Dendermondse Rugbyclub lijdt zware nederlaag in Visé 1 rv s Jeugd en veteranen presteren beter dan fanions bij Dendermondse Moderna wint derby Verdiende zege Partijdige leiding WtÊÊr) Hamse volleyballiga A Volleybalkalender 20 - 29.11.1991 - De Voorpost RUGBY De Dendermondse Rugbyclub beleeft blijkbaar een paradoxaal seizoen. Aan de ene kant neemt het aantal spelers spektakulair toe, loopt de jeugdwerking op wieltjes (benjamins, miniemen, ju nioren,...), nemen de ambitieuze bouw plannen konkrete vormen aan, en zijn de trainingsfaciliteiten - zowel op menselijk als materieel vlak - geopti maliseerd. Aan de andere kant lijkt het seniorenteam niet bij machte de presta ties van de voorbije twee jaar te kunnen bestendigen. De nederlaag bij het gevreesde RCS Visé doet vermoeden dat Dendermondse zijn ambities voor dit seizoen nu wel defini tief kan begraven. De volgende weken zal ook duidelijk worden in welke mate D.R.C. het degradatiespook kan ontlo pen, en of de bekeraspiraties van onze streekgenoten realistisch dan wel over optimistisch zijn. Met een volle bus en een aantal volgwa- gens trok D.R.C. nochtans met goede hoop richting Visé. De berichten dat deze Luikse ploeg zich gedurende de zomerstop duchtig had versterkt maak ten relatief weinig indruk op de Dender mondse spelersgroep, die het nochtans zou moeten doen zonder Rudy Wauters, Dirk Muyshondt, Gert Van Den Steen en Cris Sarens. Die goeie hoop werd vrijwel onmiddel lijk na de aanvang van de wedstrijd aan diggelen geslagen. De eerste aanvallende aktie van de Luikenaars leverde vrijwel onmiddellijk een try op, die bovendien door de schopper van dienst magistraal werd omgezet. Een ware ontnuchtering voor de DRC-ers, en het einde van de miserie bleek nog niet in zicht. Zonder ook maar één keer werkelijk dreiging te kunnen uitoefenen keek D.R.C. in een handomdraai tegen een 15-0 achterstand aan, en meteen werd duidelijk dat D.R.C. ook dit jaar weer niet bij machte zou zijn de sterke Luike naars op eigen veld te bedwingen. Het sprankeitje hoop dat ontstond door dat D.R.C., via strafschoppen van Casier en Cambier, kon milderen tot 15-6, werd de kop ingedrukt toen aanwinst Ronald Bester (Zuidafrikaan) met een vervelend neusletsel het veld diende te verlaten en Visé - vlak vóór de rust - zijn voorsprong nog kon uitbreiden tot 21-6. De tweede helft verliep enigszins even wichtiger. Visé, duidelijk vermoeid na de inspan ningen van de eerste speelhelft, kon hetzelfde ritme niet aanhouden en op die manier ontstonden er enkele kansen voor de Dendermondenaars. Scoren kwam er echter niet van. Voor de zo veelste keer dit seizoen werd elk balbezit in de kiem gesmoord door persoonlijke fouten en foutieve beslissingen. Het - nochtans hard werkend - pack van D.R.C. moest met lede ogen aanzien dat vrijwel elke gewonnen bal onhandig op de grond terecht kwam of op een sullige manier via een slechte kick aan de tegenstander cadeau werd gedaan. Geen try voor D.R.C. dus, maar integen deel een kroon op het werk voor een verdienstelijk Visé, dat in de slotminu ten nog uitliep tot 27-6. Dendermondse ziet zich nu helemaal wegglijden in de rangschikking van eer ste divisie en is bovendien meteen ge waarschuwd voor de kwartfinales van de Beker van België, waarin - gelukkig op eigen veld - hetzelfde Visé tegen onze streekgenoten werd uitgeloot. Trainer Alex Michiels (uit Edegem) had weinig goede woorden over voor de pre statie van zijn poulains. 'Er zijn teveel spelers die denken dat ze konditioneel tip-top in orde zijn', aldus een teleurge stelde Michiels, die toch verwacht had met Dendermondse enige roem te kun nen oogsten. 'Elke suggestie voor meer konditietraining wordt hooghartig van de hand gedaan als 'overbodig', en dat terwijl hooguit enkele spelers het niveau halen dat we vandaag bij onze tegenstan ders mochten ondervinden', aldus nog een bittere Alex Michiels, die zich zijn komst naar titelaspirant Dendermondse enigszins anders had voorgesteld. Aanstaande zondag speelt Dender mondse opnieuw een uitwedstrijd tegen nieuwkomer Zinnik (Soignies). Aan de resultaten van de Waalse klub te oorde len mag dit voor Dendermondse geen probleem opleveren, al leert de recente geschiedenis ons dat we niet te snel uitspraken moeten doen. Op zondag 8 december wordt het dan echt menens. Op die dag ontvangt de Dendermondse Rugbyclub veelvuldig landskampioen en bekerwinnaar Asub Waterloo. Wellicht weten we dan of onze streekgenoten in staat zijn om ook dit seizoen enkele demonstraties van hun zo geroemde onvoorspelbaarheid ten beste te geven. Supporters zijn, zoals steeds, welkom aan het rugbyveld in het sportcomplex 'Verhelst', Van Langenhovestraat 203 te Sint-Gillis-Dendermonde. Kris Van Damme Rangschikking le Nationale 1. RC Bosvoorde 15 2. Asub Waterloo 15 3. RCS Visé 13 4. Avia Kituro 11 5. Brussels British 11 6. Dendermondse RC 9 7. RC Soignies 8. RC Terhulpen 7 9. RFC Luik 10. RC Frameries VJr. k jOsPr*gr Volleybal. Kangoeroes Aalst-VK Erembodegem (da) In de eerste negen maanden van dit jaar werden er 26.374 Volvo personenauto's verkocht. Dat is 12% minder vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Met de verkoop van 17.114 vrachtwagens blijft men nagenoeg stabiel. De verkoop van bussen daalde met 3% tot 2.668eksempla- ren. In de luchtvaartindustrie deed Volvo dan weer goede zaken. Daar steeg de ver koop met 60%. In de eerste negen maanden van dit jaar werden er 66.000 Volvo's van de 940/960 serie geleverd, 49.500 van de 740 serie en 42.000 van de 240 serie. Er werden 4.600 auto's van het nieuwe model Volvo 850 GLT verkocht. Topfïoor 3 WAS o (15-9,15-7,16-14) Topfloor zorgde voor de derde zege op rij en dit ondanks de afwezigheid van hoofdaanvaller Mare Vinck, weerhou den als bijzitter voor de nationale ver kiezingen. Het spelpeil van de Topfloors- peler vertoont een konstante, hoewel het nog altijd beter kan. In de openings set sloog Topfloor een zespunten kloof en dit met de opslagen van Koen Pieters. Aanvallend was Topfloor niet te stoppen en bij een 12-9 stand konden ze in één ruk uitmaken. In de tweede set was in de beginfase wat meer tegenstand van de kant van WAS. Wanneer WAS in de i di ceptie in de fout ging konden de To o> floor speler eerder gemakkelijk uitm bt ken. De derde set vertoonde een gai^ ander spelbeeld. Topfloor minder koncentreerd liet nu het spel aan i tu tegenstander, de hiervan profiteerde eerste instantie tot 2-6 en nadien 1 12-7 uit te lopen. Na de remonte kg WAS een eerste setbal versieren, na ee|^ time-out kon Topfloor bij de opsla beurt van Reginald Janssens op 14-1 gelijk komen. Na enkele opslagwisse ft kon Pieters via een ace de zege veil k stellen. Verdiende zege van Topfloor. VOLLEYBAL Volleybal - Dames Terwijl de Dendermondse fanionploeg wanhopig op zoek lijkt naar de gepaste vorm, loopt het op wieltjes met de Den- dermonde jeugdwerking en ook het re- serventeam, samengesteld uit 'veteranen' en uit beloftevolle juniors, lijkt stevig op weg om de zo gegeerde titel binnen te rijven. De Dendermondse benjamins en mi niemen kunnen terugblikken op een bijzonder geslaagd seizoenbegin. Op verschillende tornooien (bij de allerklei nsten wordt geen systematische kompe titie georganiseerd) haalden ze ver dienstelijke plaatsen en het is werkelijk een streling voor het oog om te zien hoe deze jonge rugby-erkes zich op enkele maanden tijd meester hebben gemaakt van de belangrijkste rugbyprincipes kracht, snelheid, teamgeest, vermetel heid en discipline. De Dendermondse juniors, die onlangs voor de verrassing zorgden door Asub Waterloo in te pakken, hebben nog meer redenen om tevreden te zijn. De ploeg groeit werkelijk uit tot een cohe rent geheel waarin iedereen zijn plaats lijkt te hebben gevonden en elke week lijken ook een aantal nieuwe jongeman nen hun weg te vinden naar de boeiende rugbysport, die voor de meesten een werkelijke uitdaging betekent. Het kan dan ook niet genoeg worden benadrukt dat de meest recente presta ties van de juniors - alhoewel een 0-15 nederlaag - werkelijk schitterend is. De tegenstander - landskampioen Bos voorde - kwam met een ploeg voor de pinnen die was samengesteld uit klas- bakken die reeds vanaf hun prille jeugd samen rugby spelen. Ondanks deze gro te ervaringsachterstand wist Dender mondse de schade mooi te beperken, en de vernedering van de voorbije jaren (verliezen met 80-0 was eerder regel dan uitzondering) kompleet uit het ge heugen te wissen. Bovendien waren alle waarnemers het erover eens dat Bos voorde maximale winst boorde uit de luttele kansen die ze kregen voorgescho teld, terwijl de jonge Dendermonde naars, wellicht door een gebrek aan ervaring en samenspel, handen vol kan sen door kleine beslissingsfouten naar de bliksem hielpen. Opvallende presta ties nochtans van Koen Van Hauwermei- ren, Jorgen Jorritsma, Jo Michiels en Dries D'llondt, die in hun kielzog ook de andere juniors naar een aanvaardbaar niveau meesleurden. De Dendermond se juniorenploeg dreigt overigens een team van broertjes te worden, zo wordt nu al hier en daar gegrapt. De duo's Van Hauwermeiren, Van Den Bossche, D'Hondt en Jorritsma zullen daar wel voor iets tussen zitten. Het beste bewijs dat rugby een aantrekkelijke gezinssport is en blijft. Het Dendermonds reserveteam tapt weer uit een heel ander vaatje. In tegen stelling tot de fanions herpakte het zich met klasse na de onverwachte nederlaag tegen Avia Kituro. Kapitein Raf Casier kon zijn spelers én de supporters in Visé een verdiende en afgetekende overwin ning aanbieden, wat bewijst dat het Den dermondse -op het vlak van opvol ging - nog niet zo slecht gaat. Opvallen de tenoren in de ijzige Luikse kou waren nieuwkomers Christophe Barut en Zuidafrikaan Barney Visagie, zonder daarmee ook maar iets te willen afdoen aan de goeie kollektieve prestatie van alle andere Dendermondse spelers. Vooral veteraan Sluys, die zoals de aan dachtige lezer van deze rubriek wel weet, de vijftig nadert maar toch nog regelmatig voor het fanionteam wordt opgeroepen, liet zich opmerken met verschillende mooie akties en tries die de klok even lieten terugdraaien naar 30 jaar geleden, toen deze absolute 'rugbycrack' jaar na jaar tot 'Mr. Rugby' werd uitgeroepen en ook met de natio nale ploeg memorabele suksessen boekte. Rugbykenner Sluys is overigens veel minder pessimistisch dan vele anderen voor wat de prestaties van de Dender mondse fanions betreft. 'We wisten vooraf dat we, met de nieuwe trainer en ook met de aan gang zijnde afwisse ling - een overgangsseizoen tegemoetgingen', aldus Charles Sluys. 'Voor mij zou het overigens mooi uitko men indien Dendermondse volgend sei zoen de zo gegeerde titel binnenrijft', aldus nog Sluys. 'In 1973 werd ik lands kampioen met Asub, in 1983 met B.U.C. (Brussel, n.v.d.r.). Zou het niet mooi zijn als Dendermondse in 1993 het hoogste schavotje zou kunnen bestij gen...' We kijken er nu al naar uit, Charles Kris Van Damme ENAME-BUGGENHOUT 3-1 Buggenhout, dat de eerste twee sets ondermaats speelde, werd dan ook op een 2-0 achterstand gespeeld. We kre gen toen al een voorsmaakje van wat ref. Berwouts in het schild voerde. De Gent se ref die in de sporthal van Gavere zowat aan zijn achterdeur akteerde liet niet na zijn vrienden uit Ename een duwtje te geven. Zoals we zegden: Ena me won vlot de eerste en tweede set maar toen viel het al op dat alle grensge vallen in het voordeel van de thuisploeg werden beslecht. Toen Buggenhout dan in de derde set met een sterke opslag uitpakte en daarbij een prima blok voor punten zorgde, liep Buggenhout uit tot 0-14. Een bal in de hoek gaf de ref buiten. Het werd dan uiteindelijk 3-14 en 3-15. De thuisploeg had in de vierde set de hulp van de ref nodig want Buggenhout speelde nu op zijn best. Naar het einde toe werden de tussenkomsten van de ref werkelijk op gelach onthaald en dat van beide partijen. Een achterspeelster die ongestraft mocht aanvallen in de drie- meterlijn. Een speelster van Ename die ten val kwam en in het andere vak belandde werd niet bestraft. Een blok van L. Breuckelaers, die de bal nog kon terugslaan, werd bestraft en de ref stak beide vingers in de hoogte. Toen we de ref hierover nadien zijn mening vroegen was zijn antwoord dat hij het niet gezien had. Dit speelde hem af bij een 12-11 stand zodat de puntjes die hij aan de thuis ploeg gaf uiteindelijk de doorslag gaven. Setstand werd 16-14. We vragen ons af waarom de Bond voor een dergelijk belangrijk treffen in twee de provinciale (de tweede geplaatste te gen de derde) geen betere ref kan aan duiden en zeker geen ref uit het Gentse, want er zijn er zeker en dat weten we, betere uit een neutrale omgeving. André Tweede provinciale B Moderna Lebbeke 3 VC Buggenhout 1 (15-1, 3-15,15-9,15-12) De reserven behaalden een mooie over winning en dit na een spannende laatste set die wel vijfendertig minuten duurde. De setstanden waren 9-15,15-13 en 15-11 en dit werd behaald na een sterke partij van Ives Verstrepen. Voor wat de hoofd wedstrijd betreft waren de verwachtin gen hoog gespannen voor deze derby. Beide ploegen staan momenteel en dit na zeven speeldagen samen met Steen huize en Denderleeuw op een gedeelde vierde plaats. Winst of verlies had dan niet alleen gevolgen voor het prestige, maar betekende ook het al of niet voe ling houden met de kopploegen. Boven dien was deze ontmoeting een goede testcase om na te gaan of het jonge Lebbeke aan maturiteit gegroeid was. Voor de bezoekers was het een waarde meter met betrekking tot de aderlating na het vertrek van Chris Van Nieuwen- hoven (naar Wemmei) en de komst van J.M. Van Henden (ex. Berlare). De partij zelf kende een eigenaardig slot. De gast heren skoorden tegen de gewoonte in de eerste punten en ze overrompelden de tegenstander, die er niet eens inslaagd- en uit de startblokken te komen. Na amper veertien minuten was de open ingsset beëindigd. Het antwoord van Buggenhout liet lang op zich wachten. Vooral de slagkracht van Van Henden deed de thuisploeg in verdediging krui pen en de lokalen werden overspeeld. Na een gelijke setstand kon de wedstrijd nu pas beginnen. Voor de derde set had de Lebbeekse coach zijn beginopstelling dermate gewijzigd dat Ives Obus als middenman werd uitgespeeld om de Buggenhoutse hoofdaanvallers op te vangen. Dat deed de ex. Malderse glorie met veel brio. De gasten die te veel teerden op de prestatie van een speler kregen dan ook de rekening gepresen teerd. Lebbeke dat over een kompleter aanvallend potentieel beschikt teisterde van op de hoek met Dirk Van Kerckho- ven de bezoekers. Van Kerckhoven sloeg een driepuntenkloof, waarna de blauw- witten in één ruk konden uitmaken... Tijdens de vierde set kon Moderna tot 5-5 aanklampen, maar de thuisploeg moest onder de druk van sterke opsla gen even de rol lossen en Buggenhout liep langzaam maar zeker tot 5611 uit. De twee rustbrengende time-outs en de oordeelkundige spelerswisselingen ga ven de Modernaboys de tijd om zich te herpakken. Met Bart De Pauw in de opslagzone kon Lebbeke op gelijke hoogte komen bij 11-11. En in de eindfase van deze set haalde het blokwerk van Moderna de slag thuis, zodat verdiend de eerste zege op rivaal Buggenhout werd behaald. Bij de Leb beekse aanhang had men vooral veel lof voor de sterke prestatie van Mare Vie- rendeels, die volkomen leeggespeeld het einde van de wedstrijd niet haalde. Leb- beeke dat in de vorige edities steeds het onderspit had moeten delven was met deze zege in de wolken. De feestvreugde bleef binnen de sportieve perken uit respekt voor de tegenstander die even zeer gezorgd hadden dat de talrijk opge komen toeschouwers een spannende wedstrijd konden bijwonen doorspekt met spanning en spektakel. De leiding van Jos Moens was subliem en hij liet geen diskusies toe. Volleybal. Kangoeroes Aalst-Biekes Erembodegem (da) Heren Eerste provinciale 30.11 20.00 Borsbeke - Thunderballs Berlare 20.00 Blauwen Hoek Hamme - Ever- gem 20.00 Wachtebeke - Adec Baasrode- Tweede provinciale 30.11 20.00 Juvenes Zele - Beveren Tweede provinciale B 30.11 17.45 V.K. Erembodegem - Moderna Lebbeke 19-45 VC Buggenhout - Denderleeuw 20.00 Real Testa Lokeren - Kang. .Aalst Derde provinciale B 30.11 19-00 Wetteren - VC Oudegem 20.30 Kruishoutem - V.K. Aalst Dames Eerste provinciale 30.1116.00 Juvenes Zele - Melsele 1.12 18.00 VC Oudegem - Wetteren Tweede provinciale A 30.11 20.30 Watervliet - VC Berlare Tweede provinciale B 30.11 17.45 Biekes Erembodegem - Ename 19-15 VC Buggenhout - Erwetegem 20.15 Scorpio Aaigem - Geraardsbergen 1.12 18.00 Leeuwerik Lede - Snuffel Grem- bergen 18.00 Steenhuize - Kangoeroes Aalst Derde provinciale A 30.11 20.00 Rumbac Waasmunster - Madavoc Hamme Derde provinciale B 30.11 15.45 Wetteren - Moderna Lebbeke 1.12 16.00 VC Oudegem - Oudenaarde Jeugd Jongens scholieren 30.11 16.00 BI. Hoek Hamme - Beerveide 16.00 Michelbeke - Thunderballs Berla re 1.12 10.45 Ninove - Juvenes Zele Meisjes kadetten 30.11 13 45 VC Berlare - St Gillis Waas 14.00 Pardaf Kruibeke - Madovoc Ham me 10.30 VC Oudegem - Oudenaarde 17 00 Scorpio /Aaigem - Oudenaarde Meisjes scholieren 30.11 17.30 Borsbeke - VC Oudegem 15.30 Oostakker - Rumbac Waasm. 1.12 15.00 Beerveide - VC Berlare Meisjes scholieren 1.12 10.30 Sinaai - Madavoc Hamme 10.00 Meerbeke - Scorpio Aaigem Meisjes junioren 1.12 10.30 Juvenes Zele - VC Berlare Hamse Volleyballiga Sporthal De Wuiten Heren 1.12 09-00 BGJG - Hamvoc 't Moleken - Contra Zw. Panters - De Molen 10.30 Hamme Center - Yes WAS - Bruine Beren Dames 1.12 0900 't Moleken - ATN 10.30 The Pool - Hopeloos Zwarte Panters - Contra

De Voorpost | 1991 | | pagina 20