Op twee punten van leider Bornem Gebrek aan talent (of aan inzet..?) Eendracht Aalst zwaar gehandicapt VW Hamme voor makkelijke taak K.A.V.D. voor één punt Lebbeke zonder Nico Buyl v f v Diegem VW Hamme 0-4 K.A.V.D. - Rita Berlaar O-I De Voorpost - 22.11.19Q1 - 17 Willy Meersman technische adviseur KAVD-voorzitter Jef Nijs Het was zaterdagavond maar een trieste bedoening op KAM). Bij een stilaan opkomende, vochtige en kille mist zaten de meest fervente supporters te wachten op het einde van de eerste helft, waarin METS te zien was, ook niet van de kant der bezoekers. Iedereen was dus blij dat het fluitsignaal van ergens uit de mist aankondigde dat er tijd was voor hete koffie. Geen enkel opwindend standje, niets om aan te verwarmen. Ploegverantwoordelijken van toekomstige tegenstanders vouwden hun notaboekjes onbeschreven dicht. 'We hadden evengoed kunnen thuisblijven', zag je zo op hun gezichten. Een dubbele zero stond er op het bord en zo was de wedstrijd nog geweest ook. Na de rust opnieuw hetzelfde spelbeeld tot paarsblauw een kwartier allicht teveel kou kreeg en toch aan enkele offensie- ven begon. Aarzelend, maar toch. Offensieven is misschien veel gezegd. De thuisploeg probeert voortdurend aanvallen aaneen te breien volgens het klassieke patroon: één rechts en twee averechts. Als je dan nog een steek laat vallen dan kan de bezoeker scoren en dat gebeurde ook. Het lijkt KAVD wel ingebakken dat een aanval nooit kan doorgaan zonder dat er enkele pasjes achteruit moeten gegeven worden. Akkoord, daar staat meestal wel een mannetje vrij maar met veel balbezit in het middenveld worden geen potten gescoord omdat de verdediging van de tegenstanders alle tijd krijgt om zich te organiseren. Het lijkt wel alsof de middenvelders en aanvallers allemaal zo snel mogelijk vér van de bal willen zijn. Het is vrijwel onmogelijk om vooruit een aflossingspunt te vinden. De spitsen schijnen zich wel te verschuilen achter de brede ruggen van de tegenstanders. Krijgt er dan al een de bal met een zee van ruimte voor zich, een straat vrij tot aan de kleine backlijn, dan loopt die zich verloren aan de cornervlag om van daaruit een pass te geven die uiteraard nergens terechtkomt. Nee, voetbal hebben we zaterdag niet gezien aan het Grootzand, ook geen motivatie en werklust. Dat dit iets zou te maken hebben met de zaterdagavondmatchen, zoals protesterende supporters verkondigden, is larie. (Al zijn die avondmatchen in november toch niet zó aangenaam.) Daarmee heeft het niets te maken. Het zijn vrijwel dezelfde jongens die zondag op verplaatsing wél punten pakken. Staat men zó onder druk om thuis eens een mooie zege te behalen, of moet men het meer verdedigend gaan aanpakken en op snelle counters rekenen Maar dan gaan de supporters alweer morren. Twee thuismatchen hebben 0 punten opgebracht en dat kan zwaar doorwegen bij de eindafrekening. De volgende wedstrijden moet l paarsblauw zeker geen doetjes in de ogen kijken met o.m. Bornem als Itopvedette. De wedstrijd tegen Hamme heeft KAVD al met de neus op de feiten I gedrukt en er nog eens op gewezen dat de ploeg eigenlijk boven haar stand leefde in de rangschikking. Wie zou gedacht hebben dat een dergelijke situatie een stimulans zou zijn, heeft het mis. Het lijkt wel of men al punten genoeg heeft en er best enkele kunnen gemist worden. Uiteraard zal men komen aandraven met de argumenten dat er weer vier spelers ontbraken en dat de tegenstander niet liét spelen. Wie laat er nu spelen als men op verplaatsing is Misschien is het een taktiek om nu eens te spelen zoals op verplaatsing. De tegenstander laten komen, rekenen op de goede verdediging en zelf scoren uit de counter, op gevaar af door de achterban weggefloten te worden. Toch kunnen we ons niet van de indruk ontdoen dat er wél voldoende talent in deze ploeg zit, zelfs bij de substituten, maar dat het zelfvertrouwen ontbreekt. Een zege met enkele doelpunten verschil zou misschien eens deugd doen maar dat zien we de eerstvolgende weken niet direkt gebeuren. KAVD is in elk geval iets schuldig aan zijn trouwe supporters, die aan de restitutie van die schuld beginnen te denken omdat de sportieve rekening van de ploeg stilaan in het rood verzeilt. Wachten op de winterstop om de hoofden eens bij elkaar te steken is niet nodig. Er moet snel worden ingegrepen. M.D.B. Ontgoocheling troef in de Dendermond- se voetbalmiddens na afloop van een inspiratieloze partij voetbal tegen het bescheiden Rita Berlaar. Vier basisspe lers vervangen is er voor paarsblauw te veel aan. De zogenaamde substituten wegen te licht om in bevordering een degelijke repliek te kunnen geven. Te vens komt steeds duidelijker aan het licht dat de transfertpolitiek, gevoerd voor het seizoensbegin, eigenlijk min der vruchten afwerpt dan algemeen werd verwacht. Voorzitter Jef Nijs had voor de jongste verrichting van zijn ploeg geen goed woord over: 'Wellicht was dit de slechtste match die we totnogtoe gespeeld hebben. Met ont brak ons duidelijk aan inspiratie en ook aan werklust. Vooral aan dat laatste til ik zwaar. Met minste wat je als voetballer kunt doen is je tanden laten zien en erop bijten, hoeveel pijn dat ook kan doen. Ik ben ervan overtuigd dat er daarover dezer dagen een hartig woordje zal ge sproken worden. Wat zich zaterdagavond voordeed is niet vatbaar voor herhaling. Op twee uitzon deringen na hebben we geen enkele échte doelkans afgedwongen. Ik wil de schuld hiervoor niet volledig in de voet balschoenen van de spitsen schuiven. Vooral vanuit het middenveld ging te weinig kracht uit. Vooraan werd men niet of nauwelijks aangespeeld. Dat kan zo niet verder'. Willy Meersman was razend. Hij had het over een schandalige vertoning, tout court. Dat er bovendien nog een corner werd weggegeven; waaruit de toch zwak ke opponent het winnend doelpunt kon puren, was de druppel die de reeds kokende emmer deed overlopen. E.G. Eendracht krijgt tegen KV Mechelen een zware brok voor de voeten geschoven. Op papier is er weinig of niets op te rapen tegen de Maneblussers. Bovendien zit oefenmeester Grijzenhout met zware problemen geplaagd. Niet alleen moet hij in de verdedigingszone omwille van een schorsing Dieter Schwabe missen, maar in de loop van de week stapelden de moeilijkheden zich verder op. Middenvelder Limpens, de man die in de vorm van zijn leven verkeert, werd het slachtoffer van een verkeersongeval en liep hierbij een kwetsuur op aan de hals. Zijn aantreden zaterdagavond is derhalve zeer twijfelachtig. Ook De Wolf zit ingevolge van een vermoeidheid van het zenuwstelsel (zona-aanval in de lenden) onder een zware medicatie en is aan een totale rustperiode toe. 'Ik zou nochtans dolgraag die wedstrijd tegen KV Mechelen betwisten. Ik voel me absoluut niet vermoeid, maar volgens de dokter is het best dat ik een week afhaak om een langere ziekteperiode te vermijden', aldus Wim De Wolf. De vraag blijft nu wie achteraan de verdediging aan mekaar gaat lijmen. Schwabe gaf tegen Charleroi een allerbeste verrichting weg, maar nu de Duitser omwille van zijn schorsing forfait moet geven zit Grijzenhout uiteraard met een zwaar probleem. De Eendracht-coach kan René Peeters als laatste man inschakelen, maar dan valt op het middenveld een werkzame kracht weg. Er is ook sprake dat Okpara ais libero kan aangewend worden. In een oefenpartij tegen Hekelgem werd de ex-Beerschotter in ieder geval voor die funktie uitgetest. In de schoot van Eendracht hoopt men één puntje te kunnen meegraaien in Mechelen. Klubsekretaris Van Droogenbroeck'Misschien kunnen we profite ren van het feit dat in de keuken van KV Mechelen momenteel ook het een en ander misloopt in verband met roddels van mogelijke transfers van Bruno Versavel en Albert. Bovendien roert er wat tussen voorzitter Cordier en de KV-trainer. Maar normaal gezien moet men er van uitgaan dat Eendracht als het zwakke broertje tussen de krijtlijnen zal verschijnen. Maar zich bij voorbaat gewonnen geven is voorzeker een slechte mentaliteit. We moeten in ieder geval niet negatief gaan denken, ook al worden we bij voorbaat afgeschreven als de ploeg die in Mechelen niets kan oprapen.' Ondertussen is op het bestuursvlak ook wel één en ander duidelijk gesteld tijdens een perskonferentie. De beheerraad die nog steeds wordt geleid door voorzitter Erik Goethals is thans verder samengesteld uit Luc Coppens, Herman De Jonge, Willy De Kerpel, André De Kegel, Hugo De Roeck, Jo De Wolf, Norbert Lierman en Ulrich Van Wesemael. Op hun eigen verzoek werd het mandaat van Valerie Van Geem en Louis Bosteels niet meer hernieuwd. Het dagelijks bestuur bestaat thans uit Guido De Bruyn, Patrick Orlans en Jean-Pierre Van Droogenbroeck. De pers wordt tot Jean Boon weer paraat is thans begeleid door Marc Blansaer, die verder afgevaardigde blijft van het B-team. (b.a.d.) VW Hamme krijgt het onderaan gerangschikte Braine op bezoek. Op papier gaat het om een gemakkelijke opgave, al ligt voor de hand dat de Walen er alles zullen aan doen om de nul op het bord te houden. Voor Van De Velde en zijn maats komt het aan om snel een doelpunt na te streven. In dat geval zou het best eens «goaltjeskermis» kunnen worden. Kunnen de bezoekers dan toch lang standhouden, dan zou het wel eens een onaantrekkelijke vertoning kunnen worden. Oefenmeester Daniël De Paepe heeft zijn manschappen alvast gewaarschuwd voor lichtzinnigheid. Een ploeg met titelambities mag aan huis geen puntenverlies lijden, zeker niet tegen een team als Braine. Bert Malfliet is geschorst en Peter Van Caelenberg is nog niet fit. De ploegopstelling blijft ongewijzigd. Pas na afloop van de reservenmatch, wordt de veertiende man aangeduid. SelektieDe Pelsmaecker, Vanhoucke, D'Hondt, Aerts, Segers, Vergeylen, Laroy, Van Parijs, De Borger, Van De Velde, Vermeir (Van Hemelrijck, Stalpaert). (e.g.) KAV Dendermonde is zaterdagavond om 20 uur te gast bij Verbroedering Denderhoutem. Enkele belangrijke basisspelers zijn nog onbeschikbaar. Coach Willy Meersman moet roeien met de riemen die hij heeft. Het is de intentie van paarsblauw om alvast een derde opeenvolgende nederlaag uit de weg te gaan. Een gemakkelijke opgave wordt het in geen geval en aan de monding van de Dender zal men wellicht met een winstpunt al dik tevreden zijn. Selektie Verstraeten, Emmaneel, De Kinder, Moens, Stevelinck, De Coninck, Van Troos, De Paep, De Buck, Schockaert, Gotsen, Van Roy, Van Nieuwenhuy- se, Wygonic. (e.g.) Bij SK Lebbeke ontbreekt Nico Buyl. Hij is aan een schorsing toe. De Konkelgoedploeg is zondagnamiddag te gast bij het laatstgerangschikte Olsene. Oefenmeester Guy De Baere hoopt er een eerste overwinning te behalen. Een nederlaag kan Lebbeke zich daar in de gegeven omstandigheden niet permitte ren. Een winstpunt is het uiterste minimum. De ploegVinck, Peeleman, Van Langenhove, Hals, Vermeulen, Van Heck, Van Keymeulen, Muysewinckel, Verstraeten, Massamba, Vercauteren, De Baere, Eeckhaudt, Schoepen. <e-g-) VI Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 O wee.. Eigen winst in Diegem en een gelijkspel van leider Bornem brengt VW Hamme op twee punten van de koploper, een kloof die mits een beetje meeval binnen de kortste keren kan overbrugd worden. Aan de Durme heerst momenteel de sfeer van de grote dagen. Opeenvolgende overwinningen hebben de blauwzwarte aanhangers opgejut. Wij, en niet Bor nem, worden kampioen, klonk het zondagavond in de Hamse supporterslo kalen. Oefenmeester Daniël De Paepe blijft bescheiden en vooral bezadigd en voor zichtig. Ondanks de 0-4 was het in Diegem immers niet allemaal rozegeur en ma neschijn. 'De spelleider heeft ons willen foppen, zegt de Hamse trainer. Een paar gebeur tenissen deden mij alleszins de wenk brauwen fronsen. Achter de uitsluiting van Philip Segers plaats ik een levens groot vraagteken. Ik heb geen enkele reden tot klagen over de verrichting van de spelers. We begon nen vrij aarzelend aan de wedstrijd maar klommen snel op niveau, wat voor de rust in een 0-3 voorsprong resulteer de. Rik Van de Velde scoorde de openings treffer, waarvan raf Vermeire een deel van de voorbereiding voor zijn rekening nam. De tweede treffer was het gevolg van een uitstekende kombinatie, waarbij vier spelers rechtstreeks betrokken waren. Een overtreding op De Borger resulteer de in een strafschop, een karwei die Philip zelf tot een goed einde bracht. In de tweede helft bleven we de domi nerende partij met meerdere kansen en een vierde doelpunt als gevolg. E.G. JL4. V.D. St.-Gillis - Grembergen 1-1Alens is eerst bij de bal (vh) St.-Gillis - Grembergen 1-1. De Man probeert richting doel te koppen (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 17