Aalsters Forum voor verkeersbeleid in verweer tegen „Parkeertoren van Babel Zie ginds kwam de Sint in Aalst weer aan... Buurtbewoners Gates Europe Erembodegem aan de klaagmuur 95 lïwflöfc«C .1 4 Sb 4 - 8.11.1991 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 den door de te verwachten gevolgen van nog meer autoverkeer in het hartje van de stad. Ook het Espla nadeplein, de Esplanadestraat, de Vrijheidsstraat en de aansluitende Wallenring zullen volgens Forum grotere verkeersoverlast kennen en nog verkeersonveiliger worden. De Vrijheidsstraat (22 ongevallen) en het Keizerlijk Plein (45 ongevallen) zijn nu al "Zwarte Punten" en zul len door bijkomende stand van uit laatgassen nog onleefbaarder wor den. Precies deze straten zijn de "schoolroutes" bij uitstek voor dui zenden scholieren. Volgens Forum werd de Advies raad voor Verkeer en Veiligheid op zijn zachtst uitgedrukt, voor de gek gehouden. Zij stellen dan ook, in dien het C.B.S. nu zelf het Ver- keersdebat niet uit de impasse haalt en de Adviesraad en de Verkeers- kommissie niet de kans geeft om met bekwame spoed het Verkeers beleid vorm te geven, dreigen het Verkeersplan en de vele gehoopte, gedroomde of op stapel staande projecten in het moeras weg te zin ken. Forum vraagt daarom drin gend de definitieve reaktie en goed keuring van het Verkeersplan door de Adviesraad en de Gemeente raad als bindend beleidsdocument. "Verwordt de Adviesraad tot een praatbarak die niet wordt gehoord, dan verdient zij het Forum-zweet niet" stelt Forum. Openbare werken hefboom voor of rem op het verkeersbeleid In de begroting van 1990 schreef het C.B.S. vijf miljoen in voor de "ver keersveiligheid". Wanneer op de laatste gemeenteraad 40.584.861 fr. te vinden is voor de verbetering van een straat van geringe betekenis, in casu de Klaarhaagstraat te Meldert, meent Forum zich toch te mogen vragen stellen over de houding van het stadsbestuur. Volgens hen kan enkel en alleen indien de strijd te- gen de verkeersonveiligheid, de keuze van de uit te voeren wegenis- werken mee bepaalt, een ernstig verkeersbeleid slagen. Bovendien moeten de wegeniswerken de veilig heid van de zwakke weggebruikers bevorderen en dat gebeurt niet door het autoverkeer te vergemak kelijken. Forum daagt dan ook de Gemeenteraadsleden uit, te evalue ren waar de laatste 3 jaar de open bare wegeniswerken werden uitge voerd. Barensweeën van het Aalsters ver keersplan Volgens Forum komt het Aalsterse Verkeersplan, ondanks de enorme opbouwende inbreng van hunnent wege maar niet klaar. Toch blijven zij herhalen dat volgens hun inziens reeds inhoudelijk volgende consen sus bestond 1. De verkeersleefbaarheid van het stadscentrum verhogen, door ver keersvrij en/of verkeersarm maken van het gebied binnen de Wallen ring. 2. De Algemene Verkeersveilig heid verhogen door snel en priori tair de "Zwarte Punten" aan te pak ken. 3. Parkeersrestrikties in het Stads centrum en langparkeerders opvan gen in de randparkings. 4. De Openbare Verkeerswegenis- werken zullen eerst daar gebeuren waar vele mensen dagelijks voorbij komen. 5. Op duidelijke vraag van bewo ners worden concrete probleemsi tuaties bekeken. Forum stelt tot zijn spijt vast, dat tot op heden dit alles net andersom gebeurt. Tenslotte hopen zij nog steeds dat door aktie van de Gemeenteraad of van Studie- en Werkgroep Stads- herwaardering, de gewraakte toren er niet komt. Zij zeggen hiertoe alle nodige steun toe. P.H, Zondagnamiddag was het weer zover. Aan het station van Aalst verdrong zich weer het jonge volkje om een glimp en een snoepje, van de «Goede Sint Maarten» op te vangen. Al vlaggetjes zwaaiend trotserden zij de koude herfstbuien, in bedwang gehouden en onder de bescherming van ouders en grootouders. Wachtend op de aankomst van de speciale trein, werd nogmaals een algemene repetitie van Sint-Maar- tensliedjes gehouden. De voorziene begeleiding door de Koninklijke Harmonie Concordia et Docilitas uit Herdersem kwam er niet, zij brachten andere feestmuziek ten gehore. Het speelde allemaal wei nig rol, de sfeer was er en gespannen werd het station in het oog gehou den. Rond 15 uur was het dan zover. De trein rolde het station binnen. Zwarte Piet haalde wat akrobati- sche toeren uit toen de Sint in de deuropening verscheen, pal boven de lichtreklame bij de ingang van het station. Terwijl de toevallige re- klamespot: «Lijsttrekker Kamer - Annie De Maght - PW» voorbij schoof scheen de Sint en zijn gevolg weinig interesse te vertonen voor politieke publicitaire boodschap pen en stapte naar het podium aan het Stationsplein. De Sint vertelde dat hij zondagmor gen het zonnige Spanje had verla ten, vertrokken was met de trein naar Brussel om nadien verder te reizen naar Aalst. Waarschijnlijk is het voor een heilige geen probleem om dit op een halve dag klaar te spelen of is de super-snelle-trein dan toch al een feit geworden? Aalst. De Sint kwam weer handen en tijd te kort om aan elke kleine peuter de nodige aandacht te schenken. Op 11 november zal hij hen zeker niet vergeten (a Op 1 februari 1993 loopt de exploitatievergunning van Gates Europe N.V., een rubberverwerkende bedrijf op de Industriezone I, aan de Dr. Carlier- laan te Erembodegem, ten einde. Deze vergunning werd in 1963 voor dertig jaar uitgereikt. Reeds geruime tijd heerst er animositeit tussen het bedrijf en de buurtbe woners, vooral deze van de Avaanstraat en de Dr. Carlierlaan. Reeds vóór de grote vakantie is er een petitie geweest van de buurtbewoners tegen het lawaai en de hinder van het bedrijf. Deze week overhandigde een delegatie van aktievoerders een schrijven aan Aalsters schepen van leefmilieu Dirk De Meerleer. Met dit schrijven willen zij, als buurtbewoners, reageren tegen de verdere uitbreiding van het bedrijf. Hoe hebben ze hun ongenoegen geformuleerd? 'Met dit schrijven willen wij, als buurtbewoners, reageren tegen de verdere uitbreiding van de N.V. Gates Europe in de richting van onze aanpalende woonzones. Reeds voor de grote vakantie is er een petitie geweest van de buurtbewo ners tegen het lawaai en de hinder van het bedrijf. Resultaat hiervan was dat een verkeerskommissie vanuit Gent hier ter plaatse eens een kijkje komen nemen is op een zaterdag, één van de twee rustige dagen per week die er in onze buurt zijn, daar het bedrijf 'niet werkt???' Hieronder een voorstel voor deze verkeerskommissie: Kom eens op een doordeweekse dag bij ons binnen in ons huis plaatsne men, dan zullen jullie ervaren hoe aangenaam volgend dagdagelijks scenario kan zijn. Per dag passeren hier ongeveer een 60-tal zware vrachtwagens, die langs heen de spoorweg evenzeer en veel vlotter het bedrijf kunnen bereiken. Daarenboven passeren alle personeelsleden van Gates Europe (700?) hier elke dag. Muziek, getoeter en allerhande andere hinderlijk lawaai kan je bij ons binnen in huis horen en dit vooral tussen 5u30 en 6ul5, tussen 13u30 en 14ul5 en niet te vergeten tussen 21u30 en 22ul5. Daarenboven zijn daar een aantal automobilisten bij die er in slagen hier tegen een snelheid van 80 km./uur of meer??? voorbij te razen. Soms lijkt het er wel op of er wordt een race gereden. Onderhandeling over deze verkeershinder met de personeelsdirektie van Gates Europe leidde tot niets. Integendeel, er volgden een hele reeks intimidaties, waarbij ondermeer 'toeteren' voor de deur, vooral en liefst rond 5u30 en 22 u en zelfs nog harder rijden. Dit probleem van verkeershinder zou kunnen verminderd worden door de reeds eerder aangehaalde oplossing langsheen de spoorweg. Zoniet, voorzie onze buurt dan van een paar verkeersdrempels zodat het gevaar van de snelheid tenminste beperkt wordt. Wat bovendien te denken van de slagbomen op het einde van de Zwalm- kouter, die verhinderen de opslagtanks op de snelst mogelijke wijze te bereiken? Deze zomer is er 4 maal loos alarm (gelukkig maar) geslagen bij de brandweer. De eerste twee brandweerwagens reden door naast de spoor weg en moesten wegens de onopenbare slagbomen op hun stappen terugkeren. Mocht er ooit een ramp gebeuren, hoeveel kostbare minuten hadden zonder die slagbomen niet hoeven verloren te gaan??? Wat te denken van de 'schouw' die op geregelde tijdstippen 'stoom???' 'lood' en andere vuiligheid de lucht instuurt en dit vooral 's nachts? Dienaangaande verwijzen wij naar de nota van 28.12.90 van onze buur en uw collega, schepen Gilbert Bourlon, om een grondig onderzoek in te stellen i.v.m. de looddampemissie. Werden deze gevraagde metingen reeds uitgevoerd? Zo ja, wanneer krijgen wij daar als buurt en directe betrokkenen de resultaten van??? Bovendien willen wij er ook nog op wijzen dat het door Gates Europe aangehaalde argument dat zij hier waren voor de woonhuizen volkomen onjuist is!!! Wij hopen niet dat er eerst ongelukken moeten gebeuren vooraleer de verantwoordelijke overheden inzien dat het hier een woonzone, geen industriezone, en een buurt met rustige straten vol met inwoners, geen circuit van Zolder is!!! Wij als buurt houden ons hart vast voor de toekomst als u niet reageert!!! Hopend op een positief antwoord' naar het Onthaalkomplex van de Keizershallen. Er werd geduwd, geduldig gewacht, zenuwachtig uitgekeken, het werd een drukte van belang in het Ont- haalkompleks. Enkelen gaven de moed op en trokken dan maar op bezoek naar de Rommelmarkt in de grote zaal van de Keizershallen. En wonder boven wonder, daar trok ook een Sint-Maarten rond en dan nog samen met Eddy Wally. Sommi gen kregen een krisis gevoel in hun maag wanneer zij, door vroegtijdig afhaken, het moesten stellen met een paar karamellen... en dat voor 60 F entree? Zij die zich natuurlijk de moeite hadden getroost om ge- duldigd aan te schuiven werden voor hun «moed en volharding» door de Sint beloond, met wat snoep, fruit en een Sint-Maarten- op-een-stok. Rond half zes kon de Sint dan toch even gaan uitblazen in de Trouw zaal van het Aalsterse Stadhuis. Ontvangen door een delegatie van het Aalsterse feestcomité, verklaar de de Sint zich gelukkig te kunnen melden dat het reeds het 46ste jaar was, dat hij persoonlijk in de stad Aalst werd uitgenodigd en op een feestelijke manier werd gevierd. Oorspronkelijk aangezocht om het weeshuis te gaan bezoeken in de Kattestraat (1945) is hij, na de ver dwijning van het wezenhuis in de jaren 70, elk jaar opnieuw uitgeno digd geworden door het stadsbe stuur. P.H. De Westduilse voedingsnijverheid bereikte vorig jaar een omzet van 182,7 miljard DMark. Dat is een stijging met 9% in vergelijking met 1989. Van vrijdag 1 tot 10 november heeft in Flanders Expo te Gent de tentoonstelling Lineart plaats. Men kan er terecht van 10.00 tot 19.00 uur zonder onderbrekingen op vrijdag 8 november zelfs tot 22.00 uur. Van 1971 tot 1978 organizeerde het Alge meen Nederlands Zangverbond jaarlijks Nek/ca (Nederlandstalige Kleinkunst te Antwerpen). Op zaterdag 21 december om 21.00 uur wordt in het sportpaleis van Ant werpen de draag weer opgenomen. Toe gangskaarten zijn te bestellen in het sport paleis van Antwerpen op het nummer 031 326.10.10 of in de Standaard Boekhan dels. Aalst. Reeds 46 jaar word ik persoonlijk uitgenodigd om in Aalst te komen feestvieren (a) Aalst. Sint-Maarten is er weer. Zetje schoen maar klaar op de vooravond van 11 november (a De optocht door de stad werd hand- jeszwaaiend aangevangen in een witte «décapotable» slee (grote li mousine wel te verstaan) terwijl de Sint hier en daar informeerde naar de stand van zaken in «het braaf en stout geweest zijn». Briefjes werden toegeschoven, tekeningen werden getoond en in een wriemelende be nde achtervolgden het jonge volkje de Heilige Man, die ervoor zorgde dat de snoep hen rond de oren vloog. De geplande kinderanimatie door Papa Chico Team op de Grote Markt en de ontvangst aldaar van de Sint was, omwille van de gure weersomstandigheden, verplaatst

De Voorpost | 1991 | | pagina 4