Meer een duikoefening Driepuntspecialist Peter Vermeulen Sterke eerste helft BASKETBALKALENDER Op de sukkel Cyclo Cross VWCL Strak verdedigen doet ook winnen Lengte doorslaggevend Grotere problemen In de eindfase Vierde eetfestijn van Biekes Erembodegem Op de valreep 30 22.11.1991 De Voorpost BASKET Wezenvrienden 64 Grembergen 66 De bezoekers zijn te Geraardsbergen door het oog van de naald gekropen. De Wezenvrienden hadden de eerste 20 mi nuten doorlopend de leiding op het scorebord. De schade werd aan de rust beperkt tot 31-26. In de tweede helft schoven de bezoekers steeds maar dichterbij. Bij 64-64 in de laatste minuut was het Grembergen dat de beslissende korf scoorde. Punten: Wezenvrienden: Romeyns 10, Lorrez 10, De Vos 15, Tummeleer 23, Buyl 3, Goessens 3. Grembergen: Van Wambeke 14, De Kimpe 11, Van Lembergen 14, Blanc- quaert 19, Vermeulen 5, Vereecken 3- BENO Vlinders Bugg. 55 Waasl. St.-Nikl. 64 De thuisploeg miste een unieke gelegen heid om haar puntenaantal te verdubbe len. Tegen Waasland namen de Vlinders een zeer sterke start en aan de 10de min. stonden ze met 21-8 voor. Naar mate de rust dichterbij kwam werd het verschil steeds kleiner. Via 27-16 stond er halfweg de match 30-26 op het bord. Foutenlast van topscorer Eddy Albrecht speelde de thuisploeg parten en als ach- WIELRENNEN terat Jaspaert voor touten naar de ban! moest, konden de bezoekers zich door zetten. Na 32-32 werd het op 10 min van het einde 41-44. Van dan af was St.-Niklaas baas en met 48-57 als wip. plank won het met 55-64. De afwezig, heid van Geert Albrecht en Johan Var Gucht speelde de thuisploeg parten. Punten: Vlinders Buggenhout: Eddy Albrech; 27, Van den Breen 12, Mertens 8, Jas paert 4, Saerens 1, Van der Straeten 3. Waasland St.-Niklaas: R. Elinck 5, P. Elinck 3, De Poortere 14, De Pair» 16, Windey 8, Verdonck 8, Wauman De Maere 1. BENO Basketbal. De reserven van BBC The Tower in aktie tegen Knesselare (da) 2e Afdeling Heren: 23/11 te 20.15 uur: 3e Afdeling B: 23/11 te 20.15 uur: 24/11 te 18.00 uur: 4e Afdeling: 24/11 te lY.OO uur 23/11 te 20.30 uur le Provinciaal Heren: 23/11 te 20.00 uur: 23/11 te 20.00 uur: 2e Provinciaal B: 23/11 te 20.30 uur: 24/11 te 15.00 uur: 23/11 te 20.00 uur: 24/11 te 18.00 uur: 24/11 te 17.30 uur 3e Afdeling: 23/11 te 20.15 uur 24/11 te 11.00 uur: le Provinciaal Dames: 24/11 te 11.15 uur: 2e Provinciaal Dames: 24/11 te 16.00 uur Good Year Aalst - Maaseik Mercurius Panters Baasrode Cuesmes - Osiris Denderleeuw Sparta Deerlijk - Ginz Aalst Erpe Mere - Tielt Akron Ronse - The Tower Aalst Leiedal - Zele Grembergen - Sportief Temse Buggenhout - Dendermonde Hemaco - Eksaarde Jimmy's Aalst - Erembodegem Cibo Zele - St.-Niklaas Juventus Zottegem - Moerzeke Bolas Dendermonde Ledeberg Sipiba Gent - Baasrode Erpe Mere - Melsele Sportief Temse 69 Hemaco D'monde 75 De leider heeft met succes een nieuwe klip omzeild. De titel, ondanks het kam pioenschap nog jong, wordt een bijna zekerheid. De thuisploeg begon goed met een 10-4 maar via 14-14 en 25-26 leidden de bezoekers aan de rust met een miniem verschil: 38-39- Peter Muylaert, met 4 driepunters, zorg de samen met broer Kris en spelmaker De Groep en Van Loey voor een goede start in de tweede time. 46-42. De volgende minuten legde de college- ploeg de match in zijn vaste plooi. PlatteaiLX, werd goed uit de match ge houden en kwam de eerste minuten niet verder dan drie punten. Dendermonde kon rekenen op Peter Vermeulen die Zele 66 Oostakker 96 Na de nieuwe zware thuisnederlaag is de malaise er binnen de Zeelse groep niet kleiner op geworden. De kloof tussen ervaring en jeugd wordt steeds groter en de opdracht van trainer De Burghgraeve steeds moeilijker. Het staat nu al zo goed als vast dat Zele weer afstandsbommen afvuurde en sa men met broer Jo en Van Liedekerke werd via 54-57 en 61-68 het pas naar de overwinning geëffend. Een zege die enigszins in de hand werd gewerkt omdat bij de thuisploeg te wei nig gebruik werd gemaakt van de inlo- pers. Dit derby werd tot ieders voldoe ning geleid door de Moerzeekse scheids rechter Raemdonck, die alleen stond. Zaterdag Impe die nog in zijn buurt kon komen, was Punten: De mooiste wedstrijd van het weekend Jozef Clemmen. Bij c/d Lucien Musscht Sportief Temse: De Groep 17, Bert zagen we zeker en vast zaterdag, waarbij voor Pierre Creveau, en een heropstaan Muvlaert 6, Kris Muylaert 14, Peter Muy- de c/d kategorie, we gedurende gans de [*e Marcel Schuddinck die op een derge- i Ink narknpiN onk ipt« mppr kon Ho« laert 18, Van Loey 14. Hemaco: Van Liedekerke 12, Raes 3, Baten 8, Platteaux 14, Melckenbeeck 7, Peter Vermeulen 17, Jo Vermeulen 10, Van Acker 2. BENO helft werd de afstand tussen Zele en Oostakker steeds groter. Van enige re pliek was er geen sprake. In de klasse ring staat Zele nu als laatst geklasseerde reeds vier punten achter op de voor laatste in de klassering. Punten: Zele: De Decker 28, Esseldeurs 14, Christiaens 4, Gijsens 12, Van Acker 4, voor de vierde opeenvolgende keer zal van Cauteren 2, Poppe 2. degraderen. Aan de 8ste min. was de match reeds gespeeld toen er 11-24 op het scorebord stond. Aan de rust was het verschil tot een twintiger uitgegroeid. In de tweede Damesbasketbal 3e Nationale Afdeling R. Jimmy's Aalst 82 Dendermonde 95 Een spannend streekderby dat uiteinde lijk in het voordeel van de bezoekers uitviel. Aan de rust hadden de Jimmy's een klein voordeel op het bord met 48-45. jimmy's Aalst: Lenoir 14, De Bolle 16, BBC Deinze 50 Dames Boss-Erembodegem 64 Erembodegem kende een vlot wedstrijd- begin en liet een 0-8 score noteren via Conny Van den Bossche, welke vlot af werkte onder doel. Deinze kon pas voor het eerst in de 6de min. een eerste doelpunt laten registre ren, dit tengevolge van een hard verdedi gend Erembodegem. Door snelle akties van de bezoekers kon Erembodegem de kloof doen groeien tot 16 punten (13-29). Nathalie De Roeck, ingekomen in ver vanging van Conny Van den Bossche, welke met foutenlast naar de bank moest (3 fouten in de 11de min.), kon de taak schitterend overnemen en liet zich niet onopgemerkt onder het net. Ruststand: 17-33- In de 2de helft werd langs beide zijden snel en vlot gescoord. Toch kon Deinze niet dichter komen dan 41-52 (17'). Tenslotte was het Mie Bogaert welke met een driepunter de eindscore mocht vast leggen op 50-64. Puntenindeling Erembodegem: Conny Van den Bossche Mie Bogaert Nathalie De Roeck Veerle Vanderlynck Kris Schelck Naninja De Rijcke Ann De Swaef Verhoeven, Bellon, De Bolle, Lenoir wa ren bij de pinken. In de tweede helft voelden Van Kerckho- ve, Piron en Jan Van den Bossche zich beter in hun sas. Op 10 minuten van het einde kwam Dendermonde langszij: 66-66. De thuisploeg verloor toen Claes- Erembodegem 71 Cibo Zele 78 De thuisploeg pakte de eerste helft sterk uit. Browayes kreeg aanvallend heel wat steun van Vermoesen, Triest, Geerinckx en Barrez. Aan de rust verzilverde Erembodegem die aanvallen overwicht in een 34-26 voordeel. Zele maakte gebruik van de bezoekende verzwakking om steeds maar dichter te komen. Bij Cibo toonde de oude garde zich van hun beste zijde. Peter Moens duur van de wedstrijd vier renners zagen 'ijk parkoers ook iets meer kan dat die elkaar bekampen of hun leven er van ^ders. af hing. Volgende wedstrijden: Willy Moens kwam er als eerste in het Zaterdag 23 november Onkerzele veld, gevolgd door Robert Devos, Jozef Geraardsbergen Clemmen, Willy Noel en wat verderop Feestzaal Manolito C/D 14 u. A/B Marnic Lannoo. Van bij de tweede door- 15.15 u. tocht kregen we een viertal Moens, De- Zondag 23 november vos, Clemmen en Lannoo, Willy Nuel die Lede, Broeder De Saedeleerstraat op de erg drassig maar nog net berijdba- PRS C/D 14 u. A/B 15.15 u. re omloop zich waarschijnlijk lichtjes Zaterdag in Impe overschat had zakte terug naar een Reeks A&B achtste plaats. 29 dln., in 50 min. Wat voor de toeschouwers belangrijk i. Janssens Dirk was, de strijd om de palm, wel elke ronde kregen we een andere situatie, dan eens Clemmen met enkele tiental len meters voor op de andere drie, een andere doortocht Willy Moens een lichte voorsprong, terwijl Lannoo telkens de gaten dichte, achterstand van de eerste achtervolgers aangevoerd door Lucien Mussche ging door het onophoudelijk io. Van Den'Bossche Marcel gebeuk van de eerste vier gestadig de R (<&D In de voorlaatste ronde op de licht berg- ("n' 'n min' op hellende weide gaf Marnic Lannoo zelf plankgas, zijn drie metgezellen twij felden even en weg was hij, en direkt een veilige voorsprong van 150 meter, voor de tweede plaats kregen we nog een spurtje in het veld tussen Willy Moens en Robert De Vos, gewonnen met veel ge mak door Willy Moens, Clemmen ont- ..ff goochcld of over zijn beste krachten c>u,uuuill^ miu| rLTI'l S heen, eindigde vierde, Lucien Mussche 10" Van Impe Marcel e - 8* P werd vijfde en eerste D renner. Zondag in Erpe-Mere Bij A/D kreeg de plaatselijk favoriet Dirk a&b Janssens de bloemen, hij kreeg deze (jjn echter zomaar niet aangeboden, want j Berkebosch Luc Marnic Seeuws die tweede eindigde 2. Janssens Dirk moet slechts in de allerlaatste ronde het - hoofd buigen, nadat hij herhaalde ma len geprobeerd had om Dirk te verschal ken, op veilige afstand werd Tony De Waele derde, terwijl Freddy Roelekens weerom verraste door op een zo zwaar terrein alle andere B-renners achter zich te laten. Oostakker: De Meyer 19, Rens 10, Steinbach 9, De Pauw 21, Braeckman 9, Bontinck 20, Wijnakker 8. BENO 2. Seeuws Marnic 3. De Waele Tony 4. Roelekens Freddy 5. Vijverman Eddy 6. Deolet Rudi 7. Keymolen Louis 8. De Vreese Walter 9. Moreels Jan 1. Lannoo Marnic 2. Moens Willy 3. De Vos Robert 4. Clemmen Jozef 5. Mussche Lucien 6. Delheyejose 7. Cabbout Eddy 8. Willy Nuel 9- Schuddinck Marcel onder de korf. Een kans voor Bulteel om de match in het voordeel van Dender monde te beslechten. Punten: Bellon 18, Verhoeven 21, Claessens 10, Verbeken 3. Dendermonde: Piron 17, Willockx 3, Van Kerckhove 19, Jan Van den Bossche 25, Bulteel 29, Moens 2. BENO 3. Deolet Rudy 4. De Waele Tony 5. Penne Pierre 6. Huyghe Johan 7. Vijverman Eddy 8. Van de Velde Dirk 9. Seeuws Marnic 10. Ceinters Patrick Reekds C&D 2. Clemmen Jozef 3. Moens Willy 4. Devos Robert 5. Mussche Lucien 6. Verhaegen Etienne 7. Creveau Pierre 8. Cobbaut Eddy 9. D'Hondt Hubert Panters Baasrode 57 Marchienne 87 De 30 punten nederlaag voor eigen volk is op zichzelf reeds een verontrustend resultaat. De wijze waarop ze tot stand kwam, stelt vraagtekens. De Panters aanhang was bijzonder zwaar ontgoocheld over de afwezigheid van Geert Moens. De trainingen stonden gans de week in het teken van een vooropgezet taktisch patroon, waarin uiteraard Moens als vleugelspeler een belangrijke rol in had. Anderzijds zou Rudy Vermeersch worden uitgespeeld als spelmaker om Kenneth Eygel op de vleugel een hoger rendement te geven. Met daarbij een heroptredende Guido Verstappen moest de ploeg opnieuw een ruggegraat hebben. Het niet komen opdagen van Moens gooide de vooropgezette taktiek door elkaar. Dit kwam het rendement van de ploeg zeker niet ten goede. Tot de 10de min. 14-14 bleef het evenwichtig. Het was pas aan het kwartier dat de Hene gouwers een eerste kloof maakten die evenwel aan de rust voor de thuisploeg zorgelijke afmetingen aannam. 21-36. In de tweede helft kon Baasrode nog een tijdje aanklampen (30-46). In de slotfase werd het verschil steeds groter en werd het een zware afstraffing. Punten: Panters Baasrode: Vermeersch 2, Ver stappen 20, Eygel 0, De Rijcke 6, Zaman 25, Van Damme 4. Marchienne: Foudil 16, Desplat 20, Goethals 12, Salesse 9, Bouchain 11, Chevalier 6, Elu 2, Mathy 2, Feron 7, Frupa 2. BENO Zondag Erpe-Mere Dat het de voorbije weken verschrikke- 17 dln lijk geregend had, wisten we maar dat er 1Lannoo Marnic met de steun van de broers Paul en Eric zoveel water uit de hemel gevallen was Van Damme waren in de eindfase de dat konden we in verste verte niet ver beteren en voor de bezoekers volstond moeden, de renners hadden beter in dit om de punten mee te nemen. zwembroek, met duikbril en met zwem- vliezen de start genomen, punten. Zulke parkoers hebben natuurlijk ook Erembodegem: Barrez 11, Van Doo- nefaste gevolgen voor wat het aantal ren 4, Vermoesen 15, Triest 15, Bro- deelnemers betreft, mager dus. waeys 17, Geerinckx 10. Bij de a/b renners kregen we eens een Cibo Zele: Peter Moens 15, Dhooghe 8, ander scenario voorgeschoteld, gedu- Yvan Moens 9, Van Malderen 5, Eric Van rende de eerste drie ronden kregen we Damme 17, Paul Van Damme 14, De Marnic Seeuws op kop, gevolgd door Maesschalck 9- Berckenbosch en Janssens. BENO Dat Seeuws vooraan wegviel was vooral te wijten aan de onnoemlijk pechdag waarmee hij te kampen had, lek in de derde ronde, vervolgens een valpartij met Dirk Janssens en een ronde later terug lek, gevolg teruggezakt naar een negende plaats in de uitslag. Berckenbosch stoorde zich hieraan in geheel niet en stevende af op een zo- veelste overwinning van het seizoen, Rudy Deolet gebruik makend van het spreekwoord, de een zijn dood is de andere zijn brood, hij had echter zonder Dirk Janssens gerekend die toch nog terugkwam, en zodoende zijn vierde overwinning van het seizoen boekte Marnic Lannoo voelt zich als een vis in het water, als er veel water is dat bewees hij eens te meer, na zijn overwinning zaterdag lijkt het of hij gelanceerd is om I de ene bloemtuil na de andere mee te n mm n n, Bn/,^. pikken, Van in de derde Van de Zeven af Cinz ,s bUjkbaarme' Op zondag 24 november organi seert damesvolleybalklub Biekes Erembodegem haar vierde eetfes tijn met een uitgebreid menu: - Varkensgebraad met frieten, 300,- sla en sauzen - Steak met frieten, sla en sauzen - Kindermenu met varkensgebraad - Kindermenu, steak Doorlopend van 11 tot 19 uur in De Groene Wilg, Hogeweg 82 te Erem bodegem. Kaarten zijn ter plaatse te bekomen. 350,- 150,- 150,-

De Voorpost | 1991 | | pagina 30