Winst en verlies j.#il in ons gewest V.K. Erembodegem in goede doen Kangoeroes-dames: derde zege Topfloor zorgt voor verrassing Baasrode aan de wederopstanding bezig Volleybalkalender Veel te traag! v m mm De Voorpost - 22.11.1991 - 23 VOLLEYBAL Hamse Volleyballiga Tweede provinciale Kangoeroes Aalst 3 Meerbeke 2 (15-9,11-15, 4-15,16-14,15-12) Tegen betergeplaatste ploegen kunnen de Kangoeroes girls aardig uit de verf komen. Dit bewees Kangoeroes nog maals deze week tegen Meerbeke. On verwacht, maar verdiend zou luidt het verdikt. De eerste set ging naar de thuis ploeg en dit na een sterk begin van de gasten. De bezoeksters liepen via 2-4 tot 365 uit, maar dan kwam de lokale ploeg in aktie. Via 7-5 en 11-8 kon Aalst de eerste deelzege binnenhalen. Een goed en hoopgevend begin voor de lokale aanhang. Tijdens de tweede set was het Kangoeroe die aan de haal ging, maar de bezoeksters remonteerden een 9-5 ach terstand en na een korte set ging Meer beke via 9-13 naar setwinst. Ook de derde set ging naar Meerbeke en dit na een overduidelijk overwicht. De volgende set was een van de betere. Sterk bevochtenen zeer spannend. Geen enkele toegave van beide zijden en een strijd tot en met. Meerbeke dat op zijn elan van de vorige set verder ging liet in de begin fase de tegenstander terplaatse en ze liepen maximaal tot 5-12 uit.. Dan keerde het spelbeeld in het voor deel van de thuisploeg. Na een 13-14 tussenstand kregen de ploegen om beurt de setbal. Bij de tweede setbal kan Kangoeroes de set in hun voordeel be slechten. Meerbeke liet er vier en dus wedstrijdballen onbenut. De vijfde en laatste set, nog altijd een dubbeltje op zijn kant, was er eentje voor de lokalen. Nochtans kon Meerbeke met een voor sprong, bij 6-8, van kamp wisselen. Doch gaf Kangoeroes zich niet gewon nen en ze klampen aan. Bij 12-9 kwam de thuisploeg voor het eerst aan de leiding om uiteindelijk een verdiende overwinning te boeken. Nu kan Aalst de opmars beginnen om zich uit de geva renzone te werken. De reservewedstrijd werd door Kangoe roes gewonnen. Tot heden heeft de Aal- sterse nog geen verlies geleden en ze staan dan ook stevig aan de leiding met 20 punten op een totaal van 21 punten. TOÏÖti Zwarte Panters 1 Topfloor 3 (5-12,15-8,10-15,12-15) Topfloor dat nog steeds zoekt naar zes vaste pionnen voor de basisploeg begon aan het seizoen '91-'92 met in het ach terhoofd dat de spelers nog veel te leren hebben en het daarom tijdens elke wed strijd het zo goed mogelijk te doen en de tegenstander steeds het vuur aan de schenen proberen te leggen. De kam pioenen van vorig seizoen, de Zwarte Panters, onthoofd omdat hun topaan- valler voor de officiële kompetitie koos is nog steeds een gevaarlijk te bekampen ploeg. Tegen Topfloor zijn ze op de kritieke ogenblikken zwaar in de fout gegaan bij de receptie of waren de opsla gen van de tegenstander te moeilijk? Tijdens de eerste set startte Topfloor met zijn betere spelers waarover de ploeg beschikt. Vanaf het beginsignaal bleven beide ploegen verrassend in el- kaars nabijheid. Opvallend was dat Top floor aanvallend goed uit de verf kwam en dit was te danken aan de goede recepties, een onderdeel waarin de Den- dermondse spelers wel eens kunnen falen. Koen Pieters en Mare Vinck rond de het zaakje af met enkele korte aan vallen in het midden. Voor de tweede set werd Riginald Janssen op de bank gela ten en Koen Van Bockstael spelgelegen- heid gegund. Tijdens deze set kon Top floor enkel in de beginfase aanklampen. Een teveel aan persoonlijke fouten wa ren de oorzaak van dat de Zwarte Pan ters een gemakkelijke deelzege behaal den. In de derde set werd aan Jo Van Bockstael spelgelegenheid geboden en Luk De Coninck werd even naar de bank gehaald. Een bikkelharde strijd ontpop te zich aan het net. De goede opslagen van Topfloorspelers stonden borg voor een manke receptie bij de tegenstrever en bij een 7-8 tussenstand werd voor zekerheid gekozen bij de opslagbeurten en Luk De Koninck werd opnieuw op het terrein gehaald. Een goede zet zoals later zou blijken, want met vier punten op rij werd de kloof geslagen en de Zwarte Panters konden deze niet meer dichten. Een puike aanval van Koen Pieters besliste overwinst van deze set. K Pieters, die dan weggeroepen werd, werd degelijk vervangen als aanvaller door Hans Van Biesen, tot dan tweede aanvaller in de ploeg. In deze vierde set speelde Topfloor gekoncentreerd tot 5-9 en de aanvaller van de als thuisploeg fungerende Zwarte Panters werden stel selmatig afgeblokt. Bij een 7-11 tussen stand zakte de koncentratie bij Mare Vinck even weg zodat hij drie recepties miste. Zwarte Panters was opnieuw in de wedstrijd en Topfloor moest alles uit de kast halen. Enkele plaatsballen wa ren voldoende in de eindfase om de totaalzege binnen te halen. Een verdiende zege van Topfloor die een bravoure stukje hadden gepresteerd. Topfloor speelde zijn beste wedstrijd sinds hun deelname in de Hamse volley balliga. aHKANïQ tfNKA#7O0a ROJfAJ.v Volleybal. VK Erembodegem won het derby tegen Eerste provinciale Volleybal. De dames van Buggenhout in aktie tegen De Biekes uit Erembodegem (da) Aaigem 3 Aaigem was de betere ploeg en dat in alle Ename 1 spelonderdelen en liet de bezoekers Voor do verrassing van dil woekende *chls een set behalen voor de rest was zorgde Aaigem dat aan huis Ename dat hel e™ bef «hulsploeg dat het grote nog maar een verlieswedstrijd kende ^''dvoerde Aaigem dat m de beginpe- klopte enkele steken liet vallen is Tweede provinciale B V.K. Erembodegem 3 VC Buggenhout 0 (15-4,15-13,15-9) De Aalstenaars hebben een heel gemak kelijke overwinning belvaald, veel vlotter dan werd verwacht. De Buggenhoutse ploeg teert teveel op nieuwkomer J.M. Van den Ende. De ploeg valt of staat met zijn prestatie en tegen Erembodegem had hij een goed sluitend blok voor de neus. In de openingsset kon de thuisploeg met aartsmoeilijke opslagen een 8-0 voor sprong bijeenspelen. De bezoekende re ceptie was zodanig ontregeld dat vier punten op rij konden gemaakt worden. De gasten hadden geen enkel ogenblik de gelegenheid om in de wedstrijd te komen en ze reageerden hun onkunde af op de scheidsrechter Freddy De Man- geleer, die prompt een gele kaart voor Patrick Annemans trok. In de tweede set werd opnieuw sterk van start gegaan. Een 8-2 voorsprong was het werk van goede opslagen en Dirk Cour- teaux skoorde rechtstreekse punten bij de vleet. Wanneer Buggenhout over schakelde naar een 264 systeem konden de bezoekers opnieuw in het spelbeeld betrokken worden. Ook met de mede werking van V.K.-spelers zo op hun beurt in de receptie zondigden. In de eindfase van deze set kwam Danny Heyndrickx de gestalte aanvullen en zonder dat hij een bal geraakt had werd de set beslecht in het voordeel van Erembodegem. De derde set kende eenzelfde scenario. Via 8-2 werd het 10-4. Even had de thuisploeg het moeilijk, maar een wissel tussen Pascal Timmermans en Guido De Pessemier bracht opnieuw het vuur in de ploeg en in minder dan één uur viel het verdikt over Buggenhout. Danny Verleysen na een mindere periode kan nu terugblikken op een pracht prestatie, maar de man van de match was spelver deler Dirk Courteaux, die met zijn su blieme spelverdeling zijn ploeg op het goede pad zette. Zelfs zijn prestatie in de lage verdediging pepte zijn ploegmaats op. Een goede algemene repetitie voor de volgende wedstrijd tegen leider Kan goeroes Aalst, waar met respekt wordt tegenaangekeken, maar met het ver trouwen in de ploeg vreest men nu geen enkele tegenstander. Heren Eerste provincie 23.11: 19 45 u.: Thunderballs Berlare - BI. Hoek Hamme 20.00 u.: Adec Baasrode - Gavere Tweede provincie A 23.11:15.45 u.: Heusden - Juvenes Zele Tweede provinciale B 23.11: 18.00 u. Kangoeroes Aalst - V.K. Erembodegem 23.11:19.00 u. Modema Lebbeke - VC Buggenhout Derde provinciale B 23.11 18.00 u.: VC Oudegem - Wetteren Leeuwerik Lede - Wontergem Dames Eerste provinciale dames 23.11: 17.30 u, Michelbeke - VC Oudegem Tweede provinciale A 23.11: 19.45 u. VC Berlare - Waarschoot Tweede provinciale B 23.11: 18.00 u.: Kangoeroes Aalst - Biekes Erembodegem 16.00 u.: Geraardsbergen - Leeuwerik Lede 24.11: 17.15 u.: Ename - VC Buggenhout 17.30 u.: Erwetegem - Scorpio Aaigem Derde provinciale A 23.11 18.15 u.: Rumbac Waasmunster - Aalter 19.45 u.: Madavoc Hamme - Ertvelde Derde provinciale B 24.11: 18.45 u.: Modema Lebbeke - Denderhoutem 16.00 u.: VC Oudegem - Wetteren Jeugd Jongens kadetten 23-H: 10.30 u. Juvenes Zele - Appelterre Jongens scholieren 23.11: 14.45 u.: Evergem - Blauwen Hoek Hamme 13.45 u.: Thunderballs Berlare - Heusden 24.11: 10.30 u. Juvenes Zele - Wetteren Jongens junioren 24.11:13.30 u. Pardaf Kruibeke - Thunderballs Berlare Meisjes kadetten 23.11: 13 45 u.: VC Berlare - Madavoc Hamme 15 30 u.: VC Oudegem - Oudenaarde Meisjes scholieren 24.11: 15 u. VC Oudegem - Oostakker 23.11: 15.30 u.: Rumbac Waasmunster - Snuffel Grembergen 16.00 u.: VC Berlare - Borsbeke 23.11: 16.30 u. Madavoc Hamme - Sinda St.-Niklaas 24.11:14.00 u. Scorpio Aaigem - Borsbeke Meisjes junioren 23-11: 13.45 u. VC Beralre - Scorpio Aaigem 23-11:15 30 u. Wetteren - Snuffel Grembergen Hamese Vollevballiga Heren 24.11: 09.00 u.: KWB Moerzeke - 't Moleken 09.00 u.: Yes - Zwarte Panters 10.30 u.: Contra - De Molen Topfloor - Was Bruine Beren - BGJG Dames 24.11: 09.00 u.: ATN - BGJG 09 00 u.: Contra - Coconut 10.30 u.: Hopeloos - Jef op weg zich te herpakken en dat was nu tegen de dames uit Ename het geval. Aaigem dat een seizoen in eerste provin ciale speelde had in de aanvalsperiode heel wat last om zich in deze reeks aan te passen dat schijnt nu voorbij. Erembodegem 1 Buggenhout 3 Buggenhout kende geen problemen bij Erembodegem en bleef rustig zijn wed strijd spelen. De setwinst van de thuis ploeg kon daar niets aan veranderen. Aanvallend was Buggenhout het betere team en Erembodegem kon alleen in verdediging wel enig weerwerk tonen. Dat resulteerde echter slechts in een set tot winst voor de rest beperkte het zich tot balbezit. De Buggenhoutse dames doen nu een goede zaak daar de konkur- rent voor de tweede plaats Ename nu de boot inging bij Aaigem zodat Buggen hout nu alleen op de tweede plaats komt met slechts een verlieswedstrijd. De vol gende wedstrijd is dan wel een bezoek aan dat zelfde Ename zodat dan de lijn verder kan doorgetrokken worden. Kangoeroes Aalst 3 Meerbeke 2 Ook Kangoeroes Aalst blijft aan de winst en kon zaterdag Meerbeke zij het met nipte cijfers van zich afhouden. In de Ninove 2 Adec Baasrode 3 (15-10,15-11,11-15,11-15,12-15) Sinds de malaise in de Baasroodse ploeg is geslopen is de aanhang van de paling boeren met een bang hard naar Ninove afgereisd. De onzekerheid was in de bezoekende gelederen nog aanwezig in de openingsset hetgeen tot enkele mis sers in de receptie leidde. Maar het spelpatroon was al stukken beter dan in de voorgaande wedstrijden. Tijdens de tweede set was Ives De Croocker uitge vallen. Het spelbeeld beterde met de minuut, maar een paar persoonlijke fouten leidde tot het verlies van de tweede set. Voor de derde set werd een beroep gedaan op drie reservespelers. De Croocker, Gunther Vaeyens en Kris Meert werden respektievelijk door Rony Van Beuynder, Kris Vinck en Gino Hof man vervangen. Deze spelers deden de set en de wedstrijd kantelen. Vinck en Hofman namen een perfekte receptie voor hun rekening en Van Beuynder viel aan honderd procent aan. De thuisploeg moest met lede ogen aanzien hoe hun tegenstander met de setwinst aan de haal gingen. Een zelfde spelbeeld in de vierde set met een heel goede afwerking langs de zijde van de gasten. In de vijfde en laatste set wisselde Baas rode met een 6-8 voorsprong. Een goede Zuallaert, middenman zorgde voor een 7-11 stand. De man van de wedstrijd werd Van Beuynder, want na een 2-0 achterstand in de sets lag een vierde nederlaag op rij in de lijn der verwach tingen. Hopelijk is de winst op Ninove de zwaai naar de inzet van het seizoenbe- gin. Volgende wedstrijd op zaterdag 23 no vember te 20.00 uur tegen titelkandi daat Gavere. Baasrode bezet momenteel de tweede plaats achter Ursel. De twee andere ploegen van ons gewest, met name Blauwe Hoek en Thunderballs Berlare bezetten respektievelijk de achtste en de laatste plaats. Voor Berlare is dit een tegenvaller, want de ploeg beschikt over een jeugdig talent dat tot beter in staat is. tiebreak toonde het team van coach Van Driessche zich de betere ploeg en was de zege op zak. Met deze zege blijft Kangoe roes uitzicht houden op aansluiting met de top. Na een paar ongelukkige verlies- wedstrijden van Aalst waarbij zij met het kleinste verschil van de zege werden gehouden mocht het zaterdag wel eens anders. Oudegem 0 St.-Gillis-Waas 3 In eerste Provinciale verloor Oudegem zondagavond van St. Gillis Waas met 0-3. Niet alleen het verlies van deze partij was zondag het thema van het gesprek na de wedstrijd maar wel het feit dat ieder er zich van overtuigd was dat dit Oudegem beter kan. De coaching kwam ook in de derde set vrij onduidelijk over. Op een moment dat de thuisploeg beter begon te spelen voerde de coach een dubbele wissel door en meteen was weer alle samenhang zoek. Feit is en dat konden we daar duidelijk horen is bijna nie mand met de trainer-coach het eens. Het is de hoogste tijd dat men te Oude gem eens aan de tafel gaat zitten, voor er nog meer wedstrijden verloren worden en op die manier zoals zondag tegen St. Gillis Waas mag het niet meer. Volleybal. Opslag voor Biekes Erem bodegem tijdens de match tegen VC Buggenhout (da) Tweede provinciale B Steenhuize 3 Moderna Lebbeke 0 (15-4,15-10,15-11) De reserven wonnen overtuigend met 0-3 cijfers en de setstanden van 12-15, 10-15 en 4-15 zorgden voor de zoveelste overwinning. Wat de grote broertjes van de klub pre steerden stak schril af tegen de prestatie van de reserven. Modema dat een suc cesrijk kompetitiebegin kende verwerkt momenteel een sportieve terugval. Vori ge zaterdag ging het de boot in bij Steen huize. Niet zozeer het verlies op zich zelf, maar de manier waarop werd verlo ren zit het Lebbeekse bestuur zeer hoog en het baart de trainer zorgen. De traag akterende bezoekers werden in de eer ste set de les gespeld door een snel en gretig spelende thuisploeg die meteen het initiatief nam en een 5-0 voorsprong bijeenspeelde. Met goede opslagen van de gastheren werd de Lebbeekse receptie het leven zuur gemaakt. Wou het dan toch eens lukken om een degelijk aanval op te zetten dan bleven de aanvallers in gebre ken. In amper vijftien minuten zette Steenhuize met een alleszeggende 15-4 de openingset achter zijn naam. Lebbe ke kennende was er nog altijd niets verloren. In het verleden leverden ze meermaals het bewijs dat ze vanaf de tweede set met gedsciplineerd ploegspel een scheve situatie kunnen rechtzetten. Tot 8-8 werd er nog aangeklampt maar dan moesten de Moderna-jongens even wel de rol lossen, nadat vijf punten op rij moesten toegegeven worden. Tijdens de derde set kende het wed strijdbeeld een eigenaardig verloop. Na dat de thuisploeg tot 9-2 was uitgelopen, moesten de gastheren lijdzaam toezien hoe de bezoekers tot 12-11 terugkwa men. Met de zes toegelaten wissels en de twee time-outs kon de Lebbeekse coach de thuisploeg geen halt toeroepen. Ver der dan een 15-11 geraakten de Blauw- witten niet. Uiteindelijk ging de zege verdiend naar het sterk spelend Steen huize. Lichtpunt is toch de overwinning van de invallers die met 0-3 een mooie overwinning boekten. De volgende wed strijd is een derby tegen Buggenhout. Momenteel staan beide ploegen op een gedeelde vijfde plaats. In het verleden stond dit treffen borg voor een span nend, sportieve en soms minder sportief spektakel.

De Voorpost | 1991 | | pagina 23