ZET 'M OP JONGENS AGTDOD^] PETER COOMAN WEDSTRIJDEN VAN EENDRACHT AALST PROGRAMMA UITSLAGEN 1991/92 De Eendrachter -7 TECHNOLOGY tciiUa 'Action Technology Belgium is toeleverancier van plastiek en rubber produkten. Action Technology staat voor kwaliteitsprodukten dankzij een geavanceerde technologie en vakmanschap. ACTION TECHNOLOGY BELGIUM NV Industriezone 3 - 9320 Aalst - Erembodegem BEZOEKER VAN DE DAG Vandaag is Peter Cooman in de heimat terug. De ex-Eendrachter speelt met Cercle Brugge een belangrijke kompetitiewedstrijd in het Pierre Cor- nelisstadion. Peter, ooit begonnen als miniem en kadet bij SK Erembodegem, kwam als scholier bij Eendracht Aalst. Bij de zwart-witten bouwde hij in opwaartse zin aan zijn voetballoopbaan De pas 23-jarige (8.8.68) verdediger had aan de start van het huidig voetbalseizoen reeds 85 keer ge speeld voor Cercle in een officiële kompetitie wedstrijd. In zijn gezellig appartement, gelegen aan de n wij een boeiend en interessant gesprek met Peter die vooral rust en zelfvertrou wen uitstraalt Je hebt gespeeld onder Fazekas en Grijzen- hout, twee erg besproken figuren de laatste weken hier in Aalst. Hoe heb jij die mensen ervaren Beiden waren uitstekende trainers Al schat ik vooral Gnjzenhout als vakman iets hoger dan de Hongaar. Han Grijzenhout heeft natuurlijk ook zoveel meer ervaring in eerste klasse. Vergeet niet dat de Nederlander kampioen werd met Club Brugge en trainer was van o.a. AA Gent. Grijzen hout straalt vooral rust uit en dat komt een spe lersgroep ten goede. Hij beschikte daarbij ook over uitmuntende oefenstof. Ook over Fazekas geen kwaad woord want hij dropte me tenslotte in de eerste ploeg van Eendracht Hoe ben jij eigenlijk titularis geworden bij Een dracht Tijdens de aanloop naar het seizoen 87-88 was ik bankzitter tijdens de match Aalst - AA Gent in het kader van de Beker van Vlaanderen. Fazekas was trainer en vlak vóór de rust vertelde hij mij dat ik aan de tweede helft zou beginnen als links back. ik schrok een beetje want ik had nog nooit gespeeld op die plaats. Ik presteerde goed en de Hongaar moet duidelijk tevreden geweest zijn want ik werd titularis op die plaats. Hoe kwam jij bij Cercle terecht 58 werd voor Eendracht iets fantastisch. Wij namen deel aan de eindronde en speelden mee voor de promotie naar eerste klas se. Cercle was komen praten aan het begin van de eindronde maar ik wilde wachten omdat ik het gevoel had dat Eendracht de ploeg had om die eindronde te winnen. Daarom stelde ik het zo als Eendracht zou promoveren, dan bleef ik liever in Aalst Cercle toonde daar alle begrip voor Zoals iedereen weet eindigden wij eerste gelijk met Lierse. De mannen van het Lisp hadden echter een beter doelsaldo en het mooie iiedje was uit. Na de eindronde nam Cercle opnieuw kontakt op en ik heb getekend omdat ik natuurlijk in de hoogste voetbalklasse kon spelen. Cercle weet steeds onbekende maar goede spelers aan te trekken die later uitgroeien tot bekende uitstekende voetballers. Hoe komt dat? Cercle heeft een bekwaam scoutingsteam. Die zijn zowel in binnen- als buitenland aktief. Als je ziet dat spelers als Morten Olsen, Kan Ukkonen. Wim Kooiman, Charly Musonda, Bwalya Kalusha en ik vergeet er nog velen, groot geworden zijn na Cercle Brugge, wil dat toch wat zeggen denk ik. Wij hebben ook een voetbalschool in Sijsele zodat ook de jeugd van toekomst verzekerd is en alle talent niet naar gebuur Club Brugge gaat. Hoe belangrijk zijn de Joegoslaven voor Cer cle Ja, Cercle Bruage wordt vooral gedragen door Karacic en Weber. Vooral Weber schiet ze van binnen, onvoorstelbaar toch. Hij is mo- zelfs topscorer Karacic voelt hem blin delings aan en is de strateeg van de ploeg. Maar vergeet niet dat al de rest in dienst speelt van die twee en daardoor hun taak wat verlicht zodat zij zich volledig kunnen storten in het offensief. Het heeft reeds de nodige vruchten afgeworpen, dacht ik. Op het einde van vorig seizoen geraakte Je ven uit de ploeg. Kwatongen beweerden dat je moeilijkheden had met het bestuur. Klopt dat? Het fabeltje dat ik zonder toelating een trouwfeest heb bijgewoond was totaal uit de lucht qeqrepen. Waar men het haalde is mij een raadsel. De enige waarheid was dat ik in een mindere periode ver keerde en wat uit vorm was. Ik had rust nodig. Nadien heb ik mijn plaats in de ploeg terug inge nomen. Is het juist dat Eendracht je heeft benaderd om dit seizoen in Aalst te spelen Inderdaad, dat is waar. Eendracht toonde be langstelling en ik voelde er iets voor om terug te komen. Cercle vroeg te veel en Eendracht, juist gepromoveerd, wilde geen gekke dingen doen wat uiteraard normaal was. Uiteindelijk sprongen de onderhandelingen af. De wedstrijd Eendracht-Cercle moet voor jou de match van het jaar worden, of heb ik het verkeerd Het is voor mij een zeer speciale wedstrijd. Het gaat een raar gevoel geven als ik de grasmat zal betreden. Het zal me echter een extra stimulans geven om in Aalst te laten zien dat ik nog steeds op een bal kan sjotten en eerste klasse waardig ben. Ik heb aan mijn medemaats reeds dikwijls verteld hoe tof het is in Aalst te voetballen, wat publiek en sfeer betreft. Men staat volledig achter de eigen ploeg maar men kan genadeloos zijn wanneer het slecht gaat. De meeste ploegmaten trekken hun ogen open en kunnen het zich niet voorstellen. Een pronostiek misschien Ik hoop op winst voor Cercle natuurlijk. Wij sco ren gemakkelijk maar eens op achterstand heb ben wij het moeilijk om terug te komen. Hou waart predikt offensief voetbal en wil het publiek iets brengen. Hij is een spektakelman en durft nsiko's te nemen. In ieder geval zie ik ons winnen met 1-2. Maar één ding is zekervolgend jaar ben ik hier terug want Grijzenhout zal Eendracht wel redden, daarvoor heeft hij klasse genoeg. Ik kijk al uit naar vnjdag. Het zal wat worden in mijn eigen Aalst Tekst en foto's: Dirk Bockstael a Datum Kategone 10/11/91 17/11/91 24/11/91 1/12/91 8/12/91 15/12/91 1* elftal SC Charleroi 2-0 KV Mechelen 2-0 Cercle Brugge Standard AA Gent Reserven SC Charleroi uitgest. KV Mechelen 1-2 Cercle Brugge Standard AA Gent Nationale Uefa Schol. RJ Waver 2-3 0-1 SC Charleroi KV Mechelen Diest Nationale Knap. Min. RJ Waver 3-5 3-3 KV Mechelen Diest Provinciale Jun. Schol. Eeklo uitg. Deinze 3-1 3-0 Beveren 3-0 1-2 Denderhout. RCH Gent Wetteren Gewestelijke Juniors TK Meldert uitgest. Wieze 4-3 FC Denderl. 1-3 Erembod. Haaltert Doggen Gewestelijke Scholieren Hofstade uitgest. TK Meldert 0-12 Wieze 3-1 Opstal S. Moorsel Gijzegem Provinciale Knap.-Miniemen VW Hamme uitgest. Lokeren 2-2 1-1 Zele 1-0 1-4 Ninove AA Gent Ronse Gewestelijke Knapen E. Meldert uitgest. FC Aalst 6-1 S. Moorsel TK Meldert Terjoden Gijzegem Gewestelijke Miniemen Herdersem uitgest. Wieze 2-1 Baardegem 3-0 S. Moorsel Terjoden Hofstade Provinciale Preminiemen Temse uitgest. St. Wetteren uitgest. RCH Gent 2-1 Deinze Lokeren Sl-Niklaas Preminiemen A Herdersem uitgest. Doggen 0-5 Baardegem 2-0 Hofstade S. Moorsel Terjoden Preminiemen B EENDRACHT AALSTALGEMEEN FORFAIT Duiveltjes SK Lebbeke TK Meldert 27/11,14u30 Winterstop Winterstop Winterstop TOELICHTING BIJ DE TABEL De datum aangegeven bovenaan de tabel, is deze van de speelzondag. Voor de thuiswedstrijden (vet gedrukt) gelden de volqende dagen, uren en terreinen. Afwijkingen op deze regel worden aangeduid in het vak van de wedstrijd 1* elftal: zondag 15 u., P. Cornelisst. Reserven: vrijdag 20 u., P. Cornelisst. Uefa s/Nat. Schol.: zaterdag 10 u., Zandberg Nat. Knapen Miniemen: zat. 10 u., Zandberg Prov. Juniors/Scholieren: zondag 10 u., Zandberg Gewest. Juniores: zondag 10 u., Zandberg Gewest. Scholieren: zaterdag 13u45, Zandberg Prov. Knapen en Miniemen: zaterdag 15u30, Zandberg Gewest. Knapen: zaterdag 10 u., Zandberg Gewest, miniemen: zaterdag 10 u., Zandberg Prov. Preminiemen: zaterdag 14 u., Zandberg Preminiemen A: zaterdag 10 u., Zandberg Preminiemen B: zaterdag 10 u., Zandberg Duiveltjes: woensdag 15 u., Zandberg De jeugdwedstrijden op zaterdagnamiddag worden met een half uur vervroegd tijdens de periode tussen zaterdag 16 november '91 tot en met 11 januari 1992. VéGé

De Voorpost | 1991 | | pagina 31