Eindelijk Florent De Clercq waiivoBelangrijke winst voor FC Corner V.W. F.-veldrijden 26 22.11.1991 - De Voorpost WIELRENNEN Zaterdag in Sint-Gillis-Dender- monde crossomloop hadden de mannen van 7 om een g te hebben. Met 57 deelnemers aan de start mocht men zeker niet klagen en meteen was het sukses verzekerd. C- en D-reeksen: Jean-Paul Van Au- denhove en Florent De Clercq Met Gustaaf Sonck aan het kommando ging men de eerste ronde in. Al snel vormde zich een kopgroepje met Sonck, Van Audenhove, Wauters, Van Craye- nest, Marc Herregodts en Patrick Verlee als C-renners en Fl. De Clercq, Gerry Steenssens en Victor Van Vaerenbergh als D-renners. Afwisselend gingen Van Audenhove, Sonck en Steenssens aan de boom schudden en het was Verlee, niet in zijn dagje, die moest lossen. Een slecht voorbeeld, dat ook Van Vaeren bergh volgde terwijl uit de achtergrond Serge Bie terugkwam en de plaatselijke renner Jozef Gevaert aan een flinke re monte bezig was. Vooraan viel de kop groep uiteen en Sonck met Van Auden hove rukten zich definitief los. Daarach ter een verbluffende Florent De Clercq met de teruggekomen Serge Bie en daarachter de geloste Wauters, Van Crayenest en Jozef gevaert. Deze laatste zette zijn inspanningen door en rukte op naar het duo De Clercq-De Bie. Die bemerkten het gevaar en persten er nog eens alles uit, terwijl vooraan Van Au denhove met lichte voorsprong de wed strijd won, vóór Sonck. Ook De Clercq bleef voorop op Serge Bie, die zich in de laatste meters nog moest reppen tegen de sterk teruggekeerde Jozef Gevaert. Ookjos Wauters, knap derde, loste nog Van Crayenest en verder Herregodts, Surgeon en Patrick Tempels, terwijl in de D-reeks Steenssens nog vierde werd, vóór Victor Van vaerenbergh, Marcel Doeraene, Freddy De Blieck, Willy Daem, Serafien Lovery en een zich goed verdedigende Georges Janssens en Al- bert Kesteloot. VWF-veldrijden. Pascal Van Riet (xl) VWF-veldrijden. Willy Corthals crosst door de Boonwijkse beemden (xl) maar uit de achtergrond kwam Eddy Wandels. Hij wandelde op en over het duo Tummeleer-Comelis en zette de achtervolging in op Coopman. Ook Alain De Bleser deed een flinke remonte en kwam bij Tummeleer, die Comelis had gelost, terwijl ook Ronny Mettepennin- gen uit de achtergrond opdaagde. Uit de eerste gelederen zakten Serge Van As- sche, Luc Ruys, Paul Dessein, Theo Van Handenhove en Hendrik Cornelis weg. Vooraan rukte Wandels geleidelijk op en hij lukte zelfs de krachttoer om Coop man te vervoegen om hem een ronde later zelfs in de steek te laten. André Tummeleer, die lange tijd het gezel schap moest dulden van De Bleser, na derde nu op zijn eentje zeer dicht bij Coopman, maar die herpakte zich en kon André op afstand houden, terwijl De Bleser nog het gezelschap moet dulden van Joost Van de Putte, die hem zelfs nog in de steek liet en nog moeite kreeg om de oprukkende Mettepenningen achter zich te houden. Eddy Wandels haalde het nog met ruime voorsprong op Coop man, dan André Tummeleer, Joost Van de Putte, A. De Bleser, R. Mettepennin gen en Michel van Hansebroeck. Verder een naar het einde toe flink rijdende Noël Maes en Paul Dessein. Volgende wedstrijden Zondag 24 november in Outer-Ninove, kloosterstraat 16, café De Vijfhoek. Start van C en D om I4u00; start van A en B om 15ul5. Moedige Willy Corthals: Ondanks een val, waardoor zijn hand in een verband werd ingepakt, verdedigt Willy zich nog vrij behoorlijk en eindigde ondanks ste kende pijn op een verdienstelijke zeven de plaats. Dendermondenaar Dirk Verguit, die deze zomer furore maakte op de weg wegens zijn ongebreidelde werklust, waagt het nu ook in de cross en eindigde op een knappe 14de plaats. VOETBAL Binnen enkele weken wordt het keer punt van Walivo's voetbalkampioen schappen genomen. In verschillende reeksen hebben een aantal kanshebbers op de titel zich ook al duidelijk afge scheiden en onderaan wordt door som migen eveneens nog een hardnekkige strijd voor het behoud geleverd. Voor FC Corner werd de vorige speeldag alles zins gunstig en dat is dan in verband met de kop in de zaterdagse topklasse Zaterdagse eerste afdeling In de strijd om de titel heeft FC Corner de konkurrentie van DVL Avanti nogal duidelijk afgewezen. Deze belangrijke match had in Hamme ook de volle aandacht getrokken en de talrijke aan wezigen met ondermeer de plaatselijke Sportschepen Francois De Graef, wer den daar alleszins niet ontgoocheld. Twee sportief en technisch goed spelen de ploegen met een spelpeil dat als bijzonder hoog kon worden beschouwd. In de eerste helft was FC Corner enigs zins de meest aanvallende ploeg en DVL Avanti, zonder een viertal basisspelers, heeft met een soliede verdediging de opponenten nog meermaals van een doelpunt kunnen houden. Een beetje pech was er voor FC Corner ook mee gemoeid toen Ronny Van Gucht tegen de dwarsligger knalde en Guy Rooms even later tegen gastverdediger Guy De Jonghe aanschoot. Op de counter verkeek DVL Avanti langs Manu Valant nog de kans voor het openingspunt dat er voor de rust ook niet kwam. De tweede helft werd bijna een copy van het eerste gedeelte met dit verschil dat FC Corner omstreeks het uur toch skoorde met een afstandsschot van William Merckx. Bij de repliek van DVL Avanti miste de Sint-Niklase ploeg echter de nodige stootkracht en de thuisverdediging, werd dan ook zelden ernstig bedreigd. Het meeste doelgevaar was eerder nog aan de overkant en een kollektief zeer goed FC Corner met Ronny Van Gucht en vooral Pierre Van Strijdonck als de be langrijkste, skoorde in de laatste tien minuten met William Merckx nog twee maal. Daardoor wordt DV1 Avanti in de klassering nu op een achtervolging aan gewezen en beschikt FC Corner alleszins over de betere titelkansen. Optimisme ook bij VK Den Bos en door de winst bij VK Siera, blijft de achterstand op FC Corner ook ongewijzigd. In een zeer spannende Hamse derby waren de doel kansen eerder schaars. In de eerste helft slechts een tweetal ernstige langs Frank Van Goethem en eentje tegen de dwar sligger van Walter Meert voor VK Den Bos. Een minder goede richting bij de pogingen van Sven Michiels van VK Siera welke in de tweede helft op achterstand geraakte door een strafschop van Erik Kockelkoren. Door een kopbal van Wal ter Meert werd de stand aan het uur ook nog verdubbeld en Hans Calluy, bracht VK Den Bos zelfs op een komfortabele voorsprong. Van toen af kantelde de wedstrijd echter duidelijk in het voordeel van VK Siera dat ook nog tweemaal skoorde met Georges Quintelier en Dirk Mertens. In verband met de degradatie verloor FC Bondgalm een belangrijke wedstrijd bij FC Portaels Sport en die ploeg behoort eveneens nog tot het groepje der bedreigden Zaterdagse tweede afdeling A Geen verandering vooraan in het klasse ment want de vier ploegen met de beste titelkansen, wonnen allemaal. RC Grembergen bereikte daarbij ook de meest afgetekende skore tegen SK Moer- heide en in Dendermonde had de plaat selijke ploeg achtmaal sukses. Bij FC Stille Vrienden was het verschil echter niet zó duidelijk maar de mannen uit Moerzeke-Kastel skoorden toch vijfmaal tegen FC Luitentuit dat ook tweemaal terugsloeg. Minder gemakkelijke winst evenwel van FC Wijnveld bij FC Pauls Videoklub en in een thuisbeurt, geraakte FC Briel slechts met de hakken over de sloot tegen FC Welkom Sport. In deze spannende match skoorde FC Briel nogal vrij vroeg langs Luk Ophalvens en stelde Franky Schiettekat voor BC Welkom Sport na de rust weer gelijk, Op een tiental minuten van het einde nam Dirk Moyson weer voorsprong voor de gastheren en de moedige bezoekers, zagen aldus nog een kostbaar puntje ontsnappen. Ondanks een vrij goede wedstrijd van AVC De Vlasbloem bij FC De Kroon, heeft de Denderploeg de verhoopte kentering nog niet bereikt. Een zeer aangename en sportieve match tussen twee sterk aan elkaar gewaagde ploegen en het verschil werd er door de besluitvaardig heid bepaald. Voor de rust skoorde FC De Kroon langs Wim Vercauteren en nadien nog met Ivan Smet en Jan Rij- ckaert. In de kelderverdieping der reeks heeft FC De Nieuwe Sportvriend de pun ten moeten laten aan FC Liliane Boys in Walivo's match van de week Zaterdagse derde afdeling Bij reeksleider FC Altodie heeft FC De Strijders waarbij Filip Van der Borght nog voor het laatste kwartuur werd uit gesloten, verloren. Eigenlijk nogal logisch en dat werd het minder voor FC Avo. De Hammenaars liepen bij FC Pony nogal duidelijk tegen de lamp en door het puntenverlies langs Walivo's groene tafel om, is de achter stand op FC Altodie nu al tot vijf punten opgelopen. Op het veld van FC Pony was de plaatselijke ploeg ook duidelijk de betere en skoorde ook nogal vrij vroeg langs Patrick Melon. Door een own-goal van Gery De Cock kwam FC Avo echter terug op gelijke hoogte en nog voor de rust had FC Pony al een veilige voor sprong genomen met goals van Frank De Wilde en Rudy Vermassen. Ook in de tweede helft konden de Wuitens geen noemenswaardige vuist maken en skoorde FC Pony nog met Patrick Melon, Geert Van Moortel, Werner Poppe en Rudy Vermassen. Door het gelijkspel tussen LVK Ankerhof en FC Venco heb- A- en B-reeksen: Ivan Coopman en Eddy Wandels Een vliegende start van Ivan Coopman die de rest al direkt op 100 meter fietste. Achter Ivan kwamen André tummeleer en Hendrik Cornelis door, gevolgd door VWF-veldrijden. Dirk Verguit uit Den dermonde aan het werk in de Boonwijk (xl) Serge Van Assche, Paul Dessein, Franky en Michel Van Hansebroeck en verderop Alain De Bleser en Joost Van de Putte, gevolgd door Theo Van Handenhove, Ronny Mettepenningen en Luc Ruys. Coopman liep nog verder uit en ieder een dacht dat de koers was gereden, VWF-veldrijden. In de Sint-Gillisse Boonwijk won Yvan Coopman de a-reeks en Eddy Wandels de B-reeks (xl) Loven Andere streekrenners op ereplaat sen: bij de A's: 5de Ronny Mettepennin gen, 6de Serge Van Assche, 8ste Luc Ruys (Hamme), 10de Jerry D'Hollander (Zele). Bij de B's 5de Hendrik Cornelis (Zele), 6de Theo Van Handenhove, 8ste Oscar Vermaeren. Bij de C's 7de Patrick Tempels en bij de D-renners 3de Jozef Gevaert (Dendermonde) en 8ste Sera fien Lovery (Buggenhout). Zondag 17 november in Sint-Gillis A-reeks: 1. Ivan Coopman, 2. André Tummeleer, 3- Joost Van de Putte, 4. .Alain De Bleser, 5. Ronny Mettepennin gen, 6. Serge Van Assche, 7. Franky Van Hansebroeck, 8. Luc Ruys, 9- Jean-Marie De Roo, 10. Jerry D'Hollander. B-reeks: 1. Eddy Wandels, 2. Michel Van Hansebroeck, 3. Noël Maes, 4. Paul Dessein, 5. Hendrik Cornelis, 6. Theo Van Handenhove, 7. Willy Corthals, 8. Oscar Vermaeren, 9- Helmuth Tas, 10. Freddy Goossens. C-reeks: 1. Jean-Paul Van Audenhove, 2. Gustaaf Sonck, 3- Jos Wauters, 4. Hubert Van Crayenest, 5. Mare Herre godts, 6. Christophe Surgeon, 7. Patrick D-reeks: 1. Florent Declercq, 2. Serge Tempels, 8. Patrick Verlee, 9- Hugo De Bie, 3- Jozef Gevaert, 4. Gerry Steen- Pessemier, 10. Victor Janssens. ssens, 5. Victor Van Vaerenbergh, 6. VWF-veldrijden. Luc Ruys uit Hamme (xl) Marcel Doeraene, 7. Freddy I 8. Willy Daem, 9- Serafien I Georges Janssens. VWF-veldrijdenJean-Paul Van Audenhove (C) en Florent Declercq (D): aan de winst in de Boonwijk (xl)

De Voorpost | 1991 | | pagina 26