REKEN EROP De Voorpost - 22.11.1991 - 11 Aalst. OokAKVKert en Goed begint stilaan opnieuw warm te lopen (a) Jcade Westerse, wetenschappelijk af- r e gestemde kijk op gezondheid. Wat kunnen we van beide zienswij- ha zen verwachten? Hoe kiezen we juist die methode, die bij onze wer- ee kelijke noden past? DWelk is de holistische visie op ge- 'lf zondheid? Hoe verstaan we wat ho- lisme is? 3 Extra onderwerpen voor voor la drachten in deze reeks: s0< Geneeswijzen op de weegschaal. SeiTitel: Inzicht verkrijgen in natuur lijke geneeswijzen. 101 Voordracht 6: Leren weten waar- 1 e roor elke discipline precies staat en vat ze beoogd. Welk is de helings- S( kracht en de duur voor herstel. Dit "'vergemakkelijkt een doelgerichte 8'keuze voor heling. Titel: Het natuurlijk procesver loop van gezondheid herkennen. mi Voordracht 7: Welk is de zin van orl ziek zijn? Hoe begrijpen we het pro ces die voor elke genezing nodig is? Hoe kan het lichaam haar eigen na tuurlijke logika aan ons verstand ■*cvaak opdringen? We kunnen leren ^ai zien wat ongemakken in tijd duiden - "kunnen en hoe onze lichaamsgeba- ren onze innerlijke motiveringen en rm gedachten kunnen vertellen. Titel: De fysieke lichaamsopbouw en stofwisseling bij de mens. Voordracht 8: Kennis krijgen van os!de werkingen van organen, zenuw- stelsel, bloedhuishouding. De on- middellijke invloed van de stofwis- ^seling leren kennen volgens de 5 natuurlijke energiecyclussen. Wel- ke vitaminen, mineralen en voe- a8 dingsstoffen het lichaam sturen en Waarvoor ze onontbeerlijk zijn? Hoe vervuiling door infecties, virus sen, bacteriën en lichaamsover- wichten onze geestaktiviteiten 1 2 blokkeren en onze realiteitsbele- vc'ving overeenkomstig, vervormd houden! 'te i o film in Centrum Netwerk ïan Op woensdag 27 november en woensdag 4 december in Centrum iel Netwerk, aan de De Ridderstraat kei 28, te Aalst: avondfilm We volharden. In het volle besef dat me we niet de luxe en de warmte bieden van echte filmzalen, presenteren we Hdit seizoen toch weer avondfilms. Kwalitatief hoogstaand, verras send, goedkoop en in een sfeer die doet denken aan de wijkcinema's van weleer. |jg Cinema Netwerk presen- teert: 'Atame' van Pedro Almodo- var. Ricky bracht zijn jeugd door in so ciale instellingen. Als hij op zijn 23c de instelling ver laat, stelt hij zich drie doelen: een vrouw, familie en een job. Woensdag 27 november, 20.00 u. ipgang: 100/80 F. |ex, Lies Videotapes', van S. So- lerbergh. Psychologische schets van onze hui- ™Ige maatschappij: bezit en genot 'erdringen de diepere menselijke faarden. [ouden Palm in Cannes. 'oensdag 4 december, 20.00 u. Toegang: 100/80 F. Voor kinderen Beloofd is beloofd. Ook dit school- jaar vertoont Centrum Netwerk kinderfilms om te zien. Ze werden "oor verschillende kinderjury's ver kozen tot de beste die de laatste Jaren gemaakt werden. 'Prinses Jasna en de vliegende schoenlapper': Heks en Zonne- vrouw maken ruzie. Prinses Jasna vraagt haar vader, de koning, om een einde te maken aan dat verve lend gedoe. De koning doet dat en geeft de Heks ongelijk. Uit wraak voorspelt ze dat Jasna zal trouwen met een arme schoenlapper. De ko ning vindt dat niet erg interessant en sluit Jasna op in de torenkamer. Maar de schoenlapper is niet de eerste de beste. Hij maakt een paar vleugels. Een mooie sprookjesfilm dus. Woensdag 27 november, om drie uur. Toegang: 80 F voor kinderen; 100 F voor de anderen. 'Vincent en Ik': Een spannende avonturenfilm waarin de schilde rijen van Vincent Van Gogh een belangrijke rol spelen. Vincent was een schilder die ongeveer 100 jaar geleden leefde. Hij maakte prachti ge schilderijen. Al was het pas na zijn dood dat men dat ontdekte. Tijdens zijn leven werd er meestal ferm met hem gelachen. Hij pleegde zelfmoord. Tegenwoordig worden zijn schilderijen voor onnozel veel geld verkocht. Jo woont in Canada en kan aardig tekenen. Alleen heeft ze niet zoveel fantasie, maar tekenen en schilde ren in de stijl van Vincent kan ze als de beste. Dat vindt ook dokter Win kler. Hij koopt de tekeningen van Jo. Daarmee start een verrassend avontuur met kunstvervalsers, een nieuwsgierige journalist, een zoek tocht op de kanalen van Amster dam en zelfs een ontmoeting met Vincent Van Gogh. Woensdag 4 december om drie uur in de namiddag. Toegang: 80 F voor kinderen; 100 F voor de anderen. Info: 053/78.89.81. Groot bal gemeenschapsonderwijs Op zaterdag 23 november organi seert de Vriendenkring van het Ko ninklijk Atheneum I, Midden school I en Basisschool, een groot bal, dat zal doorgaan van 21 uur af in de Salons Verspaille, Keizerlijk Plein 61 te Aalst. Muziek wordt verzorgd door DJ Ton Schipper. Deuren 21 uur, eer ste dans 21.30 u. Toegang: WK 75 F - Kassa: 100 F. Zoals steeds zal de opbrengst van dit feest aangewend worden om het Boekenfonds te spijzen van de lage re en middelbare afdeling. Koninklijke Fanfare Kunst en Vermaak viert Sint-Cecilia Op donderdag 28 november te 20 uur in de Feestzaal van het Aalster- sc Stadhuis, Grote Markt, brengt de Koninklijke Fanfare Kunst en Ver maak uit Aalst, een concert, ter ge legenheid van de jaarlijkse Sint-Ce- ciliaviering. De fanfare wordt gedirigeerd door Freddy Van Laer en de presentatie zal gebeuren door Trees Veeck- man. De toegang is kosteloos. Op zaterdag 30 november wordt om 17.30 u. een bijzondere eucharistie viering gehouden in de dekenale Sint-Martinuskerk. De muzikale opluistering hiervan, zal gebracht worden door Godelieve De Geyse- leer (mezzo-sopraan), Johan Hae- zaert (bariton), Christiaan Crom- been (orgel) en ook de Koninklijke Fanfare 'Kunst en Vermaak'. Even eens op zaterdag 30 november, Op zaterdag 30 november te 20.30 u. in het Kat-Teater. Centrum Netwerk heeft het genoe gen u het jong talent - weliswaar van over de taalgrens - 'Ballet 2000' voor te stellen, in de oude stads schouwburg 'De Kat'. Zij brengen u dans die gekenmerkt wordt door vloeiende, originele be wegingen in een geheel van harmo nie, dat juist gevormd wordt door de eenheid van de bewegingen van de verschillende danseressen. Het ge heel wordt opgevuld met grappige intermezzo's. Danseuses: Annette Erlez, Muriel- le Evrard, Brigitte Mahielsen en Isabelle Moons. Muziek van Michael Nyman, Philip Glass en Wally Budarou. 'Zone', een dagblad misschien van een Noordkwartier, in een fictieve Aalst. Gastspreker van de AAS, professor De Vos hing een duidelijk beeld op grootstad van grijze muren. over de gevolgen van de Golfoorlog (a) Zone, met haar wisselende struc tuur, waarbinnen het leven zich in al haar eigenheid afspeelt, zonder de opgelegde confrontatie met de werkelijkheid te ontvluchten. Zone, haar choreografie, een bewe gingsvorm waarbinnen de danseres sen, met onmiskenbaar talent, uit ing geven aan het intens genoegen dat dansen hen biedt. Choreografie: Monique Brimioul- le. Toegang: 300/250 F. Gezocht: oud filmmateriaal stad Aalst Het College van Burgemeester en Schepenen van de stad Aalst is er van overtuigd dat heel wat Aalste- naars beschikken over 'oud' film materiaal over de stad Aalst. Opdat deze waardevolle opnamen niet verloren zouden gaan, doet het stadsbestuur een oproep om derge lijk materiaal tijdelijk ter beschik king te willen stellen, om het te la ten overnemen op videoband. Deze videofilmen zouden niet alleen een waardevol dokument zijn voor de Aalstenaars zelf, maar ook voor de toeristen die de stad Aalst bezoe ken. Bent u in het bezit van origi neel of interessant filmmateriaal betreffende Aalst en omgeving? Be vat uw kollektie aangrijpende sfeer beelden, pakkende momenten, do- kumentaire opnamen, unieke ge beurtenissen van toen en nu? Gelie ve dan kontakt op te nemen met kabinet schepen Van Nieuwen- borgh, Kattestraat 33 te Aalst, tel. 053/73.20.25. Aalst. Zoals bij elke gespreksavond van Aas was ook het tema Golfoorlog van aard om heel wat belangstellenden van de derde leeftijd te boeien (a) heeft dan het traditioneel feestmaal plaats in 'Groen Kruis', Aalst. Aan vang: 19 u. en alleen voor inge schrevenen. Feministische ontmoeting Op zondag 24 november wordt er om 15 uur in Centrum Netwerk, De Ridderstraat, Aalst een lezing ge houden door Monika Triest, VUB en PIVA. De voordracht kadert in de reeks 'Vrouwenmythes en Vrouwenwerkelijkheid'. Men orga niseert vanuit Netwerk de deelna me aan de lezing die plaats heeft in Vooruit, Gent. Toegang: 180 F. Permanent sekretariaat sociaal dienstbetoon Zitdagen: 27 november (18 tot 19 uur) en 11 december (15 tot 16 uur). De Uitdagen hebben plaats in het lokaal links achteraan de dreef tus sen de Kapucijnenkerk en 't Capu- cientje (hoek St.-Jobstraat). Info: Theo Van Gijseghem, S 053/70.04.25. Psychometrie Vriendenkring De Levensboom no digt U uit op vrijdag 29 november om 20 uur voor de voordracht 'Psy chometrie voor Levenden', door Mevr. Van Holder, in zaal 'De Koornbloem' (bij Van der Eist), Grote Markt te Aalst. Info: 053/77.62.12 na 18 uur. 10-Daagse van het religieuze boek en geschenken Van 29 november tot 8 december in de Begijnhofkerk te Aalst: grote klassiekers, de allernieuwste uitga ven en kinderboeken uit de religieu ze literatuur en een ruim aanbod aan religieuze geschenken. Ope ning op 29 november te 19.30 u. Open op zaterdag van 10 tot 12 uur. Zondag van 14 tot 20 uur en op de weekdagen van 14 tot 19 uur. Info: Jebron - 053/77.51.16. Belgische vereniging voor suikerzieken De Belgische Vereniging voor Sui kerzieken, afdeling Aalst, organi seert in samenwerking met het stadsbestuur op vrijdag 29 novem ber om 20 uur, in de feestzaal van het Stadhuis, Grote Markt te Aalst, een info-avond: 'Wat brengt de we tenschap voor diabetes?', waarop alle suikerzieken van de regio, hun familieledèn en belangstellenden, worden uitgenodigd. Gastspreker: Prof. Dr. Pippeleers. Toegang gratis. Info: Dienst Volksgezondheid - 053/73.22.40. Toisers AKV De Toisers houden hun jaar lijks bal in 't Kapelleken, Meule- schettestraat te Aalst op zaterdag 30 november. Ajuin-prins en -prinsesverkiezing '92 Op zaterdag 30 november gebeurt in de St.-Annazaal, Roklijf te Aalst, de jaarlijkse verkiezing van Ajuin prins en -prinses. Ballet 2000 brengt 'Zone' KAV De Destereers Organiseren op zondag 24 novem ber van 11.30 tot 20 u hun eetfestijn. Voorgerecht, hoofdschotel (stëak op verschillende wijze) aan 350 fr. Kindermenu 200 fr. Men kan hier voor terecht in Horizon, Molen- dreef 57 te Aalst. Aan de bezoeken de dames wordt een geschenk aan geboden. Vierde eetfestijn DVC Biekes Erem- bodegem Damesvolleybalklub Biekes Erem- bodegem heet U van harte welkom op het vierde eetfestijn dat door gaat op zondag 24 november 1991 in feestzaal De Groene Wilg, Hoge- weg 82 te Erembodegem, doorlo pend van 11 tot 19 uur. Op de spijskaart - varkensgebraad met frieten, sla en sauzen 300 fr. - steak met frieten, sla en sauzen 350 fr. - kindermenu, varkensgebraad of steak150 fr. "Tijl en Nele" toneelvoorstelling Op 22 en 23 november om 20 uur en op 24 november om 15 uur voert "Tijl en Nele", de toneelvereniging van KWB-Erembodegem, "Mijn geweten en ik" van Staf Knop op, in een regie van Tuur Wijns, in het Parochiehuis, Termurenlaan te Erembodegem. Inkomprijs 150 fr. (120 fr. in voor verkoop) en 80 fr. voor kinderen tot 12 jaar. Kaarten zijn te bekomen in het BAC-kantoor, Kaai 3 of telefo nisch op nr. 053/78.34.67 (tussen 17 en 19 uur). K.V.L.V.-feestvergadering Je wordt vriendelijk uitgenodigd op de KVLV-feestvergadering op zon dag 1 december te 14.30u. in het Parochiehuis. Op het programma Verwelkoming van de leden, na het gebed wordt koffie en gebak aange boden, nadien toespraak door de diocesane proost E.H. Basiel Maes, ontspanning met dhr. Gert Boullart met een leuk programma, een eten tje, blijmoedig gaat iedereen naar huis met een fijne verrassing. Voor deelname wordt 250 fr. gevraagd. St.Elooifeest Landelijke Gilde Dinsdag 3 december viert de Gilde St.Elooi met een eucharistieviering om 9 uur in de O.L.V. Hemelvaart- kerk, daarna rondgang met de fan fare. Om 13.30u. middagmaal in het Gerstenhof met tombola. Prijs 500 fr. Dezelfde avond is er Pensenker- mis om 20 uur aan 150 fr. per per soon. Inschrijven, karten en inlich tingen bijHubert Van Den Broeck, Brusselbaan 264, Familie Bruylandt, Gerstenhof, Gersten straat 12, Dirk De Boom, Cerabank, Kerkstraat 15, Erembodegem. Postzegelkring Dendria Vergadering zondag 24 november te 9.30u. in de grote zaal van het Parochiehuis. V.K.S.J. Vergadering groepsleden zondag 24 november te 14 uur in de Krypte. K.A.V. K.A.V.-hobbymaandag 25 no vember te 13.30u. in de grote zaal van het Parochiehuis. Brailieliga Vergadering dinsdag 26 november te 13 uur in het Parochiehuis. K.V.L.V. KVLV-kooklesfeestmenu, op woensdag 27 november te 19.30U. in de Krypte. AA Groep "Om Mekaar" Vergadering woensdag 27 novem ber te 20 uur in het Parochiehuis. B.G.J.G. Op vrijdagavond 29 november, van 19 tot 21.30, zal in het Parochiehuis een zitdag plaatshebben (alleen voor BGJG-leden) voor de vernieu wing van de verminderingskaarten NMBS. Gelieve de lidmaatschapskaart, eventuele studieattesten voor kin deren tussen 18 en 25 jaar en 180 fr. per formulier mee te brengen Aalst. Waarop de kiezer nog mag rekenen is niet erg duidelijk meer. Dat zal blijkbaar de toekomst moeten uitwijzen a Aalst. Iedereen in het gelid voor de Zwietollekesparty. Het werd weer een sukses Aalst. Bij ons niet of bij otts wel? De weersomstandigheden maken het de (aj politici niet makkelijk om hun boodschap over te brengen (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 11