M C y De Eendrachter MARIO KROHM Van niemand kwaad gesproken, maar toch ons gedacht gezegd WELKOM CERCLE BRUGGE EEN WEEKBLAD VOOR NIEUWSGIERIGE EN SPORTIEVE MENSEN De Eendrachter -3B TORENHOF, INTERVIEW PAVILJOEN )|muylaert optiek (ftf® Imuylaert iKp Elke vrijdagmorgen te koop bij uw dagbladhandelaar RESTAURANT BUSINESS-CLUB E. AALST Uitb. Roberecht J. Jan Jeliestraat 38 9300 AALST «053/21.10.52 Woensdag gesloten. Banketten tot 75 personen Zakendiners Fijne keuken met menu's volgens de marktaanvoer Traiteurdienst Beltona waar na een zeer povere startDe twee doelpun- Toch tevreden hier bmate; Ate |e nel hoe we tegen KV Mechelen enmetde prcf5 ïan <je dagtraining als met allen stand hielden, akkoord, men zegt dat het b| op de s hset meeB, 6an p[ettig Morho pn mot nnon moor nraart maar Ho naar r r 3 uitkomen en in de vergeethoek terecht te komen. Ik hoopte op een transfer want met mijn vijftien doelpunten in dat fatale seizoen moest ik toch de aandacht van andere ploegen krijgen. FC Ant- w werp bleek de meeste interesse te hebben en Mechelen niet goed meer draait maar de paar werken.^^rwaar' Aalst bevalt mli' unnr 91 milinon lipt Rarinn mii nasn inripvnnr- kancon Hio uvii kronen UnnHon ouonnnoH \/ortaalH 1 Weeral een 'nieuweling', zullen onze 'vaste' Een- drachtspelers zeggen want telkens ze de spreek- Café Verzorgde bediening Grote Markt 5 9300 AALST *053/21.17.94 voor 25 miljoen liet Racing mij gaan, in de voor bereidingswedstrijden scoorde ik twaalf keer. Het ging hier wel degelijk tegen buitenlandse ploegen zoals een Maastricht W en een Boe karest. In de kompetitie echter werd de Antwerp- aanwezig waren en dat is hoopvol, se bank mijn trouwste bondgenootCzernia- kamer voorbijgaan, zien ze wie de volgende spe- tynski, M'Buyu en Claessen kregen meestal de Ier is welke voorgesteld zal worden in ons club- voorkeur zodat ik in de Antwerpse ploeg steeds blad. Wij kunnen er ook niets aan verhelpen dat door Davidovic over het hoofd gezien werd, ik ons bestuur dit seizoen voor heelwat nieuwe scoorde slechts tweemaal. Dit seizoen bleef ik gezichten gezorgd heeft, meer nog, de Een- dus de eeuwige reserve want ook Meeuws wist drachtleiding hielp ons nog aan een paar inter- niet veel van me af na dat onopvallende jaar. views meer door nog wat transfers af te handelen in de loop van het seizoen. Zodoende vullen we En toen kwam Aalst makkelijk alle clubblaadjes door elke thuiswed- Gezien ik niets dan goede herinneringen over- strijd een 'nieuwe' voor te stellen. Het is tevens hield aan die Belgische eerste klasse wou ik in heel wat prettiger voor onze supporters te weten het topvoetbal blijven. Om reserve bij Antwerp te voorhand al verloren is want het is toch op ver welk vlees ze in de kuip hebben en meestal horen blijven voelde ik me toch iets te goedik wou en plaatsing en dan nog tegen KV Mechelen Het we achteraf dan opmerkingen in de aard vanzou voetballen en inderdaad, toen kwam Aalst op doet wel pijn in de laatste minuten te begeven en «we wisten niet dat die daar nog gespeeld heeft» de proppen. dan mogen alle kranten schrijven over een zeer of «heeft die vroeger ook zoveel gescoord, dan moedig Aalst, het helpt ons geen stap vooruit. Ik moet hij dat hier ook kunnen», heel wat stof om te Je wist °P voorhand dat Aalst je nodig had. Het speel liever een rotmatch van 89 minuten om dan kansen die wij kregen konden evengoed vertaald worden in een Aalsters doelpunt, en dan...? Ik heb echter gemerkt dat tegen KV Mechelen van Aalsterse zijde zowel de wil, de durf en de lef van mijn kant, moet die Mario Krohm toch bewonderen. Niet alleen omwille van zijn voet balkwaliteiten want dat moet hij in Aalst immers Je krijgt echter nu pas de zware kleppers met dit jaar nog Standard en AA Gent en deze week een meer dan in vorm vertoevend Cercle Brugge Elke match is moeilijk. Waregem behoorde tot één van de 'gemakkelijkere' ploegen en we ver liezen thuis met 4-0. Waar is de logika We spelen goed mee op KV Mechelen en komen een paar keer verrassend voorPreud'homme, dit moet dan een wedstrijd genoemd worden die op nog waar maken, maar vooral om zijn mentali teit ver van huis, ver van zijn vrouw en zijn familie, leven als een kluizenaar maar toch door bijten En, oh ja, nog ietsgans onze konversa- tie verliep in vlekkeloos NederlandsProficiat Mario August De Mey bespreken vóór, tijdens of na de wedstrijd dus, 'overkomst dringend in de laatste minuut te scoren... an PATRICK MUYLAERT OPTICIEN - OPTOMETRIST Dendermondsestwg. 3 9300 AALST S 053/78.53.11 GEZINSZEGELS OPENINGSUREN; I 9-12.30 en 13.30-17 u. I Zaterdag tot 17 u. Donderdagvoormiddag gesloten. want de vaste waarden - en dan spreken we van gewenst'. Schrikte dat je niet af oir-) meer dan een jaar aangeslotenen - kennen ze Als je bevreesd bent voor zulke situaties, dan ben Je woont de"m,ie'm Be,9ie immers als hun eigen broekzak. je niet waard profvoetballer genoemd te worden. Ik huur een appartement in Berchem maar woon Over doelpunten scoren gesprokenonze gast- Aalst heeft mij nodig, goed, hier ben ik. Natuurlijk eigenlijk in Duitsland, in Düren om precies te zijn. vedette van vandaag, Mario Krohm (2/6/67), is er een zekere aanpassingsperiode nodig, Mijn vrouw heeft daar een handelszaak en kan werd precies in de loop van de kompetitie aange- voeg daar nog bij dat ik met Fazekas na amper moeilijk naar België overkomen, temeer er bin trokken om te scoren. De knoop werd definitief een week begon in te zien hoe het systeem hier nenkort, in februari, een eerste gezinsuitbreiding doorgehakt toen Mandiangu zijn knie het toch liet draaide en men prompt een andere trainer aan- komt We hebben dap ook besloten in Duitsland afweten en vergeten we niet dat vóór de komst stelt. Gelukkig voor mij, want zo begonnen we te bouwen. Ik rij geregeld eens heen en weer van Mario Eendracht welgeteld vier keer ge- allemaal op dezelfde basis. Mijn taak was heel maar durf ook eens in Aalst blijven slapen, dit scoord had... eenvoudigscoren en achteraf bekeken is het dank zij de gastvrijheid van Kanu. Mijn vrouw Vandaag maandag nemen onze spelers de nieu- meer dan nodig want zes doelpunten na dertien komt wel alle wedstrijden in België volgen, maar we kleedkamers in gebruik zodat 'onze' spreek- wedstrijden is een heel pover resultaat. dat zal in de toekomst wel verminderen... kamer voor goed verleden tijd zal worden en nadat Mario Krohm vrijgegeven wordt door trai- Je weet dus wat men van jou verwacht ner Han Grijzenhout, mag ik met hem de lange En of I Ik heb echter al ondervonden dat de gang onder de tribunes doortrekken op zoek supporters achter mij staan, dat hoor ik bij de naar de kleedkamer van de bezoekers die net naamafroepinghet Aalsterse publiek wil mij op- nog vrij is want het lokaal van de trainer is bezet peppen en geeft te kennen dat ik op hun steun door een cameraploeg, daar wordt Zakkas onder mag rekenen. Ik weet dus zeker wat van mij de schijnwerpers geplaatst. Ons clubblad Stelt verwacht wordt. Ook voor mij is deze kans die ik Cercle Brugge kennen we enkel omdat ze in de Griekenland en de vetbetaalde maandwedde Mario Krohm aan Zijn supporters voor. bij Eendracht Aalst kriiq van enorm belang want schaduw van de grote buur leven, het heeft niet om bij Cercle te komen bewijzen dat hij weer in normaal npanrnkan kppr ik na dit spiznpn tPrun z0 veel supporters en het is altijd al een kweek- de top wil werken. Dp hpimat verlaten om ziln aeluk in Belaië te 25 gesproken keer ik na au seizoen terug SChooi VOor opkomende vedetten geweest. Het ue neimat veriaten om zijn geiuk in aeigie te naar pc Antwerp. Het is nu aan mij om te bewij- ,rok destijds vrij onbekende spelers aan zoals Henk Houwaart zoeKen zen dat ik met dit Aalst volgend jaar in eerste Wil Morten Olsen, Benny Nielsen, Sören Skov, Ka- Trainer Henk Houwaart zal het Eendrachtsta- lk werd profvoetballer bij Allemania Aachen op blijven ofwel bij een eventuele terugkeer naar de ltjsha, Kooiman, Musonda, Ukkonen... Een in- dion niet meer herkennen... Eens was hij hier zeventienjarige leeftijd waar ik vier jaar verbleef. Scheldestad niet meer bij de reserven hoef te drukwekkende lijst maar men diende deze trainer en hielp Eendracht Aalst op de goede Ik wilde prhtPr meer en een manaaer uit Funen hliiven 2-50ds d°or ,e v,erk°Pen- kon m®n Yeer ee,n weg na een nul op veertien. Hij verving toen ik wiioe ecnter meeren een manager un eupen Diljven. tijdje voort met de clubwerking waarin de jeugd- Gaston Van Der Eist. Na een bedroevende zwa- bracht mij naar Belgie, toch gekend vanwege de opleiding altijd een voornaam onderdeel ge- re nederlaag op AA Gent kreeg'onze'Gaston keiharde kompetitie Het werd Racing Mechelen Hoe zie jij terug op die eerste wedstrijden bij weest is. Als men steeds maar het aanwezige immers de bons. Henk Houwaart behaalde dat toen nog in eerste klasse vertoefde Raoul Eendracht Aalst talent moet afstaan is dat uiteraard ten koste van daarop negen punten op twaalf en eindigde met Peetete kon de degradatie n,e. ontlopen en ik In het begin was het «el wennen maar als jeziet M had SChrik om hier in de tweede klasse te moeten hoe het tegen Charleroi begon te vlotten, welis- tweede klasse Vanaf '79-'80 bleef men in de ner maar Henk had het daaropvolgende seizoen hoogste reeks met in 1985 een bekerzege, met zeker 4 5 'serieuze' spelers op zijn verlanglijs- een zevende plaats in '88 en een negende tje staan en dat leek voor ons bestuur ietwat te plaats in '89, plaatsen waar wij momenteel al- hoog gegrepen. Henk Houwaart verliet Aalst om leen kunnen van dromen, Vorig jaar kwam er er vandaag terug te keren met Cercle Brugge, een ernstige verwittiging met veel moeite ein- ook al een ploeg die In het geschiedenisboek digde Cercle zestiende, de laatste niet-zakker- van Eendracht Aalst meermaals voorkomt... splaats. Reeds in de eerste bekerronde werd het Houwaart wil opnieuw naar de top toe, Cercle gewipt door Bornem en men kende een flauwe moet hem hierbij helpen want dit seizoen viseert kompetitiestart. Het Cercle-bestuur hoopte op hij reeds de sub-top, een plaats binnen de eer beterschap maar trainer Han Grijzenhout kreeg ste acht. Hij wou echter nog een spits, een libero de ploeg niet op de goede weg zodat eind en een linkerfiankverdediger. Toeval wil dat de februari beroep werd gedaan op assistent Erik spits ondertussen libero geworden is Willy Lagrou men haalde het nipt... Wellens ziet reeds een paar weken de ganse En toch bleef men kalm op de transfermarktCercleploeg vóór zich in plaats van achter zich. Thierry Siquet van Standard en de 36-jarige vrije Houwaart wil Cercle niet alleen vrijer zien spelen speler Willy Wellens zijn de blikvangers. Daaren- maar ook attraktiever en daar lukt hij momenteel tegen vertrokken Geert Broeckaert en Rudy wonderwel in. Met een Weber die pas echt dit Poorteman, alleszins geen meelopertjes. Men jaar volledig doorbreekt als afwerker en meer mag echter niet vergaten dat het Kroatentrio aanvallend voetbal ziet hij het supportersaantal Weber, Karacic en Tipuric in Brugge bleven, wat elke thuiswedstrijd stijgen Cercle moet weer uiteraard een prestatie is gezien de vele kapers worde op de kust. Eén grote transfer is toch vermei- een ja denswaard Henk Houwaart verliet het zonnige wind niet zomaar bij Cercle Brugge werken, hij weet dat hij weer iets moet bewijzen na Kortrijk en Griekenland... Willy Wellens Na bij Lierse, RWDM, Standard, Club Brugge, Beerschot, Kortrijk en weer RWDM te hebben gevoetbald, wil Willy Wellens op 37-jarige leef tijd nog maar eens een jaartje eersteklassevoet- bal meemaken. Wellens werd door zowel Club, Beerschot, Kortrijk en RWDM te vroeg afge schreven of doorgestuurd. De belangstelling vanwege Cercle was normaal te noemen aange zien Willy vorig jaar samen met het nog later aangetrokken duo Vercauteren-Van Den Buys een groot aandeel had in de spetterende twee de ronde van Molenbeek. De leeftijd bleek geen probleem te zijn. «Je bent zo oud als je je voelt», zegt Willy Wellens Bij Cercle krijgt hij voor de derde keer in zijn loopbaan met Henk Houwaart als trainer te maken, vooreerst waren er Club en Kortrijk en het is precies Henk Houwaart die Willy aan het omtoveren is tot een rasechte libero, in de hoop misschien nog een paar jaar tjes in het eersteklassevoetbal mee te draaien.,. Thierry Siquet Het lukt niet om bij Standard Europees voetbal te versieren ondanks de geweldige inspannin gen van de Luikse ploegmen bleef immers zeer bedrijvig op de transfermarkt zodat Thierry Siquet ge deren. D; de Cercle-rangen, Henk Houwaart komt De 'Eendrachter', het officieel kluborgaan van Eendracht Aalst, is niet alleen groter geworden van volume maar ook stouter kwa inhoud. Een nieuwe vaste rubriek onder de titel 'Van niemand kwaad gesproken, maar toch ons gedacht gezegd!', is wel niet ondertekend maar toch redelijk gepeperd voor een officieel klubblad. Geen schrik van de weg van Fazekas op te gaan A propos... persoonlijk houden wij wel van peper en zout... ierst weeral gedacht 'Foert', maar jge ziet zelf dat ze u verplichten van jtot de aktie over te gaan. Brugge, dat :hzelf toch als een grote club wil lanifesteren, awel, wat doen ze Ze irijven zij klakkeloos de teksten in Zwawieken over in ulder club- id. Die realiseren zich niet dat 'zoiets plagiaat is, dat zij normalerwij ze moeten passeren via Sabam. On ze pa hebben we dan ook moeten - tegenhouden of hij wou al klacht in dienen tegen dergelijke praktijken. Gelukkiglijk dat ons ma op hare qui vive was en zei dat hij dat beter niet deed want dat ekik per slot van reke ning nog te klein was om via auteurs rechten aan een bestaansminimum te komen. En dat van schrik te hebben van de slimste zijn om te zien dat ekik in geen geval zijne weg moet volgen. gen op diene regel en af en toe vindt ge wel eens een langharigen beurs- goeroe die een poging onderneemt om het establishment omver te gooi en. Maar niemand die dat begrijpt hé. Pakna dat ze diene jongen eens de kans geven om te regeren. Hij heeft toch genoeg bewezen dat hij goed met geld kan omgaan. Awel, als ze hem nu eens het tekort op de begroting laten beleggen met de klassieke intresten die hij kan verwe- Daarbij, sturen zij u weg dan is dat zenlijken... nog niet gezegd dat ge enkele jaren Geloof mij vrij, op enkele jaren zijn wij later langs de grote poort, dus met een van rijkste landen van het andere woorden langs een andere westen. Vertrouwen moet ge heb- weg, weer binnenkomt. ben 'n de mensen die het goed me- Eigenlijk moet ik mij ten opzichte van nen en a' 9ans hun leven sober ge- mijn tamelijk breed publiek veront- 'eefd hebben en slechts op latere schuldigen dat mijn bijdrage van de- 'e©ft'jd politieke ambities kregen, ze week het niveau van de vorige ^er s'°*van rekening is het toch niet keren niet zal bereiken. Elektorale 20 er9 m°6Sten wij geregeerd wor- verplichtingen van gans ons huis- den door een regering in balling- houden (ik mag natuurlijk nog niet schap 'n Leuven-Centraal of De stemmen omdat ik én te klein ben én Nieuwe Wandeling. Ik zal ekik van mijn naturalisatie tot vaderlander niet zen 'even misschien ook nog eens al te gemakkelijk verloopt), hebben stommen voor een Rossen Blok of ook van Zwawieken zware inspan- ®e[] v|omse Ros. ningen gevergd. Pas op hé, plakken beb zelfs al propagandamateriaal dat heb ik graag gedaan maar plezie- van mez©lf voor de toekomst, al was weg van Fazekas op te gaan (dat ze rig is dat niet als ge alleen maar 't het maar voor het jaar '93. die mens toch eens tot rust laten komen), dat kan zelfs niet voor de Zwawi. Dommerikken zijn dat in Brugge. Fazekas woont in de streek van Antwerpen en als ge nu eens goed de kaart van Europa en omstre ken bekijkt, dan moet ge niet van de onderste van de affiche kunt aan plakken omdat ge zo klein van ge stalte zijt. 't Is misschien nog een ge luk dat ik hun koppen niet moest inpappen want 't is goed om voor gans uw leven niet meer te gaan kiezen. Er zijn natuurlijk uitzonderin- Zwawi Dank zij Henk Houwaart mag hij zich nu volop uitleven in de Brugse verdediging. Thierry (22 jaar) werd als 15-Jarig talent door Standard weggeplukt bij Union Hutoise. Hij kende er heel wat trainers Pavic, Desaeyere, terug Pavic, Ur- bain Braems en Kessler die hem in de eerste ploeg bracht. Ook hij is van mening dat Cercle bij de eerste negen moet eindigen en dat er een vijftal spelers zijn die boven de middelmaat uit stijgen en het verschil kunnen maken. Broodnodige punten Na KV Mechelen moeten we zeggen dat er meer in stak dan die 2-0, slechts op het laatste toege staan. Met de vermelding dat we toch niet verne derd geweest zijn zijn we niets we moeten vanaf nu punten halen Met de komst van Cercle zijn we nog lang niet zeker van ons puntenaantal aan te dikken de Houwaartboys maken veel doelpunten maar durven in de verdediging ook wel eens blunderen. En als men blundert, dan verliest men met zware cijfers. Cercle kwam de laatste twee jaar weinig m het nieuws maar de laatste zes maanden zijn ze voortdurend op televisie en halen ze de krantenkoppen er is wat veranderd Voor de meeste Brugse spelers betekent de wedstrijd van vanavond ook een weerzien met Han Grijzenhoutwillen ze nog iets bewijzen Wie stopt Weber Zulke speler is van goudwaarde voor eender welke ploeg. Scoort hij vandaag Hoe wordt het weerzien met Peter Cooman en Guy Droessaert, alhoewel Guy als libero minder aan zijn trekken komt Wij zijn aan een moeilijke reeks wedstrijden begon nen, theoretisch halen we weinig punten maar aangezien deze broodnodig zijn moet men een tandje meer steken, zoals tegen KV Mechelen en dan 90 minuten stand houden... Misschien kunnen we iets meer voor het oog van meerdere camera's en wordt het met Canal ook nog Eendracht Aangeworven Stefaan Cornillie (20. Oost kamp), Nico Deconinck (18, Hulste), Carl Huyghelier (23, Sint-Martens-Latem), Peter Nieskens (18, Knokke), Thierry Siquet (22, Standard Luik), Wiily Wellens (37, RWDM). AfgestaanRonny Borloo (30, Olympic Charleroi), Geert Broeckaert (30, Excelsior Moeskroen), Piet Cornelis (23, Tielt), René De Baets (21, Maldegem), Alain Declercq S2. Francs Borains), Guy Dejaeghere (26, I. Charleroi), Celso Dos Santos (Grupo Sportivo de Laures), Franco lovino (26, Vir- ton), Michel Maus (20, Steenbrugge), Franky Mestdagh (33, Eendr. Aalter), Rudy Poorte man (30, KV Oostende), Jef Vanthournout (29, Handzame). Een hartelijk welkom aan bestuur, spelers en supporters van Cercle Brugge in ons stadion. August De Mey Weekblad van Dender- Durme- en Scheldestreek

De Voorpost | 1991 | | pagina 27