Onderuit in de slotminuten Makkelijke zege voor Robur Moerzeke De inzet van Bert Emmaneel |il Het wordt dramatisch voor S.K. Lebbeke Bruno Van Bladel volgt Guy De Baere op bij SR Lebbeke VOETBAL KV Mechelen - Eendracht Aalst 2-0 Eendr. Aalst Digest Denderhoutem - K.A.V.D. 1-1 Veikant-Schellebelle >lsene Redaktie: Oude Vest 28,9200 Oendermonde - Tel. 052/21.40.60 Lent- ver de De Voorpost - 29.11.1991 - 17 Voetbal. Het gaat Guy De Baere ett SK Lebbeke niet voor de wind (arch) De Raad van Bestuur van SK Lebbeke heeft Guy De Baere ontslagen als trainer en als speler. Hij wordt opgevolgd door Bruno Van Bladel. I 'De beslissing is unaniem genomen, zegt woordvoerder Willy Meert. De nederlaag tegen het laatst gerangschikte Olsene is de druppel geweest die de j emmer heeft doen overlopen. Als bestuur menen wij dat de trainer hier taktisch heeft gefaald. We stonden bij de rust met 1-2 voor. Een aantal flaters in de tweede helft hebben tot een nederlaag geleid. In deze kompetitie hebben we nog geen enkele match gewonnen. De druk van zowel supporters als sponsors nam toe. Als bestuur werden we bijna gedwongen om maatregelen te nemen. Een aantal weken terug hebben we André Heymans als hulptrainer de laan j uitgestuurd. Recente matchen bleken nauwelijks beterschap op te leveren. We i willen ten allen prijze een degradatie voorkomen. Het is niet met genoegen dat we Guy De Baere hebben bedankt. Als mens geniet hij ons volle respekt. De tijd dat hij bij Lebbeke het sportieve bewind heeft gevoerd, heeft hij zich telkens voor honderd procent ingezet. Hadden de resultaten anders geweest, dan behoorde een langdurige samenwerking tot de mogelijkheden. Jammer voor Guy, en we menen dat hij dat ten volle begrijpt, zien we ons genoodzaakt om in te grijpen. We doen een beroep op Bruno Van Bladel. Hij is een gewezen speler, J heeft recent een aantal matchen gevolgd en is van oordeel dat Lebbeke geen I ploeg is om te degraderen. We stellen vertrouwen in hem en hopen dat er nu snel resultaten volgen. (e.g.) Appels-Opstal 3-2. Van Sande is iedereen te vlug af en scoort (vh) als men een verdedigende houding aan neemt moet men ook rekening houden met het feit dat gedurende de 90 minu ten de bal eens slecht valt. Tot dan toe wisten we Mechelen goed in bedwang te houden en gunden de thuisploeg bitter weinig kansen. Uiteindelijk toch spijtig dat we onderuit gingen tijdens de laatste vijf minuten, alhoewel winst tegen KV Mechelen dan toch weer niet inge- kalkuleerd was', zegt J.P. Van Droogen- broeck. Ondanks de nederlaag hebben we kun nen vaststellen dat Eendracht een groeiende kurve vertoont. Achteraan werd er zeer gekoncentreerd gespeeld met als sluitstuk de jonge Okpara als laatste man. Dat was uiteraard een noodoplossing vermits Dieter Schwabe was geschorst. Zijn substituut heeft dat echter zeer goed gedaan. Hij beschikt over een goede timing bij het kopspel en ook zijn positiespel is zeer verzorgd. Ook Theo Zakkas, ofschoon hij tijdens de eerste helft een uitstekende kans miste om Eendracht op voorsprong te bren gen, krijgt deze keer goede punten op zijn rapport. Hij etaleerde kreatief voet bal dat door de echte kenners fel werd op prijs gesteld. Volgens oefenmeester Han Grijzenhout presenteerde Eendracht beter voetbal dan Mechelen, althans volgens de voet balideeën welke de Eendracht-coach er op nahoudt. "We zijn er al voetballend regelmatig goed uitgekomen en wisten zelfs een paar goede kansen te scheppen om op voorsprong te komen. Globaal bekeken heeft de ploeg zich uitstekend teweer gesteld en wist regelmatig onder de Mechelse druk uit te komen. Toch wel spijtig dat men dan nog naar het einde toe het deksel op de neus krijgt ingevolge een kleine onoplettendheid in de verdediging. Maar als men gedurende 85 minuten goed gekontroleerd speelt kan men toch nog iets mispeuteren. Maar al bij al was de prestatie van een zeer goed niveau', zegt Han Grijzenhout. (b.a.d.) Buggenhout- Robur 1-4 Robur Moerzeke heeft nauwelijks in spanningen moeten leveren om het ho peloos zwakke Sparta Bug»enhout op afstand te houden. Na een kwartier had den de Moerzekenaars al een 0-2 voor sprong opgebouwd. Buggenhout kon geen weerwerk bieden. 'Mits een beetje geluk kon het bij de rust wel 0-5 geweest zijn', stelt oefenmeester Jacques Van Den Berghe. Buggenhout leek mij het zwakste team dat ik in deze kompetitie aan het werk zag. In de eerste helft kwamen zij er in geen enkel opzicht bij te pas. We konden een rustig meesterschap aan de dag leggen, zonder dat we daar echt inspanningen moesten voor leveren. Na de hervatting kwam het thuisteam even wat sterker om de hoek loeren, al werden we geen enkele keer in verlegen heid gebracht. Naarmate de match vor derde kwamen we opnieuw sterker naar voor en konden dat overzicht met twee bijkomende doelpunten verzilveren. Wij hebben al bij al geen hoogstaande verrichting geleverd. Deze keer heeft de zwakte van de tegenstrever ons duidelijk in de kaan gespeeld. De voorbije drie matchen hebben intus sen vijf punten opgeleverd en daar kun nen we best tevreden om zijn.' Ontgoocheling in Buggenhout dat mo menteel in het gezelschap van Dynamo Beervelde de laatste plaats bekleedt in de algemene rangschikking. In be- stuurskringen had men het zich enkele maanden geleden helemaal anders voorgesteld. Van de aangeworven voetballers wordt alleen Johan Fruithof met een 'goed' gekrediteerd. Hij zou trouwens in de eindfaze de auteur worden van het eer- reddende doelpunt, dat uiteindelijk maar een magere troost was. Wil men de degradatie ontlopen, dan zullen er de komende weken onverwijld punten moeten gewonnen worden. Het zal al vast knokken worden, zoveel is zeker. (e.g.) Over 't algemeen is men in Dender- mondse voetbalkringen tevreden met het winstpunt tegen Verbroedering Den- derhoutem. Dat had men trouwens als streefdoel gesteld. Paarsblauw kreeg het tijdens de eerste twintig minuten niet onder de markt. Achteraan hadden Alain Moens en Pa trick De Kinder hun handen vol met knapen als Appelmans en Van der Meersch. Ook doelman Gerry Verstrae- ten was bij de pinken. Tot tweemaal toe moest hij al zijn kapaciteiten bovenha len om de thuisploeg het scoren te beletten. Halverwege de eerste helft verscheen de openingstreffer op het scorebord. KAVD werd er blijkbaar door wakker geschud en begon meteen initiatieven te nemen. In het derde kwartier werd de thuisploeg op de eigen helft teruggedrongen en na de hervatting stond een sterker Dender- monde tussen de lijnen. Bert Emmaneel als sluitstuk vertolkte andermaal een opmerkelijke rol. Hij is een technisch vrij sterk voetballer, voert gepaste intercepties uit en is nooit van zijn stuk te brengen. Een laatste man met flegma zoals Mare Cooreman er één was. Ook zijn inzet is voorbeeldig en hij is naast het veld een voorkomende jon geman die zeker niet naast zijn schoe nen loopt. In Dendermonde is men ervan over tuigd dat Emmaneel en doelman Gerry Verstraeten de beste transfers van dit seizoen zijn. Het zijn overigens de enige nieuwelingen die definitief werden aan geworven. Bert Emmaneel (21) speelde, voor hij naar Dendermonde kwam, vier volle seizoenen in het elftal van Klau- waerts Kemzeke. 'Na afloop van de match in Denderhou- tem bleek iedereen tevreden met het winstpunt. Toch meen ik dat er meer in zat, meent Bert Emmaneel. Ik ga ermee akkoord dat de thuisploeg ons tijdens de eerste twintig minuten enkele keren in ernstige moeilijkheden bracht maar in het derde kwartier kan telde de wedstrijd. Van dan af waren wij duidelijk de betere ploeg en tekenden vloeiender kombinaties op de grasmat. In de tweede helft belegerden we voort durend de thuisploeg voor haar eigen doel. Toen hebben we echter te weinig naar doel geschoten zodat we tot in de laatste minuten moesten wachten om de verdiende gelijkmaker op het bord te zien verschijnen. Opmerkelijk is dat we in deze kompeti tie buitenshuis 10 op 12 behaalden en geen enkele keer verloren. Op eigen veld leverden evenveel wedstrijden maar drie punten op. Ik weet niet wat hiervan de oorzaak is', zo vraagt Bert Emmaneel zich af. Dit punt is voor KAVD uitermate belang- Na de wedstrijd KV Mechelen - Een dracht Aalst hebben we een ogenblik gedacht aan de vroegere thriller 'Les cinq dernières minutes', destijds een veelbekeken TV-aflevering op TF 1 en waarbij de politie-inspekteur slechts tij dens de ultieme minuten een oplossing vond voor een of ander misdrijf. Inderdaad, tijdens de laatste vijf minu ten van deze wedstrijd viel het zwaar verdikt voor Eendracht dat zich ruim 85 minuten lang niet alleen uitstekend wist te verdedigen maar als bescheiden ploeg op bepaalde momenten inzake het veldspel niet moest onderdoen voor de Maneblussers, die tenslotte het laken weer naar zich toetrokken door hun befaamd krachtvoetbal. Klubsekretaris Jean-Pierre Van Droo- genbroeck was wel een beetje ontgoo cheld over het eindresultaat. 'Een ver lies dat hard aankomt, vooral als men dan tot vijf minuten van het eindsignaal de hoop koestert in extremis een punt te kunnen meegraaien tegen een team dat dan toch aan de kop meedraait. Maar ja, Webster en Eikelboom liepen tij dens de reservenwedstrijd tegen KV Mechelen lichte spierkwetsuren op en namen de maandagtraining der halve lichter op. Chunga heeft de groepstrainingen hernomen, ter wijl Mandiangu gestart is met zijn revalidatieperiode. In het B-elftal werd ook de Fin Suokonautio opge steld. Volgens manager Orlans gaat het niet om een nieuwe aankoop. Hij was toevallig met vakantie in Aalst, mede door het feit dat in het hoge Noorden het voetbal reeds een paar weken aan de winterstop bezig is. BAD Voetbal. Bert Emmaneel, uitblinker in de KA.V.D.-verdediging (arch) rijk na een reeksje van 0 op 4. Allicht zal het de supporters aansporen om vol gend weekend te gaan kijken naar de volgende thuismatch tegen Putte, dat vijfde staat met een puntje meer dan KAVD. Indien de Dendermondenaars daartegen konden winnen dan ziet de situatie er al veel beter uit. Maar thuis winnen, dat is een ander paar mouwen. E.G. Js gevolg van de nederlaag tegen het latstgerangschikte Olsene heerste er ondagavond een begrafenisstemming lan het Konkelgoed. De kompetitie be- pnt zo stilaan een dramatische wending tan te nemen voor SK Lebbeke, dat op neer en beter had gehoopt, maar nu de strijd bijna halverwege is, nog steeds op een eerste zege wacht. Guy De Baere die nochtans niets aan het toeval overlaat, zit in zak en as. 'Onbegrijpelijk hoe we tegen een team als Olsene, dat veel minder talent aan boord heeft, de boot ingaan. We werden vroeg op achterstand geplaatst maar door onze algehele inzet konden we de rust nog ingaan met voorsprong na twee doelpunten. Uiteraard was de hoop levendig dat we die zege verder gingen uitbouwen in de tweede helft. Het kan ongelooflijk klin ken, maar hoewel de thuisploeg geen enkele uitgespeelde kans voor de voet kreeg, slaagde zij erin om drie doelpun ten te scoren, floddergoals zoals men het vaak omschrijft. Wij kregen wél kan sen maar hebben ze andermaal niet kunnen benutten'. We menen te weten dat er deze week in de Lebbeekse voetbalmiddens een har tig woordje zal gepraat worden. Nu rom melt het pas écht aan het Konkelgoed. E.G. ïuido ster), aeys, oens, Men- i Der Der De Ver- Su- lozef ijke) >r) 2-1. Heikantspeler Van Eetvelde is vlugger dan de keeper en scoort (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 17