Ajax verliest een punt Zonder Luypaert en Ombelets ITB Lokeren neemt de leiding Is het nu al gedaan Temse blijft verbazen Weinig overtuigend HANDBALKALENDER Neerpelt te sterk voor Ajax Lebbeke Knappe prestatie Beker van België - l/l6e finale 24 22.11 1991 De Voorpost HANDBAL 2e Nationale Luik 20 Ajax Lebbeke 20 Het ziet ernaar uit dat Ajax Lebbeke nog een moeilijke periode te wachten staat. De ploeg heeft duidelijk af te rekenen met een periode van mindere vorm en binnenkort wachten hen nog enkele moeilijke opdrachten. In ieder geval in Luik een puntje prijsge ven, was zeker niet ingekalkuleerd, zo dat leider Kiewit nu reeds vier punten voorsprong telt. De titel wordt dus moei lijk voor Ajax maar een tweede plaats, die eveneens recht geeft op promotie, moet nu het objektief zijn. Maar dan zal er vlug een kentering moeten optreden want alle "verontschuldigingen" wegen niet op tegen het feit dat men in Luik een punt heeft verspeeld. In de eerste helft leek zich een normaal wedstrijdverloop te ontwikkelen. Luik, toch wel verrassend sterk, klampte aan gedurende een kwartier (5-6) maar dan kon een kollektief sterk Ajax een 9-13 voorsprong uitbouwen aan de rust. Ook in het begin van de eerste helft bleef Ajax baas om het wedstrijdgebeuren want een 12-16 voorsprong na 40' gaf wel aan dat Luik niet meer veld verloor maar normaliter mocht men verwachten dat Ajax deze voorsprong niet zou laten ontglippen. Maar daii gebeurde het, Ajax, regelmatig in numerieke minder heid - 9 2'-straffen t.o.v. één tijdstraf voor Luik- werd bijgebeend door de thuisploegen 10' voor het einde stond er 17-17 op het scorebord. Lebbeke kwam weliswaar nooit op achterstand maar de bestendige numerieke minderheid in de slotfaze zorgde ervoor dat Luik steeds kon aansluiten. Het werd 19-19 en 19- 20 maar in de slotminuut stelde Luik nog gelijk als Van Ransbeeck definitief out was na zijn derde tijdstraf. J. De Man, met vier treffers vanop zijn linker hoek en technisch sterk om op balbezit te spelen werd weinig "gebruikt" in de slotperiode wanneer Ajax het moest kla ren met één man minder. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft, Vlassenroot 1, Cristiaens 1, Pultau 2, Verlinden 3, Bosman, De Man 4, Van Ransbeeck 5, Van Leugenhage 4, De Hauwere. Reserven: Luik 15 Ajax Lebbeke 12 De Ajax-reserven verloren verrassend in Luik na een eerder matige prestatie. Zonder de gekwetste doelman H.Van Bosbeke bereikte men de rust met 6-6 cijfers maar ondertussen was Van den Borre gekwetst uitgevallen. Het werd 10-7 na 41' en het gebrek aan trefkracht uit de tweede lijn liet sporen na. Ajax Lebbeke: Goossens, M. Vlassen- root, Maesschalk 1, Van den Borre 1, N. De Decker, Paermentier 1, De Bus- schere 1, A. De Man, Heyvaert 2, Ciey- mans 2, De Bruyn 1. Kortessem 21 Brabo Denderbelle 12 Ook na de wedstrijd tegen Kortessem blijft Brabo met een 0 op het rekest bengelen aan het staartje van de rang schikking. Meteen kan men zich de vraag stellen of het voor de nieuwkom ers in derde afdeling nu al over is. De kans op het behoud is inderdaad bijzon der klein geworden en men kan zich de vraag stellen of Brabo wel over voldoen de talent beschikt voor deze reeks. Ge start met een greintje hoop bleek vlug dat Brabo in een echte off-day verkeerde in Kortessem. Onnauwkeurig in de af werking en te weinig gedisciplineerd spelend werd de 5-3 achterstand na 12' een 9-3 kloof en met een 11-6 score aan de rust kon Denderbelle zich nog weinig begoochelingen maken tegen het snelle Kortessem. In het begin van de tweede helft kon Denderbelle nog even aan klampen (12-8) maar 17-8 na 45' wees duidelijk naar de beperkingen bij de Brabo ploeg. Het werd 21-12 na een wedstrijd waarin Denderbelle toch onder het haalbare niveau bleef. Brabo Denderbelle: Vermaesen, R. Van Keer, Vermeir 3, De Block, Van Goethem 1, E. Van Keer 2, Walraevens 1, Hendrickx 2, M. De Proft 1, Hertsens 2, Vinck. Reserven Kortessem 21 Brabo Denderbelle 8 Ook de reserven maakten geen kans tegen een duidelijk sterker Kortessem dat aan de rust leidde met 14-1. Brabo Denderbelle: Roelandt, R. Van Keer 2, B. Mertens, P. Mertens, Van der Poten 1, Guns 1, Van Goethem 3, Vinck 1, Van den Steen, De Cock. EVA 4e Afdeling leper 13 Temse 13 Na een week vroeger leider Dendermon- de een puntje te hebben afgesnoept werd nu die andere titelkandidaat leper op de rand van de afgrond gebracht door een verbazend Temse. .Alhoewel Milliau moest gemist worden met een schou derkwetsuur, lag Temse zeker niet on der bij de Westvlamingen. Integendeel, lang zag het er naar uit dat leper "eraan" ging maar teveel balverlies in de slotfaze van de ploeg van A. Baeck zorgde nog voor een gelijkspel waarmee Temse niet echt tevreden was. In de eerste helft verliep de wedstrijd gelijkopgaand en ook een defensief bijzonder goed werk ende D. Buytaert kon niet vermijden dat de thuisploeg via 4-4 na 18' kon gaan rusten met een 7-5 voorsprong. Maar in de tweede helft pakte Heirbaut verras send uit. Het werd 7-7 na 35' en na het derde kwartier leidde Temse met 8-10. Tien minuten voor het einde leek de buit binnen voor Temse (10-13) maar in de allerlaatste minuten kon leper nog ge lijkstellen na balverlies van de bezoe kers. Bij Temse vond men het wel jammer dat in die periode de technisch vaardige E. Buytaert lang op de wisselbank bleef. T/S F.E. Temse: Van Buyten, De Rijcke, K. Van Hoeyweghen, Heirbaut 2, De Clerck 2, P. Van Hoyweghen 1, D. Buy taert, P. Buytaert 3, Cr. Van Hoyweghen, Lyssens, E. Buytaert 5. EVA 3e Afdeling ROC Flémalle 21 HK Waasmunster 17 Waasmunster, dat tijdens het voorbije weekeinde in de ontmoeting tegen Ajax Ombelets verloor met een zware her senschudding en Luypaert wellicht voor maanden moet missen wegens een kniekwetsuur, kon het in Flémalle op nieuw niet waarmaken tijdens het laats te gedeelte van de tweede helft. De jonge ploeg - eigenlijk een versterkt scholie renteam - ontbreekt duidelijk een lei der op het terrein en dit laat zich kon- stant voelen als het even wat moeilijker gaat. Flémalle liet nochtans geen over weldigende indruk op de Wase verant woordelijken die deze nederlaag wijten aan het feit dat wie niet scoort, niet wint. Flémalle begon met traag aanvalsspel aan de wedstrijd, leidde met 2-0 in de beginfaze maar dan begon het HKW-ra- derwerk beter te draaien en langs een uitstekende W. Roels leidde HKW met 2-5 na het eerste kwartier. Defensief klopte het volmaakt in die periode en een voortreffelijke doelman Van Renterghem stopte zowat alles. Aan vallend kwam Vermeulen goed uit de verf op de pivot maar soms iets te overhaast in de afwerking kon HKW zijn overmacht niet echt uitdrukken op het scorebord. Rust 7-10. Onmiddellijk na de rust werd het 7-11 maar dan viel het plots stil bij HKW. Er werd niet meer gescoord tussen de 33e en de 43e mi nuut en als ook nog een 7 m worp gemist werd en Flémalle naderde sloop de paniek even in de HKW-rangen Van Renterghem en Roels bleven nochtans op niveau maar nu ging HKW veel te overhaast te werk, miste een resem doelkansen en uit het abnormaal veel balverlies kon de Flémalle tegenaanval gaan renderen. Zo werd het 13-13 na 45' en HKW kreeg geen vat meer op het wedstrijdgebeuren. Wanneer ook de ver dediging dan in de fout ging was het hek weer eens van de dam en alhoewel nog aangeklampt werd tot 2' voor het einde (19-17) kon HKW inpakken met een 21-17 nederlaag. Net als verleden sei zoen slaagt HKW er niet in een wedstrijd "af' te maken. HK Waasmunster: Van Renterghem, W. De Grave, Agneesens 1, T De Grave, Roels 7, Jansens, De Bode 1, Desseaux 1, De Groote 1, De Meerschman 2, Sanders. Reserven Flémalle 12 HK Waasmunster 29 Leider Waasmunster had de verdienste gans de wedstrijd gemotiveerd te blijven spelen tegen een zwakker Flémalle. Aan de rust leidde HKW met 4-14 en ook in de tweede helft bleef Willaerts en ook De Clercq zich manifesteren. HK Waasmunster: Polfliet, De Grave, Willaerts 8, N. Verhelst 2, De Clercq 7, Sanders 3, De Vlieger, De Groote 6, P. Verhelst, Desseaux 3- EVA HBC Dendermonde 18 Groot-Bijgaarden 16 Van de autoritaire leidersploeg van het seizoenbegin blijft maar een schim over. Ook tegen een wilskrachtig maar be perkt Groot-Bijgaarden speelde Dender monde een zeer matige wedstrijd zodat henrogkantje-boordje werd of men kon opnieuw puntenverlies registreren. De wedstrijd zelf ontaardde in de tweede helft tot een te agressief spel in de hand gewerkt door een te tolerante leiding. Meteen werd het een zeer matig vertoon zondagavond waaraan eigenlijk nie mand pret beleefde. HBC startte opval lend loom en doelman Van Delsen had niet te veel moeite om de thuisploeg een halt toe te roepen tijdens de zes eerste minuten. Wanneer HBC dan toch het tempo enigs zins kon optrekken leek de wedstrijd in een beslissende plooi te vallen. Via 4-0 leidde Dendermonde met 5-1 na het eerste kwartier en deze vier doelpun- ten-kloof bleef tot de rust op het score bord (9-5). Een weinig overtuigend HBC slaagde erin de tweede helft nooit meer in enig kollektief spel te brengen en toch naderde Groot-Bijgaarden niet in het derde kwartier (16-11 na 45'). Maar onverwacht kreeg de toeschouwer nog een spannend wedstrijdeinde te zien. De bezoekende verdediging liet niets meer passeren en 10' voor het einde was Groot-Bijgaarden tot 16-14 genaderd. Het werd nog erger voor de thuisploeg als Van Temsche en C° er 17-16 van maakten één minuut voor het einde maar met een 7 m treffer van De Mayer kon Dendermonde op de valreep nog de twee punten in eigen huis hou den. In ieder geval nog heel wat werk voor de zondagavond wegens ziekte af wezige trainer-coach Van Geel. HBC Dendermonde: Coppens, Claes- sens, Van Beveren 1, Bayens 7, Arijs 1, Asaert 2, Wesemael, Impens 1, De Smedt 1, Van Steen 1, De Mayer 4. EVA ITB Lokeren 23 Alken 22 Zaterdagavond waren wij getuige van een enorm spannende wedstrijd tussen de twee leidersploegen in 3e Afdeling. De wedstrijd nam verrassende wendin gen en beide ploegen gingen duidelijk tot het uiterste, in goede banen geleid door een scheidsrechtersduo ^dat het spektakel bevorderde. Lokeren, bijzonder wilskrachtig, won uiteindelijk met het kleinste verschil en wordt alleen leider, een hele opluchting na een aarzelende kompetitiestart. Het wedstrijdbegin liet nochtans deze afloop niet veronderstellen. De bezoekers startten bijzonder goed en Lokeren werd op een 0-4 achterstand geplaatst na 6'. Versele, sterke wedstrijd, kon tegensco- ren maar na 10' leidden de bezoekers nog altijd met 2-6. De Lokerse defensie kon zich toen gaan reorganiseren, stapte vlugger uit op de Limburgse tweede lijn en in aanval schakelde men over naar twee versnellingen hoger. In een ruk ging het naar 7-6 na 17' en het Lokerse vuurwerk stopte niet meer voor het rustsignaal. Ook het regelmatig "over gaan" naar twee pivots liet de Lokerse aanval renderen zodat de thuisploeg aan de rust leidde met 13-9- Onmiddellijk na de rust zorgde Versele voor 14-9 maar dan sloeg Alken hard terug. Loke ren, een periode bestendig in ondertal, moest afhaken en na 45' kwam Alken opnieuw op voorsprong (16-17). Loke ren bleef echter voldoende maturiteit opbrengen om het Limburgse geweld af te remmen en De Smet zorgde voor een nieuwe wedstrijdwending (19-18 10' voor het einde). Nu werd het een echte zij aan zij tot het eindsignaal maar als Verguit begon te scoren en Verhofstadt zijn routine aanwendde ging het naar 22-20 5' voor het einde. Toch kon Alken nog langszij komen (22-22) maar Versele -zeer attent - maakte gebruik van een Limburgse on oplettendheid om er 23-22 van te ma ken net vóór de laatste minuut. Nog was de wedstrijd niet gedaan want Lokeren leed balverlies en er was nog een redding nodig van Van Vaerenbergh om beide punten in de Durmestad te houden. ITB Lokeren: Van Vaerenbergh, Mer tens, Verhofstadt 4, Bocklandt 1Versele 6, Verguit 2, De Smet 6, Van Eygem, Van der Borght 3, Van Hille 1, Zaman, Van den Berghe. Reserven ITB Lokeren 22 Alken 14 De Lokerse doublures blijven ongesla gen leider na een eerder moeizame eerste helft waarin Van den Berghe voor de eerste 5 treffers zorgde (5-5 na 12'). Net voor de rust kon de thuisploeg een 11-8 voorsprong uitbouwen. In de twee de helft stak Van Driessche een handje toe in de afwerking zodat het nog een ruime 22-14 overwinning werd. ITB Lokeren: Smet, Mertens, Lenaerts 2, Jamei 2, Van den Berghe 8, Van Driessche 5, Van den Bossche 2, Mouton 1, Vervaet 1, Schelfout, Vermeiren. Handbal. John De Proft van Ajax Lebbeke was goed voor vier treffers in l (arch) HEREN 2e Nationale Zat. 23/11 te 19-00 uur HK Waasmunster - Hoei Zat. 23/11 te 20.15 uur Ajax Lebbeke - Kraainem 3e Afdeling Zond. 24/11 te 15.30 uur Brabo Denderbelle - Meiveren Zat. 23/11 te 16.30 uur Zwijnaarde - I.T.B. Lokeren 4e Afdeling Zat. 23/11 te 19.15 uurT/S F.E. Temse - Roeselare Zat. 23/11 te 17.25 uur Gent - Robuco Buggenhout Zat. 23/11 te 19.45 uur H.B.C. Dendermonde - leperse Provinciaal Zond. 24/11 te 17.15 uurBerlare - Merchtem Zat. 23/11 te 18.15 uur Dendermonde 2 - Rekkem Zond. 24/11 te 16.30 uur Middelkerke - Kosa Aalst Zond. 24/11 Zwijnaarde 2 - 1IK Waasmunster 3 DAMES le Nationale Zat. 23/11 te 17.00 uur 2e Afdeling Zat. 23/11 te 16.05 uur JEUGD Pupillen Zond. 24/11 te 16.30 uur Zat. 23/11 te 14.00 uur Zond. 24/11 te 13.15 uur Zond. 24/11 Miniemen Zat. 23/11 te 14.00 uurWaasmunster Zat. 23/11 te 13.00 uur Zwijnaarde Kadetten Zat. 23/11 te 15.00 uur Waasmunster - Ajax Lebbeke Zat. 23/11 te 14.00 uur Zwijnaarde - Lokeren Squadra Lebbeke - Overpelt Nasser Gent - Robuco Buggenhout Eeklo - Robuco Buggenhout Ajax Lebbeke - Lokeren Squadra Lebbeke - Waasmunster RB Dendermonde - HK Wijfjes Robuco Buggenhout Lokeren EVA RB Dendermonde 16 Kiewit 13 Een tevreden trainer D. Uyttersprot zag zaterdagnamiddag zijn ploeg vrijwel op timaal spelen. Toch zag het er net voor de wedstrijd niet zo schitterend uit want naast het uitvallen van de gekwetste De Man bezeerde ook doeivrouw M. Broo- thaerts zich bij de opwarming, Ros Bei aard begon echter bijzonder goed gemo tiveerd aan de opdracht en zorgde on middellijk voor een twee doelpunten voorsprong die zij nooit meer zouden afstaan. Aan de rust leidde de knap spelende thuisploeg dan al met 9-6. Ook in de tweede helft bleef Dendermonde kollektief sterk spelen in verdediging en aanval lukte de break-out wonderwel. Zo bereikte Heirman en C° een maxima le 5 doelpuntenvoorsprong en alhoewel het laatste wedstrijdgedeelte opvallend bitsig verliep liet Ros Beiaard zich niet imponeren en won uiterst verdiend met 16-13 cijfers. RB Dendermonde: Broothaerts, K. Van Damme, B. Van der Jeught, Van Bogaert, De Man, Hermans, Cl. Simal, K. Simal, Van Keer, Heirman. EVA Neerpelt 25 Ajax Lebbeke 3) 18 Ajax trof het niet met als tegenstander de leidersploeg uit le Nationale, het gere- nomeerde Neerpelt. Moesten de Lim burgers nu nog naar Lebbeke gekomen zijn dan had Ajax toch nog iets positiefs kunnen overhouden aan hun Bekera- vontuur. Nu verdween de club - na drie verplaatsingen naar Limburg- in alle stilte uit de Beker, al bereikten zij dan de l/l6e finale. In Neerpelt - op een "stille" donderdag avond - kwam Lebbeke eigenlijk niet in het stuk voor. Enkel als de prof-ploeg uit Limburg zijn wisselspelers op het ter rein haalde kon Ajax wedijveren maar Neerpelt liet duidelijk niets aan het toe val over. Ajax zag zijn 0-3 voorgift wegens het reeksverschil reeds na 7' verdwijnen (3-3) en eens het 8-4 geworden was, riep Neerpelt zijn wisselspelers op het terrein. Het was dan de verdienste van de Ajaxieden dat zij in die periode gelijke tred hielden en zelfs tot 11-10 naderden aan de rust. Neerpelt startte aan de weede helft met zijn basisopstelling Even kon Ajax aanklampen (16-12 na 38'), maar in de volgende periode sloeg Neerpelt definitief toe. In een ruk ging het naar 20-12 en het was slechts naar het wedstrijdeinde toe dat Ajax de scha de kon beperken. Ajax Lebbeke Van Rossem, De Bruyn De Proft 1, Vlassenroot, Cristiaens 1, Cleymans 1, Pultau, Verlinden 1, Bos man, De Man 3, Van Ransbeeck 3, Van Leugenhage 5. EVA

De Voorpost | 1991 | | pagina 24