Waterval zette 'alle registers f[ .T. SA. -Liefhebbersvoetbal De Voorpost - 29.11.1991 - 21 De dag voor de verkiezingen waren alle politici in de weer om toch maar zoveel mogelijk stemmen te ronselen, daardoor waren ze zowat overal te den en ook op de MTSA-wedstrijden om er strooibiljetten uit te delen. Een echte voetbalfanaat had toch meer oog voor wat er op het veld gebeurde want i dat er fraai is gevoetbald kon niemand 'o ontkennen. Soms moest één doelpunt m beslissen over winst of verlies. Bij an- -a deren ging het heelwat vlotter. Neem \nu Waterval dat de korte verplaatsing naar Lede moest maken, waar het e willige Melckenbeekvrienden een zwa- t re nederlaag moest inkasseren. De kc mannen uit Wichelen spelen momen teel superieur en zijn aan de top van de rangschikking beland. Zij moeten hj wel het gezelschap dulden van Octo pus, dat op eigen veld niet verder il kwam dan een gevleid gelijkspel tegen bet laatst geklasseerde Edo, dat door deze drawn meteen de rode lantaarn overdraagt aan Leeuwerik Lede, dat ondanks moedig verweer in de slotmi- Inuten tenonder ging tegen Giwo, dat bovenaan de rol niet wil lossen. In de wedstrijd R. Sportef-OC Aalst ontbrak bet ook niet aan spanning. Vooral OC, dat in puntennood verkeert, speelde een echt goede wedstrijd maar moest in laatste instantie toch de zege aan de thuisploeg laten, die daardoor meer kreeg dan ze verdiende. Ook in Uitber gen was spanning troef tussen Zwaan vrienden en AZ'77, ook al in de laatste minuten beslecht ten voordele van de thuisploeg. Excelsior moest echt niet goed spelen om een zwalpend R. Es- pagnol puntenloos huiswaarts te stu- in een diep dal en konden geen vuist maken. Ondanks een scoreloos gelijk spel werd het op Ten Rozen een span nende wedstrijd tussen Snas en Camu. Ze gaven mekaar geen duimbreed toe zodat het knokken werd tot het eindsi gnaal om deze puntendeling af te dwingen. Wat gezegd van het Erpse Reynaerds, dat stuurloos over de golven zivalpt en een zware nederlaag te inkasseren kreeg van het bezoekende Alexander dat probleemloos de zege binnenreef. In de tweede afdeling blijft Rode Lan taarn aan de leiding ondanks de ne derlaag die het opliep bij Dyor, dat zijn men en weer op niveau speelt. Achter volger V. Denderleeuw werd ook op eigen veld getrakteerd op een neder laag tegen bet bezoekende Honda. On der den Toren zette met 3-0 cijfers Galop opzij na een prachtige wed strijd. Blauwwit kreeg de moeizame zege cadeau daar thuisploeg Endoka de flaters in eigen verdediging opsta pelde Houtmarkt-Cobilas bleef span nend tot op het einde na een spranke lend vertoon van beide elftallen. Beide ploegen schoten met scherp maar de thuisploeg kon op de valreep de duur- bevochten zege in eigen rangen hou den. in de derde afdleing kreeg leider Bouw bet zwaar te verduren bij Sixties en moest tot de slotminuten wachten om de duurverdiende zege in de wacht te slepen. Achtervolger Lion d'Or liet op eigen veld een steek vallen tegen het bezoekende Animalia, dat op het einde de volle buit aan zijn neus zag voorbij gaan. Dressel mag nu reeds zijn titel- pretenties opbergen tot volgend sei zoen. Het keerde puntenloos huis waarts van Melody. Alewin blijft aan klampen na de ruime 4-1 zege tegen Pie Boys. In de zondagafdeling kreeg men heelwat kijklustigen over de vloer. Het stralende herfstzonnetje en de ver kiezingen zaten hier voor veel tussen. De meeste voetbalfanaten die anders op zondagmorgen hun dames achter het fornuis achterlaten, moesten die nu meenemen naar de voetbal om daarna ergens in het restaurant te gaan eten. Zo kende de wedstrijd Sporting-Rode Roos heelwat belang stelling en beide ploegen hielden er de spanning in tot het einde. Real Fami lial kende heelwat minder problemen met het bezoekende Koszen, dat enkel in de eerste helft kon standhouden. Nieuwe Wijk ging een vlotte 1-6 zege boeken bij een falend Park, dat in een off-day verkeerde. Pano lijkt nu reeds uitgeblust en moest op eigen veld een nederlaag inkasseren van Poreistam pers. Tot slot boekte Gipak een 6-1 winst tegen een zwalpend Sunset. Melckebeekvr.-Waterval 0-5 De Wichelse bezoekers zijn niet te stui ten. De discipelen van voorzitter C. De Thaey zitten barstensvol talent en spelen als elf kameraden zodat men nu reeds mag zeggen dat deze ploeg het meest homogene elftal sinds jaren is en zonder tegenslagen dé te kloppen titelkandidaat zal zijn al duurt de kompetitie nog zeer lang. Toch zag het er aanvankelijk niet zo goed uit voor Waterval. Het kwam moeizaam op gang en tot overmaat van ramp werd het geëlimineerd in de MTSA-beker. Toen begon de kentering en waterval begon attraktief voetbal te spelen, wat vriend en tegenstander kon bekoren. Ook in deze wedstrijd ging het gesmeerd en de Ledenaars kwamen niet in het scenario voor zodat het een ruime bezoekende zege werd. G. Baeyens opende nog voor de rust de score. Am per was de tweede helft op gang gefloten of diezelfde baeyens plofte nummer 2 tegen de touwen. A. Comelis, F. Van Heck en M. Baguet zorgden verder voor een ruime zege. Scheidsrechter Van de Velde, die een goede wedstrijd floot, moest echter twee spelers vroegtijdig naar de kleedkamer sturen. Thuisspeler Marc Van Hauwermeiren heelde zijn tegenstander een paar keer brutaal on deruit. Het slachtoffer was telkens F. Van Heck en die kreeg de slechte inval om zich te revancheren, zodat ze beiden een rode kaart kregen. Zwaanvrienden-AZ'77 3-2 De Arendploeg keek na amper 1 minuut al tegen een 1-0 achterstand aan toen P. Van Overmeiren keihard binnenkopt. Ze liet echter niet betijen en kwam nog voor de rust verdiend op gelijke hoogte langs De Pelmaecker. Amper had de uitstekend fluitende ref Everaerts de tweede helft op gang gefloten of num mer twee hing tegen de touwen van C. Van Gijseghem: 2-1. De bezoekers, die geruime tijd aangeslagen leken door deze opdoffer, herstelden zich plots en gingen weer op zoek naar de gelijkma ker die er kwam langs 1. Van Hover: 2-2. Naarmate de wedstrijd verliep mocht dit wel de eindstand zijn maar het lot be sliste er anders over toen B. Van der Stricht de 3-2 winst aantekende. Liefhebbersvoetbal. Apostelken - Nieuw Hofstade (da) Liejhebbersvoetbal. Apostelken - Nieuw Hofstade (da) Liejhebbersvoetbal. Apostelken - Nieuw Hofstade (da) Real Sportief-OC Aalst 3-2 In deee wedstrijd was de spanning te snijden. Scheidsrechter A. Eeckhout kwam een hartig woordje meepraten in deze bitsige maar sportieve wedstrijd. De bezoekers speelden hun beste wed strijd sinds lang en drukten aanvanke lijk de thuisploeg met de neus op de feiten. Aan de rust was het 1-2 met doelpunten van J. Van Lysebeth en D. Van de Velde voor de gasten. OC Had echter zonder waardJP Van Hauwermei ren gerekend. Nadat hij reeds in de eerste helft de aansluitingstreffer scoor de, maakte hij met twee doelpunten in de tweede helft de klus af. Door deze nieuwe opdoffer blijft OC Aalst knokken tegen de degradatie. Giwo-Leeuwerik 1-0 De thuisaanhang beet zich aanvankelijk de nagels stuk want het wilde maar niet lukken om de bescheiden Ledenaars opzij te zetten. Men bleef ongekoncen- treerd voetballen omdat men dacht met een gemakkelijke prooi te doen te heb ben. Maar met moed en lef weerden de bezoekers zich dapper om de 0 op het bord te houden. Scheidsrechter, van geen kleintje vervaard, leidde een goede wedstrijd en zag vier minuten voor het einde hoe een bezoeker een onnodige fout beging in het strafschopgebied te gen Hans Callebaut. Hij kon niet anders dan de bal op de stip leggen. De geviseer de speler zette de penalty zelf om zodat de gevleide zege in de maak was. De Ledenaars verlieten het terrein met ge bogen hoofd. Het verhoopte punt was verzwonden. De wedstrijden Octopus-Edo en Snas- Camu waren wel boeiend maar eindig den zonder doelpunten. Octopus verloor gedeeltelijk de leidersplaats want Water val staat nu mee aan de leiding. Voor Edo was het een goede zaak daar het van de laatste plaats wegsluipt en de ode lantaarn overdraagt aan Leeuwerik. Ook Reynaerds verkeert nog steeds in de bedreigde zone na de smadelijke 0-5 tegen Alexander. Excelsior tenslotte was geen partij voor het uitgebluste Rayo Espagnol. De thuisploeg won met 3-0 dankzij doelpunten van B. Heyvaert, H. Van Haudenhove en G. De Brucker. Dyor-Rode Lantaarn 1-0 Ruime belangstelling voor dit treffen. De thuisploeg die de laatste tijd niet meer zo fris zat, ontpopte zich, uitgenomen tegen leider Rode Lantaarn, als de te kloppen ploeg. De inzet van beide elftal len was enorm zodat de toeschouwers zich voldoende konden opwarmen. Hoezeer beide doelmannen ook be stookt werden het bleef 0-0 aan de rust. In de tweede helft wisselde de thuisploeg van speler en dat wierp vruchten af. J.P. Van Wijmeersch, die als joker werd uit gespeeld, zorgde voor de kentering. Met een prachtig schot nam hij de bezoeken de doelman te grazen: 1-0. Om deze achterstand goed te maken, persten de bezoekers er alles uit maar een attente doelman De Man kon alle gevaar keren en zo de moeizaam verdiende zege thuis houden. O.de Toren- Galop 3-0 De klasse van de thuisploeg kwam dit seizoen nog maar nauwelijks naar bo ven daar de ploeg vrijwel elke week een paar titularissen moest missen. Zodra ze over de basiskern beschikt moeten de tegenstanders oppassen. Het jonge elftal van voorzitter G. De Ruysscher dartelde over het veld en drukte de tegenstander in de modder mer mooie doelpunten. Cris Misotten, die in onmin leeft met de trainer van provincialer Terjoden, kwam zijn maats in de zaterdagreeks vervoe gen en ontpopte zich als een volleerd spelmaker. (Hij zou misschien niet mis staan in het middenveld van E. Aalst.) Hij schilderde de voorztten in de voeten van zijn voorspelers die enkel maar moesten afwerken en of ze dat graag deden...Ph. Verleysen, P. Cool en M. De Smet gaven de bezoekende doelman het nakijken. Endoka-Blauw Wit 1-2 De bezoekers kregen het niet gemakke lijk om de lokale ploeg op de knieën te krijgen, want deze zorgden voor heelwat weerwerk. De wedstrijd verliep dan ook gelijkopgaand, zodat de uitstekend lei dende scheidsrechter Van den Steen de rust floot bij een 1-1 stand. De bezoekers waren gelukkig op voorsprong gekomen, nadat de lokale verdediging blunderde en Van Boxlaer D. deze misser kon uitbuiten 0-1. Amper was het gejuich uitgestorven of de 1-1 stond op het bord, toen De Kegel R. suksesvol uithaalde. Ook na de pauze verliep de wedstrijd gelijkopgaand, maar weer waren het de bezoekers die langs Huylebroeck W. de 1-2 tegen de touwen duwde, na een blunder van jewelste in de lokale verde diging, zodat een verdiend gelijkspel ver loren ging. Apostelken-N. Hofstade 2-2 Scheidsrechter Nijs P. had zich op deze wedstrijd goed voorbereid, want wie van achter de omheining de wedstrijd volgde vond dat dit nodig was, want het bleef spannend tot het einde. Grote bezieler was ongetwijfeld De Waele K. die liefst drie doelpunten voor zijn rekening nam. De lokalen kwamen op achterstand toen De Ridder D. in de 21e min. voor de 0-1 zorgde. De spitsen van de thuisploeg bleven klungelen en konden nauwelijks voor gevaar zorgen, toen kwam midden velder De Waele Koen zich met de zaak bemoeien en plaatste een loeier in de winkelhaak 1-1 in de 33ste min.. Met deze stand ging men rusten. In de zeven de minuut vand e tweede helft boorde bezoeker Keymeulen D. zich een weg door de lokale verdediging, de uitsteken de Apostel doelman Van Hese G. zou het karwei echter wel klaren, maar De Wae le K. stak er ongelukkig zijn voet tegen en verschalkte hierme zijn eigen doel man 1-2. Amper zeven minuten later in de 14de min. hingen de bordjes terug in evenwicht toen diezelfde De Waele K. zijn blunder goedmaakte met een schit terend doelpunt. Ondanks de afwezig heid van hun spelmaker Roger Van Nieuwenborgh bleef de thuisploeg voor het meeste gevaar zorgen. Maar de enor me kansen die de spitsen aangeboden kregen werden onbegrijpelijk verkwan- deld, zodat de bezoekers goed wegkwa men en zich gelukkig prezen met het gelijkspel. Houtmarkt-Cobilas was een wedstrijd waar heelwat te beleven viel met ruim 9 doelpunten, de ploegen waren aan el kaar gewaagd en gaven elkaar geen duimbreed toe, tot de allerlaatste mi nuut een strafschop uitsluitsel bracht en de lokale ploeg alsnog de zege binnen rijfde 5-4. Van Haudenhove J. (3x), Roe- landt P. enVerbeeren M. voorde lokalen en De Wit M. (2x) en Buyl G. (2x) voor de bezoekers lagen aan de basis van dit doelpuntenfestival. Blauwe Vlam toonde zich de betere van Bamboe en wonnen verdiend met 2-0. Groen-Wit moest haar meerdere erken nen van het bezoekende Eeckhoorn dat met een 1-2 winst naar Lede terugkeer den. Tweede gerangschikte V. Dender leeuw moest lijdzaam toezien hoe het bezoekende Honda met de zege aan de haal gingen, de lokalen moeten met dit verlies van 0-2 het gezelschap dulden van Dyon en Blauw-Wit voor de tweede plaats in de rangschikking, wat het ver dere verloop van de kompetitie span nend houd. Sixties-Bouw 0-1 In de derde afdeling lijkt het pleit nu reeds beslecht voor wat de titel angaat, nochtans moest de leider de tanden stuk bijten om het aanklampende lokale van zich af te houden. Het werd een wed strijd zoals in de jaren sixties, een ruime belangstelling, sfeer en spanning op en rond het speelveld, met heelwat vloei stof dat door menige keel werd gespoeld van de emoties en van blijdschap. De thuisploeg wilde vooral het vel van de beer niet verkopen voor hij geschoten was en ving de aanvaller van de bezoe kers gretig op. Scheidsrechter Cardon moest meermaals zijn fluitsignaal ten gehore brengen om de 22 akteurs in bedwang te houden, niet dat het er brutaal aan toeging maar wel de span ning die menige supporter deed knarse tanden. Iedereen verwachtte zich reeds aan een gelijkspel tot opportunist Adam J. Alle opgekropte frustraties naast zich neerlegde en beheerst de 0-1 op het scorebord prikte, een enorme opluch ting voor de bezoekers en een teleurstel ling voor de lokale ploeg die ondanks al haar inspanningen niet beloond werd. Lion d'Or-Animalia 2-2 De ploeg uit Denderleeuw was zonder komplexen afgereisd naar het te bekam pen Lion d'Or, het werd een wedstrijd om U tegen te zeggen, want de bezoekers staken niets onder stoelen of banken, dat ze voluit waren gekomen om de volle buit mee naar huis te nemen, en dat lukte hen bijna tot in de ultieme slotse conden, de lokalen hun inspanningen zagen beloond met een gelijkspel. De gasten kwamen voor de rust op voor sprong langs Asselman C. In de tweede helft zette Van Damme J. beide ploegen terug op gelijke hoogte 1-1. Asselman C. deed de lokale aanhang weer sidderen toen hij de 1-2 nette. Macharis M. zorgde toch nog voor gerechtigheid 2-2. oef dat was op het nippertje. Met dit gelijkspel blijft de lokale ploeg afgetekend op de tweede plaats staan. Alewin-Pie Boys 4-1 Nieuwkomer Alewin blijft in goede zin verbazen, en komt door haar vlotte zege sterk opzetten. In een goed gespeelde wedstrijd waarbij de bezoekers niet veel in de pap te brokken hadden, zorgden De Vlierger B., De Gendt L. en De Smet G. (2x) voor de verdiende winst, dat hen samen met Dressel en Animalia op gelij ke hoogte brengt met 16 punten uit 12 wedstrijden. Bouw voert de ranglijst aan met 23 punten uit 12 wedstrijden. Dres sel moest weerom de duimen leggen dit keer ging het bij Melodv onderuit met 3-2. Scheidsrechter Van der Veken zag hoe De Schrijver M. (2x) en Papin P. de bezoekende doelman het nakijken gaf. Torenboys won op eigen veld verdiend van Tiger Pub met 2-0. Beschir M. en De Poorter P. zetten de netten bol. Drievel- den kon bij Jong Timarcha de volle buit binnehalen 3-0 met doelpunten van Van Nuffel E. (2x) en De Neef C. Osbroek speelde verdienstelijk tegen SAF maar moest bij het eindsignaal toch op een 1-2 achterstand opkijken. Half Maantje kwam op eigen veld niet verder dan een 2-2 gelijkspel tegen gebuur De Zwaan, en Breughels had met een doelpunt van Van Impe C. genoeg om de zege mee naar Denderhoutem te nemen ten na dele van V. V.T.TA. In de zondagafdeling moest leider Rode Roos tot het einde knokken om de 1-2 winst te behouden toen de lokale ploeg Sportkring heelwat weerwerk bood. Cor- nand B. (2x) voor de bezoekers en De Kerpel P. die de eer redde van het lokale team. Park vertoefde duidelijk in een offday en konden maar één helft weer stand bieden, tegen het bezoekende Nieuwe Wijk dat vlot met 1-6 kwam winnen. Gipak was eindelijk nog eens in een produktieve bui en stuurde een zwalpend Sunset met een 6-1 nederlaag huiswaarts, Anné D. (2x), De Waele (2x), Van Landschut en De Norre zetten de bezoekende netten bol. Pano vertoeft in een diep dal en kon geen vuist maken tegen het bezoekende Poreistampers uit Brabant dat won met 0-2 en R. Familial kon pas in de tweede helft afstand ne men van een moedig aanklampend Kos zen 4-0, Buyl G., Van Goelhem I., Carael P. en Steghers R. waren de afwerkers. Volgende wedstrijden Zaterdag 30 november AZ 77-Snas (Ten Rozen) Camu-R. Sportof (Hofstade) De Zwaanvr.-Waterval (Uitbergen) 13.30u. Edo-Excelsior (Kruis Moorsel) Dyor-Bamboe (Beukenhof) Honda-Endoka (Wijngaardveld) R. Lantaarn-BI. Wit (Bambrugge om 13-30 u.) Bouw-Tiger Pub (Zesbunderstr., Rozen- dreef) Lion d'Or-Sixties (Suikerstr., Lede) Zondag 1 december 10 u. Sportkring-Star Boys (Zesbunderstr., Rozendreef) Sunset-Rode Roos (Immerzeel) Gipak-Koszen (Osbroek) Georges Voetbal. SK Aalst-TK Meldert l-4(da) Voetbal. Erembodegein-FC Aalst 2-1 (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 21