Vier toppers onbeslist Algemene repetitie Overzicht kompetitie november Mooie viering van duivenkampioenen te Wieze Walivo V.W.C.L.-veldrijden Minivoetbal Minivoetbal Kern Berlare Bg f v-*. 24 6 12 1991 De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL WIELRENNEN Op de speelkalender van vorige week stonden nogal wat reekstoppers gepro grammeerd. Telkens ook belangrijk omdat daar meestal ploegen met titel- ambities werden bij betrokken en een viertal zijn er nog op een drawn geëin digd. Vooraan in een aantal klasseringen waren de verschuivingen dan ook nog beperkt en alleen FC Corner, wordt thans tot een gedeelde leiding gedwon gen Zaterdagse eerste afdeling: De topper tussen FC Corner en RC Raap werd meteen ook Walivo's match van de week en het resultaat kon tenslotte nog deze twee ernstige titelkandidaten be vredigen. Daartoe behoren VK Den Bos en DVL Avanti ook nog duidelijk en het puntenverschil tussen het klavertje vier, werd vorige zaterdag gereduceerd tot twee eenheden. Ook al door de ruime winst van DVL Avanti bij FCPortaels Sport en VKDen Bos, skoorde in een Hamse derby bij FC Bondgalm alleen. Eenmaal al voor de rust en nadien ook nog op strafschop voor een tweetal lo gisch verdiende punten. Bij de achter volgende groep speelde FC Welkom ge lijk bij VK Siera dat eerder al vijfmaal na elkaar verloor en meteen ook in de onderste helft der klassering verzeil de Zaterdagse tweede afdeling A: In eigen midden werd leider FC Briel in bedwang gehouden door een verrassend goed spelend SK Moerheide. De thuis ploeg was nochtans het eerst gevaarlijk langs Luk Ophalvens en Rudolf Peeters. Ook de bezoekers zorgden voor opwin dende momenten met Eddy Raem- donck en Dirk Baert en tenslotte nog een goal van Willy Vermorgen. Het toen dominerende SK Moerheide werd ech ter teruggegrepen door een kopbal van Kristof De Lathouwer. Zelfs enigszins gevleid en een beter geïnspireerd FC Briel, had kort na de rust sukses met Dirk Moyson. De gasten welke tot het countervoetbal werden verwezen kwa men echter weer gelijk met een doel punt van Eddy Raemdonck en even la ter, geraakten de plaatselijken langs Luk Ophalvens nogmaals op voorsprong. Toen werden de kontakten ook veel harder en in een bitsig matcheinde met ook nog een uitsluiting van Gunther Fobé van SK Moerheide, skoorde deze ploeg tenslotte nog de gelijkmaker door een strafschop van Eddy Raemdonck. DUIVENSPORT Door het halve verlies van FC Briel heeft FC Stille Vrienden dat bijna de dubbele cijfers bereikte tegen FC Welkom Sport, ook terug de aansluiting verkregen met de reeksleider. Een nogal vlot skorend tiental van RC Grembergen eveneens en het ook al onvolledige FC Luitentuit met nog een late uitsluiting van Luk Van Damme, inkasseerde in Sinaai zelfs nog een zestal goals. In deze reeks waren er nog een aantal spelers welke voortijdig mochten douchen. Ondermeer Gilbert De Clercq bij AVC De Vlasbloem en deze ploeg verloor tegen FC Liliane Boys bij FC De Kroon en dit resultaat kon eni^- zins nog als een verrassing worden be schouwd. De drawn van FC 1000 Appels bij FC Pauls Videoklub eveneens en in de strijd om het achterlicht der reeks, struikelde FC Hof van Grembergen bij FC De Nieuwe Sportvriend. Deze laatste ploeg inkasseerde met Franky Eeck- haoudt zelfs ook nog een uitsluiting. In de match liet de Denderploeg een straf schop langs Patrick Van Damme al vrij vroeg onbenut en met een afgeweken bal van Gino Van Daele, skoorde FC De Nieuwe Sportvriend ook het eerste doel punt. Kort voor de rust kwamen de gasten echter terug gelijk met een vrij schop van Erik De Dekker. Nadien een gelijkopgaande tweede helft met weinig doelgevaar en als Gino Van Daele in de slotminuten de buitenspelval omzeilde skoorden de gastheren meteen ook de eerste winstmatch van het seizoen Zaterdagse derde afdeling: Ook in deze reeks een drawn bij de topmatch tussen FC Nelis en FC Avo. In Zele werd het alleszins een zeer spor tieve strijd en langs Luk Hofman, namen de plaatselijken er het eerst voorsprong. Voor FC Avo stelde Gunther D'Hacn na dien terug gelijk en nogmaals met Luk Hofman, geraakte FC Nelis weer in het voordeel. Daar bleef het evenwel niet bij en voordat de reglementaire minuten waren verstreken, hingen de bordjes al voor de tweede maal in evenwicht met een goal van Glen Keymolen. Door dit resultaat werd de puntenvoorsprong van reeksleider FC Altodie nog verder opge dreven en aan de top, wordt deze ploeg zelfs al een beetje ongrijpbaar. Bij de ploegen uit de onderste helft der klasse ring won FC Venco nogal duidelijk tegen het negental van FC Jong Pekton. De Stekenaars waren blijkbaar niet opge wassen tegen de goed en snel spelende thuisploeg. Deze skoorde in een uiterst sportieve wedstrijd ook zesmaal met Franky Coulen (3), Staf Van den Abeele, Luk Truyens en Dirk Franckaert. Na vijf goals van FC Venco kwam er dan het tegenpunt van FC Jong Pekton langs Pe ter De Smedt. Zondagse eerste afdeling: In deze reeks waar ook de topmatch tussen FC Makkers en FC Van de Voorde op een drawn eindigde, is VKWere Di voor de titel ook nog niet helemaal afgeschreven. De Stekenaars wonnen met een miniem verschil bij FC Bond galm en deze laatste ploeg wordt meteen met méér problemen opgescheept. In verband met een mogelijke degradatie trouwens en voor VK Den Bos, verloopt het kampioenschap eerder zorgeloos. De Wuitens speelde gelijk bij FC Por- taels Sport en de beide teams, staan thans al in de veilige middenmoot ge klasseerd Zondagse tweede afdeling A: Een onbedreigde winst van leider Jong KWB Elversele tegen SK Belsele en door de winst tegen FC Wijnveld, blijft FC Geywa aan de top verder aanklam pen. De achterstand van VK Siera is door de drawn tegen FC Briel echter een be etje opgelopen en tenslotte, zullen de Hammenaars zich nog tevreden moeten stellen met een plaats bij de subtop Zondagse tweede afdeling B: Door een reeks van zeven wedstrijden zonder nederlaag, heeft VK Siera alles zins een gunstige periode aangeboord. De jongste winst werd nog geskoord bij FC Wembley en in de klassering zijn de Hammenaars al naar de vijfde plaats Slechts één wedstrijd op het programma gedurende dit mistig weekend, deze wedstrijd gold als een algemene repeti tie voor volgende week, wanneer voor de meesten de belangrijkste wedstrijd van het jaar op het programma staat name lijk het kampioenschap. En ja hoor, de uittredende kampioenen van de C/D zijn op post, Willy Moens en Willy Nuel staan klaar, hun trui zat hen gans het jaar erg lekker, dus waarom er geen jaartje lan ger van genieten. Een erg lange aanloop, zodat de besten direkt vooraan waren, Moens Willy, Lan- noo Marnic, Robert Devos, Marcel Van Impe, Lucien Mussche, Willy Nuel, Jose Delheye, Jozef Clemmen in die volgorde passeerden ze bij het ingaan van de tweede ronde, Marcel Van Impe als niet-crosser was de eerste die vooraan wegviel, ook Lucien Mussche en Jozef Clemmen waren niet in hun beste doen, en viel vrij snel vooraan weg, Clemmen als één der favorieten voor zondag, heeft nog werk aan de winkel..., evenals Lu cien Mussche die ook nog zeven dagen de tijd heeft om er echt te staan. Marnic Lannoo geregeld aan de slag bij de D-categorie van de BWB, draaide in de vijfde ronde gas volledig open en weg was hij ondanks heftig verweer van Willy Moens, achter hen gevecht om de eerste D-renner, Willy Nuel voor het eerst dit jaar in echt goeie doen duelleerde met Jose Delheye, met Robert De Vos als scheidsrechter. Terwijl Lannoo nog ge makkelijk won, bleef de strijd in de andere kategorie spannend tot op het einde, Robert De Vos liet zijn 2 metge zellen nog in de steek, zodat ze het onderling moesten uitmaken wie de sterkste was. Willy Nuel haalde het na een kort spurtje met Jose Delheye. Bij de A/B renners, steeds hetzelfde scenario, de speaker van dienst krijgt er stilletjes aan grijze haren van, Luc Be- rckenbosch steeds Luc Berckenbosch van bij het begin tot het einde, gelukkig hebben we nog altijd de A-categorie, waar de uitslagen steeds onvoorspelbaar zijn, in Sint-Lievens Esse, hielden de akteurs er tot de laatste meter de span ning in, een hevige sprint tussen Dirk Janssens en Marnic Seeuws besliste over de winnaar gedurende gans de wedstrijd bleven deze twee aan elkaar vastgeplakt, Dirkjannssens kwam eerst uit de laatste bocht maar de 200m die nog te gaan waren, bleken uiteindelijk ver genoeg opdat Marnic Seeuws met 10cm verschil zou winnen. Achter het duo voor zondag een uitge sproken favoriet, bij de B-'s Luc Be rckenbosch, al de andere kategorieën zijn er zeker altijd drie mogelijk win naars, een herboren Dirk Jannssens, Marnic Seeuws of Johan Goossens bij de A's, Willy Moens, Jozef Clemmen en Marnic Lannoo bij C, Jose Delheye, Lu cien Mussche, Pierre Creveau en uittre dend kampioen Willy Nuel bij de D-kate- gorie. Wedstrijden zaterdag 7 december '91 Scheldewindeke - sporthal Hetting C/D l4u. A/B 15.15u. Zondag 8 december '91 Belgisch kampioenschap te Lede C/D I4u. A/B 15.15u. Uitslagen Sint-Lievens-Esse Uitslag A/B 1. Berckenbosch Luc (Lede) 2. Seeuws Marnic (a) 3. Jannssens Dirk (a) 4. Roelekens Freddy (b) 5. Henne Pierre (b) 7. Vijverman Eddy (b) 9. De Waele Tony (a) 10. Keymolen Louis (a) C/D 1. Lannoo Marnix (Lotenhulle) 2. Moens Willy (c) 3. De Vos Robert (c) 4. Nuel Willy (d) 5. Delheye Jose (d) 6. Clemmen Jozef (c) 7. Van Assche André (d) 8. Brondeel Antoine (c) 9. Mussche Lucien (d) 10. Creveau Pierre (d) Zondagse derde afdeling: Als een verdienstelijke achtervolger op een tweetal ploegen uit Stekene, heeft SK Moerheide in deze grensgemeente de beide punten genomen bij VK Gouden Leeuw. Echter niet zonder een degelijke weerstand van de plaatselijke geel zwarten en het verschil bedroeg tenslot te nog twee doelpunten. Een uitstekend resultaat trouwens en dat werd het even eens voor FC 't Klokhuis bij FC Young Bristol. De Wuitens speelden daarmee ook al de zevende drawn in deze kompe titie. Kim Naar jaarlijkse gewoonte huldigde het samenspel Wieze-Herdersem in het Ontmoetingscentrum zijn duivenkam pioenen, en dit met volgend program ma: expo van de voornaamste kam pioenvliegers, eerste prijswinnaars en laureaten van de merkenstrijd, uitrei king van de trofeeën (40!), verkoop van bons voor jonge duiven, een sneltombo- la en een belotprijskamp. Kampioenenparade Voor de 3de keer tereke werd Bosteels Paul (Herdersem) algemeen Quiévrain- kampioen met liefst 164 prijzen, wat hem de titel van KEIZER opleverde. De eindstand van dit kampioenschap luidde als volgt: 1. Bosteels Paul, 164; 2. De Meyst Theo, 136; 3. Stassijns Roger, 116; 4. Beulens Maurice, 110; 5. Van den Steen Jozef en Raes Pierre, elk 98; 7. Everaert Jozef, 94; 8. Pieters Albert, 85; 9. De Schrijver Hendrik, 73; 10. Jacob Xavier, 62. Uitslag per categorie: Oude: Meeste prijzen: Pieters Albert, 49; VK (vice-kampioen) Beulens M. 25; 4. eer ste afgegeven: De Meyst Theo, 39; VK De Smedt Fr. 22; 3- eerste afgegeven: Beeckman J., 31; VK Stassijns R. 22; 2. eerste afgegeven: Van Heek Remi, 24; VK Raes P. Ib. Jaarlingen: Meeste prijzen: Everaert J., 44; VK Jacob Xav. 29; 4. eerst afgegeven: Beulens M., 34; VK Emanuel F. 25; 3- eerst afgege ven: De Schrijver H., 28; VK Stassijns R. 17; 2. eerst afgegeven: Van Heek Remi, 19; VK Roelandt J. 16. Jonge: Meeste prijzen: De Meyst Theo, 87; VK Van den Steen J. 68; 4. eerst afgegeven: Stassijns R., 44; VK Beulens M. 39; 3. eerst afgegeven: Van Heek Remi, 34; VK Raes P. 28; 2. eerst afgegeven: Everaert J., 24; VK Pieters A. 17. De uitslagen uit Roye zien er uit als volgt: Meeste algemene prijzen: 1. Van den Steen Alberic, 122; 2. De Meyst T., 79; Van Caeckenbergh Hub., 75; 4. Beulens M., 74; 5. Van den Abbeele Em. en Bourgeois Hub., elk 62; 7. Bosteels Paul (W), 51; 8. Aelbrecht Paul, 43; 9. Van Heek Remi, 42 en 10. Van Boven Jozef, 39. Per categorie geeft dat: Oude: Meeste prijzen: De Smedt Cl., 22; VK De Meyst T. 14; 4. eerst afgegeven: Van den Abbeele E., 19; VK Van Heek Remi 14; 3. eerst afgegeven: Bourgeois H., 17; VK Van Boven J. 12; 2. eerst afgegeven: Beulens M., 14; VK Aelbrecht P. 12. Jaarlingen: Meeste prijzen: De Meyst T., 27; VK Bosteels P. (W) 18; 4. eerst afgegeven: Aelbrecht Paul, 17; VK Van den Abeele E. 13; 3- eerst afgegeven: Van Boven J., 17; VK Bourgeois H. 11; 2. eerst afgegeven: Van Heck R,, 11; VK De Smedt Cl. 9- Jonge: Meeste prijzen: Van Caeckenbergh H., 75; VK Bosteels P. (W) 31; 4. eerst afgegeven: De Meyst T., 30; VKVan den Abeele B. 16; 3- eerst afgegeven: Beulens M., 20; VK Bourgeois H. 13; 2. eerst afgegeven. Van Heck R., 19; VK De Wit D. 8. De merkenstrijd gaf volgend resultaat als eindstand: Quiévrain: 1. Bosteels P. (H): 277 p.; 2. Stassijns R. 209; 3- Van Heck R. 195; 4. De Meyst Theo 190; 5. Everaert J. 173; 6. Beulens M. 166; 7. Raes P. 162; 8. Van den Steen J. 150; 9- Pieters Alb. 130; 10. Jacobs X. 110. Voor Roye werd het: 1Van de Steene A. 179 p.; 2. De Meyst T. 167; 3- Beulens M. 125; 4. Bourgeois H. 114; 5. Van Heck R. 104; 6. Van Boven J. 93; 7. Van den Abbeele E. 92; 8. Van den Steen J. 45; 9- Pieters Alb. 38 en 10. Van Hove Kurt 31. Na deze proclamatie, met uitreiking van (mooie!) trofeeën, was er nog een ge slaagde verkoop van bons voor jonge duiven, en een sneltombola. Belotwedstrijd De in het kader van de duivendag geor ganiseerde belotprijskamp gaf als uit slag: 1. De Wolf Gustaaf, 4334 p.; 2. De Wolf Florent, 4310; 3. Philips Prosper, 4266; 4. DeConinckKamiel, 4137; 5. De Moor Roger en Cooreman Marcel, 4123; 7. Vinck Willy, 4100; 8. Matthijs Leon, 4098; 9. Van Lysebeth Willy, 4051; 10. Raes Pierre, 4030; 11. Merckx Eddie, 4027; 12. Pannekoek Maurits en Jacob Xavier, 3992; 14. De Smedt Magda, 3983; 15. De Ridder Jeanne, 3980; 16. De Smedt Frans, 3915; 17. De Meers man Julien, 3909; 18. De Wolf Jan, 3851; 19- Mertens Jozef, 3840 en 20. Verdoodt André, 3831. Er waren 50 deelnemers. J. Van Landuyt Aan de kop blijken de verwachtingen te kloppen. Tussen B D M, Baert en Spor tleven zal het blijkbaar gaan voor de podiumplaatsen. De sportieven verlie zen van Baert in de openingswedstrijd en spelen gelijk tegen B D M dat onder tussen geen krimp meer geeft en voorlo pig het onderling duel wint. De confron taties in de terugronde kunnen het uit eindelijke resultaat bepalen. Enkele ploegen kunnen in hun beste doen echter mee de eindklassering be palen. BAC-Raemdoncik werd intussen zowel door Baert als Sportieven duidelijk te ruggewezen en ook Café Parking moest in Baert zijn meerdere erkennen en valt even terug na verlies tegen Moriaens-Re- gina dat hiermee opschuift naar het middenste deel van het klassement. Van de P'Kes mag gezegd worden dat zij steeds een verdienstelijke wedstrijd spe len, met iets te veel risico maar met aanstekelijk entoesiasme. De punte- noogst blijft evenwel aan de lage kant. Data 'M' was tot nu toe de beste Wetterse ploeg maar ziet nu De Grill dichterbij komen na hun onderling duel, gewon nen door De Grill die daarmee uit de staart wegkomen. Jeugdhuis JOKO zakt weg naar de ver trouwde laatste plaats. Inzet is er, daar mee haalden ze eerder in de competitie de overwinning tegen Verloren Hoek. met die inzet kan een volgend succes niet uitblijven. Op de luxe van één over winning kan men niet blijven teren. Dat Spectrum in een paar moeilijke confrontaties geen punten haalde was normaal doch de nederlaag tegen Car boys was eerder een verrassing. Tegen Sportieven gaven ze een goede repliek. Verloren Hoek was zeven weken na hun eerste succes nog eens aan de winst tegen Argentaboys. Ze werden reeds een paar keer nipt van puntenwinst gehou den door ondermeer Jeugdhuis Joko en DAT 'M'. Hoger geklasseerde ploegen konden zij echter, voetbaltechnisch ge zien, niet bedreigen. Minibond speelt zijn wedstrijden met wisselend succes en zijn hun status van middenmoter trouw. Carboys staat op de laatste gedeelde plaats met twee punten die verrassend tegen Spectrum behaald werden. On danks de magere puntenoogst tot nu toe leverde de ploeg reeds goede prestaties. Door resoluut voor de aanval te kiezen krijgen ze gemakkelijk een tegendoel punt binnen en vallen de tweede wed strijdhelft telkens wat terug. Argentaboys zijn er nog niet in geslaagd definitief uit de achterste gelederen weg te geraken. Hun prestatie zoals tegen Café Parking waar ze een uitzichtloze situatie bijna rechtzetten was er een om te onthouden. Van 21 december 1991 tot 2/1/1992 is er een competitiestop voor kerst- en einde jaarsfeesten. Klassering op 30.11.91 1. B DM 8 7 0 1 15 9. Moriaens-Reg 7 2 2 3 7 2. Baert 7 6 10 12 10. De Grill 7 3 4 0 6 3. Café Parking 8 6 2 0 12 11. Verl. Hoek 7 2 5 0 4 4. Sportieven 7 5 11 11 12. Argenta 7 2 5 0 4 5. BAC-Raemdonck 8 5 2 1 11 13- Carboys 7 16 0 2 6. Spectrum 8 4 3 1 9 14. P'kes 7 16 0 "2 7. Minibond 8 4 4 0 8 15. Joko 8 17 0 2 8. DATA 'M' 8 3 4 1 7 VDWG 4* Robur-Lutterzele 0-3. Wuytack doet een kopbalpoging naar doel (vh) Jeugdvoetbal. De knapen van Robur wonnen tegen VW Hamme (vh) Jeugdvoetbal. De knapen van VW Hamme kwamen op bezoek bij Robur (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 24