een kam pioenstitel er bovenop, dan Gent waar een konflikt met toenmalig voorzitter De Meester mij zuur opbrak, afgewis seld met een urgente reddingsoperatie bij KV Oostende om naar oude stal Cercle Brugge terug te keren, nadien op te stappen naar Waterschei, terug van weggeweest bij AA Gent met Euro pese voetbalhoogdagen toen we slechts door Göteborg in de derde ronde werden uitgeschakeld, vervol gens een overstapje naar KV Kortrijk en tenslotte terugkeer naar een oude vlam Cercle Brugge en de cirkel is zowat rond. Een waslijst van ploegen Het minste wat je kan zeggen is dat ik zeker bij de pakken niet bleef zitten. In vele gevallen werd op mijn kunde be roep gedaan door elftallen die serieus in de problemen zaten. Als meester-dé panneur slaagde ik er meestal in om de plooien glad te strijken en de pro bleemgevallen naar een veilige haven te loodsen om achteraf dikwijls - als het karwei geklaard was - wandelen gestuurd te worden. Dat went wel als ik niet ontdaan van enige trots terugblik op de mooie resultaten behaald naast geslaagde reddingsoperaties. Ik som even voor de vuist op kampioen met Cercle Brugge in tweede nationale, kampioen met Club Brugge in de hoogste voetbalklasse, Europees voet bal met AA Gent. Ik wil alleen duidelijk maken dat ik overal en steeds getracht heb de job in casu tot een goed eind te brengen en de taal der cijfers leert me dat ik daar in vele gevallen suksesvol ben geweest. Het risiko een geliefd trainer op te volgen We moeten realist zijn in dat soort za ken en zich hard durven opstellen. Bij de eindafrekening zal ik beoordeeld worden op mijn prestaties en die verta len zich in de rangschikking van ons elftal op het einde van de kompetitie met als bijkomende faktor gescoorde doelpunten en de tegentreffers. Een man opvolgen die geliefd is bij de sup porters is uiteraard niet gemakkelijk maar je moet toch relativeren met het gezegde de één zijn dood is de ande re zijn brood. Dat klinkt misschien hard maar wat is dit niet in het leven Een trainer die op de wip zit wordt opge volgd door een kandidaat die al voor zijn ontslag in de running was en aast in sommige gevallen zelf al op een nieu we betrekking. Paul Theunis zal de laatste zijn om dit te ontkennen. Wat Eendracht Aalst betreft, verwijs ik in verband met mijn opvolging van Faze kas naar een eerder ervaren belevenis toen ik bij Cercle Brugge de alomge- prezen Urbain Braems kwam vervan- «'t Kan verkeren», zei Bredero (1585- 1615). Awel, ik vraag mij af hoe dienen braven Amsterdammer ginder vanover de Moerdijk dat in zijnen tijd al kon gewe ten hebben. Pas op, die man heeft in zijn leven diverse literair hoogstaande werken geschreven als daar zijn •Klucht van de Koe», «Klucht van Sy- men zonder Soetigheyt», «Klucht van de Molenaar», kortom, niets anders dan kluchten. Maar dat hij eeuwen ge leden al kon voorspellen wat onzen geliefden Eendracht allemaal boven eht hoofd zou hangen injaar '91dat is grote klasse. Wat zeg ik Ere-klasse zou ik dat durven noemen. Ik heb deze keer lang getwijfeld of als- dat ik nog wel wat zou durven neerpen nen, want aangezien dat ik ook nog maar pas in de grote eendrachtige fa milie ben opgenomen moet zelfs de lieveling als die Zwawietjen ondertus sen toch wel geworden is, goed op zijn tellen letten. Weet ge dat ik aan nie mand durf vertellen dat zelfs hoogst aande figuren geprobeerd hebben mij om te kopen met wat snoep om slechts alleen en enkel de goede en aangena me dinges te propageren. Maar onze pa zeijongsken, schrijf gij maar wat dat ge over de situatie denkt en als er u »ts overkomt, een gele kaart of een schorsing, awel, dan gaan we in stoet naar Kerksken bij Paula en die kan via een langen arm u direkt hoofdcorres pondent maken bij het clubblad van HaHa Gent. Want zie, het is met pijn in 't hart dat ik na het zo erg besproken ontslag van de Laszlo (ondertussen zal hij wel goed begrijpen dat trainer zijn een riskant eenmansbedrijf is) enige dagen nadien zag dat ze daar in de Bredestraat van op 't eerste verdiep vanalles in een grote container aan 't smijten waren. Niks bijzonders eigenlijk, alleen veel bruin hout en waardeloos materiaal, eigenlijk min of meer allemaal tweede klasse materialen waarmee dat ze nu niks meer kunnen doen. 't Schijnt dat ze daarboven alles aan het inrichten zijn met modernere design meubelkes allemaal vervaardigd uit een speciale, ingevoerde grijze houtsoort die in ons streken niet te vinden is. Wie dat in die periode ook met zijn handen in zijn haar gezeten heeft is dienen braven jongen van dat nieuw geopend spijshuis. Pas op hé, dienen wil daar een nieuwe zaak opstarten en gelijk of dat iedereen dat zou doen laat hij hem daar wat propere menukes af drukken met zijn diverse dagschotel- kes, en of dat er den Duvel mee ge moeid was moet hij al direkt zijn kaart wijzigen en overal «Hongaarse goe- lash» vervangen door «Gentse Water zooi». Hij zou dat eerst niet zinnens geweest zijn maar, volgens dat onze pad had horen zeggen, zat hij ook op de wip en was hij wreed benauwd dat zijn positie zou in gevaar komen. Over water gesproken, ge had er moe ten bij zijn bij den R.W.D.M. Maar in den Brussel zijn dat straffe kadés zunne. Die zetten daar op een gegeven mo ment een bordje met piscine en gelijk of iedereen denkt ge dan dat ze daar mee een zwembad bedoelen. Jeur gen. Kort na mijn aanwerving heeft geen kat nog de link gelegd tussen ercle en Braems. Positieve balans na een eerste door lichting Een eerste diagnose brengt zowel hoopgevende zaken als tekortkomin gen aan het licht. En eerlijk gezegd, verwacht van mij na een weekje geen definitieve konklusie. Als nieuwe trai ner ben je verplicht om de ploeg door te lichten en de mankementen vast te stellen. Het is voor mij een uitdaging om, eens die faze achter de rug, daar met al mijn §nergie naar oplossingen te zoeken en een sluitende remedie uit te dokteren. Je kan natuurlijk niet naast in het oog springende onvolmaaktheden kijken. Dat bleek het duidelijkst bij de analyse van onze recentste wedstrij den de bekerwedstrijd tegen SK Ton geren, een staartploeg uit tweede en de kompetitiematch tegen RWDM, een meeloper in eerste. Het verschil tussen beide wedstrijden was hemelsbreed. Tegen de tweedeklasser wonnen we verdiend zonder de pannen van het dak te spelen en tegen een ploeg uit eerste die het zelf niet breed heeft, kombineerden we bijwijlen niet onaar dig maar werd ons tergend gebrek aan trefkracht afgestraft. Men kan moeilijk kansen verzilveren als men er eerst niet in slaagt om ze te kreëren. Verder wil ik niet verhelen dat de konditie van be paalde spelers te wensen overlaat maar daar kan en moet aan gewerkt worden. De balans zal pas definitief naar positief overhellen als wij er in slagen om bij Eendracht Aalsteen aan tal dingen los te maken. De spelers moeten niet alleen individueel maar ook als ploeg boven zichzelf uitgroei en. De spelers moéten er naar streven om titularis te worden van een winnend team. De konfrontatie met rechtstreek se konkurrenten moet ons punten op leveren en verlies zal niet alleen de kloof vergroten maar de spelers gede moraliseerd achterlaten. We moeten absoluut vermijden dat er een mentali teit van berusting in het onafwendbare zich gaat manifesteren. Ontreddering mag zich van de groep niet meester maken of het einde is nabij. We moeten evolueren naar een evenwichtig ge heel vooral op het fysische vlak, waar er geen plaats is voor mineurstemming en met potentiële kandidaten bij de invallers die als evenwaardige elemen ten op elk moment in de kern kunnen ingeschakeld worden. We moeten er naar streven om de punten die we lie ten liggen tegen rechtstreekse tegen strevers te rekupereren door stunts uit te halen tegen gereputeerde ploegen. Eendracht Aalst voor U de grote on bekende Helemaal niet. Ik duikel fris in de diver se problemen van een club die vecht tegen de degradatie. Vooraleer Aalst mijn nieuwe werkgever werd had ik mij al voldoende gedokumenteerd over de nieuwkomer in eerste klasse. Een routi ne die ik trouwens toepas op alle elftal len uit de hoogste afdeling en wat ik jullie met de glimlach kan aantonen door naar een dikke bundel fiches te verwijzen met een schat aan informatie over alle eersteklassers. Ik had dus al van tevoren een eerste analyse ge maakt in verband met mijn toekomstige werkgever. Als ik er bewuste fiche op nakijk was het voor mij helemaal geen raadsel dat jullie in de thuiswedstrijd tegen FC Luik de boot ingingen, als ik overloop welke basispionnen jullie in die wedstrijd moeten missen Chun- ga, De Wolf, Limpens, Van Peteghem en Peeters. Alleen maar om te bewijzen dat ik het reilen en zeilen in eerste klas se op de voet volg en er voor mij in wezen geen onbekenden in onze hoogste voetbalafdeling bijlopen. En de toekomst Mijn voorganger stelde dat zonder te genslagen en kwetsuren de redding een feit zou worden en bij mijn aanwer ving liet ik mij tot een zelfde statement verleiden. Daar blijf ik bij en de eind rangschikking van het seizoen 91 -92 in eerste nationale zal uitwijzen of ik het bij het rechte eind had. Ik herhaal nog maals dat er voldoende talent aanwe zig is om de redding te realiseren en ik vertik het de toekomst somber in te kijken als ik bedenk dat wij bijvoor beeld nog veel geld kunnen verdienen in de Beker van België en de resteren de 22 kompetitiewedstrijden. Wie zei daar weer dat Eendracht Aalst een vo gel voor de kat is A. De Mey J.-P. Van Hauwe jong, die laten gewoon hun voetbal plein onder water lopen. Awel, ik moet toegeven dat ons jongens niet zijn op geleid om te zwemmen en dat zij zich angstvallig hebben proberen boven water te houden, er waren er zelfs die een paar waterkansjes hebben kunnen versieren. Na de rust, ge weet hoe dat zoiets gaat, was er weeral kritiek omdat een bepaalde speler niet terug op het plein verscheen. Maar zie, de mensen weten niet dat als ge juist voor den break daar in dat verschrikkelijk diep water aan de linker-cornervlag terecht komt, en er zich tijdens de rust ver schijnselen voordoen van de fameuze caissonziekte, zij dat water op d'een of d'ander manier moeten proberen af te drijven. Al blij dat er geen enkele van onze pionnen verdronken is want wij zullen ze nog hard nodig hebben om ons schip boven water te houden. Ons ma heeft gevraagd ofdat onze pa een van deze dagen eens naar de grootstad zou willen rijden met ons, kwestie van eens naar het speelgoed te gaan zien dat ik mij aan Sinte-Merten zou willen vragen. Hij was akkoord nu dat onze Lada weer goed start sinds dat hij nieuwe bougies gestoken heeft. Op één voorwaarde echter dat ik niet zou beginnen met naar een voetbal of een voetbalkickerken te vragen. Maar ik zei maar nee paken, ik ben al content met een rood lanteereken dat kan ik dan samen met uw oude bougies bezi gen om in de kerstboom te hangen, daar hebben we tot na nieuwjaar nog plezier aan. In het tussenseizoen gebeurde er weinig met Sporting Charleroi. Trainer Georges Heylens lonkte even naar Club Brugge maar verlengde uiteindelijk toch zijn kontrakt. Aankopen die enigszins vermeldenswaard zijn mogen we Malbasa van FC Luik noemen en de Zweed Par Zetterberg, niet goed genoeg voor Anderlecht maar zeker bruikbaar voor Charleroi. Weinig nieuws dus alhoewel... men noteerde heel wat meer beweging vanaf de kompetitiestart, he laas niet op het terrein want daar lukte niets meer. Georges Heylens werd bedankt voor be wezen diensten en hulpcoach Mertens - gelijk tijdig met Heylens toendertijd uit Aalst vertrok ken - kon de stress niet aan en drong aan op de aanwerving van een hoofdtrainer. Het werd Lu- ka Peruzovic. Luka Peruzovic Peruzovic kende zes suksesvolle jaren bij An derlecht, hij won er drie titels en een Europa cup. Een maand geleden streek hij neer op Mambourg als redder in nood want Charleroi bengelt onderaan, soms eens haasje over met ons aller Eendracht Aalst maar vooruitkomen doen ze niet. Luka wou persé trainer worden toen hij in '86 Anderlecht verliet. Hij voetbalde nog een half jaar in Split, liep ondertussen trainerschool, kwam in de jeugdwerking te recht en kreeg uiteindelijk de hoofdverantwoor delijkheid van de eerste ploeg van Split Hij eindigde derde in het kampioenschap en speelde de bekerfinale. Er waren teveel politie ke problemen in zijn land en naar waar kon hij beter terugkomen Hier kende hij vele vrien den en dank zij zijn referenties hadden zelfs RWDM en Antwerp aan hem reeds gedacht. Het werd Charleroi en de psychologische in vloed van een trainerswissel bracht niet het verhoopte resultaatmen verloor met 2-1 op Kortrijk. De tweede wedstrijd van Luka Peruzo vic gaat tegen zijn ex-ploeg Anderlecht en de derde tegen medekandidaat-daler Aalst, De wedstrijd tegen Anderlecht werd reeds meer dan een sukses en daaruit onthouden we voor al de sterke wil van de defensie van Charleroi. Aalst moet scoren om te winnen maar vier doel punten in twaalf wedstrijden is toch wat pover tjes. Vandaag kunnen we enkel nog bewijzen dat we de laatste plaats niet waard zijn maar het brengt niet veel zoden aan de dijk want hetge en gevreesd werd is gebeurder is een kloof gevallen en die zal nog moeilijk te overbruggen zijn. En we hebben tot hiertoe nog geen enkele «serieuze» ploeg thuis moeten bekampen. We hebben 5 punten... Nebosja Malbasa Voor de derde keer in hun loopbaan voetballen ze weer samenkeeper Ranko Stojic - door Anderlecht bij FC Luik weggehaald maar er verdrongen door De Wilde - en midvoor Malba sa. Ooit voetbalden ze nog samen bij Dynamo Zagreb en bij FC Luik. Malbasa zou dolgraag bij Charleroi willen bewijzen dat Club Luik ver keerd deed hem een kontrakt van 2 jaar te weigeren. Vorig jaar scoorde hij er 15 doelpun ten waarbij hij er 8 weken uitgeschakeld was wegens een knie-operatie. Helaas, tot hiertoe heeft Charleroi slechts 6 keer gescoord, amper 2 keer meer dan Eendracht... Eric Van Meir Aangetrokken door Charleroi-voorzitter Jean- Paul Spaute is al een referentie op zich zelf, dus moet de polyvalente middenvelder van Ber- chem overtuigend overgekomen zijn. Op 15-ja- rige leeftijd zat Eric reeds op de bank toen Berchem in het stadion van Sporting Charleroi met 4-1 kwam verliezen. Trainer Heylens zag in Eric Van Meir meer dan een aanwinsteen soort schokbreker voor de achterhoede, twee voetig, harde schutter en een gezonde kijk op het spel, speelt eenvoudig en koel. Een aan koop die past in de politiek van verruiming van de kern, tot zover Heylens. Toekomst Vorig seizoen werd gemikt op een plaatsje tus sen de eerste acht alsook op een lange beker loopbaan. Het eerste werd bereikt, het tweede werd bruusk een halt toegeroepen tegen Lom mei. Dit seizoen wou men zo dicht mogelijk bij punten (40 zou ideaal geweest zijn) bijeen te pelener is immers een haast ongewijzigde kern en de drie nieuwelingen moeten bewijzen. Na 11 wedstrijden kan men «Royal Charleroi Sporting Club» vergelijken met Aalstdezelfde klubkleuren, zelfde uitrusting, zelfde sponsor, flauw aanvallend en verdedigend kan het beter. Voor beide clubs is deze wedstrijd beslissend voor de toekomst. In Aalst zegt men reeds dat als deze wedstrijd ook nog eens verloren wordt - in eigen huis is de supporter nog niet ver wend geworden - men definitief de boeken mag sluiten. In Charleroi spreekt men mis schien evenzo... en voor Aalst is een thuiswed- stnjd misschien eerder een nadeel of wordt deze traditie ook vandaag doorbroken AangeworvenDavid Baetslé (24, FC Na men), Nebosja Malbasa (32, FC Luik), Eric Van Meir (23. Berchem). Par Zetterberg (21 Anderlecht) AfgestaanGeert Hoebrechts (26, Ant werp), Dominique Michel (27, Union), Didier Piot (20, Standard), Eric Suray (24, FC Na men), Philippe Desmet (32, Aalst). Nous souhaitons la bienvenue aux diri- geant§, joueurs et supporters de SC Charle roi. A. De Mey 1 Weekblad van Dender- Durme- en I Scheldestreek

De Voorpost | 1991 | | pagina 27