Keepers goed gewerkt Ondanks trainerswissel Nuttig werk van Chris Buydts Vele kansen bleven onbenut Toestand is kritiek Scherpschutters De Voorpost - 6.12.1991 - 19 VOETBAL 5K Lebbeke 1 ke rePliek geboden tegen een team dat Aalteer 4 ,ot de beteren gerekend worden. Enkele keren is het ons gelukt om vlotte De trainerswissel heeft, voorlopig al- kombinaties op te zetten. We hebben thans, geen effekt gehad op SK Lebbeke. een domme doelpunten toege- Tegen het vaardige Aalter kreeg de Kon- staan en fai js wel jammer. Zonder de kelgoedploeg over de hele match slechts verdiensten van de bezoekers te mini- één kans, die door Chris Muysewinckel realiseren, meen ik dat de cijfers over- werd verzilverd. In de eerste helft kon SK dreven zijn ontegensprekelijk zullen min of meer standhouden. Na de uit- we jn (jeze kompetitie hard moeten sluiting van Herman Van Langenhove knokken om het behoud veilig te stellen, stuikte het kaartenhuisje in elkaar. Toch ,k meen dit toch mogelijk moet zijn onthouden we de gunstige verrichting met bel potentieel waar we over be- van jongeren als Steven Trienpondt en schikken. Jammer zijn de uitsluiting van Tom Mangelschots. Ondanks het verlies yan Langenhove en de vier andere gele toonde de kersverse trainer Bruno Van kaarten, aldus Bruno Van Bladel. Bladel zich niet helemaal ontevreden. EG - Ruim een uur hebben we een degelij- Klinge 1 Rp.Lebbeke 3 Na een biezonder flinke verrichting in De Klinge blijft Rapid Lebbeke in tred van leider Lokerse. Nochtans zag het er voor de Lebbekenaars in het begin niet zo bijster goed uit. Na minder dan vijf minuten speelde Geert Van Moerzeke te kort op de doelman en dat slippertje werd meteen afgestraft. Onmiddellijk hierop ontketende het bezoekende team, waarin Chris Buydts een hoofdrol speelde, een offensief dat vele kansen en drie doelpunten opleverde. Oefenmees- ter Frank Van den Bergh was de koning te rijk. - Misschien was het wel de beste match tot nu toe. Op sommige momenten hebben we de thuisploeg als het ware van het kastje naar de muur gespeeld. Uit een overweldigend overwicht, resul teerde de gelijkmaker op slag van rust. Na de hervatting heeft het lokale team geprobeerd om een tegenacie op te zet ten. Toen na tien minuten Geert Van Moerzeke, uit voorzet van Nico Van den Bossche een tweede doelpunt lukte, was de kous er voor dé lokalen helemaal af. Tot het einde bleven we rustig en uitge sproken meester van de situatie. EG St.Gillis-Appels 2-1. Mooi kopduel met Cleyssens als winnaar (vh) Opstal 1 Stekene O Als neo-derde provincialer blijft Een dracht Opstal degelijk presteren. Tegen Straatje Stekene kwam Hugo Tilley, uit een voorzet van Ives Muysewinckel al in het eerste kwartier tot scoren. Wie dacht dat dit meteen de ouverture voor meer dere goals was, moest zijn mening her zien. -Aan kansen ontbrak het nochtans niet, meent secretaris Emiel Van Mol. Bij de rust had de match al beslecht kunnen zijn. Dirk Engelbinck kreeg ge legenheid om een tweede, mogelijk een derde treffer op de plank te schieten. De bezoekers hebben ons slechts een keer in verlegenheid gebracht. Dat was nadat Mare Van Malderen zich op een slipper tje had laten betrappen. In de tweede helft wenkten meerdere doelkansen, maar ze werden niet benut. Onze opstel ling was gewijzigd. Zo vatte Dirk Engel binck voor het eerst post in de spits en debuteerde Nico De Smedt, na vijf we ken onbeschikbaar te zijn geweest, in de aanval. Het ging hier, zo meen ik, om een tactische zet van onze trainer. Zon dag bij Gerda Sint-Niklaas hopen we minstens op een punt. EG Sint-Gillis 2 Appels 1 De doelwachters Denis Laenen (Appels) en Verstrepen (Sint-Gillis) hebben in dit Dendermonds derby degelijk werk gele verd. De wedstrijd verliep in het alge meen evenwichtig al etaleerde de thuis ploeg vaak betere combinaties. Volgens clubleider Van Exterghem behaalde zijn ploeg een verdiende zege. - Op basis van het aantal kansen helt de balans alvast over in ons voordeel. Hal verwege de tweede helft verscheen Pas cal De Man in het doelgebied. Hij had niet veel nodig om de zaak af te ronden maar besloot te zwak. We zijn in elk geval dik tevreden met de winst. Vergeet niet dat we zonder vooriijn aantreden. Geert Van Ransbeeck en Wim Alens hadden zich ziek gemeld. Raoul De Cock was gekwetst. Onze trainer heeft dus ingrepen moeten doen. Hadden we al ons potentieel kunnen inzetten, dan hadden we wellicht met afgetekender cijfers kunnen winnen. Appels verweer de zich met de middelen waar het over beschikt. Met een achterstand van twee punten, blijven we in elk geval in tred van de leider. We hopen dat in de kom ende weken ook zo te houden. EG Baasrode 1 sinds AndréHeyman er drie weken gele- Kemzeke 1 dcn 32,1 bet bewind kwam. De nieuwe FC Baasrode behaalde een eerste punt lrfner <faard<- in™dd* er hard zal moeten geknokt worden, om het behoud in tweede provinciaal veilig te stellen. Weinigen in Baasrode hebben er goed oog in. - Ik hoop dat we snel de rode lantaarn aan anderen kunnen overdragen, zegt de gewezen KAVD-voetballer. Het is roei en met de riemen die beschikbaar zijn. Er degraderen na afloop van deze com petitie drie ploegen. Tegen Kemzeke, toch wel een van de betere teams, heb ben we ons flink verweerd. De Waaslan- ders liepen snel van stapel, maar na een kwartier konden we min of meer het evenwicht herstellen. Even later kwam n. r Bart Claes tot scoren. Jammer dal Bert Robur-Lutterzele 0-3. Leo Wuytack kwam hter dtchlbtj een doelpunt (vh) De Schrijver net voor rust een penalty naast trapte. Stel je voor dat we met 2-0 voorsprong aan de tweede periode kon den beginnen. De bezoekende druk nam toe naarmate de match vorderde. Uit een vrijschop volgde de gelijkmaker. Nadien kwam het ons op aan om dat ene puntje dat overbleef, veilig te stellen. We zijn er in gelukt, al heeft het ons heel wat moeite gekost. EG Robur-Lutterzele 0-3. Nog een aanval van Verhelst, maar scoren zat er niet in (vh) Robur-Lutterzele 0-3. Van Geyte kopt naar doel maar de bezoekende doelman redt (vh) Valentino's Overmere S.K. Kalken 1 -8 Deze derby is er eentje om zo rap l(lat mogelijk te vergeten. In de tiende mi- tol- nuut werd Peter Simoens, de lokale Ujt doelman, vrij zwaar gekwetst aan de 30k I elleboog en hij moest vervangen worden iun door Maes. Er waren toen al enkele elig doelpunten gemaakt en die waren er het ook gekomen zonder die kwetsuur. Aan ;r is de rust stond het 0-4 en de bezoekers ver- domineerden gemakkelijk de ganse ■dag wedstrijd. Claude Onselaere, de beste len- lokale speler kon de eer toch nog redden oet- met een gemeten schot. Kan die vent ort- een stukje voetballen i de SK Kalken bouwde ondertussen rustig de voorsprong uit tot 1-8. Valentino's, dat zijn drie laatste wedstrijden had gewon nen, kon op geen enkel moment een vuist maken en de beste ploeg won verdiend. De lokale trainer zat in zak en as. Voor deze derby was zeer volk komen opdagen. Dat kan voor het bestuur een beetje een troost zijn want zo'n davering had Valentino's toch niet verwacht en verdiend. MT Robur-Lutterzele 0-3. Hans Vereist wint dit kopduel (vh) j^| 5. Moorsel-Erpe 3-2. (da) St.Gillis-Appels 2-1. Een fraaie tussenkomst van de Appelse doelman (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19