Patro-dames krijgen er zin in De terugkeer van Julien Simoens en Jozef Gevaert Omer Van Molle, de regelmatigste in 1991 V.W. F.-veldrijden Bij de O.V.W.B. De Voorpost - 29.11.1991 - 23 loioMMf WIELRENNEN Tafeltennis Omer Van Molle was zeker niet de beste van de vier reeksen maar reed wel alle wedstrijden van dit bondje uit. Renners uit de jongere reeksen, die veel beter waren misten zo nu en dan een koerske en verloren daardoor veel punten. Spijts zijn bijna 81 lentes won de oudste van de bond dus het regelmatigheids klassement. Hij reed dertig wedstrijden uit en verzamelde op die manier de meeste punten. Van die dertig won hij er veertien, hoewel hij veel tegenslag kende met een hardnekkige griep, een val van de trap en een aanrijding door een wagen. Algemene rangschikking 1 Omer Van Molle 200, 2. Antonio Cec- chinato 101, 3- Julien Logier 99, 4. Willy Deloor 97, 5. Emiel. Peetermans 96, 6. Hugo Fero 91,7. Serge Pitet 87,8. Ignace Van Moer 86,9- Frans Posteleins 83,10. Daniel Plaisant, 11. Frans Van Camp, 12. Marcel Jacobs 74,13. Marc Bosnians 70, 14. Louis De Geyndt 68,15. Jean Hofman 67,16. René Rogiers 65,17. Jozef Craps 63, 18. August Delaen, 19. Giuseppe Salesse 60, 20. Marcel Delanghe 58, 21. Hans Delanghe 57,22. Georgesjanssens 48, 23. Francesco Scarlatta 47, 24. Da niel Hubleau 46, 25. Yvan Bonnet 42, 26. Willy De Bruyn (overleden) 40, 27. Frans Van Eyck 38, 28. Michel Michiels 37, 29 Jean Spenders 30, 30. Frans Bosmans 25, 31 Armand Devos 24, 32. Petrus Sergoris 20, 33- Staf De Meer sman, 34. Philemon De Meersman, 35. Georges Degreef 17, 36. Sylveer Vande- perre 14,37. Paul Van den Berghe 12,38. Pierrot De Wit 11,39- Louis Heymans 10. Wielrennen. Wielerveteraan Omer Van Molle na één van zijn overwinningen in 1991 xl Toen de Patro-dames dit jaar voor het eerst inschreven in kompetitie was de verwachting dat ze moeilijk aan een overwinning zouden geraken. Ze zou den net als vele anderen leergeld moe ten betalen. En in het begin scheen het die richting uit te gaan. Maar de laatste twee weken kwam er een kentering te goede. Het begon op Sterke Stut waar het een machtig duel is geworden: 3-3 en 4-4. Ging een Hamse droom weer ver nietigd worden? Maar Marjolein Van Poucke klopte toen niet zonder moeite Anja Poriau en meteen had Hamme hun eerste puntje: 4-5. En in het dubbel kon Patro met 0-2 winnen en meteen boekte Patro hun eerste overwinning: 4-6. Mar jolein Van Poucke klopte iedereen en Els Van Couwenberghe won twee keer. Deze week kwam Pardaf B op bezoek en opnieuw konden de Hamse dames win nen met 6-4 cijfers. Nadat Pardaf de eerste wedstrijd won kon Patro direkt naar een 5-1 lopen. Maar dan zouden ze moeten wachten tot de voorlaatste wed strijd om zekerheid te hebben van een overwinning. Marjolein Van Poucke scoorde driemaal. Twee overwinningen voor Inge De Waele en een overwinning voor Martine Van Huffel. In de herenkompetitie le Afdeling had Patro A het moeilijker dan verwacht tegen Juvenes A. Het duurde een poosje voordat Patro A op voorsprong kon ko men: 3-3- Maar dan ging het met drie overwinningen naar 6-3. Dat de bezoe ker nog het dubbel binnenhaalde, bete kende niet heel veel meer. Frans Messa- gie (3) en Mare De Keyser (2) legden de meeste Hamse overwinningen vast. Patro C kan moeilijk volgen in deze afdeling. Thuis tegen Madeion A werden ze van achter de tafels geveegd: 1-9- Alleen Mario De Smet kon de eer red den. Mike D'Hollander en Paul De Schoesitter haalden niets binnen. En op Wetteren B faalden ze opnieuw. Een 2-8 nederlaag. Bart Van Couwenberghe red de de eer en daarmee was de kous af. Patro B is ook zowat in hetzelfde bedde ken ziek. Thuis tegen BAC A verloren ze met 4-6. Op zichzelf een goede uitslag maar als men weet dat BAC A zwaar gehandicapt achter de tafels verscheen, pleit dit niet in het voordeel van Patro B. Ook op Stekene A ging Patro B onderuit: 6-4. Hun start was slecht. Uit de eerste zes wedstrijden haalden de Hamme- naars geen enkele overwinning. Nader hand konden ze toch nog vier keer winnen. Maar toen waren ze al zeker van een nederlaag. In 2e Afdeling scoorde Patro D het hoogst, Ze lieten tegen BAC B een 10-0 overwinning afdrukken. Er werd zelfs aan de BAC-formatie geen enkel setje VWF-veldrijden. Noël Maes aan hel werk (xl) VWF-veldrijden. De aankomst van Eddy Wandels (xl) In 4e Afdeling A kregen we het lokale derby Patro F-Victory. Het is er erg span nend aan toegegaan: 3-3 en 4-4. Het was alleen maar in de twee laatste wedstrij den dat Patro F de overwinning naar zich kon toetrekken. Nico Schelfhout met drie overwinningen was de beste lokale man en ook Jozef D'Hauwe met twee overwinningen dient te worden vermeld. HVC VWF-veldrijden. Mare Herregodts bij de C's (xl) VWF-veldrijden. In Outer was Joost Van de Putte de snelste van de A-reeks en Eddy Wandels won de B-reeks (da) VWF-veldrijden. In Outer won Jozef Gevaert de C-reeks terwijl Julien Simoens de C-reeks won (xl) Zondag te Outer-Ninove Dat wielrenners taaie jongens zijn is weerstand hebben dan een doorsnee burger, daaraan moet niemand twijfe len. Zo stonden er die zondag twee ouwe en D-renners. julien Simoens (C) deed een zware val in de laatste wegwed strijd te Beveren-Waas. Met een sche delbreuk en nog tal van kwetsuren leek voor Julien alles ten einde, een fin de carrière. Maar wat zien we Een taaie in Outer, amper twee maanden na zijn spektakulair ongeval. Ook Jefken Ge vaert op het hoogste schavotje. Hij zweefde wekenlang tussen leven en dood na een aanrijding met een wa gen. Pas was hij weer opgeknapt of hij stapte alweer het veld en de bossen in om na een jaar van kommer en leed weer de vreugde van de overwinning te kunnen smaken en opnieuw daar te staan waar niemand hem nog ver- C- en D-reeksen: Julien Simoens en Jozef Gevaert Gewoontegetrouw een bliksemstart van Gustaaf Sonck en een gepaste reaktie van de plaatselijke Jos Wauters, die in de meest aangename zin des woords ver raste. Ook een verrassend goede Mare Herregodts was mee met Victor Van Vaerenbergh en Serge Bie. Sonck bleef echter doorgaan en Wauters forceerde zich om bij hem te blijven. Voor Van Vaerenbergh en Bie ging het reeds te vlug. Na een val geraakte ook Mare Herregodts achterop en hij zou niet meer terugkeren.. Uit de achtergrond doemde langzaam maar zeker het duo Simoens-Gevaert op. Zij naderden op Sonck, die nu ook Wauters had afge schud. De strijd spitste zich nu toe tussen koploper Sonck en de beide ach tervolgers want ook Bie en Van Vaeren bergh waren uitgeteld voor de zege. Si moens begon nu de boel te forceren en ook Gevaert moest loslaten, terwijl Ju lien tot bij Sonck geraakte en hem in een nijdig spurtje nog versloeg ook. Jefke Gevaert kwam alleen binnen. Verder de zeer verdienstelijke Jos Wauters, een nog flink remonterende Pat Verlee en de ongelukkige Herregodts. Dan Jean-Paul Van Oudenhove, niet in zijn dage, Hu- bert Van Craeynest en Pascal Muys. Bij de D's achter Gevaert: Van Vaerenbergh, Bie en Florent Dierickx. Vervolgens een verrassende Freddy De Blieck en Gerry Steenssens met Marcel Doeraene, J. Janssens en Albert Kesteloot. A- en B-reeksen: Eddy Wandels en Joost Van de Putte Met een zegedriftige André Tummeleer direkt in het offensief, dook men de eerste hindernissen in. André forceerde en slechts een uitstekende Luc Ruys, Serge Van Assche, Hendrik Cornelis en Theo Van Handenhove waren gepast mee. De rest moest reeds aankijken tegen een honderd meter achterstand. Vooraan viel Tummeleer en hij verspeel de heelwat tijd, terwijl een uitstekende Cornelis de leiding overnam en nu het tempo aangaf. De ganse wedstrijd werd nu op zijn kop gezet en enkele goede renners, die slecht gestart waren, rukten nu op naar voren: Wandels, Van de Putte, Noël Maes en Frans Vermeylen. Vooraan bleef Cornelis doorduwen maar achter hem rukten Wandels en Van de Putte op terwijl Luc Ruys nog flink standhield. Serge Van Assche moest ech ter terrein prijsgeven en ook Theo Van Handenhove zakte weg. Noël Maes, Willy Corthals, Paul Dessein en Frans Ver meylen kwamen steeds dichterbij. Voor aan werd Cornelis bijgehaald en voorbij gestoken door Wandels en nadien door Van de Putte terwijl Tummeleer terug keerde en Noël Maes meetroonde. Kort daarop Vermeylen en Corthals die Des- sein hadden achtergelaten. Luc Ruys verdedigde de derde plaats van Tumme leer tegen een sterk aandringende Serge Van Assche. Vooraan bleef Wandels de baas en hij won met ruime voorsprong op Van de Putte, die ook nog ver voorlag op Tummeleer, die naar het einde toe wat wegdeemsterde. Luc Ruys hield flink stand. Verder volgden Serge Van Assche en Erwin Van den Driessche. Bij de B-renners was Maes nog doed terug gekomen achter de ongenaakbare Wan dels. Hij had in extremis nog Hendrik Cornelis losgegooid, die zich nog moest reppen om de oprukkende Frans Ver meylen achter zich te houden. Verder Willy Corthals, weer goed op dreef, Pol- leke Dessein (een beetje verstopperke aan het spelen?) en dan Theo Van Han denhove, Helmuth Tas, Freddy Goos- sens en Arthur Van den Steen. Volgende wedstrijd Zondag 1 december te Geraardsbergen- Viane, Kouterstraat, cafe Klein Frank rijk. Start van C en D om I4u00, A en B om 15ul5. Uitslagen A-reeks: Ï.Joost Van de Putte, 2. André Tummeleer, 3. Luc Ruys, 4. Serge Van Assche, 5. Erwin Van Driessche, 6. Jean-Marie De Roo, 7. Herwig De Meyer, 8. Danny De Wagter, 9- Dirk Verguit, 10. Steve Jans. B-reeks: 1. Eddy Wandels, 2. Noël Maes, 3. Hendrik Cornelis, 4. Frans Vermey len, 5. Willy Corthals, 6. Paul Dessein, 7. Theo Van Handenhove, 8. Helmuth Tas, 9. Freddy Goossens, 10. Arthur Van den Steen. C-reeks: 1. Julien Simoens, 2. Gustaaf Sonck, 3-Jos Wauters, 4. Patrick Verlee, 5. Mare Herregodts, 6. Jean-Paul Van Oudenhove, 7. Hubert Van Craeynest, 8. Pascal Muys, 9- P- De Donder, 10. Julien Pascal. D-reeks: 1. Jozef Gevaert, 2. Victor Van Vaerenber^i, 3- Serge Bie, 4. Florent Declercq, 5. Freddy De Blieck, 6. Gerry Steenssens, 7. Marcel Doeraene, 8. Georgesjanssens, 9- Albert Kesteloot, 10. Georges De Tremmerie. VWF-veldrijden. Van Meervenne uit Moerzeke (xl) VWF-veldrijden. Gerry Steenssens (D) in het bos (xl)

De Voorpost | 1991 | | pagina 23