rustige verkiezingsdag Ook Aalst beleefde een Kerkbouw St.-Paulus Aalsi 2 - 29.11.1991 - De Voorpost Zoals trouwens overal kende Aalst een rustige verkiezingsdag. Hier en daar werd het wel aan de onderscheiden kiesbureau's een handenwrijvend rijtje schuiven in de kille herfstvoormiddag. Alles verliep vlot in de verschillen de Aalsterse deelgemeenten en in de verschillende dorpscafés was het wel drukker dan normaal. Het was eens een gelegenheid om op een zondagmiddag eens naar de dorpskom af te zakken en ergens een praatje te gaan maken. Dat gebeurt niet meer zo vaak, vertelden ons de iet wat oudere generatie. Even mat als de verkiezingscampagne de jongste weken verliep was de reaktie bij het bekend worden van de eerste uitslagen. De namiddagtelling van de stemmen kwam hier en daar traag op gang. In één telbureau kon men pas om 16 uur met het sorteren en tellen beginnen. Blijkbaar schortte er wat aan het transport van de kisten van de onderscheiden stembureau's naar de telbureau's. Aalst. Om 23.00 uur verschenen de volledige resultaten van de verkiezingen voor de provincieraad uit de computer (a) Aalst. Het stemmen tellen en registreren kan beginnen. Nog gauw even wat uitleg vooraf (a) Aalst. Chris Lievens-Borms (CVP) vierde in gezelschap van haar familie haar herverkiezing (a) Het team achter de computers op het derde verdiep van het vredege recht te Aalst deden echter hun werk snel en acuraat zodat reeds om 23 uur voor wat de provincieraad betrof de volledige uitslag, aantal naamstemmen inbegrepen kon meegedeeld worden. Koplopers waren hierbij SP-lijsttrekker Eddy Dierickx met 4067 stemmen en CVP-lijstaanvoerder mevr. Chris Lievens-Borms met 3172. Bij PW spande Georges De Langhe de kroon met 2869 voorkeurstemmen, terwijl SP schepen Dirk De Meer leer met 2775 zeker ook niet onaar dig scoorde. Bij VU bleek de stemming nogal gelaten en oversteeg Mieke Blom- maert-De Schepper met haar 1959 al de overige VU kandidaten met meer dan de helft. Onverwacht kwam Vlaams Blokker Johan Stie uit Hedersem met 929 voorkeur stemmen aanzetten, (gaat naar de provincieraad), tegenover de 879 stemmen voor Bart Blommaert VD, die hiermee voor zijn partij het hoogst scoorde. Bij Agalev kon al leen Hilde Van Den Borre met 600 naamstemmen op het ranglijstje verschijnen. Merkwaardig was het feit dat voor Kamer en Senaat, de lijst Rossem het dubbel aantal stemmen haalde van de Vrije Democraten die zich arrondissementeel niet konden profileren. Zowel in Kamer als Se naat werd ook in Aalst de VU voor bijgestoken door het Vlaams Blok die heel wat meer stemmen behaal den. Wat verder de provincie betreft konden voor het distrikt Aalst bij een eerste verdeling slechts drie ze tels van de acht rechtstreeks toege wezen worden. Zij gaan naar de Provincieraad, Eddy Dierickx (SP), Chris Lievens-Borms (CVP) en Georges De Langhe (PVV). In weerwil van de veeleer lage kie- scijfers van de grote partijen boekte de PW toch winst in het kanton Aalst. De Graaf van Egmont op de Aalsterse markt kende een feest stemming vooral door het verwach te maar toch opmerkelijke succes van de lijsttrekkers voor Kamer en Senaat. Herman De Croo (41.259 stemmen) verhuist hiermee naar de Senaat, samen met Jan Eeman (3.749) en burgemeester Annie De Maght (13.781 stemmen) liet haar tegenstrevers op de andere lijsten ver achter zich. Gevraagd naar haar intenties als volksvertegenwoordi ger en burgemeester antwoordde zij dat zij noch haar kiezers als burge meester noch als volksvertegen woordiger zal verloochenen. Over de kumul-perikelen dienaangaande in de partij verklaarde zij dat deze regel niet opging zolang zovelen die regel niet toepassen op een ge mengd politiek en beroepsleven. Buiten haar politieke bedrijvigheid heeft Anny De Maght geen andere professionele bezigheden. Tijdens de nacht van zondag op maandag was de stemming in de meeste partijlokalen eerder som ber. In het Land van Riem was bij de Aalsterse Vrije Demokraten de ontgoocheling groot. Lijsttrekker Ghis Willems schreef het geringe succes toe aan de moeilijkheid van het programma terwijl schepen Bo- gaert van mening was dat de uitslag zou leiden tot een grotere agressivi teit in de verdediging van de eigen standpunten. In het Groen Kruis werd er door de CVP getreurd om het nieuwe ver lies. Enkele nieuwkomers bij de CVP waren zeker tevreden met hun behaalde resultaten en waren eer der optimist. De jonge Luc Willems steekt in voorkeurstemmen (3.342) zelfs de tweede CVP-verkozene Li- sette Nelis-Van Liedekerke (2.910) voorbij. Mark Van der Poorten werd verkozen en mocht tevreden Aalst. In de Graaf van Egmont, het PW lokaal, werd er gevierd op de vooruitgang van de partij en de verkiezing burgemeester De Maght (a) ii Aalst. In de telbureau's verliep alles zeer vlot (a) Lede. Ook in Lede verliep de verkiezing in een gezellige en kalme sfeer (a) terugblikken op 12.623 stemmen. André Van der Eist wist toch ook 1767 stemmen op zijn naam te ha len. In het Volkshuis maakten de SP-te- noren zich zorgen over het kiesge- drag van de Vlamingen en de spekta- kulaire sprong van het Vlaams Blok. Herman De Loor werd nóg wel verkozen maar moest zijn over stap van Senaat naar Kamer ruim 6.000 stemmen prijsgeven en be hield er 10.486. Voor Mare Galle werd het een diepe teruggang van 21.014 stemmen in 1987 naar 3.934 stemmen als lijstduwer in 1991. De Aalsterse schepen Van Nieuwen- borgh had met haar 3.380 stemmen zeker reden om optimist te zijn naar Aalst. Bij de Aalsterse vrije demokraten was de verslagenheid groot (a) de toekomst toe. De volksunie had zich teruggetrok ken in café De IJzer en trachtte in stilte het nieuwe verlies dat de partij had geleden te verwerken. Kamer lid Jan Caudron gaf zijn verlies toe (van 5.883 naar 4.169 stemmen), maar stelde dat Vlaams Blok en Rossem enkel succes haalden met rudimentaire slogans, die volgens hem volksbedrog waren. Caudron behoudt wel zijn zetel omdat Nelly Maes de hare in Sint-Niklaas ver liest. Raadslid Denayer vond in zijn 1.569 niet de juiste erkenning van de geleverde inzet. Groot feest was het echter in Hof ten Daele te Erpe-Mere, waar het Vlaams Blok zijn hoofdkwartier ge vestigd had. Er werden uit volle Aalst. PW-er Georges De Langhe, burgemeester van Erpe-Mere, volgtgesfP' borst Vlaamse strijdliederen gezon- nen Commentaar op teleivsie in het partijlokaal. Duidelijk tevreden metr' gen in een echte euforische stem- verdezing (a) ming. Lijsttrekker Jurgen Ceder (1.953 stemmen) was er fier op dat zijn partij boven Agalev scoorde en even sterk geworden was als de Volksunie. Hij was echter van oor deel dat de Vlaams Blokkiezers niet allemaal proteststemmen waren als dit wel ht geval was bij de lijst Ros sem. Ook hij meende dat de mensen de traditionele politiek beu zijn. Voor de provincie werden er toch door enkelen nog een opvallend aantal voorkeurstemmen behaald voor de CVP waren dat Eddy Coc- quyt (1.881), Vera Van Der Borght (1,500), Hugo De Waele (1.437), Paul De Winne (1.314) en Mare Gie- lens (1.010). Bij de PVV behaalde Jozef Rasschaert er 1790, Etienne Mclckcbeeck (1.447), Ginette Adriaensens-Van den Broeck (1.307) en Betty Lambrecht (1.264). Ook bij de SP overschreden er en kele kandidaten de kaap van de 1.000 stemmen o.a, Patrick Jacobs (1292). P.H. Op 15 augustus heeft Mgr. Luyster- dervloer gegoten. Pastoor Mei mans de Heilige Mis opgedragen op schaert hoopt dat de weersomsl de plaats waar de nieuwe kerk digheden de vordering van de v moest komen: O.L.-Vrouw ter Ro- ken niet te veel remmen. Voor zen aan de Botermelkstraat te ruwbouw werden 150 werkda Aalst. Deze viering werd gehouden voorzien. Van de omhaling ter gelegenheid van het vijftigjarig Domus Dei zal terug een deel bestaan van de parochie. Men had toen gehoopt tegelijkertijd te kun nen overgaan tot de officiële eerste steenlegging, maar heeft dit toen niet kunnen doen, omdat de toela ting tot de aanvang met de bouw- bruikt worden voor de betaling de bouwkosten. Het bouwfonds is het stadsbestfjjj van Aalst en de Vlaamse Gemef schap dankbaar voor de bijdrag® de bouwkosten. Ook de Sint-P| werken nog niet was verleend door lusfeesten in augustus spijzigde™ de Vlaamse Gemeenschap. Intus- sentijd is die toelating er toch geko men en is op 23 september '91 de T.V. Maweco-Scheirlinck van Er pe-Mere begonnen met de bouw werken. Op 1 november was de fundering gelegd en de betonplaat van de on- fondsenrekening. Toch zijn er m steeds financiële noden. Indienlf mand rechtstreeks wil helpen. hij ook steeds een bedrag storte: rekeningnr. 737-1010550-47 Pastoor van St.-Paulus, Botcrm® straat 17C, 9300 Aalst. Hf Ai v

De Voorpost | 1991 | | pagina 2