Grandioze avond Oosterse evechtssporten te Dendermonde Dertig jaar kaatsklub De Keersmaecker Karei De Waele kreeg bons bij Atlantis Wie kan opmars van Kangoeroes stoppen? «meesters KAATSEN Nacht der gevechtssporten. De kendoka's J. Haecke (4de dan) en Ch. Maes (3e dan) tijdens de demonstratie (foto Piet Hermans) Tweede provinciale B Kangoeroes Aalst 3 Meerbeke 2 (1-15,15-4,15-17,17-15,15-7) Tot heden heeft nog geen enkele ploeg Kangoeroes in de vernieling kunnen drukken. De sterke ploegen hebben er reeds het bijltje moeten bij neerleggen. De eerstvolgende tegenstander is Erem- bodegem en de spanning is reeds te snijden? DUS EEN SPANNEND duel in het verschiet. Tegen Meerbeke gebon Kangoeroes zeer slecht aan dit duel. Als een wervelwind vlogen de bezoekers over de thuisploeg. In geen tijd (amper tien minuten) we zen de bordjes 1-15, er stond maar een ploeg op het terrein. In de tweede set deed de thuisploeg hetzelfde met Meer beke. Na vijftien minuten was de set stand in evenwincht. In de eerste twee sets hadden beide hoogtes en laagtes. De derde set ging naar de bezoekster en dit na een verbeten strijd. Na tot 9-8 aan de leiding te hebben moesten de Ajuinen de rol lossen. De thuisploeg kwam zich opnieuw voor de deelzege aan bieden bij een 15-14 tussenstand. Na een halfuur viel de beslissing. In de vierde set kregen we een zelfde spelbeeid, maar nu viel de winst Kangoeroes te beurt. De ti-break. Het was Kangoeroes die over de sterkste zenuwen beschikte. De thuisploeg wis selde bij 8-6 van kamp en Meerbeke kwam niet meer in het scenario voor. Een 7-7- Het kan niet beter. De eerst volgende tegenstander is Erembodegem en wanneer ze die verslaan ligt de weg naar de titel geplaveid met rozen en kan men reeds aan het feesten denken. De reservewedstrijd werd verloren met 1-2 en dit na een spannende strijd. De setstanden waren 15-13.13-15 en 10-15. KORFBAL Het is momenteel tamelijk rustig in het korfbalwereldje. Vorige week zondag werd een interland met Duitsland als tegenstander gespeeld - de Belgen wonnen, zoals verwacht, deze wedstrijd - en overmorgen zondag staat de laatste veldkompetitiewedstrijd geprogrammeerd alvorens de zaal wordt ingetrokken en de zaalkompetitie wordt aangepakt. Nieuws viel er wel te rapen bij Atlantis Lebbeke, waar trainer-coach Karei De Waele, zowat een monument in de Belgische korfbalwereld, de bons kreeg. Het onvoorziene afscheid van de Gentenaar - Atlantis doet het goed in derde klasse - lag nu niet direkt in het verschiet, hoewel bij de spelers reeds geruime tijd ongenoegen heerste omtrent zijn coaching en training. Kortom, het noodzakelijke vertrouwen tussen trainer-coach en spelers was zoek geraakt. In de loop van vorige week hakte het Atlantis-bestuur de knoop door en stuurde de Gentenaar zijn ontslagbrief. De trainingen zouden voortaan geleid worden door Damien De Rouck, speler bij Atlantis die ingevolge kwetsuren langs de lijn zal moeten blijven. Karei De Waele was bij Atlantis aan zijn tweede opeenvolgende seizoen als trainer-coach bezig. Vorig seizoen sleepte hij met Atlantis de kampioenstitel in vierde klasse in de wacht. Pierre Van Rossem v.y De Voorpost 22.11.1991 27 werd gehanteerd, kreeg een enorm ap plaus. Van de Kieboon Jimmy, Belgische Kata kampioen en winnaar van de internatio nale cup in Engeland voor scholieren toonde ons een pracht van een kata. Het tweede gedeelte werd opnieuw be sloten met een nummertje van de voor noemde dansgroep. Na de tweede pauze startte men op nieuw met een dans- en zangnummer o.l.v. Patrick De Conninck, die met zijn 16-koppige groep afscheid nam van het publiek. Sportschepen Van Damme gaf hen een aandenken aan deze avond. De verwachte grootmeesters deden dan hun intreden. Okinawa-Te werd ons ge bracht door Takami Takayasu, 7e dan, die samen met zijn team toonde hoe het inkasseringsvermogen van het lichaam kan opgedreven worden. Deze specialist trainde reeds de lijfwachten van de fran se president. Hij voerde tal van breektechnieken uit. Bij één ervan kon het publiek zelf erva ren dat de balkjes dewelke hij doorsloeg niet zo maar braken, hij diende zelfs een bepaalde act 4x te herhalen vooraleer het door te krijgen. Het programma vervolgde met het "Quan Qi Do" waar grootmeester Pham Xuan Tong, 8e dan, uit Vietnam, samen met zijn team o.l.v. Dong Van Hung, 5e dan, de show stal. De spektakulaire vliegende beenscharen rond de nek van de tegenstrevers toonden de sprong kracht van deze vedetten. Het werd echter heel stil toen de sensei (meester) een aantal dakpannen stuk sloeg op het hoofd van zijn leerling. De leerling hield hierbij een vlijmscherp zwaard onder de keel. Nog stiller werd het toen de grootmees ter een aantal ananassen doorhakte op het hoofd, de nek en keel van de leerlin gen. Hij voerde dit geblinddoekt en op zeer snelle wijze uit. Dat de blinddoek inderdaad ondoorzichtig was, kon de echtgenote van Min. De Batselier zelf vaststellen. De voorzitter van de Belgische Karate Ass. dhr. Adang overhandigde aan deze buitenlandse grootmeesters een prach tig aandenken aan de stad Dendermon de. Tal van prominenten uit sport- en poli tieke wereld vereerden deze avond met hun aanwezigheid. Tijdens de demon straties werd bij elke discipline de nodi ge uitleg verschaft door een specialist terzake dhr. De Mey Piet. Al bij al een prima organisatie die kwa timing, presentatie en inhoud de stem pel Mare Nobels droeg. Hij en zijn vele clubmedewerkers mogen fier zijn op hun sportavond. Ingewijden deelden ons mede dat de Dendermondse ge vechtssportavond kwa organisatie op een eenzame hoogte in België prijkt. Wij kijken alvast uit naar een volgende avond, waar weerom niet het commer ciële primeert, maar waar het belang rijkste doel is de promotie van karate in de streek. elkaar in twee ploegen uitgekozen door de nationale trainer. Het was uiteinde lijk de vlaamse ploeg (O.M.-Antw.) die met de beker van Min. J. Lenssens aan de haal ging. Burgemeester Dierick van Dendermonde was dan ook fier in naam van de Minister, door ziekte belet, deze trofee te kunnen overhandigen aan een aantal streekgenoten. Na een ontspannend optreden van de dansgroep B.C.P. and the Groovies, ge kende dansers van BRT en VTM optre dens werd een korte pauze gehouden. In het tweede gedeelte toonden de Ken- dobeoefenaars hun kunde. De japanner Matzuyama, 7e dan bijgestaan door 4e dan J. Hacke en 3e dan C. Maes openden met deze zeer traditionele japanse krijgskunst. Hun zwarte hamassen glin sterden onder de felle spots. De felle kreten van deze zwaardvechters deed vlug de ontspanning die de pauze had gebracht, vergeten. Na hen kwam het gedeelte Kata en Self- Defense aan bod. Dirk Henne 5e dan karate shotokan, één van de pioniers van het Belgisch karate toonde samen met Lefevre Junior (13 jaar) een toepas sing op de Kata (stijloefening, denkbeel dig gevecht tegen meerdere tegenstre vers) Kanku-Sho. Mare Nobels, 4e dan, toonde samen met 5 assistenten hoe in praktijk in de kort ste keren een uitgebreid cafégevecht kan beslecht worden. Deze in gewone kledij uitgevoerde demonstratie, waar met stoelen werd gegooitf, het mes en de fles gehaald. Aan beide ploegen, VAG Mijs en De Keersmaecker, werd de schaal van de gemeente overhandigd. Francois De Beer dankte het gemeente bestuur voor deze ontvangst en wenste VAG Mijs proficiat voor deze vierde titel. In '89 won het kompetitie én beker. In 1990 alleen de beker en dit jaar weer het kampioenschap, ook al gebeurde het deze keer met medewerking van het bestuur, zei hij, ermee bedoelend dat hijzelf driemaal meespeelde met Mijs. Uiteraard werd De Keersmaecker gehul digd voor het winnen van de beker. Het werd een spannende lutte, waarin Ons vermaak tot tweemaal toe de kans kreeg om de beker te veroveren, maar telkens wrong het die kans de nek om. Dit jaar viert De Keersmaecker ook een jubileum want de ploeg bestaat dertig jaar. Het begon in 1961 toen in café 't Zonne- ken uit de Veldstraat Rodania boven de doopvont werd gehouden. Na een tijdje verhuisde de klub naar het lokaal van 'Blijf Jong' in de Sportpleinstraat, waar ze nu nog gehuisvest is. In 1985 werd de klubnaam veranderd in Rodania-De Keersmaecker en twee jaar later werd het doodgewoon De Keers maecker. Volgens de heer De Beer is het steeds een veerkrachtige ploeg geweest, een team dat nooit begaf. Hij herinnerde zich nog toen in 1983 zijn eigen ploeg Van Gaeveren te gast was op Rodania. We hadden toen een 3-8 voorsprong opge bouwd, vertelde hij, maar we verloren nog met 12-8. Voor de thuisploeg was dat zeer belangrijk want in dat jaar werd ze kampioen met precies vier punten bo nus. Rodania-De Keersmaecker heeft in het kaatsverbond steeds een vooraan staande rol gespeeld. Het werd kampi oen in 1970, 72, 83 en 85 en won de beker in 72, 74, 85, 86 en dit jaar. André Windey, ploegleider van De Keers maecker, ontving een mooie trofee, ge schonken door het Kaatsverbond. De spelers van VAG Mijs kregen ook een aandenken aan hun kampioenstitel. Die spelers waren: Sven Moernout, Louis Colman, Francois De Bock, Frangois De Beer, Jean-Pierre Mostinckx, Willy Lis- sens, Peter De Man, Hans Van Damme, David De Waegeneer, Walter Beeckman, eric Moernout en Willy De Waegeneer. De bijeenkomst werd afgesloten met het tekenen van het gulden boek en het drinken van de erewijn. HVC "voltreffer" zo kan de vijfde uitgave avond genoemd worden. Een kijklustigen en bewonderaars van disciplines vulden reeds een uur de aanvang de Appelse sporthal, een feestelijk versierde zaal en op een opgesteld podium konden de dit uniek spektakel met uit het buitenland en van Belgische top gedurende 4 uur De organiserende Dendermondse kara teclub Yawar-Kwai haalde deze elite naar Dendermonde en samen bouwden ze een uniek spektakel. De avond begon met een optreden van de Jeugd-karate van de eigen club. Onder lichte looppas volgden ze hun trainers. In twee groepen nl. beginners vanaf 6 jaar en geoefenden vanaf 10 jaar, toonden dat karate een ideale sportbeoefening is voor jonge mensen, waar tucht, inzet en discipline geen ijdel woord is. Zij kregen dan ook een enorm applaus voor hun zeer gelijk uitgevoerde oefeningen. Patricia Grysolle, verantwoordelijke voor de jeugdafdeling van de organis erende club was dan ook blij met een herdenkingstrofee haar overhandigd door Minister Norbert de Batselier. Voor de wedstrijd element zorgden 16 van onze beste Belgische kampers. Deze leden van de karate top ontmoetten der gevechtssporten. De Japanner Matzujama (le dan) en zijn assistenten (foto Piet Hermans) en Kaatsen. De Hamse ploeg De Meersmaeker bestaat dertig jaar (vh) Deze week werd een eindpunt gezet achter de Hamse kaatskompetitie 1991. Traditioneel gebeurde dit met een ont vangst op het gemeentehuis, dat daar voor heclwat belangstelling was, lag voor de hand. lurgemeester Baert was er omgeven •r de schepenen Saeys, De Geyter en Ie Grave en het raadslid Et. Drieghe. burgemeester schetste het jongste npioenschap. VAG Mijs begon niet zo litterend. Het won wel, maar nooit :t afgetekende cijfers en dat deed en twijfelen aan de sterkte van het team. Toch begon Mijs na een poosje reen af te troeven. Het had graag het ampioenschap afgehaspeld zonder één 'erlaag maar in de laatste kompetitie- ik verloor het totaal onverwacht te gen Hollands Hof. Ie Keersmaecker won op Kastel de be er. Het werd een eigenaardige finale, lel werd De Keersmaecker daar in de nale verwacht maar de verrasssingen wamen van Ons Vermaak en 't Vissers hof, terwijl men Mijs en Cornerboys had verwacht. Zij sneuvelden echter in de schiftingen. Ook speciaal aan deze finale was dat niemand na afloop nu eigenlijk kon zeggen wie de winnaar was. Men moest de vijftienen tellen en daarin bleek De Keersmaecker het te hebben

De Voorpost | 1991 | | pagina 27