Beste seizoensprestatie Weber geen ruimte laten Eendracht Aalst Hamme in zelfde opstelling Laatste avondmatch De ploegen Bij Lebbeke Kaartenverkoop bij Eendr. Aalst E. Aalst Digest teSjft.pLf.fONB Bi '-"J0CS1R&KU S1 f£ESTZR> TöT 200 r,AT£RS&" VOETBAL FC Wiez£-Juventus Schoonaarde 1-1. (foto guy) f A Onder het oog van niet minder dan 18 televisiekamera's en 800 lux extra-licht van Canal gaat Eendracht Aalst hedenavond in de clinch met Cercle Brugge, in een wedstrijd, die rekening houdende met de huidige positie op de rangtabel en de komende zware wedstrijden tegen Standard Luik en AA Gent, door Eendracht 'moet' gewonnen worden. Die mening is ook doelman Hans De Schrijver toegedaan. 'Laat ons hopen dat we de positieve lijn van tegen Charleroi ook tegen de Bruggelingen kunnen doortrekken. Het wordt alleszins een moeilijke opdracht. Cercle speelt momenteel met veel vertrouwen en scoort bovendien gemakkelijk. Het zal er m.i. vooral op aan komen om achteraan zeer gekoncentreerd te spelen en de gevaarlijke Kroaten Weber en Karacic weinig ruimte te gunnen. Ik veronderstel dat Okpara, die tegen KV Mechelen goed zijn streng trok, opnieuw als laatste man zal fungeren, mede door het feit dat Dieter Schwabe nog geschorst is. Ik hoop dat we het eerst tot scoren kunnen komen. Dan kunnen we de zaken wat rustiger bekijken. Als men moet aanhollen na een tegengoal botst men gewoonlijk tegen een muur', aldus Hans De Schrijver. Ook voor René Peeters wordt het voor Eendracht vrijdagavond een uiterst belangrijke wedstrijd. 'Het is in zulke wedstrijden dat we de punten moeten pakken Maar ik geloof dat, alleszins wat Eendracht betreft, men kan spreken van een gemakkelijke opdracht. Uiteraard zal men in het thuiskamp moeten trachten de ultra-gevaarlijke Josip Weber, die dit seizoen toch al 14 keer scoorde, uit de wedstrijd te houden. Kan dat, dan is er kans dat zijn medemaats minder aan bod komen. Ook een Alain De Nil moet voortdurend in de gaten worden gehouden. De mandekkers staan dus weer voor een bijzondere opdracht. Ik ben in elk geval blij dat ik weer kan starten na die wekenlange kwetsuur. Mede door de trainerswissel heeft mijn herwaardering wat langer op zich laten wachten', aldus René Peeters. Voor de Brusselaar, die briefdrager is in Anderlecht en 's morgens om 5u.30 uit bed moet, wordt de kombinatie tussen zijn beroep en het voetbal in eerste klasse erg moeilijk. 'Het uitoefenen van mijn beroep en voetballen op het hoogste niveau wordt stilaan zeer zwaar. Men mag hierbij niet vergeten dat men iedere week in de clinch moet gaan met tegenstrevers die gedurende een ganse dag zich volledig kunnen wijden aan het voetbal. Ik zal het verloop van de kompetitie verder afwachten en aan het einde ervan zal ik een beslissing moeten nemen hoe het verder moet', zegt nog René Peeters. Ook voor oefenmeester Han Grijzenhout wordt het geen gemakkelijke klus. 'Cercle Brugge is wel een team met wisselvallige resultaten, maar het heeft enkele gevaarlijke spelers in huis die we ondertussen al een tijdje kennen. Dat zijn kleppers waarmee men voortdurend rekening moet houden. Langs de andere kant vind ik dat Aalst de jongste weken geëvolueerd is in de goede richting. We zijn thans in een situatie gekomen dat we een tegenstander zonder vrees tegemoet kunnen treden. Maar alleszins moeten we tegen Cercle voor de twee punten spelen. Wie ik tegen gevaarlijke Weber ga uitspelen, bewaar ik voorlopig als een geheimpje. In ieder geval is de intentie er om thuis de broodnodige punten te halen. Ik denk dat deze doelstelling zowat in het achterhoofd zit van iedereen die met het voetbal dweept in Aalst', dixit Han Grijzenhout. (b.a.d.) s, Ondanks een minder gunstige ver richtingen het verlies van een punt, tegen Braine, brengt oefenmeester Daniel De Paepe geen wijziging aan de opstelling bij VW Hamme. 'Met 19 punten op 24 kan niet wor den gezegd dat we over een slechte ploeg beschikken, meent De Paepe. Thuis verwierven we 8 en buitens huis 11 punten op 12. Tegen Braine kregen we kansen om te scoren maar we lieten ze onbenut. In vele andere reeksen prijken ploegen met eenzelfde puntentotaal als het onze, steevast aan de leiding. Wij zitten nu eenmaal met dat sterke Bornem opgezadeld. De prijzen worden echter maar gedeeld aan de streep. Voor het zover is, vloeit er nog veel water door de Durme.' SelektieDe Pelsmaecker, Van Houcke, D'Hondt, Aerts, Laroy, Se- gers, De Borger, Van Parijs, Vergey- len, Vermeire, Van De Velde (Van Hemelrijck, Malfliet). (e.g.) s Wie KAV Dendermonde onder kunstlicht aan het werk wil zien, krijgt een laatste gelegenheid. Te gen Putte wordt voorlopig de laatste keer op een zaterdagavond (om 19u.30) gespeeld. Tijdens de win termaanden voetbalt men opnieuw de zondagnamiddag. Putte is een ploeg die het buitenshuis beter doet dan in eigen huis, en lijkt daarmee sterk op KAVD. 'Toch moeten we alles in het werk stellen om voor eigen publiek pun ten op te strijken, meent Willy Meersman. Ik hoop nu zo snel als kan een aantal spelers te rekupere- ren. Robbie Nardus is alvast van de partij. Omtrent een optreden van Nijs en Claudio De Paep bestaat nog wat onzekerheid.' SelektieVerstraeten, Emmaneel, Moens, De Kinder, Stevelinck, Nar dus, Van Roy, Schockaert, Nijs De Paep Heirman, Van Nieu- wenhuyse, Gotzen, Van Troos, Wy- gonic. (e.g.) V 18 - 29.11 -1991 - De Voorpost Appels-Opstal 3-2. De Mey van Appels wint dit kopduel (vh) Voetbal. Uiteraard was de stemming wat getemperd op de viering van het vijftienjarig bestaan van supportersklub De Spionkop. Samenmet Orlans deelt zij de ongerustheid over de toekomst van Eendracht Aalst (da) Heikant-Schellebelle 2-1. Pfaff kopt op doel en het is goal (vh) Appels-Opstal 3-2. Teirlinck schiet op doel maar de bal gaat buiten (vh) SK Overmere-Zajfelare 0-4. In de Kloosterlandstraat was geen plaatsje mee vrij. Een massa volk stond op het terrein (mt) Wervik 1 Eendracht Zele 1 Net als drie weken terug bij Club Roese- lare liet Eendracht ook in Wervik de kans teloorgaan om zijn eerste overwin ning op verplaatsing binnen te rijven. De tricolores speelden een dominante wed strijd en toonden zich na afloop niet helemaal tevreden met hun zesde pun- tendeling van het seizoen. Op basis van hun prestatie maakten de Zeienaars im mers aanspraak op de overwinning. «We hebben inderdaad onze beste sei zoensprestatie achter de rug. Om die reden ben ik enigszins ontgoocheld over het resultaat maar beslist niet over het geen de ploeg op het veld liet zien», opperde Eendrachttrainer Jaak Goos- sens die zijn ploeg slechts voor de wed strijd vrij gaf en waarin Mohamed Touja- ni de geschorste Ronny Vervaet verving. «Onze organisatie verliep uitstekend en de ploeg zette een kollektief sterke partij neer. Wervik kreeg nauwelijks de gele genheid om een doelkans te versieren. Het enige moment dat onze koncentra- tie zoek was leverde de Westvlamingen meteen het gelijkstellende doelpunt op. Een spijtig voorval temeer omdat we reeds aan de rust een voorsprong ver dienden. Doelman Deprez wist enkel op een mirakuleuze wijze Filip Fiers en Filip Seymortier van een doelpunt hou den. Na de pauze had ook Mare Bourdeaud'hui de openingstreffer aan de voet en kreeg later in de wedstrijd nog een mogelijkheid om een 0-2 door te drukken. Intussen wist Seymortier im mers een voorzet van Fiers suksesrijk af te ronden. Net op het ogenblik dat ik Raf Leemans wou inbrengen voor Toujani lag onze linkerflank plots vrij. Dat tik keltje overmoed bracht de Westvlamin gen langszij. Ook daarna kwamen Fiers en Seymortier in de slotfaze nog dicht bij de overwinning. Overigens wil ik ook de hoopvolle prestatie van Peter Van de Voorde onderlijnen nadat hij deze week heel wat kritiek te verwerken kreeg» AJZ Heikant-Schellebelle 2-1. Casteleyn rukt op naar doel maar schiet naast R. Lebbeke Voor de moeilijke uitwedstrijd te gen Kemzeke doet oefenmeester Frank Van Den Berghe beroep op volgende kern Janssens, Heyvaert, Helon, Van De Velde, Carlier, Wil- laert, Verheyden, Van Moerzeke, Van Den Bossche, Verleysen, Buydts, Nasser, Peleman, Van De Sompel. Massamba is gekwetst. Wegens trainerswissel werd geen definitieve opstelling vrijgegeven. Selektie Vinck, Hals, Van hove, Peeleman, Van Heek, straeten, Muysewinckel, tecK- m haudt, Buyl, Vercauteren, Vermeu- "i len, Schoepen, Elskens. FC Baasrode Er kan geen beroep gedaan worden op de geschorste Luc Michiels en de gekwetste Bancheri. De ploeg: Baert, Van Dorpe, De Cock, Ver doodt, Vercauteren, Van Der Vre- ken, Gijsens, De Schrijver, Van Hamme, Van Hoeymissen, Moens; B. Saerens, X, X. Robur Moerzeke Robur geeft repliek aan Lutter/ele met volgende ploegLaureys, De Wilde, Nobels, Van Bogaert, Van Den Eede, P. Verhelst, Benny en Eddy Huylebroeck, Van De Velde, Wuytack, II. Vereist, De Geest, Van Der Smissen en Vercauteren. FC Lutterïele Steven Reid, Peter Moens en Yvo Van Keer zijn nog niet gevechts- klaar. Er bestaat een kans dat Re- dant kan gerekupereerd worden. De ploegVan De Wiele, Verbeeck, Abbeel, Van Bosbeke, De Cuyper, B. Moens, Willaerts, E. en M. Van Keer, Meskens, Redant, Huyck, X, X. (b.a.d.) v Heikant-Schellebelle 2-1. Pfaff omspeelt zijn tegenstrever (vh) FC Wieze - Juventus Schoonaarde 1-1 (foto guy) Voor de wedstrijd E. Aalst-AA Gent er een voorverkoop van kaarten voorzien in het sekretariaat en de loketten op: vrijdag 6.12 van 18 tot 22u. zaterdag 7.12 van 10 tot 12u. maandag 9-12 tot vrijdag 13-12 van 14 tot 17 u. vrijdag 13 12 van 18 tot 20 u. zaterdag 14.12 van 10 tot 12 u. zondag 15.12 van 10 tot 13u30. Dirk Baert mag zijn konditie verder t aanscherpen in het B-elftal. Het zelfde geldt voor Filip Desmet die na een therapeutische behandeling 5 kilootjes magerder is geworden. n, Chunga aktiveert verder zijn loop- oefeningen. Godtbil, Manduangu, rl Webster en Eikelboom worden ver- a der medisch behandeld. Heden aj vrijdag is er een voorverkoop van toegangskaarten voor de wedstrijd tegen Cercle Brugge aan het Een- drachtstadion vanaf 14 uur tot 17 uur. (b.a.d.)

De Voorpost | 1991 | | pagina 18