Vrijetijdsbesteding die heel wat inzet vergt volgende week in TV-Ekspres De Voorpost Willem Yermandere te gast in Buggenhout CARTON B0S0NTGINNING EKSPRES HEBT U EEN HUIS TE KOOP Provinciale vogelshow in Dendermonds stadhuis Avondje over hart en vaatziekten in Baasrode Je bent erbij. Op d'eerste rij. Aankoop van populierenbomen 1l> .v 111 ütl 1 LV Vooi post DE 3 KLOKKEN MOLLE VERSYP in Alfa, Papa. Tango Bé van Begeerte Het 70ste internationaal auto-, motor- en rijwielsalon van Brussel staat in het teken van Europa. Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.400 F 6 maand 1.200 F 3 maand 600 F los nummer 48 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 Willem Vermandere, de Westvlaamse kunstenaar in hart en nieren, komt op zaterdag 7 december naar Buggenhout. Om 20.00 uur kan men genieten van zijn luisterliedjes en zijn wijsheden in de Salamander. Voor dat avondje puur genot betaalt men 300 fr in voorverkoop en 350 fr aan de kassa. We kunnen ons voorstellen dat weinigen deze uitzonderlijke avond willen missen. Vermandere komt niet alleen. Hij Freddy Possemer, contrabas, wordt begeleid door Eddy De- Vermandere staat voor kwaliteit, smedt, fluit en klarinet, Pol De- Wat hij brengt behoort tot het beste poortere, gitaar en mandoline en wat Vlaanderen vandaag aan muzi kaal entertainment te bieden heeft. Pure klasse, pure kunst. Men zegt soms dat Brei de mooiste liederen over Vlaanderen heeft geschreven, maar Vermandere komst verras send dicht in zijn nabijheid te staan. Vermandere is een Vlaamse zanger die zijn introversie met de jaren heeft overwonnen. Onbewust heeft hij gevochten tegen die aangeboren bedeesdheid, wat resulteert in een spontane Vlaamse zelfspot. Een an der gevecht, dat met zijn geloof, Uitslag van de winnende paren op donderdag 14 november Richting noord-zuid: 1. echt paar De Saeger; 2. Georges Korte en Hubert De Troch; 3. Lucienne De Visscher en Al- bert Maes. Richting oost-west 1. Jozefa Moens en Henny Pollyn; 2. Paul Veldeman en Mare Hofmans; 3. Mare De Decker en Johhny Simon. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in De Drie Klok ken, Van Langenhovestraat 1 te Sint-Gillis. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. levert hem de inspiratie op voor nieuwe liederen. Het lied 'Gebed' uit zijn derde LP bievoorbeeld is een primitievere, naïevere versie van 'De Schepping' op z'n laatste plaat. In het eerste lied richt hij zich tot God de Vader zelve, in dat laats te lied vertelt hij hoe 'God den Hee- re de wereld schiep' om tot het be sluit te komen dat we al een heel eind weg hebben afgelegd. Maar er moet nog veel gebeuren in de goede richting. Vermandere is nog lang niet uitgeschreven. Zijn melancholische poëzie geurt naar de polders, naar de pulp, naar de paardestront, maar evenzeer naar gerst, granen en hop. 'Mijn land' is zo een prachtig lied met die verdrietige klarinet er tussenin, en die trillende tonen die koude rillin gen over je lichaam verspreiden. Afwisselend melancholisch en speels, zo bouwt Vermandere zijn koncert op. Pijnlijk mooi is het lied je over 'Reintje' een mentaal gehan dicapt kind uit zijn straat. Prachtig zijn de Westhoekevokaties met her inneringen aan de oorlog. Vermandere is een van de weinige Vlaamse kleinkunstenaars die er blijft op vooruitgaan, zonder zich op een of andere trend toe te spit sen of aan geloofwaardigheid te moeten inboeten. Met 69 deelnemers en meer dan 2000 vogels was de Provinciale Vogelshow in de Ros Beiaardzaal van het Dendermonds stadhuis een waardig slot van een druk werkjaar. Vogelliefhebbers uit de hele provincie Oost-Vlaande- ren hadden hun mooiste vogels ingeschreven voor dit kampioenschap. Het was dan ook een drukte van jewelste op de opening van deze show waarop niet alleen de kampioenen werden gehuldigd, maar waarbij de toeschou wers ook konden zien hoe de kinderen van de Dendermondse scholen 'de vogel in alle kleuren' zien. Burgemeester Dierick verwelkom- medewerkers, de de vele vogelliefhebbers en on derstreepte dat de grote kwaliteit De uitslagen en werkkracht van de plaatselijke ornithologische verenigingen die over een dynamisch bestuur be schikken. Ook de prima samenwer king met de stedelijke raad voor de vrijetijdsbesteding heeft veel bijge dragen tot het wellukken van deze organizatie, aldus de burgemeester die eraan toevoegde dat de voge lliefhebbers een vrijetijdsbesteding hebben die enorm veel aandacht en tijd opslorpt van de beoefenaar. Namens de Stedelijke Raad voor de Vrije Tijd hield de voorzitter Wim Van Ranst een korte toespraak. Hij had het meer in het biezonder over de haasy volmaakte vrijetijdsbeste ding die de vogelliefhebbers beoe fenen. De vrijetijdsbesteding scherpt de eigen verantwoordelijk heid, het aan de dag leggen van veel geduld, het bevordert de samenho righeid onder de liefhebbers, het verstevigt de huiselijkheid en de fa miliebanden en helpt de natuur. Deze hobby geeft ook vreugde en voldoening, maar ook verdriet. Het houden, verzorgen, kweken en ten toonstellen van vogels is zo een haast volmaakte vrijetijdsbeste ding, aldus Wim Van Ranst die woorden van dank had voor de vele Belangrijk was natuurlijk wie er nu provinciaal kampioen werd. De titel ging naar Thierry Van de Putte van de Witte Vink uit Deinze die tien gouden, 2 zilveren en 1 bronzen me daille in de wacht sleepte. Andre Veldeman van de Appelvink uit Ap pels werd tweede met 6 eerste plaat sen, 3 tweede en 2 derde plaatsen. Op de derde plaats eindigde Louis De Jonghe van de Distelvink uit Bazel. 4. Stefan Verhelst van de Geelgors uit Oudegem; 5. Jozef Mannaert van De Appelvink uit Appels; 6. Patrick Geennck van de Geelgors uit Oudegem; 7. Mare De Prins van de Nachtegaal uit Sint- Gillis Dendermonde; 8. Willy Jas pers van De Vogelvrienden uit Kieldrecht; 9. Bernard Van Riel van de Moedige Vogelvrienden uit Sint-Niklaas; 10 Roger Lombaert van de Schipdonckvogels uit Neve- le. Verder in de rangschikking vin den we nog de streekgenoten Noel De Cock uit Sint-Gillis (13); Mare Baeten uit Serskamp (14); Henri Van Hoof uit Berlare (15); Alfons Verhofstadt uit Appels (18); Rudy Van Riet uit Sint-Gillis (19); Ro land Van Huyck uit Sint-Gillis (22); Reginald Bonnaerens uit Aalst (24); Willy De Coster uit Lede 1251; Frans Rombaut uit Oudegem (27); Willy Peelman uit Kastel (28); Ge ert Smekens uit Lede (30); Roger Vanherentals uit Aalst (31); Eddy Copers uit Berlare (32); Roger Va- genende uit Serskamp (34); Frans Van Damme uit Sint-Gillis (35); Conny Snel uit Oudegem (37); Jos Baten uit Oudegem (38); Luc Van den Bossche uit Wichelen (39); Erik Verhaegen uit Lede (42); Patrick Wauters uit Sint-Gillis (45); Dirk Sichin uit Oudegem (46); Rudi Ca- luwaerts uit Appels (48); Jacques Bontinck uit Lede (49), Sven Mat- thijs uit Lede (52); Luc Neirynck uit Kastel (54); Wim Asselman uit Ou degem (58); Arthur Matthijs uit Le de (62); Dirk De Vleeschauwer uit Wichelen (65) en Achiel De Roos uit Hamme (67) terug. Het interclubkampioenschap per 20 beste vogels werd gewonnen door de Appelvink uit Appels voor de Geelgors uit Oudegem en de Distelvink uit Bazel. Op de vierde plaats eindigde de Witte Vink uit Deinze en vijfde werd De Nacht egaal uit Sint-Gillis. De Berlaarse Vogelvrienden werden negende, de Meerkoet uit Serskamp tiende, de Glansmerel uit Lede twaalfde, de Blauwe Reiger uit Kastel vijftiende, de Prachtvogel uit Aalst achttiende, de Witte Mus uit Wichelen twintigs te, Kanarie Special uit Hamme drie ëntwintigste en de Arend uit Aalst vijfentwintigste. Daarnaast waren er nog de uitsla gen te lezen van het gewestkam pioenschap. Daarin toonde de Goudvink uit Appels zich de sterks te club voor De Geelgors uit Oude gem, De nachtegaal uit Sint-Gillis, de Berlaarse Vogelvrienden, De Witte Mus uit Wichelen en de Den- dervink uit Denderbelle. Per vijf vogels was Jozef Mannaert de laureaat voor Andre Veldeman, Guy De Potter, Patrick Geerinck en Marita Mannaert. De drie beste vo gels klasse A gaf volgend resultaat in het gewest1. Andre Veldeman, 2. Guy De Potter, 3. Jozef Mannert, 4. Dirk Sichin en 5. Patrick Ge erinck, Alfons Minnebo, Roland Huyck en Alfons Verhofstadt. De Dendermonde. Provinciale vogelshow. Alfons Verhofstadt uit de Donckstraal drie beste vogels klasse B dan 1. te Dendermonde werd kampioen met zijn gloster gladkop (foto Piet Hermans) Andre Veldeman, 2. Patrick Ge erinck, 3. Frans Rombout, 4. Jozef De Wolf uit Dendermonde, Aldir schilderijen van Mare Schelck ge- Mannaert en 5. Noel De Cock en Rahman uit Dendermonde, Van toond. Het was zijn allereerste ten- Eddy Copers. Tenslotte de drie be- Geyte uit Dendermonde, Jolien toonstelling voor een groot publiek, ste vogels klasse C 1. Jozef Man- Zwallaert uit Dendermonde en Hij pakte uit met reeks landschap- naert, 2. Marita Mannaert, 3. Al- Eveline Bonskoffsky uit Dender- pen. Ook de hobbyclub KreatiefBe- fons Verhofstadt, 4. Danny Pontze- monde. zig Zijn toonde het resultaat van le en 5. Conny Snel. Tijdens de vogelshow werden ook ziJn huisvlijt. Kindertekeningen en tentoonstel ling Aan de kinderen van de Dender mondse scholen werd gervaagd om deel te nemen aan een kleurwed- strijd. Zij konden een tekening van een mooie vogel inkleuren en dat deden een 800-tal kinderen. De winnaars kregen een pracht van een prijs. Hun namen Ruth Van den Abbeele uit Berlare, Caroline Ler- mytte uit Dendermonde, Nadine De Moor uit Dendermonde, Karei Hellestraat 5, 9400 APPELTERRE Tel. 054/33.27.50 (na 18.00 u.) «57749-Oe Voorpost Be De Meyer over schoonheid en carriere. Nolle Versyp blust de brand weer in 'Alfa Papa Tango'. Rob De Nijs is nog niet uitgezongen. Guy Polspoel vertelt alles over zijn werk als journalist. Edwin Ysebaert heeft oor voor eenzame harten. en... de meest complete en overzichtelijke programma's van alle tv-zenders. CM Baasrode organ izeert op vrij dag 22 december in de zaal Scaldis te Baasrode een gespreksavond over het aktuele tema 'Hart- en vaatziekten'. De avond vangt aan om 20.00 uur. Moderator Dr. De Matthys, specialist intensieve ge neeskunde, zal een viertal deskun digen aan het woord laten prof. dr G. Van Nooten, specialist nartchi- rurgie; dr R. Zenner, specialist hart- en vaatziekten; de heer L. Baeyens, kinesitherapeut en me vrouw M. Anthonis, dietiste. De toegang is gratis en iedereen is welkom. Dendermonde. Provinciale vogelshow. Een gesprek tussen deskundigen (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1991 | | pagina 16