Een sfeer om van te snoepen M.T.S.A.-Liefhebbersvoetbal 22 - 6.12.1991 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL In het kleinde dorpje Uitbergen heerst er een sfeer die men elders zelden vindt. Iedereen is er welkom en men wordt er met zwier ontvangen. Ook wij toen we ons naar het kleine maar schitterende stadion begaven, waar De Zwaanvrienden thuishoren. Het ont ving er Waterval, de leider in de hoogs te afdeling. Ondanks het bitter koude weer was er veel volk op de been; Telkens als Zwaanvrienden thuisspeelt is het er feestdag. De fanfare Sinte Cecilia was er ook en een praalwagen met Sinterklaas en vijf Zwarte Pieten, die netjes de wedstrijd bleven volgen en niemand in de zak moesten steken. De wedstrijd zelf was van hoogstaand niveau en eindigde op een gelijkspel. Ondanks de totale inzet van beide ploegen moest de uitstekende scheids rechter Van Schuylenbergh sporadisch ingrijpen. Door dit gelijkspel van Waterval komt Octopus opnieuw alleen aan de leiding door een zege tegen een zwak Mel- ckenbeekvrienden. Excelsior toonde zich een klasse sterker en diende Edo Camu had z'n wedstrijd tegen gebuur R. Sportief goed voorbereid maar het sportieve prestigeduel werd door de bezoekers met glans gewonnen. Zo moest Camu vooraan de rol lossen. Onderaan de rangschikking blijft de spanning te snijden. Vooral voor Leeu werik begint het schoentje te knellen. Ondanks alle goede wil, wordt het maar karig beloond. Nu moest het de volle buit laten aan het eveneens be dreigde OC Aalst. Alexander is niet langer kandidaat voor de degradatie en nestelt zich nu stevig in de midden moot ten nadele van R. Espagnol dat verder afzakt. Glenn Cornand (AZ'77) doet als invallerdoelman meer dan zijn best maar kon toch niet verhinde ren dat het bezoekende Snas met de volle inzet naar huis ging. Giwo moest bij Reynaerds tot bet uiterste gaan om een moeizame zege binnen te rijven. In de tweede afdeling voelt leider Rode Lantaarn opnieuw de adem in de nek van vrij Denderleeuw en Honda. Beide ploegen wonnen zeer verdienstelijk respectievelijk tegen Cobilas en Endo- ka., terwijl R. Lantaarn moeizaam een punt uit de brand sleepte tegen het bezoekende Blauwwit. Houtmarkt doet een goede zaak door op eigen veld met miniem verschil te winnen tegen Groenwit. Onderden Toren ging op het zegepad bij Eekhoorn na een ver dienstelijke wedstrijd. Dyor moest op eigen akker een gelijkspel toestaan aan het bezoekende Bamboe. Galop haalde zwaar uit in de tweede helft en stuurde N. Hofstade probleemloos met een nederlaag huiswaarts. Ook Apos telken mocht nog eens de vuisten bal len na een verdiende zege tegen het bezoekende Blauwe Vlam uit Berlare. In de derde afdeling lijkt leider Bouw momenteel iets te sterk voor de kon- kurrentie en stevent regelrecht op de een vrij erg incident waardoor twee spelers met de ambulance naar de kliniek moesten gebracht worden. De lokale doelman, die ook een rode kaart kreeg, was er. het ergst aan toe. In bet ziekenhuis konstateerde men een in gewikkelde breuk aan het scheenbeen en dus is hij voor maanden buiten strijd. Bij de bezoeker werd een barst in de knieholte vastgesteld en hij zal dus ook lange tijd inaktief zijn. Alewin baalde tenslotte het einde met een verdiende zege. Jong Timarche-WTTA en Torenboys-Breughels eindigden on beslist. In de zondagreeks kwam de verrassing uit Asse, waar het plaatselijk Porei stampers een nipte maar verdiende zege boekte tegen R. Familial. Leider Rode Roos kende bij een uitgeblust Sunset geen problemen en won met een monsterscore. De Topper tussen Sporting en Star Boys werd nipt maar verdiend door de thuisploeg gewon nen. Gipak haalde zwaar uit tegen Koszen en Park won het prestigeduel tegen Pano. Het MTSA-bestuur doet langs dit blad nogmaals een oproep. Clubs die bereid zijn om op zondagmorgen in kompeti- tieverband aan te treden kunnen nu reeds hun kandidatuur richten aan het Bondssecretariaat ter attentie van S. De Boitselier, Lange Haagstraat 31, 9308 Gijzegem. Ook de reeds bestaan de klubs worden vriendelijk verzocht Tiger Pub. Lion d'Or, dat verdiend de et, is met geneigd om die nog af te staan ondanks een vrij krappe zege tegen gebuur en aartsri vaal Sixties. Saf zorgde vooreen mooie 9-0 zege tegen het zwakke Drievelden. Ook Dressel en Animalia brachten hun wedstrijd tot een goed einde en klopten Osbroek en Pie Boys. Half Maantje is weer de kadans kwijt en kon op eigen veld geen vuist maken tegen Alewin. Deze nochtans sportieve wedstrijd werd in de tweede helft ontsierd door vanaf volgend seizoen onze zondag kompetitie kunnen in stand houden. De Zwaanvrienden-Waterval 2-2 Deze streekderby tussen Uitbergen en Wichelen bracht heelwat volk naar het kleine maar kraaknette stadion. Net als de 22 akteurs zorgde ref Van Schuylen bergh voor een denderende prestatie. De wedstrijd was amper 7' oud of F. Van Heek verzilverde het eerste doelpunt. De thuisploeg leek weinig onder de indruk van deze vroege opdoffer en ging op zoek naar de gelijkmaker. F. De Grauwe ont popte zich als de beste speler op het veld, wurmde zich als een ongrijpbare slang door een ongekoncentreerde be zoekende verdediging en rondde met een mooie beweging suksesvol af: 1-1. Amper waren de juichkreten uitgestor ven of de 2-1 prikte al tegen de netten. Weer was het De Grauwe die het fikste. De bezoekers, nochtans boordevol ta lent, konden het tij niet doen keren zodat de thuisploeg met voordeel ging rusten. In de tweede helft liep Waterval storm naar het thuisdoel maar het kon de geboden kansen niet benutten. Bo vendien stond er een briljante doelman De Groote in de weg. De druk bleef echter aanhouden en de plaatselijke verdediger Van der Snickt ging net bin nen het strafschopgebied in de fout. De goed gevolgde ref wees naar de stip maar G. Christiaens schoot hoog over. Voorzit ter De Thaey beet van zenuwachtigheid zijn sigaret stuk omdat zijn ploeg maar niet tot scoren kwam. Ei zo na was het zo ver toen een rake kopbal tegen de on derkant van de lat op de doellijn spatte en niet erover...Daarop begon de thuis ploeg zich enigszins te herstellen. De sfeer was om te snijden en dan gebeurde het toch. Vijf minuten voor affluiten werd A. Cornelis schitterend aange speeld en tegen diens raket had de doelman geen verhaal. De fanfare en Sint-Niklaas werden plots stil, enkel voorzitter De Thaey kon met zijn vreug de geen blijf en begon op de gedoofde sigaretten een samba te dansen. Zulke spannende en sportieve wedstrijd heb ben we nog maar zelden meegemaakt. Camu-R. Sportief 0-3 Al was deze derby zeker boeiend, hij bracht toch niet de spankracht van de vorige wedstrijd. Daarvoor waren de be zoekers iets te sterk en ze dwongen hun tegenstanders tot stug verdedigen. Scheidsrechter Boudelet zag hoe de lo kale ploeg in een offday verkeerde en hoe de wederoptredende G. Van den Steen met een loeier de 0-1 voorsprong op het bord trapte. De tweede helft leek een kopie van de eerste. De thuisploeg kon maar geen vuist maken, wat de gasten toeliet hun voorsprong verder uit te bouwen toen nogmaals G. Van den Steen voor de 0-2 zorgde. Ook Moreels kon nog voor een ruimere voorsprong zorgen. Edo-Excelsior 0-4 De kampioenen hadden een rustig meesterschap en lieten de thuisploeg nooit in de wedstrijd komen zodat het een gemakkelijke overwinning werd. B. Heyvaert, H. Van den Borre, R. Pots en G. De Brucker zetten de doelman schaakmat. Melckebeekvrienden-Octopus 1-2 De soms brutaal spelende thuisploeg werd op tijd en stond teruggefloten door een uitstekende ref Van den Steen. Deze zag ook hoe Van Vaerenbergh en 't Jampens de thuisploeg het genadeschot toedienden. Toch kwam die door toe doen van L. Van Hauwermei ren op nieuw in de wedstrijd. Door deze krappe zege en het gelijkspel van konkureent waterval staat Octopus weer alleen aan de leiding. Reynaerds-Giwo 0-1 Het werd een aangename match, waarin de lokalen zeker niet onderlagen maar de bezoekers konden in de eerste helft langs JP Steghers een doelpunt versieren en dat was genoeg om de volle buit mee te graaien. Alexander klaarde op eigen veld de klus tegen het bezoekende R. Espagnol dat zijn beste pijlen verschoten heeft. Het werd een droge 3-0 voor de thuisploeg, die met doelpunten van W. De Brucker (2x) en Youssef (in eigen doel) een vlotte zege neerzette. AZ'77 speelde een uitstekende wedstrijd tegen Snas maar ging toch in de laatste minuut onderuit met 1-2. OC Aalst is op weg om zich uit de degradatiezone te wroeten. Het won met 3-2 tegen Leeuwerik, dat nog dieper in de put geraakt. J. Van Lysebeth (2) en J. Demartin zorgde voor de kleine thuisze ge- Dyor-Bamboe 1-1 Deze wedstrijd had vooral voor de thuis ploeg veel belang, wilde ze voeling hou den met de top. Er werd dus met volle overgave gevoetbald. Ook de bezoekers wilden hun reputatie alle eer aandoen en moesten hun aanvalsdrang intomen zodat ref De Gent, nochtans van geen kleintje vervaard, een moeilijke namid dag tegemoetging. Gelukkig bleef alles sportief en werd er enkel aan voetballen gedacht. De thuisploeg kwam nog voor de rust op voorsprong toen J. Mens een juiste strafschop mocht nemen. In de tweede helft verliep het spel gelijkop- gaand maar toch was het de thuisploeg die de meeste kansen kon creëren. On begrijpelijk genoeg kon ze die niet be nutten en uiteindelijk kreeg ze het dek sel op de neus toen A. Stockman de 1-1 tegen de netten prikte. Honda-Endoka 3-1 MTS A-Liefhebbersvoetbal. Waterval uit Wichelen, bruisend van talent, moest een gelijkspel toestaan toen het op bezoek MTSA-Liefhebbersvoetbal. Zwaanvrienden uit Uitbergen moest zeker niet onderdoen voor eersteklasser waterval uit was bij Zwaanvrienden in Uitbergen (mt) Wichelen (mt) Na een lange gedwongen inaktiviteit we gens ziekte deed scheidsrechter Meert zijn wederoptreden en liet een uitste kende indruk zodat deze wedstrijd op een goed niveau kon gespeeld worden. De thuisploeg had aanvankelijk moeite met de versterkte verdediging van de bezoekers. Toch kon P. De Rijck twee maal de muur slopen en suksesvol af ronden. Nog voor de rust zorgde W. De Brauw voor 2-1. Na de koffie zette Carael de thuisploeg definitief op de goede weg en hij hees zijn ploeg, samen met V. Denderleeuw, op gelijke hoogte van voormalig leider Rode Lantaarn, dat thuis na een rumoerige wedstrijd niet verder kwam dan een gevleid gelijkspel tegen Blauwwit. A. Romero en B. Cor nand zorgden voor de puntendeling. De thuisploeg gedroeg zich allesbehalve sportief toen ref Roelandt een buitens- peldoelpunt afkeurde, al was die beslis sing korrekt. Het draait de laatste weken echter niet zo goed bij Honda, wat nogal dikwijls eens uitgewerkt wordt op de man in het zwart. Galop-N.Hofstade 4-0 Was het een off-day van de bezoekers of was het de sterkte van de thuisploeg die de bovenhand haalde, wel dit laatste werd een feit als men ziet dat de lokale doelman nauwelijks aan het werk werd gezet. Alle doelpunten kwamen pas in de 2e helft tot stand toen eerst Van Bever P. (2x) en dan Van der Stockt M. (2x) de ruime zege konden vastleggen. Scheids rechter De Jonghe floot feilloos. Cobilas, de ploeg uit Moorsel, moest de verplaat sing maken naar Denderleeuw, waar het plaatselijke Vrij hen opwachtte. Het werd een ware afstraffing voor de Moor- selnaars die geen enkele keer voor ge vaar konden zorgen. Het eerreddend doelpunt kwam van de plaatselijke ver dediger, De Leeuw J.-P. die zijn eigen doelman in verlegenheid bracht. Zijn overgebuur was er erger aan toe en moest 7 maal de bal uit zijn netten graaien. Asselman H. (2x), De Bruyn R. (2x), De Frère E. (2x) en Canoot A. zetten hun ploeg op het zegepad. Hout markt boekte een moeizame zege tegen Groen-Wit en het was veteraan Steure- baut W. die uiteindellijk na veel gezwoeg de 1-0 eindstand vastlegde. Ook Apostel ken kon de vuisten ballen na een 2-1 zege tegen bezoeker Blauwe Vlam te hebben gelukt. Wauters M. en De Waele K. zetten de doelpunten in winst om. De Backer J. redde de eer en Onder den Toren keerde zegevierend naar Gijze gem terug, nadat het bij het Leedse Eeckhoorn de verdiende 2-1 zege ging bewerken. Verleysen Ph. (2x) en Bruy- landt R. waren de prijsschutters. Bouw-Tiger Pub 6-0 De bezoekers zullen zich deze verplaat sing nog lang in het geheugen prenten. Het werd door de absolute leider in de 3e afdeling totaal overspeeld, zodat het reeds met een 4-0 stand bij de rust wist hoe laat het was. De in allerijl opgeroe pen scheidsrechter Van der Veken zag hoe De Jonghe W., Verpeten H., Van Helsewe B. en nogmaals De Jonghe W. de bezoekende doelman in verlegenheid brachten, zodat de 2e helft enkel een formaliteit leek. Toch bleef de lokale ploeg op haai- elan verder gaan en kon den hun zegehonger niet stillen. Adam J. en Van Vaerenbergh A. zetten met nog 2 treffers de kroon op het werk van deze glansrijke zege. Lion d'Or-Sixties 1-0 Heelwat kijklustigen waren afgezakt naar de Suikerstraat in Lede om dit MTSA-Liefhebbersvoetbal. Bouw-Tiger Pub 6-0 (da) treffen bij te wonen. Als men bedenkt dat het lokaal van beide ploegen zich op nauwelijks 50 m van elkaar verbinden en de buitenmuur van de hoofdtribune van het Eendracht Aalst-stadion dage lijks te aanschouwen krijgen, leek dit geen verrassing dat er heelwat suppor ters waren meegereisd om dit duel der rivalen bij te wonen. Een uiterst attente scheidsrechter Meuleman, geflankeerd door zijn grensrechters, zag hoe beide ploegen elkaar geen duimbreed toega ven en alle aanvallen afweerden tot op portunist Van Damme J. diep in de 2e helft het elftal van Sixties toch klein kreeg en de moeizame maar verdiende zege voor zijn ploeg in de wacht sleepte, en het behoud van de 2e plaats in de rangschikking verzekerde. Animalia dat op bezoek moest bij Pie Boys, onder vond weinig moeite om de lokale ploeg op de knieën te krijgen. Het werd een droge 0-4 zege voor de mannen uit Denderleeuw. Met dezelfde uitslag ging Melody bij De Zwaan winnen en haalde Saf vernederend uit bij Drievelden: 9-0. Dressel wist de winst in eigen huis te houden ten nadele van Osbroek 2-0, met doelpunten van De Wolf C. en Lee mans B. Alewin ging vlot bij H. Maantje winnen 3-1, met doelpunten van Pie- ters, Ufè en Meerschaert. De lokalen redden de eer langs Van der Biest; 2 spe lers werden afgevoerd naar het zieken huis na een zware fout van de lokale doelman die er het ergst aan toe was. J. Timarcha-WTTM en Torenboys- Breughels eindigden onbeslist. Sportkring-Star Boys 2-1 De nijpende koude die er zondagmor gen heerste kon echter de 22 akteurs niet uit hun lood brengen en zorgden voor een schitterende vertoning. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd, maar de bezoekers komen o zo moeilijk tot scoren, alhoewel zij niet onder lagen, gingen ze niettemin de boot in, daar de lokale ploeg trefzekerder voor de dag kwam. De Jonghe W. en De Kerpel P. zorgden voor de winst maar Van Bever P. kon de spanning terug in de wedstrijd brengen. De grootste verrassing kwam echter uit Brabant waar het plaatselijke Poreistampers, het gereputeerde bezoe kende R. Familial met een nederlaag terug naar Aalst stuurde. Van Langenho- ve E. zorgde voor de enige treffer van de wedstrijd. Leider Rode Roos, niet aan haar proefstuk, ging bij een zwalpend Sunset met zware 9-1 cijfers winnen waarbij Rivera P., Callebaut H. en Geeroms J. het merendeel van de doel punten voor hun rekening namen. Het zelfde lot werd Koszen beschoren, dat bij Gipak zwaar onderuit ging met 8-0. Pa no vertoeft momenteel in het sukkel- straatje maar met de nieuwe transfert- periode van Nieuwjaar kunnen zij heel wat nieuwe spelers in het strijdperk werpen. Niettemin moest men nu bij Park een 5-2 nederlaag slikken waarbij Meert G. (2x), Baten W. (2x) en Igual A. de bezoekende netten bol zette. Nieuwe Wijk had een vrije speeldag, niettemin blijft de strijd zich toespitsen tussen Rode Roos en laatstgenoemde voor het behalen van de titel in de Zondagafde- ling. Het clubblad "Het Fluitenierke" blijkt een succes te worden. Heelwat cluble den, spelers en scheidsrechters storten hun bijdrage van 300 fr. en werden lid van onze Vriendenkring, zodat we op de laatste vrijdag van april 1992 een echt feest kunnen organiseren voor onze le den, dat na een etentje zal opgeluisterd worden door het showorkest Contra Bas met als gast de man die reeds meer dan 7 jaar de stem aan de haak heeft gehan gen, maar voor deze gelegenheid duch tig met deze band aan het repeteren is om deze avond op te luisteren, nl. Geo Camp. Belangstellenden kunnen zich nog steeds lid laten maken van de Vrien denkring op dit adres: Roels F., Berg- ekouter 61 te 9300 Aalst, tel. 053/ 70.48.09. U bent van harte welkom. Belangrijke wedstrijden weekend van 7 en 8 december 1991 Zaterdag 15 uur Excelsior-Melckebeeckvr. (Osbroek) Snas-Waterval (Ten Rozen) Blauwwit-Bamboe (Osbroek) Dyor-BI. Vlam (Beukenhof) Onder de Toren-Houtmarkt (Waterstr. Gijzegem) R. Lantaarn-Honda (Steenberg Bam- Alewin-Animalia (Dressel Moorsel) 13.30 u. Bouw-Breughels (Zesbunderstr. Rozen- dreef) Zondag 8 december 10 uur N. Wijk-Sportkring (Hofstade) Rode Roos-R. Familial (Osbroek) Star Boys-Pano (Immerzeel) Supporters op post! Georges SAWS0* SAMSQA SAHSO* SAMS0tl

De Voorpost | 1991 | | pagina 22