Bode II wordt Oostvlaamse Karnavalprins 1992 Aalsterse vrije radio Katanga werkt bewust aan programma-aanpassing CARNAVAL oct5SL^ Homo- en Lesbiënne Jongerengroep 10-1 De Voorpost - 22.11.1991 - 5 Verkiezing te Herdersem... De toeristische dienst van Knokke Heist heeft een brochure uitgegeven met korte vakanties aan zee. Er zijn verschillende formules in opgenomen. De brochure is te verkijgen bij de Dienst voor Toerisme Knokke-Heist, Zeedijk Knokke 660 te 8300 Knokke-Heist (050/60.16.16.) Jan Louies uit de Arbeidsstraat 13 te Aalst, wil als coördinator van de Vrije Aalsterse Radio Katanga (10 3MHZ), bewust evaluerend werken aan hun programmatie. Vorige week hield hij dan ook in de Gele Limonade, De Ridderstraat 68 te Aalst, waar het zendstation gevestigd is, een startverga dering voor het gastprogramma «De 3de persoon meervoud». In dit programma krijgen Aalsterse verenigingen, groeperingen en individuen, die hun mening en informatie kwijtwillen, de kans een eigen programma te maken. Aalst. In Roemenië, meer bepaald in Timisoara, is karnaval in de eerste plaats een kinderfeest, zo verklaarde Europees karnavalkenner William Herreman Radio Katanga, wii zich in de eerste plaats blijven profilleren als een pluralistische, anti-racistische, mi lieubewuste, kulturele vereniging, met sympathie voor de 3de wereld en de vredesbeweging. Naast klassieke programma's die al langer lopen, zoals «Klokhuis» (van in '81, klassieke rock en roll, blues, jazz van de vijftig en zestiger jaren willen zij ook nieuwe programma het Aalsterse luchtruim in sturen, zoals «'t Slagveld», waar de hard rock aan bod zal komen. De herinrichting van het program ma «De 3de pers. mv.» leek eerder minder belangstelling te kennen dan verwacht. Enkele vertegen woordigers van Aalsterse groepe ringen kwamen opdagen, maar lang niet genoeg om een volledige pro gramma reeks te kunnen opbou wen. Jan Louies betreurde wel een beetje dat er niet meer van de gebo den gelegenheid gebruik gemaakt wordt. «Ik heb de indruk dat de geboden mogelijkheden door de meeste mensen nog onvoldoende gekend zijn» verklaarde Jan Louis. «Noch tans wil ik herhalen, dat wij gratis onze akkommodatie ter beschik king stellen. Het technisch aspekt wordt volledig door ons gehanteerd - zo men wil ook de muziekaan- breng - maar de stemmen en het scenario worden door de gastver- eniging geleverd. Hierbij willen wij dit ook samen organiseren. Wan neer verenigingen graag vooraf eens zien hoe alles in zijn werk gaat, zijn ze steeds welkom. Misschien dat hiermee de micro-vrees wegvalt en men een betere kijk op het ge heel krijgt, waardoor men een der gelijke realisatie ook voor zijn ver eniging ziet zitten» aldus Jan Louies. Een aantal verenigingen, waaron der Raldes, 't Uilekot, Mikisclub, Frans Masereelfonds, CGSO, het AFF, Vredeshuis e.a. zijn aan het initiatief geïnteresseerd, maar nog heel wat andere verenigingen uit het Aalsterse zouden van het gebo den medium en infra-structuur, boeiend kunnen gebruik maken. De onderwijsvorm De Weide bvb. heeft reeds gepland met de kinde ren van de school zelf een program ma te maken. Hopelijk krijgen der gelijke initiatieven navolging. Verdere info kan steeds bekomen worden bij Jan Louies, Arbeids straat 13 te Aalst. Tel. 053/78.70.06. Of stap eens de Gele Limonade bin nen, aan de De Ridderstraat 68 te Aalst. Eindelijk werd in Aalst ook iets kunnen homo's en lesbiennes maken voor homo's en lesbiën- voor homo's en lesbiennes ge- daar terecht voor een praatje nes van alle leeftijden. Naast start. met gelijkgestemden. opvang en informatie wordt Op maandag 11 november Op woensdag zorgt de groep ook gedacht om samen aan werd voor de eerste keer bab- voor onthaal, opvang en infor- activiteiten deel te nemen, als- belkroeg gehouden in "De Ba- matie in het CGSO in de Cu- ook zelf later activiteiten in te thyscaaf' in de Meuleschette- montstraat. richten, straat. De groep heeft als hoofdbedoe- Elke maandag vanaf 20 u. hng om Aalst leefbaarder te Vorig weekend werd in de Herdersemse zaal De Kletser voor de achttiende inspiratie bij zijn voorstelling in een keer de verkiezing gehouden van de karnavalprins van Oost-Vlaanderen. imitatie van Roy Orbisons 'Califor- De organisatie van dit evenement lag, traditiegetrouw, in de handen van nia Blue' en 'Urbanus'. Hij oogstte liet Aalsterse Comité De Gaa-Lowie's met als voorzitter William Hereman hiervoor wel een gul applaus, maar juit Lede. Uit de twee in strijd gekomen kandidaten werd Bode II Meevis, lid kon blijkbaar niet op tegen het ver- akeyan AKV Graaleken Dest, uit Aalst, gelauwerd als nieuwe provinciale fijnde optreden van Bode, die er aP"jKarnavalprins voor 1992. Volgens William Hereman, voorzit- ervan het Inrichtend Comité Gaa- ge- .owie's, die de verkiezing van de dig 'rovinciale Prins Karnaval op zich rm. lemen, ligt het begin van deze jaar- PZ jjkse herhaalde manifestatie in 1974. Toen werd in Dentergem de verkiezing georganiseerd van Prins Carnaval van België. Toen stelde men vast dat men beter kon uitgaan van een aantal provinciaal gekozen kandidaten om dan pas een kon- frontatie op nationaal vlak te plan nen. Aalst sloot zich hier bij aan en wou instaan voor de organisatie van verkiezing voor Oost-Vlaande- zelfs aan gedacht had relatiege schenken mede te brengen voor zijn e.a. dachten we scheep te gaan on- <eS®nspelers en de voorzitter van der de naam 'De Kastaars'. Toeval- het Innfhtende Comité en diensda- lig was rond dezelfde periode de me. In de sporen van ma en zoonlief groep 'De Pikante Kastaars' ge- kwamen Waar ,s zijn fluit van Mi- sticht die hiertegen begrijpelijk on- <jhel ,e" Amoine ten tonele waarna middellijk bezwaar aantekenden. de Y01' Janetten-toer opgegaan Zij hadden reeds heel wat kosten werd met een liedje van Popoll Ook gedaan aan drukwerk e.d. om hun ledJes ln het algemeen Nederlands groep te lanceren. We zijn daar dan kwamen aan bod. Men zocht met ook welwillend op ingegaan en in And";e Van Duin mee naar De col 1971 op het karnavaltoneel versche- van de behanger en kwam de zaal nen als 'De Gaa Lowie's'. Tot de P üp l}®1 bekende dag van vandaag zijn we onder deze ,?,e® eens meisje Het bleek duide- naam als groep samengebleven en hJk dal er weln'g d'skussie te ver organiseren wij ook de provinciale wachten was en dat opnieuw de titel karnavalprinsverkiezing', aldus van Prins Karnaval van Oost- William Hereman. Vlaanderen door een Aalstenaar zou gedragen worden. De avond Kiezen tussen David I en Bode II verliep dan ook verder in echte on- Voor de provinciale karnavalstitel vervalste Aalsterse karnavalstijl. hadden zich dit jaar aanvankelijk Ook een nieuwe kandidaat voor de ^Boien^weno^^reU^es^M Geraardsbergen) en Emmanuel I 'Op een bepaald moment, einde van de jaren zeventig, waren er vijf kan didaten. Op het ogenblik is het overal wat aan het verminderen. Als Aalst met een kandidaat meedoet, trekken zich verschillende kan didaten terug. Ze vrezen het impakt en het sukses van de Aalstenaars', aldus William Hereman. Aalst heeft al verschillende provin ciale prinsentitels gekend: Antoine Van der Heyden, Jempy, Polle Ke- pernoagel, Enrico... 'Zoals trou wens in heel Europa het geval is kunnen we ook hier bij ons een dui delijke verandering waarnemen in de karnavalbeleving. Uiteraard be tekent voor de jeugd het karnaval- gebeuren iets helemaal anders, dan voor de ietwat oudere generatie', verklaart William Hereman. 'We merken heel wat versnippering in kleinere groepen. Er bestaat nu veel meer een drang naar een wedstrijdgebeuren'. Van De Kastaars naar de Gaa Lowie's Voor het organiseren van manife staties en verkiezingen wordt het éigens insiders veel moeilijker. Zij beweren dat het steeds dezelfde mensen zijn uit de vroegere genera ties die zich voor de kar moeten spannen. Blijkbaar is de jeugd hier voor minder te vinden. 'Neem de Gaa Lowies' bvb.', haalt Hereman aan. 'Ik zelf ben destijds ook gestart in 'de vooruitstrevende achteruitkrabbers' die einde van de jaren zestig uit elkaar gevallen zijn. In die tijd was er bepaald dat er geen vrouwvolk mocht deel uitmaken van de groep. Sommigen waren hiermee toen niet meer akkoord en haakten af. Een paar jaar nadien heb ik met een paar oud-leden een klein groepje gevormd dat zich ook niet liet inschrijven in de stoet. Met Aalst. Chris Bosman (Ophasselt), kandidaat prins karnaval Aalst 92 Pascal Aalst. William Herreman in het gezelschap van de aftredende Oostvlaamse o.a. Jo Beeckman Herman Nelen en de keizer van de preselekties waren ook present (a) prins Dirk en de nieuwe prins Bode II (a) (uit Gent). Laatstgenoemde liet het op het laatste moment afweten, zo dat de strijd uitdraaide op een duel tussen David en Bode Meevis. Bode I behaalde uiteindelijk de titel. De nieuwbakken Oostvlaamse prins is in het Aalstersekarnavalwe- reldje zeker geen onbekende figuur. 'Het zit in de familie' zou men kun nen zeggen. Vader, moeder en zelfs zoon Steven hebben hun karnaval- sporen al verdiend. In '90 huisde de titel van Prins Oost-Vlaanderen in hetzelfde gezin. In '86 de titel Jeugdprins van België. Steven was in '87 de Jongste Prins van Oost- Vlaanderen, en in '88 .Jeugdprins van België. Het hele 'adellijke Chris Bosman, leraar, ex-Aalste- naar en wonende in Ophasselt, voelt zich terug Aalstenaar worden. Door Clement Melckebeek en kan didaat prins karnaval Aalst 92 Pas cal, waarmee hij bevriend is, liet hij zich overhalen als eerste kandidaat van buiten Aalst in het karnavals- strijdperk te treden. Hij is ook zin nens een show te brengen met eigen geschreven teksten. Timisoara... Naast zijn karnavalaktiviteiten als stuwend lid van De Gaa Lowie's, is William Hereman ook een 'karna- val-globetrotter'. Hij bezocht reeds heel wat stoeten en manifestaties in heel Europa. Onlangs reisde hij nog gezin- (moeder inbegrpen) is aktief Aalst Geflankeerd door leden van AKV Graaleken Dest wordt de nieuwbak- in de maand oktober naar de stad lid van de AKV Graaleken Dest. Aen prins Bode II op een serenade onthaald (a) Timisoara in Roemenië. Als lid van Tegenkandidaat David I zocht zijn een driekoppige delegatie van de Gaa Lowie's ging hij ginder de kar- navalsfeer opsnuiven. Reeds vroe ger bezocht hij met wijlen Marcel De Bisschop de toenmalige Oost bloklanden. 'Daar zij het vooral de kinderen die in het karnavalgebeuren aan bod komen. Bij hun prinsenverkiezing bieden zich wel 45 kandidaten aan. De politieke ontspanning van de laatste tijd heeft er wel voor meer uitbundigheid gezorgd. Vooral de middenstandsbedrijven zorgen er voor sponsoring en krijgen dan ook gedurende de prinsenverkiezings shows de gelegenheid om mode shows e.d. in te lassen. Met de be perkte middelen die deze mensen daar hebben brengen zij toch een fijne karnavalsfeer. Zonder dure kostuums en met vele plunjes uit vroeger jaren (indianen, cowboy- pakken, sprookjesfiguren, enz.) brengen zij toch een spektakel dat zeker mag gezien zijn. Gezien de toch nog steeds min of meer gespan nen politieke sfeer, verwonderde het mij dat vele er gemaskerd rond lopen en er blijkbaar geen schrikb estaat van afrekening door 'Securitate' of dergelijke. De men sen geven de indruk zeer kalm te zijn en er gebeurden geen baldadigheden', vertelde William Hereman. PH In Test-Aankoop van de maand november leest men bijdragen over gezelschapsspel len, hifi-ketens, voeding en kankerpreven tie, centrale verwarming en een test van 8 grote familiewagens. Test-Aankoop is ver krijgbaar op het adres Hollandstraat 13 te 1060 Brussel.

De Voorpost | 1991 | | pagina 5