1ItiSè Tweede provincialers in het Aalsterse Hard bedongen punt KAVD dringend aan bezinning toe Beslissende goal van Eddy Van Keer Tevreden met een winstpunt Derde provincialers uit Aalst en Erpe-Mere Koersuitslagen van Zeienaar Jurgen D'Heer in 1991 Zigeuneravond De Voorpost-22.11,1991 - 19 VOETBAL WIELRENNEN Robur-Kemzeke 1-1. Een duel met Hans Vereist (vh) De Dendermondse voetballers werden deze week zowel door Willy Meersman als door voorzitter Jef Nijs duchtig de levieten gelezen. De archi-slechte verrichting tegen het bescheiden Rita Berlaar kon niet door de beugel, ledereen droop misnoegd en nog voor het laatste fluitsignaal klonk, het veld af. 'Ik had ook veel zin om vroegtijdig de vlucht te nemen, zegt Willy Meersman. Dit was gewoon een wansmakelijke vertoning die niet vatbaar is voor herhaling. De oorzaak zoeken bij het feit dat we gehandicapt de strijd aanbonden, gaat maar ten dele op. Van wie er anders niet bij is, en nu de kans krijgt, verwacht ik dat hij de pannen van het dak speelt. Bij mij telt het prestige. Ik ben niet naar Dendermonde gekomen om geld op te strijken. De bestuursmensen zullen dat beter weten dan wie ook. Er is hier nog ontzettend veel werk aan de winkel. Mij kost het geen moeite om 200 procent inzet te betonen. Wat ik verlang is dat ook anderen in die zin reageren. In Dendermonde kan een ploeg opgebouwd worden. Ik besef dat dit niet kan van vandaag op morgen. Niettemin acht ik het huidige potentieel toereikend om in deze kompetitie een degelijke rangschikking na te streven. Voorwaarde is dat er gedisciplineerd en met overtuiging wordt gevoetbald. Er zijn enkele ploegen die meer talent aan boord hebben. Met vele anderen moeten we kunnen wedijveren, tenminste wanneer iedereen er zin in heeft. Ik hoop dat er zaterdagavond in Denderhoutem op een andere manier gespeeld wordt.' Volgende week is Putte te gast in Dendermonde. Het zal dan voorlopig de laatste keer zijn dat er in het stadion te Grembergen onder kunstlicht wordt gespeeld. In hartje winter zal er op zondagnamiddag worden gevoetbald. Avondmatchen blijven in de toekomst wellicht beperkt tot september/oktober, maart/april, perioden waarin doorgaans milder weer heerst. (e.g.) Melle - Lutterzele 0-1 Het lag niet in de lijn der verwachtingen dat F.C. Lutterzele op het terrein van Melle de volle inzet zou veroveren. Eddy Van keer scoorde het enige en beslissen de doelpunt. Klubleider Paul Roels spreekt van een verdiende zege. 'De eerste helft verliep evenwichtig. De kansen bleven langs beide zijden be perkt tot enkele sporadische uitzonde ringen. Wij hadden misschien wel een beetje meeval rond het halfuur, toen een lokale speler zich op een tekortko ming liet betrappen. Eddy Van Keer be nutte de kans en bracht ons meteen op voorsprong. Het begin van de tweede helft verliep duidelijk in ons voordeel. We kregen enkele wenkende kansen, waarvan de mooiste voor Alain Verbeeck was. Hij dook alleen op voor het ledige doel maar besloot naast. In het laatste halfuur was er van voetbal nog nauwelijks sprake. Het ging er rommelig aan toe en de overtredingen stapelden zich op, met zeven gele kaarten als gevolg, waarvan drie voor ons. We presenteren ons thans als een middenmoter en als neofiet in tweede provinciale zijn we daar meer dan tevreden mee. We hadden voor de Na een één op vier in twee thuiswedstrij den lijkt Eendracht eerder karig be deeld, ware het niet dat de trikolores telkens met een biezonder getalenteer de tegenstander in de clinch gingen. Na Oostende was dit ook het geval in de gewestelijke derby met Standaard Wette- ren. Men kan niet verdoezelen dat Eendracht op het laatste kwartier na de wedstrijd onderging en enkel kon spekuleren op de counter. Ondanks dit technisch over wicht waren de bezoekers afgestemd op de medewerking van de Zeelse defensie om tot scoren te komen. De afwezigheid van Filip Plaetinck woog opnieuw zwaar door. Zijn vervanger Peter Van De Voor de mist ervaring maar verdient krediet ook al was hij betrokken bij de Wetterse doelpunten. Het is jammer voor de jon ge Lokeraar dat hij in de slotfase net niet tot scoren kwam. Gelukkig verkeerde Eendracht-kapitein Danny Van Puyvelde in één van zijn grote dagen en hield hij met allure de ploeg overeind. Ook Bert Cluytens kweet zich op rechts uitstekend van zijn taak, terwijl Stephane Janssens een sterke partij ten beste gaf. Ook Filip Fiers ontpopt zich stilaan via een opval lend sterk loopvermogen, snelheid en werkkracht tot de betere spelers van de ploeg. Met zijn vijf treffers beschikt Een- drachttrainer Jaak Goossens nu ook over een afwerker. 'Dit duel bracht ons het bewijs dat we de punten moeten sprokkelen met de mid delen waarover we beschikken, aldus een tevreden Jaak Goossens. Onze jeugd ontbeert ervaring. Er is geduld en begrip nodig. We maakten nog te weinig ge bruik van de flanken en slaagden er niet in het spel te verplaatsen. Als je de Wetterse ploeg doorlicht mogen we be slist niet ontevreden zijn met dit kostba re punt. Het laatste kwartier indachtig denk ik dat we deze puntendeling ver dienden temeer omdat de tegenstander enkel dank zij onze hulp tot scoren kwam.' (a.j.z.) KI i Èmm v-v Baasrode-Kruibeke 1-2. Van Hamme in duel met...de scheidsrechter (vh) Borsbeke Nieuwerkerken kompetitie geen hogere verwachtingen gesteld'. E.G. Borsbeke haalde een belangrijke over winning na een zwakke wedstrijd waarin nauwelijks kansen te noteren vielen. Na een vrijschop van Franky Verdonck Stekene - Rapide Lebbeke 1-1 Rapide Lebbeke had tot doel bij het niet te onderschatten Stekene een gelijk spel te behalen en is in dat opzet geslaagd. Oefenmeester Frank Van den Bergh spreekt van een logisch resul taat. 'Even voor de match was ik bereid om een puntendeling te onderschrijven. Ik had een plan uitgedokterd, waarin re kening werd gehouden met de kracht van deze tegenstander. Ik opteerde dus voor een voorzichtige aanpak, al was .het niet de bedoeling om helemaal de defensieve kaart te trekken. Na twee minuten kwamen we echter op voor sprong. Een dieptepas kwam bij Nico Van Den Bossche terecht. Hij centerde hoog voor doel, waar Eric Verleysen klaarstond om binnen te tikken. We konden 'ons dus geen betere start voorstellen. Die vreugde was evenwel niet van lange duur. Een minuut of drie later werd een misverstand tussen on ze doelman Chris Janssens en Rudy Hélon door Chris Ferket met een doel punt afgestraft. Nadien kende de match een evenwichtig verloop. Doorgaans lieten we de initiatieven over aan de thuisploeg, wat geenszins wil zeggen dat we ons hebben ingegraven. Risiko's hebben we niet genomen. Met dit pun tje zijn we tevreden huiswaarts ge keerd, E.G. duwde de attente Marc Van Heghe de bal tegen de netten. Slordigheden ontsier den deze wedstrijd al te vaak. Een wed strijd om zo vlug mogelijk te vergeten, al kreeg de thuisploeg het belangrijkste de volle winst. Burst 2 Aaigem 3 Het werd een spannend derby tussen Burst en Aaigem gekruid met vele doel punten. In de slotfase zorgde De Vadder voor een eerder gevleide uitzege voor zijn Aaigem. Burst, dat veel lager staat geklasseerd, liet dit echter niet direkt merken ook al kwam het in de tiende minuut reeds op achterstand na een treffer van Triest. Dit was meteen ook de ruststand. Nog voor het uur uur zette Perreman Burst langszij maar Emie De Wilde strafte een lokaleblunder in de verdediging af. Burst kende ook pech toen een bal van Van Wesemael de lat trof terwijl Van Durme meer geluk ken- dp met zijn lobbal. Deze was meteen goed voor de gelijkmaker. De slotfase was er voor de moedige lokalen echter teveel aan. (nic) Sint-Lievens-Houtem Haaltert Attractieve en hoogstaande wedstrijd waarbij de kansen voor Biesemans aan lokale zijde en Goossens voor de bezoe kers niet verzilverd werden. Van Baste- laere viel aan de rust uit met een her senschudding maar De Wandel viel sterk in. Een staalhare volley van Perre man sloeg naast maar voor Biesemans lukte het wel, al vond hij eerst een sterke doelman De Cnijf op zijn weg. Tomme diende zich op zijn beurt te reppen op een kopbal van Limpens. Haaltert toonde zich een kwade klant voor leider Houtem dat bijzonder tevre den mag zijn in zijn twee duels met Racing het maximum gepuurd te heb ben. Lede 1 Sp. Geraardsbergen 1 Lede speelde een slechte wedstrijd en stelde zich zeer laks op tegen een zwak Geraardsbergen. De eerste bezoekende kans was meteen de goede langs Filip Goossens. Lede ontwikkelde een lichte druk na de rust en zette gelijk via La- broye. Lanckman gleed uit maar kreeg de vrijschop mee die door Labroye via de muur binnensloeg. Deze wedstrijd ver diende echter geen doelpunten. Mere 1 Bambrugge O Mere won met lichte afscheiding de burenstrijd tegen Bambrugge en blijft hiermee zijn zegereeks onverdroten ver- derzetten. Bambrugge had echter door lopend veldoverwicht. De efficiëntie waarmee Mere uitpakte haalde echter de bovenhand. Van Impe bediende De Wit die rond het halfuur voor de enige treffer zorgde. Na de rust diende doel man Bambust na enkele stilliggende fasen sterk te presteren terwijl Van Cae- lenberghe wegens een tweede gele kaart werd uitgesloten. Toen De Wit foutief werd gestuit door Bael kwam men nu meriek opnieuw in evenwicht. en Van Ruyskensvelde werden de bezoe kers vlug kansloos gemaakt. Van Oost milderde wel rond het uur maar de kloof werd door De Schampheleire weer uitgediept. De tegentreffer van Nelis in de slotfase was een maat voor niets. TK Meldert Onkerzele Etikhove SK Aalst Voor SK Aalst alvast een slechte zaak, dat verlies op een wedstrijdzondag waarin Nederename en Sint-Lievens-Houtem hun wedstrijden wonnen. Etikhove is nu wel niet de eerste de beste maar toch was dit maar de tweede zege voor de lokalen. Via doelpunten langs Dervaux De thuisploeg speelde een beresterke wedstrijd zodat een verdiende zege werd geboekt tegen een te duchten tegenstre ver. Voor de rust was Meldert de beste ploeg maar dit leverde nog geen doel punten op. Na de rust ging het wel: Van Den Eeckhoudt scoorde meteen maar viel later gekwetst uit. Uyttenhove be diende in de slotfase Van Heuverzwijn die prompt de eindcijfers vastlegde. (nic) Eendracht Zele - Standaard Wetteren 2-2 Als junior 5de in Godveerdegem (29) 7de in Steendorp (43) 7de in Beveren (58) lste in Schoonaarde (44) 14de in Ophasselt (85) Als liefhebber 9de in Bambrugge (53) 42ste in de provinciale kampioenschap pen te Geraardsbergen (260) 18de in Moerzeke (39) 8ste in Steenhuffel (17) 9de in Graty (30) 9de in Zele (54) 14de in Zottegem (55) 15de in Hambeke (51) 18de in Moerzeke (49) 15de in Waasmunster (79) 15de in Temse (48) 9de in Oosteeklo (120) 19de in St.-Katelijne-Waver (43) 7de in Sinaai (19) 11de in Zele (46) 5de in Asse (28) Op zaterdag 21 december 1991 om 21 uur organiseert de Ap- pelssfeerclub in het lokaal, café Weekend, Appels-Veer een grandioze zigeuneravond met het fameus zigeunerorkest van Laci Lacatos. In de gezellige kroeg aan het Veer wordt echte Hongaarse foulasj geserveerd bij een nappend haardvuurtje, terwijl de muzikanten zwerven van ta fel tot tafel, zoals het zigeuners past. De prijs voor zowel het concert als de goulasj bedraagt 250,-fr. Voor de leden 150,-fr Liefst vooraf inschrijven op nr. 22.56.27, vóór 14 december 17de in Quenast (40) 15de in Lebbeke (72) 18de in Temse (73) 18de in Grembergen (58) 13de in Haasdonk (40) 17de in Torhout (48) 14de in Torhout (39) 12de in Kortemark (24) 16de in Jabbeke (31) 8ste in Moerzeke (53) 20ste in Melseie (54) 7de in Overmere (70) 9de in Sint-Amands (72) 11de in Lede (40) 11de in Baasode (30) 13de in Buggenhout (32) Voetbal. Bert Cluytens, belangrijke steunpilaar voor Eendracht Zele (Iv) Robur-Kemzeke l-lHans Vereist kan de bal binnenhouden en voorzetten (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19