Chris Lomme en Nand Buyl worden verliefd Ffr-)- K J De Voorpost - 6.12.1991 - 11 /n\ Aalst. De medewerkers van het Meldertse Centrum mogen verdiend het i Malst. Ook in het Beukenhof werden deAalsterse kamavalisten culinair vergast op een eetfesijn a doelstellingen van samenwerking tussen volwassenen en jeugd waarmaken (a) 'n op hun realizaties. Kunnen zij hun iteld uit Diane Verdoodt (so- iraan), Ludwig Van Gijzegem (te- por), Frank Hendrickx (dwarsfluit! :n Jean Van Der Schueren (gitaar) jrengen in een driedelig program- na: De Stilte - Het Zuiden - De nzi tomantiek.. Deze triptiek bevat d nerken van Duarte, Nees, De Jong- jai ie, Lorca, Piazolla, Guilliani, Plan- ag ini-Carulli. Toegang 150 fr. -30 j. 00 fr.... Ledeabon. gratis. am (asteelkoncerten )it jaar start Jeugd en Muziek-af- leling Aalst met een reeks kasteel- toncerten. Het eerste (apéri- ief)koncert op zondag 15 decem- ler om 11 uur, heeft plaats in het 0B aooie interieur (salons) van het rgj (asteel De Rozerie aan de Brussel- e Steenweg 75 te Aalst, pg/oor de opening van deze reeks a 2 telt Jeugd en Muziek een nieuw 30I nsemble voor Het Eratokwartet, amengesteld uit Kristien De Meyer on dwarsfluit), Hilde Pensaert l viool), Willem Muylaert (altviool) I J, n Jan Wellekens (cello). Zij bren- jngen kwartetten van Mozart en t( lay dn.. 'oegang 150 fr. (aperitief inclusief) on 30 j. 100 fr. (aperitief inclusief) en ;den - abon. gratis (aperitief exclu- ief). 'ianorecital (2 n organisatie van Lions Club Dirk Ge Jartens Aalst, wordt op zaterdag 7 zaa ecember om 20 uur in het C.C. De Verf, Molenstraat te Aalst, een pia- e orecital gebracht door Robert iroslot en Daniël Blumenthal. Op (j, et programma staat werk van Jo- atj annes Brahms, Dimitri Sjostako- 'wij itsj en Igor Strawinsky. i7Pi (aarten kosten 450 fr. er jfifian gebeuren bij André Van der ei -1st, tel. nr. 053/70.44.64. nin ündejaarsmikisshop „er let de feestdagen in het vooruit te, icht organiseert Mikisklub aan de vai «Jieuwbeekstraat 35 te Aalst een hopping waar een grote verschei- ;nd lenheid aan produkten uit de hele ech 'ereld wordt aangeboden. Dit ge- -napeurt op zaterdag 7 december van diJO tot 12 uur en van 19 tot 22 uur. na )ok op zondag 8 december van 14 nd ot 18 uur. Üuchtig )p zondag 8 december wordt om 15 lur in Ter Vlieringhe' aan de Brus- ielbaan 11 te Erembodegem, het verk 'Vluchtig' van F. Van der 'oorten en W. Schelfhout voorge teld. Deze kortgedichten, verlucht ïceinct êrafiek en origineel verpakt in ||r Jen schetsboekje en een grafiek- en lëziedoosje brengen woorden, elden, herinneringen gefilterd loor het zeefdoek van de tijd. larcel zal de inleiding uitspreken irwijl de muzikale omlijstingwordt ïrzorgd door Luc De Mot, bas-ba- iton en André De Graeve, piano. Werf-Aalst een academische zitting naar aanleiding van de viering van het 150 jarig bestaan van de Kamer. Prof. Dr. K. Veraghtert (KU-Leu- ven) zal er zijn referaat naar voor brengen betreffende 'De betekenis van de socio-ekonomische ge schiedschrijving. Krachtlijnen van de socio-ekonomische ontwikkeling van Vlaanderen en België - 1ste helft van de 20ste eeuw. Ook de «150 iaar dc en reservatie gelegenheidsuitgave KvK» zal voorgesteld worden door Prof. Dr. H. Balthazar (Unif-Gent), Gouverneur van Oost-Vlaanderen. Aspekten van de Socio-ekonomi sche ontwikkeling van de Denders treek 1841-1991 Op vrijdag 13 december wordt om 20.50 u. in het Oud-Schepenhuis (Belfort) te Aalst een tentoonstel ling geopend naar aanleiding van het 150-jarig bestaan van de Kamer van Koophandel en Nijverheid van Aalst en Gewest. Aan de hand van een groot aantal sprekende doku- menten zal een beeld opgehangen worden van de ontwikkeling van handel en nijverheid in de regio tij dens de jongste 150 jaar. De officiële opening zal gebeuren door dhr. E. De Cuyper, Bestendig Afgevaardigde Voorzitter Museum Vlaamse Sociale Strijd - Gent. Deze tentoonstelling blijft nog toe gankelijk t/m 12 januari 1992. Lezingen boekenbeurs netwerk 1991 Op vrijdag 13 december opent Cen trum Netwerk aan de De Ridder straat 28 te Aalst zijn boekenbeurs reeds voor de 10de maal. Tot woensdag 18 december worden al lerhande boeken aangeboden per thema. Voorts wordt deze boeken beurs inhoud gegeven door een aantal sprekers, steeds naar aanlei ding van recente uitgaven. Op vrijdag 14 december om 15 uur spreken Jos Ghysens en Frans Wau- ters over hun recent uitgebracht werk «Aalst op zèn Oilsjters». Om 16 uur spreekt schrijver Patrick Bernauw over zijn «Mysteries van het Lam Gods» een zoektocht naar het verloren paneel. Om 17 uur wordt er door Gerda Bauwens een gesprek gevoerd met Lutgard De Bal en Marleen Smans naar aanleiding van hun boek «Zes diepe borden - Dochters van arbei ders vertellen». Op zondag 15 december komt om 14 uur Leo Pleyzier praten over zijn laatste roman «De Kast». Om 16 uur heeft Ruud Martens, schrijver van het boek «Van Adamo tot Za- mouri of hoe Belgische migranten aankijken tegen België een gesprek hierover met Youssef Abdeljellil. Om 17 uur komt Jan Hoet dan tus sen alle drukte in Kassei door, een nagenoeg exclusief gesprek voeren over zijn «Op weg naar Documenta IX» met Roger D'Hondt. AKV Pertotal Organiseert op zaterdag 14 decem ber van 18 tot 22.30 u. en op zondag 15 december van 11.30 u. tot 16 uur zijn jaarlijks eetfestijn in zaal St.- Annakring, Roklijf 4 te Aalst. Voor 300 fr. hebt U keuze tussen steak natuur, -provengale, -champignons met frietjes. De Popollekes Op zaterdag 14 december nodigen de Pollekes weer ten dans op hun traditioneel bal in zaal 't Kapelle ken, Meuleschettestraat Aalst. De toekomst van de ziekteverzeke ring Op dinsdag 17 december heeft in het C.C. De Werf te Aalst de 32ste sessie plaats georganiseerd door de Aalsterse Akademie voor Senioren. Mark Justaert zal er «De toekomst van de ziekteverzekering» bespre ken. Mark Justaert is thans nationaal se- kretaris van de Landsbond der Kris- telijke Mutualiteiten. Op grond van zijn vorige opdrachten en zijn huidi ge functie is hij zeker bevoegd om uitgaande van een huidige situatie schets de evolutie van de gezond heidszorg in de toekomst te kom- mentariëren. Aanvang 14.30 u. Deelnemingsprijs 140 fr. Leden KBG of houder BAC-Senior Card 100 fr. Plus-3-Pas 120 fr. Filosofie, poëzie, maatschappij Op zaterdag 14 december wordt in het Vredeshuis, Zonnestraat 26 te Aalst om 20.30 u. door Prof. Annie Rensiers, professor filosofie aan de VUB rond dit tema een gespreks ronde georganiseerd. Paul Van Den Abeele Op zaterdag 7 december wordt om 20 uur in het Vredeshuis aan de Zonnestraat 26 te Aalst de tentoon stelling geopend van werken van Paul Van den Abeele. De vernissa ge wordt opgeluisterd door Corum Alostum Imperiale. digd. Angèle en Gerard Malin zul len er de kijkers meenemen op kam peerreis naar Italië. Deze aia-na- middag is de eerste in een reeks van drie avonden, waarvan de volgende voorzien zijn op 19 januari 1992 (over Parijs) en op 16 februari 1992 (over Nepal). Bij elk van deze dia namiddagen is een koffietafel voor zien! Deelname in de kosten: 80 fr. Davidsfonds - Gespreksavond Davidsfonds - Erembodegem (cen trum) organiseert op zaterdag 7 de cember 1991, te 20 u. in de Krypte (onder de O.L.Vr. Hemelvaart- kerkl te Erembodegem een ge- sprexsavond, geleid door Trees De- haene, met als thema 'Goed - ge- zin-d?'. Toegangsprijs 50 fr. Deze avond belicht de invloed van de bui tenwereld op het gezin en van de interne ontwikkelingen in het gezin op de buitenwereld. Trees Dehaene is voorzitster van de Nationale Raad voor Gezinspastoraal en dis- kussieert met het publiek over het wel en wee van het gezin in Vlaan deren vandaag. Vergaderingsdata voor 1992: 12 en 26 januari, 9 en 23 februari, 8 en 22 maart, 12 en 26 april, 17 en 31 mei, 14 en 28 juni, 23 augustus, 13 en 27 september, 11 en 25 oktober, 8 en 22 november, 13 en 27 december. V.K.SJ. Groepsvergadering: zondag 8 de cember te 14 u. in de Krypte. K.A.V. Schaduwborduren: maandag 9 de cember te 19u30 in de bovenzaal van het Parochiehuis. K.V.L.V. K.V.L.V.-kookles 60-ers: dinsdag 10 december te 14 u. in de Krypte. AA.-groep 'Om Mekaar5 Vergadering: woensdag 11 decem ber te 20 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. KA.V. K.A.V.-demonstratie 'Op de aperi tief: donderdag 12 december te 19u30 in de Krypte. Postzegelkring 'Dendria' K.W.B.-kaartavond Klubvergadering: zondag 8 decern- K.W.B.-kaartavond: zaterdag 14 ber van 9u30 tot 12 u. in de grote december te 19u30 in de Krypte. zaal van het Parochiehuis. Iedereen welkom! Jaarfeest Vakantiegenoegens Zondag 15 december e.k. vanaf 14u30 nodigt Vakantiegenoegens - Lede alle leden en belangstellenden uit voor het jaarfeest in zaal Edel weiss, Steenstraat te Lede. Op het programma: visueel jaaro verzicht 1991, aktiviteitenkalender 1992, koorzang en samenzang door het eigen Vakantiegenoegens - koor, diareeks 'Water, bron van na tuur en rekreatie', gezellig etentje (steak naar keuze met frietjes en sla). Voor dit etentje wordt 200 fr. per persoon (kinderen tot 12 jaar: 150 fr. per persoon) gevraagd. Inschrij ven is mogelijk bij alle leden van de werkgroep Vakantiegenoegens - Lede of bij Herman Nijs in het BAC-kantoor, tel. 053-80.37.33 of 053-80.10.89. Zowel leden als niet-leden zijn har telijk welkom. (db) K.V.S. Brussel en de menselijke warmte Toneelgroep Trejater speelt blijspel De KWB-toneelgroep Trejater van Erembodegem-Teijoden is aan zijn negende speelseizoen toe. Op vrij dag 6, zaterdag 7 en zondag 8 de cember 1991 (ook reeds op 30 no vember en 1 december jl.) brengt de groep 'Pa wint de maraton', een blij spel in twee bedrijven van Rik Öaems, op de planken van de Paro- te Erembodegem-Terjo- Hu- chiezaal den. De regie is in handen van bert Van Geert. De vertoningen be ginnen telkens te 20 u. Kaarten zijn te bekomen tegen 120 fr. Telefo nisch reserveren kan op nr. 053- 83.01.01. Dia-namiddag Vakantiegenoegens-Erembodegem Op zondag 8 december e.k., om 14u30 in de bovenzaal ACV, Kaai te Erembodegem, organiseert Vakan tiegenoegens-Erembodegem een aangename dia-namiddag waarop iedereen vriendelijk wordt uitgeno- 2 tentoonstelling loopt nog tot 31 lecember. Tegelijkertijd zullen ook kunstevenementen voor 1992 gorden toegelicht. Internationale ruildag voor prent kaarten en aanverwante objekten |)e prentkaartenclub Groot-Aalst jrganiseert op zondag 8 december jan 8 tot 17 uur doorlopend in de ISint-Annazaal, Roklijf te Aalst zijn lerste internationale ruilbeurs voor prentkaarten in samenwerking met ge postzegelclub Filatelia Alosta. t)eze organiseert in dezelfde zaal jop zaterdag 7 december een ruil- jeurs voor postzegels. Bij deze gele genheid geeft de prentkaartenclub K>k een nieuwe prentkaart uit met leperkte oplage (te koop bij de in- png van de zaal tegen ae prijs van Info: Ariel Van Den Bossche, a*. Moorselbaan 149 te Aalst. Tel. J53/78.80.90. fS van Hoophandel en Ngver- Éfl leid van Aalst en gewest - 150 jaar Op vrijdag 13 december organiseert AalsL,De hoorzitting van hel Forum voor Verkeersveiligheid in Aalst werd een de KvK in de schouwburf CC Dc onverhoopt sukses la) Het was zo mooi getimed: op de wereld-Aidsdag zou in de K.V.S. Brussel de muziekteaterproduktie 'Torch Song Trilogy' van Harvey Fierstein in een regie van J.P. De Decker in première gaan. Een ko-produktie van KVS met het Nieuw Ringteater uit Antwerpen over homoseksualiteit. Het mocht echter niet zijn: financiële problemen/kontraktbreuk... zorgden ervoor dat de samenwerking werd opgeblazen en dat men - nog voor de start van het nieuwe seizoen - diende uit te kijken naar een vervangende produktie. Dat werd uiteindelijk 'Herfstduet' van Alexeï Arbuzov, een stuk voor twee wat oudere akteurs (en daar heeft men in KVS geen gebrek aan) die zonder al te veel regie-vondsten en -ingrepen gedurende enkele we ken op elkaar verliefd konden wor den. De akteurs waren snel gevon den: direkteur Nand Buyl en zijn Chris Lomme zouden de klus klaren en Danny Keuppens (assistent van Franz Marijnen in 'De Drie Zusters' van Tsjechov) zou het duo begeleiden in hun duet. Tot daar de voorgeschiedenis. Rodion is een al wat oudere hoofdgeneesheer van een sanatorium in Riga en Lidija is een al wat oudere, maar toch nog frivole patiënte die voor korte tijd in dit sanatorium verblijft. In negen, vrij korte taferelen worden beider levens geëvoceerd. Na de eerste, afstandelijke en koele kennisma king ontmoeten ze elkaar in diverse omstandigheden en op verschillen de plaatsen. Na een aantal misver standen en vooroordelen opge ruimd te hebben, ontdekken ze dat ze van elkaar houden. Eind goed, al goed. auteursteater met sterke akteerpre staties: dat krijgt u geserveerd in KVS! Een realistisch dekor - dat uiterst snel en efficiënt gewisseld wordt - benadrukt dit genre teater uitstekend. Een erg verzorgde voorstelling die zeker niet lullig of gedateerd over- Chris Lomme en Nand Buyl in 'Herfstduet' (foto Anton Wilsens) Eerder al was dit stuk goed voor prachtige duo's: Ko Van Dijk en Mary Dresselhuys in Nederland, Peggy Ashcroft en Anthony Quale in Londen, Edwige Feuillère en Guy Tréjean in Parijs. En nu Chris Lomme en Nand Buyl in Vlaande ren/Brussel. En ook dit was mooi! We kunnen ons volledig aansluiten bij wat de programmabrosjure schrijft: 'Arbuzov tekent met grote beheersing van het teatermétier, met evenveel zin voor humor als mensenkennis en doorzicht de evo lutie in de verhouding van twee mensen. Merkwaardig is dat hij zijn onderwerp vanuit een zeer optimis tische levensvisie behandelt. Er is geen sprake van bittere illusie, een zaamheid, fisieke aftakeling. In plaats daarvan konfronteert hij twee ouder wordende mensen met elkaar. In hun gesprekken, meester lijk gedoseerd met weemoed, hu mor en soms met opstandigheid, hoort iedere toeschouwer als het ware de echo van vertrouwde belevenissen'. Mag het ook zo nog? Graag! Geen gedoe van een regisseur die wel wat toe te voegen heeft aan het stuk, geen oeverloos en ijl zoeken naar 'de toegevoegde waarde'. Eerlijk komt, die evenmin baanbrekende dramaturgie wil tonen maar die het publiek evenmin op zijn honger laat! Nog op wo. t/m zat. om 20 u. en op zon. om 15 u. tot 31 december. Re serveren kan op nr. 02-219.49.44. L. Seagull en Travelwing brengen een interes sant winteraanbod naar Edinburgh en Glasgow. Reserveren voor deze bestem mingen kan in ieder reisbureau. Atlas Copco en Volvo Ffygmotor stichten Voac Hydraulics AB. De nieuwe maat schappij zal 1.000 personen tewerkstellen met een jaarlijks zakencijfer van 700 mil joen Zweedse kronen.

De Voorpost | 1991 | | pagina 11