ypacAfclienit S$a/<V 10 - 6.12.1991 - De Voorpost hem 24-Uren wachtdienst voor huis artsen van het territorium oud-Aalst (9300 Aalst). Cen traal oproepnummen 7733.22. Dokter met wachtdienst: Dr. L. Hillewaere, Bredestraat 290 Aalst. Tel. 7733.22: vanaf vrijdag 6 december om 20 u. tot en met maandag 9 december om 20 u. Erembodegem en Erembode- gem-Teijoden De dokter van wacht is te berei ken vie het centraal huisartsen nummer: tel. 053/78.20.99. Hofstade, Gijzegem De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer: tel. 053/78.60.03. Baardegem, Herdersem, Mel- dert, Moorsel Dr. B. Van Mulders, Klooster straat 14 Moorsel. Tel. 053/ 78.27.27: zaterdag 7 december en zondag 8 december. Nieuwerkerken Dr. G. Van de Winkel, Klooster straat 1 Mere. Tel. 053/ 83.66.88: zaterdag 7 december en zondag 8 december. Apothekers van zaterdag 7 december om 9 u. tot zaterdag 14 december om 9 u. De Valkeneer Kattestraat 21 Aalst Talloen Molenstraat 34 a Den- derhoutem De Smet Rammelstraat 12 Lede Van Lint Regentiestraat 14 Welle Penne Stationsstraat 13 Ninove Dierenartsen Dr. M. De Nijs-Goossens, Kok straat 31 Aalst. Tel. 053/ 21.42.25: zaterdag 7 december en zondag 8 december. Tandartsen De Deyn, Dorp 5 Erpe. Tel. 053/80.14.30: zaterdag 7 de cember van 14 tot 16 u. en zon dag 8 december van 9 tot 12 u. Verpleegkundigen E. De Smedt, Leopoldlaan 76/2 Aalst. Tel. 053/77.04.55: zater dag 7 december en zondag 8 december. Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA: 091/25.86.29 Zelfmoordpreventie: 02/649.95.55 Aalst. Zij waren de smaakmakers van het gezellig samenzijn van de Meldertse Aalst. Vriendschap en samenhorigheid zijn de hoekstenen van de reeds zovele vzw Parochiecentrumraad. Ook voor een dansje lieten zij zich niet pramen (a) jaren volgehouden werking van de vzw Parochiecentrumraad van Meldert (a) een fijne Kersttocht in. Op 25 december 1991 te 14 u. Alle wandelaars worden - traditiei getrouw - tussen 13.30 u. en 14 u verwacht aan de Abdijtoren, liefs# voorzien van laarzen want de tochl leidt door de Faluintjes... Om he karakter van onze Kersttocht eer t bewijzen wordt gevraagd dat alli wandelaars (groot en klein) zie zouden tooien met een konings mantel, koningskroon, een herden pij of andere kledij bij het Kerstgj beuren. Aangezien het dit jaar een specific ke «sterretocht» wordt... verlange we nog iets ekstra: iedereen brenj een lantarentje mee, namelijk ee glazen pot, versierd met kerstmotie ven en met een brandend kaarsj erin. Onze tekenaar (Roger vai Ransbeeck) ontzag zich een moeit om alles netjes uit te tekenen, du: nu is de daad aan ons. Samen make wij er iets fijn van en vormen w onderweg (hier en daar) een grot vredester! Na de tocht verzamelen we in d Abdij hoeve en zingen er opnieuv onze schoonste Vlaamse Kerstlei] Akademie voor muziek, ballet en to neel - laureatenkoncert Dit koncert gaat door op maandag!teld december om 20 u. in de feestzaal?^1 van het stadhuis. Toegang gratis. Aalst. De parking van 't Slachthuis wordt blijkbaar als percelen bouwgrond Aalst. Het eetfestijn van het Don Boscoinstituut in de Meuleschettestraat was van de hand gedaan (a) een gastronomisch festijn a Alternatief sparen De werkgroep Welzijnszorg - Broe derlijke van de Sint-Annaparochie van Aalst organizeert op vrijdag 6 december om 20.00 uur in de turn zaal van de Sint-Annaschool in de Spaarzaamheidsstraat 29 te Aalst een info-avond over 'Alternatief sparen'. De avond is bedoeld voor iedereen die wil nadenken over de 'andere kant van zijn geld'. Is spa ren voor heel wat mensen een van zelfsprekendheid, voor anderen is dat een onmogelijkheid. Maar er zijn spaarvormen die geen schade berokkenen aan de spaarder en ter- zelfdertijd veel steun betekenen voor hen die het moeilijk hebben om het hoofd boven water te hou den. Sparen kan een sterke vorm van solidariteit zijn met de minst bedeelden. Tijdens deze avond wordt een alternatieve spaarvorm onder de loep genomen 'Hef boom-sparen'. Iedereen is van har te welkom op deze avond. Het Siesegemkomitee van het ASZ organizeert op maandag 23 decem ber om 17.00 uur in de polyvalente zaal van het ziekenhuis een Kerst- koncert dat verzorgd wordt door het koor van de Stedelijke Akade mie voor Muziek en Ballet. Het koor treedt op onder leiding van Marijke Coghe en met de medewer king van de harpiste Anne Neu- hard. II Sapore Italiano Vergeet niet op tijd te boeken voor de speciale Italiaanse gastronimi- sche avond Fata da Fillipo die plaats heeft op 21 december vanaf 20 uur in het Vredeshuis, Zonne- straat 26 te Aalst. Tel. 053/77.03.39. Geurige, overheerlijke, smeurige Italiaanse gerechten door meester Filippo bereid. Prijs 480 fr. aperitief inbegrepen (voorgerecht, hoofdge recht, dessert) de plaatsen zijn be perkt. Boonlezing: Pieter Daens en de film Netwerk, De Ridderstraat 28 te Aalst organiseert op 13 december te 20.30 u. reeds zijn derde Boonle zing. Bedoeling van deze lezingen is bepaalde aspecten te belichten van de figuur en het werk van L.P. Boon. Eerder kwam Herwig Leus en Jos Muyres, eminente Boonken ners, hun (tegengestelde) visie op Boon en zijn werk toelichten. Dit jaar lijkt voor Centrum Netwerk het belangrijkste evenement, de verfilming van Pieter Daens. Dirk Impens, producer, en Stijn Co- ninckx, regisseur, werden bereid ge vonden hun medewerking te verle nen. Ronnie Pede, redacteur van Film en Televisie, interviewt hen over de nieuwe film, de verhouding film-boek, over de achtergronden van deze verfilming, de belangstel ling van de regisseur voor dit werk, over de visie op het werk van Boon in het algemeen: moeilijke en aan gename ervaringen bij de verfil ming...., de problemen van de loka- tie... Stof genoeg voor een boeiende avond. Toegang 80 WK of 120 Kassa. Mosselen a volonté «De Vrienden van de Sint-Jobka pel» organiseren een mosselsouper op zaterdag 14 december van 17.30 u af, in de refter van de Paters Kapucijnen. Ingang langs de dreef tussen de Kapucijnenkerk en «'t Ca- pucientje» (Hoek Sint-Jobstraat en kapucijnenlaan). De opbrengst wordt volledig aangewend voor on derhoud en verfraaiing van de Sint- Jobskapel. Kaarten aan 380 fr. - kinderen 200 fr. voor messelen of koude schotel met friet of brood, zijn te bekomen bij de bestuursleden en bij Theo Van Gijseghem, Gustaaf Pape straat 55 te Aalst. Per. 000- 0496405-56. Tel. 053/70.04.25. Nieuw dienstencentrum Bond Moy- son Op maandag 9 december zullen vanaf 8.30 u. de diensten operatio neel worden in het nieuwe Dienst encentrum van Bond Moyson aan de Geraardsbergsestraat 69 te Aalst. Op dinsdag 10 december wordt om 11 uur de pers uitgeno digd en op vrijdag 13 december zal om 19 uur de officiële opening plaats hebben. Op zaterdag 14 de cember wordt van 9 tot 13 uur ieder een uitgenodigd op een open-deur. Netwerk Galerij Van 7 tot 16 december: voorstelling multiple van Luc De Blok. Openingsuren van 13 tot 17 uur. Zondag 8 december gesloten. Op zondag 15 december te 17 uur: Jan Hoet over Documenta IX. Op vrij dag 24 januari: opening van de nieu we Netwerk Galerij met schilder ijen van Alex Michiels, tentoonge steld tot 1 maart '92. Klein is mooi Nog tot 21 december worden in Ga lerie Denise van de Velde aan de Tragel 7 te Aalst kleinformaten ten toongesteld van J.M. Biwer, Rias Bosman, Hugo De Leener, Thea Loontjens, Roger Raveel, Gilbert Swimberghe, Mark Verstockt, Fre- dy Wolf-Wubben. Open woensdag t.e.m. zaterdag van 14.30 u. tot 18 uur. Wijnproefavond VZW Vrienden en Personeel KTA 2 en MS3, Ledebaan 101 te Aalst organiseert een wijnproefavond met gelegenheid tot aankoop. Deze activiteit vindt plaats op zaterdag 14 december om 19 uur in de polyva lente zaal van de school. Info: 053/77.20.70 of 053/78.10.84. Prijs per persoon 300 fr. Korpsdag brandweer Op zondag 15 december defileert de brandweer. Om 9 uur wordt er samengekomen aan de hoofdkazerne te Aalst, Vrij heidsstraat 55. Na de opstelling van het korps wordt de groet aan het Vaandel gebracht en gebeurt de schouwing van het korps. Nadien afroeping van de dienstjaren en herdenking van afgestorven leden, neerlegging van bloemen aan ge denkteken Louis De Rijck. Om 9.45 u. volgt een défilé van de manschap pen en materieel naar de Grote Markt met neerlegging van bloe men aan het gedenkteken van Hugo Léfèvre. Om 10 uur plechtige Eu charistieviering in de dekenale St.- Martinuskerk met nadien défilé op de Grote Markt geschouwd door vertegenwoordigers van het Stads bestuur. Om 11.30 u. een plechtige akademische zitting in het hoofdka- zernement met o.a. toespraken door de Korpsoverste en de Burge meester. Uitreiking van eretekens. De korpsdag wordt officieel afge sloten met een receptie aangebo den door het Stadsbestuur. Luc De Block Multiple In opdracht van het centrum voor Kunst en multi-mediale projekten van de v.z.w. New Reform, Rosse- vaaldreef 16, 9320 Erembodegem, heeft beeldend kunstenaar Luc De Blok een multiple ontworpen ver vaardigd uit arduin en kunstgras. Het objekt is een «skulptuur» dat in twee voorstellingspatronen (hori zontaal op een sokkel en vertikaal hangend aan een muur) kan gepre senteerd worden. In zijn installaties speelt Luc De Blok steeds tegenstrijdige materia len tegen elkaar uit. De effecten die hij daarmee bereikt vormen de aanzet voor het verdef doordenken over de betekenis wel ke aan het werk kan worden gege ven. Technische gegevens Afmetingen: 27,5 x 16,5 x 9 cm Materialen: arduin en kunstgras Oplage: beperkt tot 18 exemplaren Ieder object is genummerd en gesi gneerd door de kunstenaar. Intekenprijs: 21.000 fr. tot 31 de cember 1991; nadien 25.000 fr. Bestelling kan gebeuren door stor ting van het verschuldigde bedrag op rekeningnummer 551-0449600- 74 van Paribas Aalst, met vermel ding, New Reform, multiple L.D.B. De multiple zal voor het eerst voor gesteld worden in de Galerij Net werk, vervolgens zal de multiple ge toond worden in het M.U.H.K.A. te Antwerpen, de St. Lucas Galerij te Brussel, het Provinciaal Museum te Hasselt en de Vereniging van het Museum voor Hedendaagse Kunst te Gent. Netwerk Galerij 7 tot 16 december '91 Opening zaterdag 7 december te 20 Kerstwandeling door de Affligemse Landouwen mét of zonder sneeuw.... Abdij toren - Affligem zondag 15 december. Vertrek: 14 u. stipt. De Vlaamse Wandelaarsbond, Klub Belletrek kers - Affligem, richt samen met V.T.B.-V.A.B.-afdeling Affligem Alternatief sparen Onder de slogan «Solidair met onzi ^orV portemonee», in het kader van diierk Welzijnszorg-actie '91 «Solidai zonder grenzen» wordt op vrijdag december om 20 uur in de Turnzaa 0" van de St.-Annaschool, Spaarzaam*^, heidstraat 29 te Aalst, een voor dracht gehouden voor allen die wil len nadenken over «de andere kan van hun geld». Jebron Op zaterdag 7 december wordt onfc?001 18.30 u. in de Begijnhofkerk liturgi l3£t( sche viering gehouden waarna he e St Jebronhuis open staat voor een ge '°01 zellige babbel en een drink. Om 2 telt uur wordt er de kerstliturgie voor bereid. Op donderdag 12 december is er on dwa 20 uur EGRA en op zaterdag 1 VIO( december is er om 18.30 u. in d<n Begijnhofkerk liturgische vieringdn Daarna is er gelegenheid om na t< ;a>' kaarten in het jebronhuis. Op maandag 16 december start on J- 20 uur het Dekenaal Jeugdpasto rd®! raai Team. Diavoorstelling over Zuid-Afrika Op zaterdag 14 december 1991 uiir) prezenteert globetrotter rard Hendrickx in de St.-Annaza: (Roklijf/Oude Gentbaan, Aalst zijn enig mooie diamontage ove Zuid-Afrika. Bij deze gelegenheid worden d aanwezigen vergast op een gratii degustatie van Zuidafrikaanse wij nen en worden een aantal prijze verloot (boeken over Zuid-Afrik, wijn, reissets met haardroger e strijkijzer, reistassen, pentekening, De avond wordt georganizeei door VTB-VAB Aalst in samenwei king met de kulturele afdeling v: de Zuidafrikaanse ambassade. Wie na het zien van de wervelen* en kleurrijke beelden de smaak ecl te pakken heeft, krijgt alle informa tie over de 22-daagse VTB-reis, di Aalstenaar Johan Haentjens vanaP' 6 februari 1992 naar dit boeien< land begeleidt. De toegangsprijs bedraagt 80 fr. Info: Geert Van Cleemput, 05i 78.06.34. Jeugd en muziek Aalst In het kader van haarjaarprogran matie 91-92, organiseert Jeugd e n( Muziek afdeling Aalst een konceje op vrijdag 6 december om 20 uur i de Feestzaal van het Stadhuis, Gr< te Markt 3, te Aalst. Het Pegasus-ensemble, sameng< Aalst. Het Don Bosco Instituut aan de Meuleschettestraat wist opnieuwzo'n 450sympatizanten op een uiterst verzorgd eetfestijn te vergasten (A) Aalst. AKV De Toisers hielden hun traditionele TD in 't Kapelleken (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 10