Hard maar sportief Veel titelkandidaten in zaterdagreeks Hamme zoekt sportlaureaat Verhofstadt bedwingt Kleding Octaaf Eerste Kerstcorrida in Wichelen Hamse Zaalvoetballiga Minivoetbal N.O.M.B. - Kern D.S.D. mm Stratenloop voor alle atletiekliefhebbers De Voorpost-6.12.1991 -21 Zaalvoetbal Nova Kleding - Walrat Givana - Piccadilly Minishotters - Quick Verhofstadt - Kleding VOETBAL MTSA-Liefhebbersvoetbal. Sekretaris Arnold De Vlaeminck van Zwaanvrien den-Uitbergen heeft de glimlach. Met alleen speelde zijn ploeg zeer goed, er was ook veel volk (mt) Zwaandrienden Waterval Een partij voetbal die de massaal opge komen supporters heeft geboeid van begin tot einde. Bij beide koplopers is er immers voldoende talent aanwezig en ze toonden het ook vndaar dat de man in 't zwart weinig moest tussenbeide komen. dichter aaneen. Toch zou Waterval nog gelijkstellen in de laatste minuten en dat was zeker niet onverdiend: 2-2. Er volgden nog enkele pogingen langs De Graeve en Van Gijseghem maar niets kon nog baten. Beide ploegen bleken tevreden en als beloning voor hun inzet en sportiviteit kwam ook de Sint nog op Het was wel hard maar het bleef spor- Jf ttoek, voorafgegaan door fanfare De Sint-Pietersvrienden. Atletiekvereniging "Eerlijk streven" Wichelen organiseert met medewerking van Racing Club Gent haar eerste Kerstcorrida op zondag 22 december 1991 om 15 uur. Organisator: Gustaaf Van de Putte, Statiestraat 53, 9260 Wichelen, tel. 052/42.31.85. Start en aankomst aan de Gemeentelijke Jongensschool (naast de brandweer kazerne). Secretariaat en inschrijving in de Gemeentelijke Jongensschool vanaf 13 u. Tel. secretariaat: 052/42.35 78. Kleedkamers voor de heren: in de Gemeentelijke Jongensschool (stortbaden en wasbakken). Kleedkamers voor de dames: in de Vrije Meisjesschool (tussen kerk en Gemeenteschooljongens). Er zijn wasbakken. In de Gemeenteschooljongens zijn er ook stortbaden voorzien voor de dames. De prijsuireiking is eveneens voorzien in de Gemeentelijke Jongensschool. Alle aangekomen deelnemers ontvangen een naturaprijs volgens aankomst. De le van elke kategorie (jongens en meisjes) ontvangt een trofee. De 2e en 3e ontvangen een aandenken. Alle deelnemers worden gratis door BLOSO verzekerd. PROGRAMMA 15u00: Officiële wedstrijd voor benjamins (jongens en meisjes) afstand 800 m VAL-leden met borstnummer: 50 BEF Niet-aangesloten (6 t.e.m. 8 jr.): 100 BEF 15u 15: Officiële wedstrijd voor pupillen en miniemen (jongens en meisjes) afstand 1 km VAL-leden met borstnummer: 50 BEF Niet-aangesloten (9 t.e.m. 12 jr.): 100 BEF 15u30: Officiële wedstrijd voor kadetten en scholieren (jongens en meisjes) afstand 2,5 km VAL-leden met borstnummer: Niet-angesloten (13 t.e.m. 17 jr.): I6u00: Officiële wedstrijd voor juniores, seniores en veteranen (dames en heren) afstand 10 km VAL-leden met borstnummer: Niet-aangesloten (minimum 18 jr.): 50 BEF 100 BEF 100 BEF 200 BEF Zaalvoetbal in Hamme: Muskusrat (vh) Nog maar pas was het startsein gegeven Achteraf deelde de goede heilige nog of Ronny Stevens nam de bezoekende snoepgoed u.t in de nieuwe kantine aan doelman al op de korrel. Direkt daarna de ^eine mannen> terwijl de Zwarte kwam er een aanval van Waterval en de |^iete(1. ™eer 00B hadden voor voetbal- loklale doelman De Groote was ge- 'ers d,e verkeken" was vloerd: 7de minuut, 0-1. Toch kreegDe het een Stellige winternamiddag. Groote de kans om zich in de kijker te spelen want de bezoekende aanvalsgol ven volgden elkaar op. Mabilde bracht de thuisaanhang bijna aan het juichen maar zijn schot ging nipt naast. Uitge steld is niet verloren want even later bouwde Van Gijseghem een aanval op en Frank De Graeve bracht de bordjes in evenwicht: 1-1. 4*-- js|f| De Uitbergense doelman in topvorm Mjj^L speelde werkelijk een levensmatch met kruciale tussenkomsten en prachtige - Rond het halfuur opnieuw een aanval langs Guy Van Gijseghem en opnieuw I was het De Graeve die aandikte: 2-1. De I spanning steeg en we zagen achteraan R bij Waterval een Ronny De Sanet die 1 ,v\%' bergen werk verzette, al speelde hij niet |Wr |j 29 op zijn geijkte plaats. Met mooie spor- M flt IHh É2L» M slidings bleef hij zijn kamp zuive- l||iJpn^ jggrigjflM Tegen het einde van de eerste helft kregen de bezoekers terecht een straf- ff maar Na de rust ging het spel evenwichtig MTSA-Liefhebbersvoetbal. Sinterklaas was paraat op de match Zwaanvrienden-Waterval. Ookfanfare de Sint-Pieters- heen en weer maar naarmate de wed- vrienden was van de partij. We zien de Sint, de Zwarte Pieten, voorzitter Rogiers, sekretaris De Vlaeminck, de strijd vorderde sloot de lokale defensiue scheidsrechter en de kapitein van de thuisploeg (mt) Het is een goede gewoonte geworden dat de Hamse sportraad ieder jaar zijn plaatselijke kampioenen huldigt. En bij die gelegenheid wordt ook uitgekeken naar de sportlaureaat. De kandidaturen voor deze titel kunnen door de verenigingen of door individuele sportlui worden voorgedragen. Ze kunnen ook worden ingediend door een stemgerechtigd lid van de sport raad op de dag van de verkiezing zelf. De kandidaturen kunnen bekend gemaakt worden bij de schepen van sport of bij de voorzitter van de gemeentelijke sportraad en dit op 10 januari 1992. Teneinde de stemgerechtigden een goed inzicht te geven in de presta ties van een sporter of van een ver eniging, worden hun prestaties door de sporttakvertegenwoordiger naar voor gebracht op de dag van de stemming. Er zijn drie verschillende katego- rieën voorzien reeks 1 met paras porten zoals biljarten, darts, dui vensport, hengelen, hondensport, enz. In deze kategorie nemen zowel de sportmensen als de verenigingen het tegen elkaar op. In reeks 2 hoort de verkiezing van de sportman of -vrouw van het jaar thuis. Zij wor den beoordeeld naar de individuele prestaties van het voorbije jaar. In de derde reeks gaat het dan om de sportvereniging van het jaar; Hier komen zowel sportverenigingen als scholen in aanmerking. Zij worden beoordeeld op de prestaties van het voorbije jaar; Er is nog een vierde reeks waarbij de jarenlange ver dienste in de sport wordt beloond. Hiervoor komen de personen in aanmerking die zich ingezet hebben als trainer of bestuurslid of perso nen die zich binnen een vereniging verdienstelijk hebben gemaakt. De verschillende prijzen zullen op zaterdag 1 februari tijdens een sportvedettenavond worden uitge reikt in de sporthal Meulenbroek. Tijdens diezelfde avond worden ook alle Hamse inwoners die een eerste, tweede of derde plaats heb ben behaald in een Belgisch kam pioenschap of een eerste plaats in een provinciaal kampioenschap in een hulde betrokken. Ondanks de vele moeilijkheden die de werkgroep ieder jaar opnieuw ondervindt om bekende namen aan te trekken voor de sportvedetten avond, is men er toch weer in ge slaagd om met vrij grote zekerheid volgende vedetten naar de sporthal te krijgen An Swartenbroeckx, be ker gekend als 'Bieke' uit FC De Kampioenen Zij zal instaan voor de presentatie van de avond. Als echte sportvedetten worden ver wacht Raymond Ceulemans, de beste biljarter aller tijden, Jean- Marie Pfaff vele jaren de numero uno van de doelwachters. Ook de demonstraties zullen dit jaar de moeite waard zijn. De Hamse bal letvereniging zal voor een mooie voorstelling zorgen en een vereni ging uit Wielsbeke zal een spekta- kulaire demonstratie geven op zo wel de grote trampoline als de dub bele mini-trampoline. Voor de mu zikale begeleiding staat naar goede gewoonte het gemeentelijk senio- rensorkest in. (HVC) In de zaterdagreeks moet men een ver gelijking beginnen maken tussen de doelpunten vóór en tegen. D.w.z. dat de eerste vier gerangschikten aan elkaar gewaagd zijn en dat er een vijfde ploeg op de loer ligt om eventueel ook nog op de titel aanspraak te maken. Lijsttrekker Stinnyboys had alle moeite met konkurrent Dreamboys. Het werd een prachtige wedstrijd met voetballers die voor spektakel zorgden. Dreamboy Carlos Kestens schudde meteen de ver dediging van Stinny wakker maar Geert Meirte (de hoofdfiguur van de wedstrijd) nam revanche en bracht de zaak telkens weer in evenwicht. Het leek wel een spannende basketbalmatch. Na een 4-6 voorsprong van Stinnyboys, kwam Dreamboys nogmaals aandringen om tenslotte de eindcijfers met slechts één goal verschil vast te leggen. Een andere titelkandidaat, Avanti Kastel, stond voor een derby tegen Luttiboys maar de Avantijongens met de broers Van Duysen bevestigden hun plaats in het klassement: 7-3. Pikant detail: De match tussen beide Kastelse ploegen werd gefloten door Kas- telnaar Freddy Ringoot. Tenslotte verdedigde ook Parkingvrien den zijn plaats. Toch geraakte het niet verder dan een 3-3 gelijkspel tegen Cas- siboys, dat op een voltallige ploeg kon rekenen. De tenoren uit de zaterdagreeks: Stinny- Boys (11 ptn), Avanti Kastel, Carros en Dreamboys (10 ptn) en Parkingvrien den (8 ptn) Packo-De Mulder 1-6 Een mooie overwinning voor De Mulder tegen Packo, dat nooit het niveau van vorig seizoen haalde. Door het uitblijven van doelman De Mot moest Herman De Mulder zijn plaats innemen en zo kon hij zijn positie in de topscorerslijst niet verbeteren. Goaigetters-Aboc 6-0 Aboc werd door de Lebbekenaars ge woon en ijlhands terug naar huis ge stuurd. Perdaens en Van Keymolen scoorden het meest. 't Stapken-De Groenen 5-8 De 5-4 voorsprong van 't Stapken aan de rust veranderde in achterstand tijdens de tweede helft. Via Van den Briel, Maes, Sillis en Vercauteren keerde het tij in te voordeel van De Groenen. Paul's Video-Sportline 6-1 Hoewel Sportline te laat op het terrein verscheen, wou Paul's video er toch nog een mooie match van maken. In plaats van de 5-0 te kiezen, opteerde het liever voor een kameraadschappelijke match met een 6-1 overwinning. De Clippeleir-VHDB 0-13 Geen ongelukscijfer maar wel een mooie overwinning voor VHDB, waarbij alle speelsters aan bod kwamen. Déja Vu-SOS Veile 1-11 SOS Veile is wel de leider in de dames- reeks maar toch had men in deze kon- frontatie meer verwacht van Déja Vu, waarvoor Verhove gelukkig nog de eer kon redden. Goalgetters-Autorama 1-11 Dit was de knaller van de week. Nie- Zaalvoetbal in Hamme: De mannen van 'Rima' (vh) mand had deze cijfers op zijn pronostiek durven schrijven. Door het uitvallen van Abbeel en Keppens profiteerde Autora- ma van de kans om de Lebbekenaars met rode wangen naar huis te sturen. CRR-Sportiv 8-4 De malaise van de beginwedstrijden is opgelost en CRR blijft winnen. Met deze overwinnng mogen de veteranen mee op het ereschavotje staan, 't Smisken-Vissershof Opnieuw verlies van 't vissershof maar toch een fraaie prestatie om een 4-1 achterstand tegen de veteranenleiders goed te maken tot 5-4. Palm Boys-Geelblauw 6-11 Een one-man-show van Marc Van Have- re die negen van de elf doelpunten achter zijn naam liet schrijven. Een mooie score voor de topscorer uit de veteranenreeks. Royal Lebbeke-Chanelaus 3-2 Een interligawedstrijd met een plaatsing in de kwartfinales voor Royal lebbeke. Het team Chanelaus uit de Temse Liga bood nochtans veel weerstand. Uitslagen elfde speelweek Avanti - Dendermotors De Markt - Van Biesen - Rapide - Walraevens Shop Octaaf Uitslagen twaalfde speelweek Avanti - Kleding Octaaf Piccadilly - Walraevens Givana - Vier Heemers Van Biesen - Quick Shop Verhofstadt - Nova Kleding Rangschikking 1. Kleding Octaaf 12 10 0 2 125 40 22 2. Verhofstadt 12 9 2 1 68 33 19 3. Givana 12 9 3 0 101 55 18 4. Van Biesen 12 8 3 1 99 67 17 5. Avanti 12 7 4 1 65 57 15 6. Walraevens 11 6 3 2 61 49 14 7. Minishotters 11 5 5 1 58 67 11 8. Nova Kleding 12 4 6 2 54 67 10 9. Dendermotors 11 3 5 3 54 78 9 10. Quick Shop 12 4 8 0 55 77 8 11. Vier Heemers 12 3 8 1 57 90 7 12. De Markt 10 2 8 0 66 87 4 13. Piccadilly 11 2 9 0 52 103 4 14. Rapide 10 1 9 0 38 83 2

De Voorpost | 1991 | | pagina 21