I Forse weerstand van Ons Huis Patro I \og zonder overwinning Merendeel der Patroploegen overleefde eerste bekerronde Linda Berghman in het veld Rijke medailleoogst voor Hamse Judoclub De Voorpost - 22.11.1991 - 29 VERKOOP Tafeltennis In de le Afdeling van de KVKT-kompeti- lie heeft Patro A twee probleemloze wedstrijden afgehaspeld. Op Stekene A gingen ze een 1-9 zege weghalen. Alleen Guido De Block moest knielen voor de plaatselijke Danny D'Hollander. Op Ma deion A lukten ze een 0-10 overwinning. De Madelonjongens konden wel een paar sets afsnoepen maar een bedrei ging konden ze niet vormen voor de Hammenaars. Patro A kijkt nu uit naar hun kwaadste konkurrent BAC A. Het is daar dat de prijzen zullen gedeeld wor den. In 2e Afdeling heeft Patro D heel wat moeten verbijten om het bezoekend Juvenes B van de overwinning te hou den. De lokalen konden eerst een 4-2 voorsprong afdwingen en dat kwam om dat Davy Van Cauteren zeer sterk speel de en iedereen van achter de tafel speel de. Na de enkele 5-4 en in het dubbel zou het Hamse duo het vonnis voltrek ken voor Juvenes B: 6-4. Een zware nederlaag voor Patro E op Sint-Pauwels waar ze uitgeslagen wer- den met een 10-0 nederlaag. De Ham- menaars konden helemaal niets begin nen tegen de gastheer, j j In 4e Afdeling A kreeg men een span- nend duel tussen Patro G en Triumf B. Aanvankelijk zou de bezoeker het best doen en een 2-4 als tussenstand vastleg gen. Maar Patro liet niet begaan. Via een sterk spelende Wim Waterschoot ging Patro hun achterstand ophalen. Gezien Hanime ook het dubbel binnenhaalde konden ze nog net een onverwachte 6-4 Patro I geraakt aan geen overwinning. Thuis kregen ze Opwijk B op bezoek. Spanning was er niet. De lokalen werden met 1-9 geklopt door Emiel Van Biesen, Frans Scholliers en Ghislain Van Dam me. Het was alleen Rudy Van Driessche die de eer kon redden voor de plaatselij ken. In een andere ontmoeting op Erpe C ging het wel iets beter. Maar toch een 7-3 nederlaag. Opnieuw Van Driessche die tweemaal kon winnen. Voor de rest kon Rudy op weinig steun rekenen van zijn medespelers. Patro H speelde thuis tegen Erpe C en liet zich de kaas van tussen het brood nemen: 4-6. Tot 3-3 hielden ze stand. Dan ging het minder vlot. Georges Hey- vaert kon nog eens skoren. Maar zijn ploegmaten deden het minder met het gevolg dat ze opnieuw aan het kortste eindje trokken. Bij de dames speelde Patro thuis tegen Stekene A. En dat was geen spek voor hun bek. Marjolein Van Poucke won tweemaal en dat was ook al wat Hamme kon halen. De bezoekers waren echt te sterk voor de lokalen. En op Stekene B werd het opnieuw een zware 8-2 neder laag. Els Van Couwenberghe skoorde twee keer. Maar haar andere ploegma ten deden het minder. Het ziet er naar uit dat Patro moeilijk aan een overwin ning zal geraken. HVC Schiftingen in de beker geven vaak ver rassende uitslagen. In de eerste ronde van de KVKT-beker is dit ook het geval. Vijf Patroploegen overleefden de eerste ronde. Patro A kreeg thuis Dynamica A te be kampen. De Hamse formatie kon een 7-2 overwinning uit de brand slepen. Eerst bleef alles samen: 1-1. Maar dan begon het lokale recital. Vooral als de voorsprong groot was is de spanning geweldig. Zoals Van llecke tegen Seghers en de Hammenaar met een 0-11 achter stand moest vertrekken. Toch werd het een lokale zege, 21-18 en 22-20. Zenuwslopende wedstrijden zijn dat. Hoe dan ook, Patro A bleef overeind met drie overwinningen van Mare De Keyser, twee van Frans Messagie en Jo- han Van Hecke. Patro B mocht het meteen al vergeten toen Stekene A in de Familiazaal kwam neergestreken. Het werd een zware Hamse nederlaag: 1-8. Alleen Carl kon de eer redden. Eric De Clercq en Pierre De Schoesitter haalden niets binnen. Op verplaatsing bij Eendracht C deed Patro C het goed. Ze haalden een 2-7 overwinning binnen. En dat was vooral het werk van Mario De Smet met drie overwinningen. Mike D'Hollander en Bart Van Couwenberghe wonnen elk twee keer. Ook Patro D haalde zwaar uit met een 0-9 overwinning op BZP. De lokalen hebben zich wel duchtig te weer gesteld, maar konden toch niet beletten dat Francois Van Dender, Davy Van Caute ren als Waller De Rijcke al hun wedstrij den in winst konden afronden. Spanning was troef bij Juvenes B-Patro F. Het is een gelijklopende ontmoeting geworden met een 2-2 skore. De thuis ploeg liep dan meteen vooruit: 4-2. Maar de bezoekers beten terug en 4-4. Meteen moest de laatste wedstrijd beslissen over winst of verlies. Drie sets duurde de strijd en het klikte dan naar Juvenes toe: 5-4. Nico Schelfhout won twee keer. Jozef D'Hauwe en Geert Stallaert moes ten wel tevreden zijn met een overwin ning. Patro G speelde zich eveneens in de kijker op Madeion D waar ze een 3-6 zege konden vastpinnen. En dit was vooral het werk van Jan en Wim Water schoot die alles wonnen wat ze konden. Alleen Koen De Schoesitter kon niets oogsten. En dan zijn er nog twee Patro-nederla- gen. Patro H in eigen huis sneuvelde tegen Troelant A met 2-7 cijfers. Na een 2-3 ging de Hamse formatie helemaal onderuit. Luc Pelegrin en Georges Hey- vaert wonnen elk een wedstrijd, maar aan Bertrand Van Houte was dit zelfs niet gegund. Zware nederlaag ook voor Patro 1 dat met 9-0 geklopt werd op Triumf C. Zowel Rudy Van Driessche, Pierre De Ruysscher en Antoine De Wilde haalden geen enkele overwinning binnen. HVC JUDO Met 3 gouden, 3 zilveren en 7 bronzen medailles mochten de Hamse judokas zeker tevreden huiswaarts keren uit het toch zwaar bezette tomooi in Evergem. De derde plaatsen werden in de wacht gesleept door de miniemenSandra Croes en Michel De Cock, samen met de kadetten Sofie Geerinckx, Gino en Nico Willockx, Peter Van Cleemput en Sam my Steels. De tweede plaatsen waren voor de mi niemen An Kinders en Christophe Gillet en de kadet Kris Van Cleemput. Met een beetje meeval en iets meer inzet worden deze ook eerstdaags op het hoogste schavotje verwacht. Voor deze stunt werd gezorgd door de miniemen Karen Heirman en Sabrina Steels en door de heroptredende seniore Sandra Van Uytfange. Laat deze mooie resultaten een stimu lans zijn voor de heren senioresploeg die volgende zondag de laatste wedstrij den op te knappen krijgt in de Interclub- kampioenschappen die in Merchtem hun beslag krijgen. Met een voorlopige vierde plaats in het tussenklassement zit de mogelijkheid er dik in om uiteindelijk nog bij de drie eerstgerangschikten te komen in de eindstand. Met nog twee matchen tegen Meise (2e in het klassement) en tegen Zandvliet (momenteel 7e geklasseerd) wordt wel men voor de ploeg van René Vander- gerekend op een podiumplaats. Wij dui- haeghe op deze verkiezingsdag. ATLETIEK In de loop van het onlangs van wal gestoken veldloopseizoen, trad Lebbeekse Linda Berghman, evenwel lid van AV Toekomst, reeds in twee crossen aan. In de internationaal sterk bezette damesveldloop van Sinaai eindigde ze 13de en in Ronse, finishte ze twee weken geleden als zesde, bovendien tweede Belgische. Linda maakt van het veldloopseizoen geen hoofdobjektief. Alle crossen waaraan ze tot met Nieuwjaar - dan legt ze er buiten de riem af deelneemt, kaderen in de voorbereiding op het volgende pisteseizoen. Daarna trekt ze de zaal in, met deelname aan de VAL-kampioenschappen (eind januari), de nationale kampioenschappen (begin februari) en wellicht nog enkele andere meetings als de Cola Light Indoor te Gent. Indoor zal ze overwegend op de 1500 m uitkomen. Op het voorbije pisteseizoen blikt Linda Berghman met meer dan tevreden heid terug. Ze slaagde er immers in haar besttijd over de 800 m met zowat één sekonde scherper te stellen. En één sekonde betekent wat in de atletiek. Haar besttijd bedraagt nu 2.05.5, de vierde besttijd in ons land; Zolang ik erin slaag mijn tijd over de 800 te verbeteren, legt ze uit, blijf ik in hoofdzaak op die afstand uitkomen. Ik wordt er nu achtentwintig, wellicht blijf ik van de dubbele pisteronde mijn hoofddoel maken tot mijn dertigste. Dan zal mijn snelheid afbotten en kan ik overschakelen naar de 1500 m. Linda Berghman is ook volgend seizoen nog aktief bij AV Toekomst. Haar eerste seizoen bij de Limburgse klub heeft ze als zeer positief ervaren. Pierre Van Rossem tafeltennis. Miniemen genoeg om het jeugdkampioenschap kleur en leven te geven (vh) In de 2e Afdeling heeft Dynamica A het moeilijk gehad om Ons Huis A in eigen midden van de zege te houden. Maar ze hebben er hard moeten voor strijden. Na een 2-3 score kon de bezoeker zich iets meer loswerken om uiteindelijk met 4-6 de zege naar de bezoeker te doen gaan. Vooral Geert Gerlo met zijn drie over winningen deed de schaal in het bezoe kend voordeel overhellen. Dynamica blijft met die gedachte rondlopen om kampioen te worden. Maar ze ondervin den nu dat het een lange strijd zal worden die vaak moeilijk oogt. In de 3e Afdeling een galante 8-2 zege van Pardaf E op Triumf A. De bezoekers konden eerst een 0-2 vastleggen. Deze voorsprong ging helemaal de mist in want in de volgende wedstrijden kwam de bezoeker er nooit meer bij te pas. Alle wedstrijden werden door de lokalen met winst afgerond. Vooral Stefan Le Clercq was niet te verslaan bij de thuisploeg. In 3e Afdeling verloor KWB A verrassend op Stekene B met 7-3- Van bij de start was het al duidelijk dat de KWB'ers er niets zouden van terecht brengen want de lokalen gingen zonder moeite eerst naar een 3-0 en daarna naar een 6-1 score. Vooral Tom Vercruyssen was bij de thuisploeg door niemand op zij te zetten. Opmerkelijk toch langs de ande re zijde dat Stefan Van Bogaert niets kon winnen. In 4e Afdeling A had Eendracht D het moeilijk op Juvenes D van de overwin ning te houden. Aanvankelijk losten de beide formaties elkander geen vin: 3-3- Maar daarna kon Eendracht D na de enkelspelen een 4-5 voorsprong vastleg gen. liet dubbel had nu meteen de waarde van een punt. Het was een forse strijd die drie sets duurde en uiteindelijk klikte in het bezoekend voordeel en daarmee legden ze een 4-6 overwinning vast. Luc Permentier van Juvenes was de enige met drie overwinningen. Eendracht C kon spelen met de ogen toe tegen Vlierkouter B. De lokalen waren zo zwak dat ze een 0-10 te inkasseren kregen. Een klein setje kon Vlierkouter afpeuteren. Meer zat er niet in voor de lokalen. In sporthal Vierhuizen deed Een dracht I) het goed bij de komst van Madeion C. Ze konden het halen dank zij hun sterke start. Na vijf wedstrijden hadden ze al een ruime 4-1 voorsprong vastgelegd. Daarna vielen ze omzeggens stil, maar hadden toch nog wat ruimte op Madeion C om met 6-4 cijfers de volle buit mee te pakken. In de B-reeks twee zware nederlagen van Triumf D. Een eerste maal gebeurde dat in eigen midden tegen Wetteren B. Hier was de thuisploeg gauw uitgeteld met een 0-10 stand. Maurice Van Boxe- laere deed het nog het best bij de thuis ploeg maar dat leverde toch geen over winning op. De tweede keer was het een 8-2 nederlaag tegen Ons Huis C. Hier was alleen Tino De Veerman die voor Triumf voor de tegenpunten kon zorgen. Maar van enige hulp van zijn ploegmak- kers was er geen sprake. Ons Huis C won dus gemakkelijk met William Van Mol als de man met drie overwinningen. Sterke Stut liet deze week een 3-7 over winning afdrukken op Triumf C. Aan vankelijk liet de thuisploeg zich zo maar niet wegdrummen: 3-3- Toen hadden ze blijkbaar hun beste pijlen verschoten want de lokalen wonnen niets meer. De bezoekers gingen dan meteen naar een grote 3-7 overwinning. Vooral Hans Braeckmans deed het goed bij Sterke Stut met drie overwinningen. Herleving B Dendermonde kreeg geen enkele kans op Wetteren B. Ze waren daar prompt weergestuurd met een 1-9 nederlaag in hun valies. Het was alleen Benny Van Gucht die voor de lokalen de eer kon redden. In 4e Afdeling C kreeg Okapi B de volle lading bij Sint-Pauwels. Misschien lag dat wel in de lijn der verwachtingen. Maar een zware 8-2 nederlaag was toch niet voorzien. De thuisploeg speelde reuze en De Ruyte was met zijn drie overwinningen de grootste pioen. Maar ook Franckaert en Suy waren niet te onderschatten. Meer moeite om te winnen had Pardaf C dat bij Juvenes E op bezoek was geko men. In het begin scheen het probleem loos te gaan bij de bezoeker die direkt naar een 1-5 score uitliep. Daarna ging het stroever. De thuisploeg kwam sterk terug en op zeker moment vormden ze nog een bedreiging: 4-5. Maar Pardaf C hield met een laatste overwinning de zege toch bij hun. Stekene C werd in eigen lokaal de les gespeld van KWB B. En dat ging zeer vlot. In het eerste gedeelte hadden de bezoe kers al een 2-4 vastgelegd, maar in het resterende van de ontmoetingen kon den de lokalen niets meer oogsten en werd er een 2-8 afgedrukt. Frans Le- clercq met zijn drie overwinningen leg de de basis van deze riante KWB-over- winning. Bij de thuisploeg stond alleen Van Velthoven op de bres. In 5e Afdeling A een grote 9-1 overwin ning van Opwijk A dat bezoeker Een dracht F zonder veel moeite naar bene den duwde. Alleen Walter Wauters kon de eer redden door de lokale Gaston Vastenavondt te verslaan in drie sets. Ook al 9-1 van KWB C thuis tegen het bezoekend Sint-Pauwels C. René Van Bogaert en Franky Maes wonnen wat er te winnen was en meteen was de bezoe ker uitgeteld. In de B-reeks vlotte winst van Okapi D dat Troelant B van de overwinning hield met 8-2. Aanvankelijk was er toch wat strijd: 2-2. Maar toen knakte de weer baarheid van de bezoeker af en ging Okapi D alleen op zoek naar de overwin ning. Sint-Niklase C kwam niet verder dan een drawn bij Sint-Pauwels C. In het begin was er geen omkijken naar de lokalen die vlot een 4-1 lieten afdrukken. Dan kwamen de bezoekers beter aan hun trekken en de achtervolging werd inge zet dat uitmondde in een 5-5 score met Larcel Frankaert als de beste man met drie overwinningen. Dynamica C heeft ongetwijfeld een goe de zaak gedaan door het bezoekende Sint-Niklase B met 6-4 te verslaan. Ei genlijk had iedereen in het begin van de ontmoeting grote cijfers verwacht, maar de thuisploeg moest na een sterk begin stilaan maar zeker inleveren. Ze konden uiteindelijk dan toch nog met de kleinst mogelijke zege een 6-4 vastleggen. Al leen tegen De Pauw bij de bezoekers kon niemand van Dynamica C iets oogsten. In dezelfde week deed Dynamica B het even goed als hun andere ploeg. Zij versloegen Okapi D met 4-6 cijfers. Al leen konden ze Jan Vijt bij Okapi niet verslaan. En daarmee bleef de overwin ning van Dynamica B zo klein. Maar kom, de beide punten zijn toch binnen. Tenslotte was er hier nog de grote zware 9-1 nederlaag van Okapi C dat bij SNTTC er helemaal niets van terecht bracht. Ze wonnen wel de eerste wedstrijd. Maar dan kwam er voor SNTTC niets meer op de plank. Damesreeks Pardaf B kon echt niets inbrengen tegen Stekene A, de leider in de kompetitie. Het werden zware 9-1 cijfers. Alleen Moorthamer kon de eer redden voor de bezoeker. De rest was echt van geen tel. Tegen Sterke Stut had Pardaf B evenmin verhaal. Hier kwamen ze iets meer in de wedstrijd. Toch verloren ze met duidelij ke 3-7 cijfers. Cindy Gronitz en Pevenage zorgden voor de lokale tegenpunten. Pardaf A van hun kant hebben zich duchtig verweerd bij Stekene A. Het is echt boeiend geweest tussen eigenlijk bijna evenwaardige formaties. Na een 3-3 score liep de thuisploeg uit tot 5-3. Pardaf kon dan nog wat milderen, maar de thuisformatie van de overwinning houden was er blijkbaar niet bij. Eind stand: 6-4. Tegen Pardaf A werd KWB A onder de voet gelopen: 2-8 cijfers. Evi Vermeulen stond bij KWB met haar §twee overwinningen alleen op het schavotje. Van de anderen kreeg ze wei nig of geen steun. Pardaf A deed het goed met een Machteld Van der Reysen die opnieuw alles won. Ze blijft voor Pardaf de rots in de branding. Tenslotte was er hier nog de 8-2 zege van Juvenes op KWB. Dat was wel te voorzien van Juvenes, ze zullen hen zo gauw nog niet van de top wegslaan. Van bij de start al 6-0 en dit onderlijnt de sterkte van Juvenes. HVC Tafeltennis. De jeugdige damesploeg tijdens het 11 november-tornooi (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 29