Eerste Kerst- en Geschenkenbeurs in Wieze De Voorpost HH. Salvator: De Computerbruid Vroemtuigen '91 in pole-position te Wieze Met TeVe-Blad heb je altijd prijs! aire™ HEBT U EEN HUIS TE KOOP NCMV Dendermonde verwacht massa bezoekers Uitgeverij De Cuyper n.v. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht 16-29.11.1991 - De Voorpost DE 3 KLOKKEN De massale publieke belangstelling voor tweedehandswagens heeft ORGAMIX ertoe aangezet om te Uitslag van de winnende paren op donderdag 21 november Richting Noord-Zuid 1. Hu- bert De Troch en Georges Kor te; 2. Paul Veldeman en Mare De Decker en 3. echtpaar Christiaens. Richting Oost-West1. Lucien- ne De Visscher en Albert Maes; 2. Werner Cornelis en Chris Dexhorez; 3. Ghislaine De Boeck en Paul De Smedt. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in 'De Drie Klokken', Van Langenhove- straat 1 te Sint-Gillis. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U Stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. starten met een periodieke beurs. De eerste uitgave ervan zal plaats vinden in de oktoberhallen te Wie- ze op vrijdag 29 november van 16 tot 21 u., en zaterdag 30 november en zondag 1 december, telkens van 10 tot 21 u. Aan dit Vroemtuigen-salon zullen zowel de professionele tweede handsverkopers als de vrije en offi ciële dealers deelnemen. Orgamix wil hiermede de opwaardering van de tweedehands-automarkt be werkstelligen. Daartoe werden standhouders - een 15-tal zijn er in geschreven - aangetrokken die de kwaliteit van hun koopwaar hoog in het vaandel dragen. In een tweede fuik van deze expo worden nieuwe mdtoren, auto-ac cessoires en bromfietsen voorge steld, en bij de eerstvolgende beurs zullen daar ook nog fietsen bijko men. Te rande van deze eerste edities zullen ook een aantal nevenactivi teiten als 'special painting' en een 'trial-demonstratie' plaats vinden. De presentatie van dit evenement wordt verzorgd door Mieke Schel- deman van 'Vroemtuigen'. Een toe gangsticket kost 50 fr. Voor meer inlichtingen kan men steeds terecht bij de organisatren van Orgamix: Carl Goossoens, Vlaszakstraat 19, 9250 Sombeke, tel. 052-46.34.62 of bij Dirk Stal- laert, Spoorwegstraat 11, bus A, te 9220 Hamme, tel. 052-47.67.35 J. Van Landuyt Aids is ook de belangrijkste doodsoorzaak van Afrikaanse vrouwen tussen de 20 en 40 jaar in gebieden ten zuiden van de Sahara. Japan werd verkozen lot niet-parlements- lid van de Veiligheidsraad van de Verenig de Naties. Het lidmaatschap geldt vooreen periode van twee jaar. Wieze Nog op vrijdag 29 en zaterdag 30 november en op zondag 1 decem ber, voert de Koninklijke Rederij kerskamer HH. Salvator Wieze, in Dendermonde. Gilbert Van Brempt licht de Kerst- en Geschenkenbeurs toe die zaal Gildenhuis te Wieze, 'De in Wieze wordt gehouden (foto Piet Hermans) Computerbruid' op. Een blijspel, zegt regisseur Guido D'Hondt, in het programmablaad je, is de vorm van de dramatische kunst, die de levensverschijnselen van de vrolijke kant belicht, soms hekelend, dan weer eenvoudig be schrijvend. Als het tot het uiterste Dendermonde. De medewerkers die de Kerst- en Geschenkenbeurs klaar stoomden (foto Piet Hermans) irijvt wordt doorgedreven wordt het een kluchtspel. De klucht geeft het pri mitief-komische, het karakter-blij spel doet lachen door de komische situaties en gebeurtenissen, het ze den-blijspel schildert de zeden en In het derde kwartaal kenden de verkopen van de Volvo Groep een seizoensgebonden daling. Het bedrijfsverlies in de sektor personenauto's vergrootte ten gevolge van de lagere verkoopvolumes, gekrompen winstmarges, kosten in verband met nieu we modellen en de hevige prijzenkonkur- rentie in de autosektor. gewoonten van een bepaalde men senklasse of stand. 'De Computerbruid' van de veertigjari ge Apeldoornse toneelschrijver DJ. Eggengoor is zo'n zeden-blij- spel. Het stuk begint op een zeer gewone dag, wanneer de heer des huizes Theo Bossaert de bossé, met zijn toekomstige bruid, een afspraak heeft in zijn gigantisch moderne vil la 'Berkenveld'. Hij heeft haar cur riculum vitae via een comuter en dat is wel eventjes tegen de" zin van zijn enige tante, die duidelijk de adellij ke stand in de familie hoog wil hou den. Voor de vertolking deed Guido D'Hondt een beroep op Peter Hau- tekete, Mare Colman, Godelieve De Wit, Paula De Ridder, Kathleen Cami, Julienne Van Hove, Reddy Van Der Borght, Ingrid Galle en Eric Lerouge. Aan deze produktie verlenen ver der hun medewerking: Ingrid De Schrijver (regie-assistente), Guido Van Der Steen (toneelmeester), Philemon Pieters, Remi Saeys, Marcel Van Damme, Erik Moens, Hugo Van Der Steen, Jozef Men- ten, Remi Cornelis, Noël Van Der Steen, Annie Cami, Guido Van Der Steen (dekorbouw), Ingrid De Schrijver (rekwisieten), Jozef Ver- moesen (belichting en geluid), Su zanne Cassiman (grime) en Jozef Cooreman (zaalverantwoordelijke) (pvr) U 'We schatten dat er vijf- tot zevenduizend bezoekers zullen langskomen. Maar het kunnen er best veel meer zijn gezien de grote belangstelling die er nu al is voor de toegangskaarten', aldus Robert Korte, arrondissementeel NCMV sekretaris in Dendermonde tijdens de perskonferentie waarop de allereerste Kerst- en Geschenkenbeurs werd uit de doeken gedaan. De beurs vindt plaats -hoe kan het ook anders- in de vertrouwde Wieze Oktoberhallen op 6, 7, 8 en 9 december e.k. Deze manifestatie verschilt duide lijk van het Lente- en verkoopsalon die door het NCMV steeds met zeer veel sukses worden georganizeerd. Dit keer komen alleen handelaars aan bod die zich specifiek bewegen op de markt van de geschenken en de eindejaarsprodukten. Men gaat er dus geen chalets, kachels, meube len en dies meer zien. Enorme belangstelling De idee voor een dergelijke beurs ontstond begin van dit jaar, zo ver telt voorzitter Gilbert Van Brempt. Tussen het Verkoopsalon en het Lentesalon lag er nog een hele kloof. Een beurs rond de jaarwisse ling was de aangewezen oplossing. Maar ook maakte het NCMV zich sterk dat men alleen kwaliteitsvolle produkten zou toelaten. De nieuwe organizatie mocht aan het NCMV blazoen geen schade berokkenen. Daarover waakte men angstvallig. Al spoedig bleek dat er voor derge lijke beurs een enorme belangstel ling bestond. De NCMV meisjes schreven de handelaars van groot- Dendermonde en groot-Aalst aan met de vraag of zij belangstelling hadden voor het initiatief. De res pons bleef niet uitde beschikbaar gestelde ruimte is met een zestigtal handelaars helemaal in beslag ge nomen. Zij krijgen een stand die ten minste 4 op 4 meter groot is en aan twee zijden open is. Tussen de stan den loopt er een brede wandelgang die zich als het ware tussen dit para dijs van warmte en charme slingert en de bezoeker ruim de kans biedt om alles van nabij te bekijken zon der dat hij daarom links en rechts wordt geduwd en gestoten. Op de beurs die een exklusiviteit van de produkten in hoge mate ga randeert en van de expozant een professionele aanpak vraagt, zal men onder meer kunnen kennisma ken met fantasiejuwelen, kerstver siering, kousen, kaarsen, fonopla- ten, drank, textiel, braadworsten, glühwein, en nog vele andere din gen meer om de kerstbomen niet te vergeten, naast de alom bekende geschenken die bij de jaarwisseling aan geliefden en vrienden worden gegeven. De meer dan 60 standhouders ne men de hele halle A in beslag. De halle B is dan het rijk van de kermis. Zeven tot acht verschillende ker- misattrakties worden er opgetrok ken en zullen dus het paradijs van de kinderen worden. En allicht ook van de volwassenen. Er is een vis kraam, een kindermolen, een schietkraam, een mini-autoscooter, een vliegertjeskraam en ga zo maar door. Voor elk wat wils dus. Het spreekt vanzelf dat de kerstman niet zal ontbreken en er is ook een echt kerstorkest aanwezig. Het wordt in geen geval een statige beurs, maar wel een gezellige be doening waar het heerlijk toeven zal zijn, aldus de voorzitter. De Kerst- en Geschenkenbeurs wordt officieel geopend op vrijdag 6 december om 19.00 uur. Bezoekers kunnen er binnen aan de prijs van 100 fr (er zijn voldoende kaarten met een reduktie van 50 fr verspreid in de hele regio). De bezoekuren zijn vrijdag en maandag 9 septem ber van 18.00 tot 22.00 uur; zaterdag 7 en zondag 8 december van 15.30 tot 22.00 uur. En vergeet vooral niet een kijkje te gaan nemen naar de prachtige kerststal waarin men hoopt levende beelden te kunnen posteren. Op vrijdag 6 december om 20.00 uur wordt voor de vijfde keer de Kwis van de Vlaamse Biergemeenschap georganizerd door de vzw Knok, meer bepaald in de parochiezaal van Oudegem. De presentatie werd weer toevertrouwd aan Herman Van Molle, genoegzaam bekend in kwismiddens. Er wordt drie keer geproefd en met de zaalkwis kan men zijn gewicht in bier winnen. Een twintigtal brouwerijen zorgen traditioneel voor een zwembad aan bieprijzen en promoten op de avond zelf een aantal Vlaamse biertjes. In totaal kunnen 40 ploegen aan de kwis deelnemen en dan is er nog voldoende plaats voor de talrijke supporters. Dendermonde. Op uitnodiging van de Kerstboomaktie kwam Louis De Lent- decker in het VTI voor een niet zo ruime belangstelling vertellen over de processen die hij voor zijn krant mocht verslaan (foto Piet Hermans) Weekblad van Dender-, Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.400 F 6 maand 1.200 F 3 maand 600 F los nummer 48 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 TeVe-Blad geeft zomaar 10 van die fantastische sets weg, helemaal voor niks Maar je kunt ook een van de 10 grappige 'Amedee'-handpoppen in de wacht slepen Dat wordt dolle pret in huis, voor klein èn groot' En TeVe-Blad heeft nog meer verrassingen in huis Maar liefst 15 stuks van de allernieuwste 'Turn Up The Bass' Een parel van een cd met de recentste tophits, In totaal 17 schitterende nummers die je uren luistergenot garanderen' Ga ook met zo'n toffe prijs aan de haal! Ren meteen naar de dichtstbijzijnde dagbladwinkel en vraag naar TeVe-Blad het compleetste, handigste èn goedkoopste tv-magazine, waarmee |e elke week heel veel kunt winnen. Doen! S Wil jij graag een schrijfsel van Amedee? Er zit een dikke blok schrijfpapier in, plus omslagen. met leuke tekeningen van Amedee, super-gezellige wenskaarten. een stevige opbergmap en nog veel meer

De Voorpost | 1991 | | pagina 16