Flauwe bedoening Kollektief sterk Cercle Brugge: Winst is belangrijk voor Vigor Ronny Laroy (VW Hamme) Vertrouwen herstellen Om 'schriek' van te krijgen Vigor Wuitens heeft vernieuwde akkommodaties Eendracht Aalst: Hoop doet leven Eendracht Aalst - Cercle Brugge 0-1 Zo spelen ze üiy Schriek 3 Hamme O De Voorpost- 6.12.1991 - 17 Redoklie: Oude Vest 28,9200 Dendemioi.de - Tel 052/21,40.60 Cercle, naar Aalst overgekomen met de bedoeling één punt weg te graaien in het helverlichte P. Cornelisstadion, slaagde er uiteindelijk in op een kwartier van het eindsignaal de volle buit te veroveren, nadat Karacic een vrije trap, zij het afgeweken via Peeters, voorbij doelman De Schrijver plaatste. Daaraan hadden de Bruggelingen uiteindelijk genoeg om de zege te vieren. Verdiend? Wis en zeker, vermits over gans de wedstrijd beschouwd de bezoekers het betere voetbal etaleerden, op het middenveld de meeste duels wonnen en voor gevaarlijke uitschieters zorgden langs Alain De Nil en Peter Cooman. Oefenmeester Henk Houwaert was uiteraard na de wedstrijd een uiterst tevreden man. 'Ik wist vooraf dat het geen gemakkelijke wedstrijd zou worden. Aalst heeft trouwens alles in het werk gesteld om ons minstens een punt af te pakken. Tijdens de eerste helft koos ik voor voorzichtig voetbal. Tijdens de tweede helft, na de inbreng van Mare Debuyser, schakelde ik over naar een meer aanvallend voetbal. Dat lukte vrij aardig en ik meen dat we toen de beste kansen afdwongen. Het was zeker geen mooie wedstrijd maar wel een sterk kollektief vertoon van onzentwege', aldus Henk Houwaart. Op de keeper beschouwd was Cercle op taktisch vlak eveneens uit het betere hout gesneden dan Aalst. Er werd verstandig gespeeld op het middenveld. In dat ganse Brugse team viel vrijdagavond niemand uit de toon. 'Na dat gelijkspel tegen Anderlecht stelde ik op de training vast dat de mentaliteit steviger was geworden. Er is vandaag door mijn poiulains zeker gretig gevoetbald en dan lukt alles wel beter', vertelde Henk Houwaert nog. BAD VW Hamme rekent in het Oostvlaamse derby tegen V.K. Ninove op eerherstel. Trainer Daniël De Paepe heeft zijn spelers gevraagd om het verlies van vorige zondag meteen te vergeten en op een nieuwe lei te starten. 'We moeten alle komplexen overboord gooien. Iedere ploeg krijgt te maken met een mindere periode. Het komt er nu op aan om die snel te overbruggen. Aan huis moeten we onverwijld twee punten nastreven. Ninove is een ploeg die mijn inziens ups en downs kent. Een beetje een onberekenbaar team. Feit dat zij vorige zondag een nederlaag opliepen, maakt het er ons niet makkelijker op. Als kandidaat mogen we ons in elk geval geen puntenverlies veroorloven'. De ploeg: De Pelsmaecker, Vanhoucke, Van De Velde, Van Parijs, Van Caelenberg, Vergeylen, Aerts, Laroy, D'Hondt, De Borger, Segers, (Van Hemel- rijck, Stalpaert, Vermeire). EG Een punt uit twee wedstrijden is voor een ploeg die zich rekent tot de kandidaten, geen resultaat om over naar huis te schrijven. Over de 3-0 nederlaag tegen Schriek werd deze week in de Hamse voetbalmiddens overigens uitvoerig nagekaart. 'We zijn aan een minder goede periode bezig, meent Ronny Laroy. Iedere ploeg kent ups en downs. Dat de terugval zich zo snel zou manifesteren, had ik niet verwacht. Ik veronderstel dat we te maken hebben met een vertrouwenskwes tie. Vorige week kwamen we aan huis niet tot scoren, hoewel we de gelegenheid kregen. In Schriek waren we niet bij machte om een vuist te maken. De verwachtingen in Hamme staan hoog gespannen en de druk op de spelers is groot. Voor sommigen wordt het een zware last. Ik denk dat we de inzinking te boven komen na een overwinning. Om geen onoverbrugbare kloof te laten ontstaan, moet die er snel komen, liefst zondag voor eigen publiek tegen VK Ninove, Belangrijk is dat we geloven in onze kansen en voluit gaan. Harder gaan trainen brengt geen aarde aan de dijk. We staan allemaal op scherp. Een optie nemen op de overwinning betekent zonder komplexen aan de karwei beginnen. Het bezoekende team zal wellicht niet onvoorzichtig van stapel lopen. Wij van onze kant moeten snel een doelpunt maken. Wanneer we daarin lukken ligt de weg naar de zege wagewijd open, is het zondagavond weer feest in Hamme en blijven we in de tred van de leider. Overigens zullen de prijzen in deze kompetitie pas na de jaarwisseling worden gedeeld', meent Laroy. (e-g.) A R. Lebbeke Er bestaan nog twijfels omwille van lichte kwetsuren voor Eric Verleysen, Marc Van De Velde en Nico Van Den Bossche. Oefenmeester Frank Van Den Berghe hoopt volgende basis te kunnen behouden: Janssens, Hey- vaert, Helon, Van De Velde, Carlier, Willaert, Verheyden, Van Moerzeke, Van Den Bossche, Verleysen, Buydts, Nasser, Peleman, Van De Sompel. FC Baasrode Bancheri is nog steeds gekwetst, maar Luc Michiels keert terug uit schorsing. Voor de belangrijke twee puntenwedstrijd tegen Buggenhout rekent oefenmeester Dré Heyman op volgende kern: Baert, Van Dorpe, Mi chiels, Vercauteren, De Cock, Van Der Vreken, Gijsens, Van Hamme, De Schrijver, Michiels, Van Hoeymissen, Moens, B. Saerens, X. R. Moerzeke Hugo Van Geyte is weer speelklaar. Theo Nobels en Geert Van De Velde zijn twijfelachtig. Voor de wedstrijd tegen leider Lokerse wordt beroep gedaan op volgende kern: Laureys, Vercauteren, De Wilde, Van Bogaert, E. en B. Huylebroeck, P. Verhelst, Van Geyte, Van Den Eede, Van Der Smissen, H. Vereist, Wuytack, Huy- gens, De Geest, Nobels en Van De Velde FC Lutterzele Voor de thuiswedstrijd tegen Stekene kan oefenmeester Etienne Aerts niet rekenen op de geschorsten Eddy Van Bosbeke en Eddy Van Keer. Hij hoopt Steven Van Damme en Yvo Van Keer te kunnen recupereren. De ploeg: Van De Wiele. Van Beveren, Abbeel. Verbeeck, B. Moens, Meskens, De Cuyper. M. Van Keer, Willaerts. Van Damme. Y. Van Keer. Huvck. X X. Uit het relaas van de match tegen Schriek blijkt dat de 3-0 nederlaag die Hamme opliep, niet eens als overdreven wordt beschouwd. In de eerste vijf mi nuten pareerde Frankie De Pelsmaec ker twee, misschien wel drie gemaakte goals. Tegen de openingstreffer had hij geen verweer. Ook bij het tweede en derde lokaal doelpunt gaat de Hamse keeper helemaal vrijuit. Oefenmeester Daniel De Paepe was er zondagavond helemaal ondersteboven van. - We verkeerden in een totale off-day. Voor de wedstrijd had ik de spelers tot voorzichtigheid aangespoord. Ik ver wachtte een entoesiaste aanpak van de lokalen. Het feit dat zij uit hun inzet binnen de kortste keren munt konden slaan, zorgde voor een bijkomende prik kel. Uit een stilstaande faze volgde een tweede doelpunt. Ik stond machteloos, probeerde tijdens de rust de spelers op te peppen en hen aan te zetten om snel een goal na te streven. Na vijf minuten kwam de thuisploeg een derde keer tot scoren. We konden meteen de boeken dichtklappen. Ik wil geen namen noe men. Iedereen presteerde ondermaats. Ik hoop dat het bij deze ene keer blijft. Tegen Ninove is een revanche meer dan gewenst, aldus De Paepe. EG Deze week werden op het Vigor Wuitens- terrein Sportpleinstraat de fel vernieuw de akkommodaties in gebruik geno men. Een drietal jaren geleden toen de Hamse ploeg werd uitgeloot in het be- kertreffen tegen Anderlecht besloot men omwille van de veiligheid aanpassings- werken te laten uitvoeren. Sedert dat moment heeft het gemeentebestuur heel wat geld gestoken in de verbetering en de verfraaiingswerken aan het ter rein. Eigenlijk heeft het gemeentebestuur met burgemeester Baert aan de kop altijd al een boontje gehad voor de Hamse voetbalclub. Voor de supporters is deze verfraaiing en verbetering graag meegenomen want het komt hun zeker te goede. Wie vertoeft er niet graag in een mooi en veilig voetbalstadion. Vooral nu op dit moment dat Vigor Wuitens het goed doet in Bevordering en er heel wat belangstelling komt in het Hamse en daarrond voor voetbal. Aan de inkom van het terrein is er flink gewerkt. Vroeger moest het terrein be treden worden langs twee kleine poor tjes en de kaartjesscheurders moesten in regen en wind hun taak volbrengen en dat was zeker niet ideaal. Nu werd er een prachtige inkom aangemaakt met in- kompoortjes overdekt door mooie koe peldaken in een soort van polycarbo- naatglas. En dat betekent dat men direkt een schitterende aanblik heeft bij de ingang van het terrein. Er is ook een wijdse rolpoort voorzien. Een tweede renovatie is het verwijderen van de openluchtstaanplaatsen (gra- dins). Ze waren in een zeer slechte staat en daar heeft de gemeente nu een grote staantribune geplaatst. De plaatsen zijn te bereiken via een centrale trap. De staanplaatsen werd daarbij nog ver sterkt, verhard en asfalteringswerken. Het was ondervoorzitter André Vercaute ren die het gemeentebestuur dankte voor de geleverde inspanningen. Meteen heeft Vigor Wuitens een terrein dat mag gezien worden en dat ook een voorbeeld mag zijn voor vele Bevorderingsclubs. Een grote voetbalclub in een gemeente is trouwens een goede ambassadeur voor de gemeente en nu Hamme het goed doet in het voetbalwereldje kan Vigor Wuitens zijn steentje bijdragen tot de bekendmaking van de Wuitensge- meente. Dat al deze werken een heel pak geld hebben gekost is wel duidelijk. De nieu we staantribune kostte een 2,5 miljoen en daarbij kwam er nog ongeveer één miljoen voor de verhardings- en asfalt- werken. De kosten aan de ingang bedra gen zowat 700.000 fr. Zodat het hele projekt zowat rond de 4 a 4,5 miljoen draaide. Eigenlijk was alles meer ge raamd. Maar omwille van de grote kost prijs heeft men de werken opgesplitst zodat meer gespecialiseerde firma's aan de offerten konden meedoen en dat heeft achteraf bekeken toch een winst opgebracht van een klein miljoen. HVC De vijftiende speeldag van de kompetitie werd weer een forse tegenvaller voor Eendracht. Niet alleen gingen in de strijd om het behoud in eerste klasse opnieuw twee kostbare punten verloren, boven dien bleef het langs de kant van de thuisploeg bij een zwakke bedoening. Voral op het middenveld werd onder maats gevoetbald. Noch Limpens, noch tans technisch begaafd, noch Van Pete- ghem, vrijdagavond in een off-day, slaagden erin een bepaalde lijn te leggen in het Eendrachtteam. Bovendien bleef het aanspelen van de bal onzuiver zodat de tegenstander automatisch meer in balbezit kwam. Anderzijds is het zo dat langs Aalsterse kant te weinig naar doel werd geschoten. Mario Krohm, die nochtans veel werk heeft verzet, kreeg twee keer een zeer goede kans. Bij de aanvang van de eerste helft miste hij de nodige beheersing om zijn kopbal beter te plaatsen. Een mi nuut na de kampwisseling, op volle snel heid naar het Brugse doel, schoot hij onbehendig naast. Voor de rest van de wedstrijd beleefde de bezoekende doel man eigenlijk een rustige avond. De Eendracht-oefenmeester Han Grij- zenhout, toch wel duidelijk ontgoocheld over de nieuwe nederlaag, was na de wedstrijd de mening toegedaan dat Aalst wel degelijk recht had op minstens een punt. 'Er is met veel inzet gespeeld en ook de instelling was positief. Het is echter nogmaals bewezen hoe gevaarlijk het is om naar één punt te spelen. Dan wordt men altijd verrast. Dat is verleden week tegen KV Mechelen gebeurd en vanavond opnieuw. Niettemin hebben we reële kansen gekregen om een goal te maken. Anderzijds werd gedurende de ganse wedstrijd door ons geen enkele keer naar doel geschoten, noch door de spitsen, noch door de middenvelders. We spelen niet opportunistisch genoeg. We willen te academisch voetballen en nemen in de zone van de waarheid te weinig initiatief, aldus de konklusie van Grijzenhout. BAD E. Aalst-C. Brugge 0-1. De supporters rond het stadion (da) Voetbal. Ronny Laroy (arch) E. Aalst-C. Brugge 0-1. Ondanks al het talent van Luc Limpens deemsterde het Aalsterse middenveld helemaal weg (da) Eendracht moet zaterdagavond in de clinch met Standard Luik en dat betekent dat het weer voor een uiterst zware dobber staat. Oefenmeester Han Grijzen hout geeft zijn ploeg nochtans een kans. 'Zoals we tegen KV Mechelen niet kansloos waren, hoeven we dat ook niet tegen Standard. Men kan zich nooit kansloos achten. Die topploegen verkeren ook al eens in een mindere dag. Laten we hopen dat dit zaterdagavond ook tegen Eendracht het geval is. We moeten alleszins vertrekken met het idee tegen Standard iets te kunnen halen. Het zal uiteraard niet gemakkelijk zijn. De Luikenaars draaien momenteel vrij behoorlijk mee, met in het achterhoofd een deelname aan het Europees voetbal'. Eendracht heeft zich voor deze confrontatie uitstekend voorbereid. Of Schwabe, terug uit schorsing, weer zijn vaste stek krijgt in het basis-team wilde Grijzenhout nog niet kwijt. We begrijpen zijn aarzeling nu is gebleken dat Okpara zich de jongste weken heeft opgeworpen als een waardige libero. Hij onderschreef dit zowel tegen Mechelen als tegen C. Brugge. Volgens Wim De Wolf moet men trachten het achteraan zo stevig mogelijk samen te bundelen, om uit een verdedigende stelling de kansen te wagen via Zakkas en Krohm. 'Onze spitsen kregen een paar kansen zowel tegen Mechelen als tegen Brugge. Het liep toen falikant af, laten we hopen dat het tegen Standard nu wel eens lukt. Moesten we er in slagen één puntje te kunnen meegraaien, dan zou dat een stevige basis betekenen voor het derby tegen AA Gent', aldus de Wolf. B.A.D. E. Aalst-C. Brugge 0-1. Akkas en Limpens schermen de Bruggeling af (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 17