Vrije demokraten en regenboog sluiten rij van voorstelling van verkiezingskandidatenlijsten Luister Behartig'' ÜITF DEMAGHT PVV Herman DE CROO doet wat moet Kinderen van Erpe-Mere tekenen Filippijnen Natuurvrienden Aalst reikt opnieuw zijn milieutrofee uit Andere bushalten Aalst-Lede lijsttrekker SENAAT De Voorpost - 8.11.1991 - 3 Vrije demokraten De Aalsterse Vrije Demokraten hadden tot dinsdagavond 11. ge wacht om hun lijstvorming voor de komende verkiezingen kenbaar te maken. Onder de slagzin (H)EER- LIJK VRIJ gaven zij dan ook een overzicht van hun prioriteitennota waar we later op terugkomen. Het is de eerste maal in de politieke ge schiedenis, dat de Vrije Demokra ten, wel vroeger gekend op plaatse lijk politiek vlak, nu ook deelnemen aan het nationale politieke leven en in het arrondissement. Daar het hier dus over een nieuwe groep gaat en geen partij met jarenlange tradi tie, verloopt lijstvorming ook veel trager. De Vrije Demokraten wen sen duidelijk niet over een dag ijs te gaan. Trapsgewijs bouwen zij hun relaties op en trachten zij hun ge- dachtengoed breder ingang te doen vinden. Hun kandidatenlijsten zijn als volgt samengesteld: Voor de kamer is Ghis Willems de lijsttrekker. Hij wordt gevolgd door Henderickx Steven uit Lede, Van Petegehm Veronique uit Ninove, Impens Willy uit Haaltert, Her- egodts Jozef uit Zottegem en Van Landuyt Jos uit Aalst. De opvolgers zijn: de Aalsterse schepen André- Emiel Bogaert, Freddy Van Droog- enbroeck uit Denderleeuw, Van Dorpe Alice uit Vlierzele, Cree- mers Geert uit Aaigem, Picqeur Hugo, uit Aalst en Redant Jozef uit Papegem-Lede. Voor de senaat is Willy Van Mosse- velde de lijsttrekker, gevolgd door Jules Van Aerde uit Burst, Coppens Roger uit Haaltert, Marcoen Hugo uit Denderhoutem. Als opvolgers: Ghislain Hendrickx uit Lede, Jacques Van Overschelde uit Erpe, Gaston Van Hauwe uit Aalst en Annie Willems - Van Neck uit Aalst. De volledige Igsten Kamer 1. Willems Ghis, Aalst 2. Henderickx Steven, Lede 3. Van Petegem Véronique, Ni no ve 4. Impens Willy, Haaltert 5. Herregodts Josepha, Zottegem 6. Van Landuyt Jozef, Aalst Opvolgers 1. Bogaert Andre-E., Aalst 2. Van Droogenbroeck Freddy, Denderleeuw 3. Van Dorpe Alice, Vlierzele 4. Creemers Geert, Aaigem 5. Picqueur Hugo, Aalst 6. Redant Jef, Papegem Senaat 1. Van Mossevelde Willy, Aalst 2. Van Aerde Jules, Burst 3. Coppens Roger, Haaltert 4. Marcoen Hugo, Denderh. Naar aanleiding van de Week van de Openbare Bibliotheek werd er door de bibliotheekdiensten een te kenwedstrijd georganiseerd. Deze stond bovendien in het teken van de Filippijnen waarvan twee jeugdige inwoners uit dit derde wereldland op het administratief centrum aan wezig waren. Als inspiratiebron kregen de kinderen een videofilm te zien en konden ze ideeën opdoen bij de tentoonstelling over het leven van de Filippijnen. Er namen zowat een tweehonderdtal kinderen aan de tekenwedstrijd deel en het was een hele klus om de prijswinnaars naar voor te schuiven: 2 jaar: Sofie Rumbaut, Bram Goes- sens. 3 jaar: Jens Van Den Dooren, Julie Huylenbroeck, Grietje Famaey 4jaar: Annelies De Groeve, Katrien De Wint, Jan De Lombaert, Silke 5 jaar: Kelly Vervaet, Thomas Ro- sarius, Griet De Waele, Jehanna Met de bedoeling het algemene mi lieubewustzijn in Aalst te stimule ren, reikt het bestuur van de Aal sterse Natuurvrienden, sinds vorig jaar een milieutrofee uit: Natuur vriend van het Jaar. Vorig jaar was de eindlaureaat Johan Velghe voor zijn artikelenreeks over de Dender. Ook dit jaar wil men de trofee, een waardevol kunstwerk, uitreiken aan een Aalsterse vereniging, persoon, groep of instelling die een uitzon derlijke milieuaktie of recreatieve aktiviteit geleverd hebben in of bui ten Aalst of zich zeer verdienstelijk hebben gemaakt met een geschied kundige of wetenschappelijke pu- Opvolgers 1. Henderickx Ghislain, Lede 2. Van Overschelde Jacques, Erpe 3. Van Den Hauwe Gaston, Aalst 4. Willems - Van Neck Annie, Aalst Provincie Aalst Lede - Erpe Mere 1. De Pauw Wim, Aalst - Baarde- gem 2. Smekens Eric, Lede 3. Renneboog Frans, Burst 4. Van De Perre Benny, Aalst-Hof- stade 5. Jacobs Paul, Aalst 6. Sienaert Ilse, Erpe-Mere 7. Van Neck Raymonde, Aalst 8. Blommaert Bart, Aalst Regenboog Ook Regenboog, in het verleden zeer aktief geweest in verschillende acties op plaatselijk vlak, vooral op het ecologisch vlak, diende voor ka mer en senaat een kandidatenlijst in. Kamer van Volksvertegenwoordi gers - arrondissement Aalst 1. De Bodt Filip, Geraardsbergen 2. Vinck Agnes, Aalst 3. Nelissen Ludo, Aalst 4. Van Gysegem Monda, St.-Lie- vens-Esse 5. Markey Michel, Erembodegem 6. De Smet Claude, Aalst Opvolgers 1. Stuyver Francois, Ninove 2. De Smet Claude, 3. Markey Mi chel, 4. Nelissen Ludo, 5. Van Gyse gem Monda, 6. Vinck Agnes. Senaat - arrondissement Aalst-Ou- denaarde 1. Cogen Anton, Aaigem 2. Van Den Abbeel Pol, Aalst 3. De Smet René, Aalst 4. De Geyter Jos, Aalst Opvolgers 1. De Smet Mare, Aalst 2."Cogen Anton, 3. De Geyter Jos, 4. De Smet René, 5. Van Den Ab beel Pol, 6. De Decker Petrus, RTT-ambtenaar, KP. Voor de verkiezing van de provin cieraden werden geen lijsten neer gelegd. De rood-groene lijst Regenboog staat onder het letterwoord «RE- GEBO» Aalst. Anton Cogen, onafhankelijk akteur en regisseur, wordt de lijsttrekker voor de senaat van Regenboog (a) Van Boxstael, Dorien Bogaert, El len Van De Maele 6 jaar: Leen Famaey, David Vanty- ghem, Tessa Beurms, Lourdes Fru- tos, Pieter De Feyter 7 jaar: Carolien Van Paepeghem, Steven Maouton, Rebecca, Stijn. 8 jaar: Joris Walraeven, Ruth De Maere, Jonas Windey, Davy Van De Maele, Frederik De Groeve, Katrien. 9 jaar: Liesbeth Van Gijsegem, Jel- rik Van Gijsegem, Hendrik Borloo, Jeroen Vandevelde, Pascal De Boeck, Maarten Daem. 10 jaar: Bert Vansteenkiste,- Kathy Verbraekel, Dennis Beurms, Davy Verbraekel, Stijn V.D.B., Ruben Huylebroeck. 11 jaar: Kim Fahy, Lien Van Wese- mael,-Dimitri Van Paepegem, Ka trien Callebaut. 12 jaar: Hetty De Brouwer. JV Anny I blicatie. Politieke partijen of man datarissen worden van de prijs uit gesloten. De uitreiking zal plaats hebben op zaterdag 14 december '91. Kandidaten dienen vóór 21 novem ber te worden ingediend bij het be stuur van de Natuurvrienden Aalst, Groenstraat 63, Aalst. Het regle ment is op eenvoudige aanvraag te verkrijgen op tel. 053-78.73.52 De uitreiking van de prijs valt sa men met de algemene ledenverga dering van de Natuurvrienden. P.H. De Vlaamse Vervoermaatschappij halte Hofstade Station) 57a/2 De Lijn' deelt mee dat, ingevolge Aalst-Gijzegem-Dendermonde en wegenwerken in de Steenstraat te de stadslijn 5 Aalst station-Hofsta- de, de reisweg van de lijn Aalst- de Tulpenstraat (beide tot de halte Lede-Uitbergen (271) via de Vijf- Hofstade Gemeentehuis), huizen naar en van het Dorp van De inwoners van Lede worden naar Uide, wordt omgelegd. de halte Lede Dorp (van de lijn 699) De reizigers voor de halten tussen verwezen. De getroffen abonnees Aalst Centrum en Hofstade kunnen mogen tevens de lijn 699 gebruiken gebruik maken van de lijn 57d pH Aalst-Overmere-Lokeren (tot de t ;J! "'P-IWi!; STEM GELDIG Stem voor ANNY DE MAGHT en HERMAN DE CROO en stem ook voor één PVV KANDIDAAT OPVOLGER KAMER en één PW KANDIDAAT- OPVOLGER SENAAT en voor één PVV-KANDIDAAT voorde PROVINCIE .-i .-t. :y :y j .-j. jj .-3 j :y :j. .-j. j jj. :y jj. .-j.

De Voorpost | 1991 | | pagina 3