r*' 11 >yftefclert De Voorpost - 8.11.1991 - 7 Aalst een gezellig samenzijn geor ganiseerd door de vereniging van weduwen en weduwnaars. De ver eniging viert zijn zesjarig bestaan. Ook Sint Maarten zal een bezoek brengen. Info: 053/83.45.73. Harva creatief De hartpatiëntenvereniging Harva houdt van 9 tot 11 november in 't Apostelken te Aalst, telkens van 13 tot 20 u, een tentoonstelling 'Hart en creativiteit'. De expo wordt op 8 november om 20 u geopend en toont werk van leden: handwerk, schilderijen, parelstukken, sculptu ren, tekeningen, enz... CMBV en kerk CMBV Gewest Aalst organiseert op 19 november om 14 uur een spreekbeurt met E.Z. Van Dyck over 'De vrouw in de kerk' in Salons Carlton, Zonnestraat, Aalst. In schrijven voor deelname voor 10 no vember bij M. Goeman, Raffelgem- straat 16/12, Aalst. Tel. 053/21.43.61. Goddelijke liturgie in de Byzantijn se ritus Kerk Paters Jezuïeten, Pontstraat, Aalst op zaterdag 16 november 1991 te 19.30 u, opgeluisterd door het mannenkoor Magistri Canentes o.l.v. Gaston De Cock. Celebranten Pater Charles Indekeu s.j., Pater Herman Castelein s.j. en de Russi sche diaken Atilla schkoda. Het koor zingt de meeste gezangen in het Kerkslavisch, de tijdeigen ge zangen, het Epistel en het Evange lie worden in het Nederlands ge zongen. De liturgische dienst duurt circa 1.45 u. Een vrije financiële bij drage t.v.v. het werk Pro Russia wordt in dank aanvaard. Pro Russia staat in voor de uitgifte en de ver spreiding van religieuze literatuur in het Russisch. Dit bij uitstek oecu menisch werk komt tegemoet aan de geestelijke nood van mensen op gevoed in het atheïsme, maar toch op zoek naar een diepere zin voor het leven. Een organisatie van Da- vidsfonds Aalst. Lichaamsgerichte therapie: een nieuwe benadering Het bio-energetisch werk is uitge werkt door Alexander Lowen, met als basis het werk van Wilhelm Reich, een leerling van Freud. Bio- energetica is een techniek die men sen helpt terug één te worden met hun lichaam. Het is een vorm van therapie waarin het werken met het lichaam wordt gekombineerd met het werken met de geest. Het li chaam en de geest zijn, wat hun funktie betreft, één, d.w.z. wat er in de geest omgaat, weerspiegelt wat er in het lichaam omgaat en anders om. Iedereen weet dat het lichaam en de geest elkaar beïnvloeden. Op een diep onbewust niveau worden zowel denken als voelen gekondi- tioneerd door energiefaktoren. Hoe intenser je leeft, hoe meer e- nergie je hebt en andersom. Door verstarring of chronische spanning wordt het leven verminderd en de energie verlaagd. Het is noodzake lijk om deze chronische spanningen te verlichten, wil de persoon meer volledig gaan leven en zijn emotio neel welzijn terugkrijgen. Bij bio- energetisch werk wordt de aan dacht gericht op de basisfunkties van ademhalen, bewegen, voelen en zelfexpressie. Iemand die niet vrij uit ademhaalt, brengt het leven van zijn lichaam sterk terug. Als hij niet vrij beweegt, niet ten volle voelt, en als zijn zelfexpressie wordt beperkt, beperkt hij ook het leven van zijn lichaam. Het uiteindelijke doel van bio-energetische oefeningen is de mens zijn primaire aard terug tela- ten herinneren, hetgeen de voor waarde is om vrij te zijn. Vrijheid is de afwezigheid van innerlijke weer stand tegen de stroming van het ge voel. De eerste aard van de mens is open te staan voor leven en liefde. De tweede natuur is om bewaakt, gepantserd, wantrouwend en inge sloten te zijn in de kuituur. Bio-E- nergetica is het avontuur van het herontdekken van het eigen ik. CGSO Aalst organiseerde reeds een eerste kennismakingsreeks met dit bio-energetisch werk en start nu met een doorwerkgroep. De kursus wordt begeleid door Agnes Bollen- gier. Zij volgde een opleiding in de school voor Body Soul in Neder land. De basisreeks heeft plaats op dinsdag 26 november, 3 december, 10,17 december en maandag 23 de cember van 20 tot 22 u. De lessen vinden plaats in CC De Werf, Mo lenstraat 51, 9300 Aalst. De prijs bedraagt 1500 Bfr voor de volledige reeks. Dit bedrag dient vooraf ge stort op rekeningnummer 001- 1479503-38. Deelnemers dragen ge makkelijke, niet knellende kledij en brengen een matje mee. Wie zich wil inschrijven geeft telefonisch of schriftelijk zijn of haar naam door aan het CGSO, Cumontstraat 3, 9300 Aalst, 053/78.75.13. Wijnproefavond Met gelegenheid tot aankoop. Deze niet te missen aktiviteit vindt plaats op zaterdag 14 december 1991 om 19 u in de polyvalente zaal van de school onder het motto 'Minder be kende wijnen in het daglicht'. Hoe wel wijnen naar ieders beurs aan bod komen zal ook voldoende aan dacht gaan naar enkele feestwijnen. Een specialist ter zake, de heer J. Grootvriendt, leraar wijnkennis van de avondschool, staat in voor een korte bespreking van elke wijn (ka rakteristieken, herkomst, geschikt heid bij bepaalde gerechten, Om de gevolgen van het proeven niet te zwaar te laten doorwegen worden bijpassende kazen aange boden, samen met brood van onze afdeling bakkerij. De prijs per per soon is vastgesteld op 300 fr. In schrijven kan door betaling van de verschuldigde som in de afdeling hotel of op het sekretariaat van KTA 2, voor uiterlijk 6 december 1991. De bestelde wijnen kunnen af gehaald worden in de afdeling hotel (tijdens de schooluren) van maan dag 16 december af tot en met vrij dag 20 december. De avond heeft plaats in het KTA 2 en MS 3, Lede- baan 101 te Aalst. Leven met een slachtoffer van sek sueel geweld Sinds het begin van de jaren 80 is men onder invloed van de vrouwen beweging in toenemende mate aan dacht gaan besteden aan het feno meen van het seksueel geweld. Zo wel in de media als in de hulpverle ning werd het taboe rond incest, verkrachting, ongewenste intimitei- Aalst. De ontvangsttribune voor de Goede Sint sierde weer eens het Aalsters station (a) ten en dergelijke doorstoken. We kunnen deze evolutie alleen maar toejuichen. Ze was nodig om dui zenden slachtoffers uit het isole ment te halen waarin ze zich voor dien bevonden. De partners van de ze slachtoffers krijgen echter niet de erkenning waarop ze recht hebben. De partners delen in de problemen en zijn vaak sleutelfiguren in het genezingsproces. Ze worden ge confronteerd met depressies, sek suele problemen, relatieproble men, fobieën en dergelijke meer. Hun leven wordt eveneens bepaald door het seksueel geweld waarvan hun partner het slachtoffer is ge worden. Ze zijn eigenlijk ook slacht offer: tweedeplansslachtoffer. De partners van slachtoffers van seksu eel geweld zijn een vergeten groep. Er is zelden opvang voorzien voor hen. Ze worden geacht de sterke te zijn in de relatie, diegene die de andere opvangt, ervoor zorgt, die begrip opbrengt. Diegene ook die de eigen behoeften uitschakelt, wegcijfert. Maar... is dit alles zo van zelfsprekend? De Werkgroep Part ner van een Slachtoffer van Seksu eel Geweld organiseert regelmatig workshops voor partners. Hier wil len we de partners aan het woord laten, willen we ze in kontakt bren gen met elkaar. We streven naar een konfrontatie met mensen met gelijkaardige ervaringen, met de zelfde verhalen. Ook om te leren van elkaar. Op welke manier geef je dit een plaats in je leven, hoe over leef je in deze omstandigheden? En hoe doen anderen dat? De works hops zijn alleen toegankelijk voor mannen. Wie wil deelnemen neemt best op voorhand kontakt op. De volgende workshop vindt plaats op 12 november 1991. Deze gaat door in het CGSO, Cumontstraat 3, 9300 Aalst, om 20 uur. Deelname kost 100 bfr. Inlichtingen zijn te beko men bij Mark Luyten, CGSO Aalst, Cumontstraat 3, 9300 Aalst, tel. 053/78.75.13. Jeugdwerking Peace Zondag 10 november 1991: komen we met onze ouders bijeen om 19 u op de Grote Markt te Aalst voor Fakkeltocht voor de vrede. Maandag 11 november: iedereen is van harte welkom op het St. Maar tenfeest van jeugdwerking Peace en Vredeshuis Aalst. Het wordt een namiddag om niet te vergeten. Met een waaier van ontspanning, ge bracht door de begeleidingsploeg van het jeugdwerk Diggie. Mogen wij rekenen op ieders goede wil om .in te schrijven bij de begeleiders van Peace of in het Vredeshuis Aalst. Prijs: kinderen (tot 12 jaar): 225 fr. Volwassenen: 60 fr (warme drank met versnapering). De Sint en zijn K.A.V.-gesprek 'Grootmoeder worden, hoe begin nen we eraan?': dinsdag 12 novem ber te 19u30 in de bovenzaal van het Parochiehuis. Braille-liga Vergadering: dinsdag 12 november te 10 in de Krypte. A.A.-groep 'Om Mekaari Vergadering: woensdag 13 novem ber te 20 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. Dansklub Klubvergadering: vrijdag 15 novem ber te 20 u. in de grote zaal van het Parochiehuis -"S 11 ®3«S88ife' Aalst. Het vernieuwde gedeelte van de Kapucinenlaan werd in gebruik geno men (a) knechten hopen op een warm ont haal. Zaterdag 23 november: maken we vanaf 14 u tot en met 17 u grote kunstwerken die dan in de maand februari 1992 worden tentoonge steld. Op zaterdag 1 februari wordt deze tentoonstelling geopend. Zaterdag 30 november: we maken in het Vredeshuis ons eigen cirkus en we spelen cirkusartiest. Je mag verkleedgerief meebrengen. Zaterdag 21 december: de Kerst man komt op bezoek en we vieren met hem ons 5 jarig bestaan. Postzegelkring Dendria Klubvergadering: zondag 24 no vember van 9u30 tot 12 u. in de grote zaal van het Parochiehuis. - Dendria-lid Jef Verleysen, Mijl- bekelaan 18, 9300 Aalst, tel. 053- 21.44.81, ruilt zijn postzegels van België, Frankrijk, Italië, Spanje, Nederland en Duitsland voor de ze van Engeland, Zwitserland, Luxemburg en Oostenrijk. Poét- fris en gestempeld. Aalst. Een vertrouwd beeld voor de bewoners van het Aalsterse centrum. Nog Aalst. De jaarlijkse bloemenverkoop op Allerzielen was naar de parking voor even geduld (a) het Aalsters kerkhof verhuisd (a) Aalst. De praalwagen van AKV De Toerebijoekes (a) K.V.L.V. Kinderfeest Wil je je samen met Nonkel Gert lekker amuseren met allerlei leuke dingen zoals buikspreken, liedjes zingen, spelletjes spelen. Krijg je graag een lekkere verrassing? Kom dan op zaterdag 9 november a.s. om 14 u. naar het groot K.V.L.V.-kinderfeest in de grote zaal van het Parochiehuis! Het K.V.L.V.-afdelingsbestuur van Erembodegem hoopt alvast een le gertje kinderen te mogen verwelko men! Kaarten aan 100 fr. kun je aanschaf fen bij de bestuursleden van K.V.L.V.-Erembodegem maar ook nog aan de ingang van de zaal. Mama, papa, meter en peter... zijn ook hartelijk welkom en... hoeven niet te betalen! Het wordt beslist een aangename namiddag voor groot en klein!! Aalsterse Wijnmakersgilde Vergadering: vrijdag 8 november te 19u30 in de Krypte. B.GJ.G.-ledenfeest Zondag 10 november in het Paro chiehuis. V.K.S.J. Groepsvergadering: zondag 10 no- Aalst. De miserie in de Aalsterse Kerkstraat is bijna voorbij. Het stadscentrum vem^er te '4 u. in de Krypte. zal er nadien zeker netjes bijliggen (a) Op vrijdag 15 november wordt een grote belotting georganiseerd ten voordele van de supportersklub van Eendracht Meldert, in de kantien van Eendracht Meldert aan de Hoogstraat. 10.500 fr prijzen te ver delen als volgt: le 2.000 fr, 2e 1.500 fr, 3e 1.000 fr, 4e en 5e 750 fr, 6e t/m 10e 500 fr en van de 11e tot de 20e 200 fr. Inschrijvingsgeld 50 fr. In schrijvingen vanaf 19 uur, aanvang stipt om 20 u. Eetfestijn gemeenteschool Op zaterdag 16 november vanaf 18 tot 22 u en op zondag 17 november van 11 tot 15 u kunt u terecht in de gemeenteschool van Meldert aan de Dorpsstraat voor het traditione le eetfestijn. Kwis 1.91 Op zaterdag 16 november '91 start opnieuw de Meldertse wijkenkwis zoals 20 jaar geleden. Iedereen op post in het Parochiecentrum aan de Stevensveldstraat te Meldert. Toe gang gratis. Een allegaartje van weetvragen en doe-opdrachten zul len opnieuw voor een spektakulaire avond zorgen. Volgende data zijn: 14 december 1991 en 11 januari 1992. Jaarlijkse statutaire vergadering Codibel het Komitee van Direkteurs der Akademies voor Beeldende Ku nsten houdt zijn jaarlijkse samen komst te Aalst op zondag 10 novem ber. Codibel verenigt ongeveer tachtig direkteurs uit het Vlaamse landsgedeelte en werkt in hoofd zaak op het terrein van het deeltijds kunstonderwijs, beeldende ku nsten. De huidige voorzitter is de heer Roger Seldeslachts, direkteur van de Stedelijke Akademie voor Schone Kunsten te Leuven. De de ken is de heer Frank Ivo Van Dam me, direkteur van de Akademie te Merksem. De jaarlijkse vergadering wordt door het merendeel onder hen bijgewoond, samen met hun echtgenoten, sekretarissen, afge vaardigden van het Ministerie van Onderwijs waarond'er de heer mi- nisterof zijn gedelegeerde, dienst hoofd en verifikateurs van de dienst Kunstonderwijs enz. Tijdens de ver gadering worden de aanwezige da mes rondgeleid langs bezienswaar digheden van de stad. Na een ont vangst om 9 uur in het 'Keizershof Hotel' aan de Korte Nieuwstraat gaat er om 10 uur een vergadering door in het Onthaalkompleks Kei- zershallen, waar na de verwelko ming door schepen G. Van Nieuw- enborgh een toespraak wordt ge houden door deken Frank Ivo Van Damme. Nadien volgt een referaat van Prof. Dr. A. De Block over 'Kan esthetische vorming algemeen vormend zijn?'. De zittingwordt op geluisterd met muzikale intermezzo's verzorgd door leerlin gen van de Stedelijke Muziekaka- demie. Sprookjes In het Sprookjeshuis aan de Over- hammedreef 22a te Aalst worden op 13 november sprookjes verteld voor kinderen. De vertellingen heb ben plaats van 14.30 tot 16 u. Info: 053/70.08.50. Laureaat van de Arbeid Op dinsdag 12 november worden in de trouwzaal van het Aalsterse Stadhuis, Grote Markt, de diploma's uitgereikt van Laureaat van de Arbeid. De plechtigheid zal doorgaan om 18.30 u. Na een toe spraak door burgemeester De Maght zullen een zestigtal laurea ten gehuldigd worden. De plechtig heid wordt afgesloten met een re ceptie, aangeboden door het stads bestuur. Aardgasnet Nieuwkerken-Aalst Op donderdag 14 november wordt om 18.30 u het aardgasnet uitge werkt door de interkommunale In- tergem en haar privé-partner Elec- trabel, officieel in gebruik geno men. In de polyvalente zaal School straat, Nieuwerkerken zal ter dier gelegenheid het woord gevoerd worden door burgemeester A. De Maght, Edgar Hooghuys in de hoe danigheid van voorzitter regionaal bestuurskomitee Aalst en E. Del- perdange, verantwoordelijke Elec- trabel Distributie Noord. Weduwen en weduwnaars Op vrijdag 8 november om 19 uur wordt in de kelder van het Groen Kruis aan de Sint-Jorisstraat te

De Voorpost | 1991 | | pagina 7