Eendracht wint afgetekend Mare Borggraaf kampioen van België puntenkoers Patro-H met wisselende hnsen KVKT- uitslagen J W.A.O.D. Pistemeeting in het Gentse Kuipken V De Voorpost - 6.12.1991 - 25 Tafeltennis WIELRENNEN |n de le Afdeling van de KVKT-kompeti- met zijn drie overwinningen. Daarop je werd er met belangstelling gekeken |jep anes te pletter, laar de ontmoeting Juvenes A en Een- KWB A heeft een 3-7 laten afdrukken op ichtA. Twee van de betere ploegen die verplaatsing bij Triumf A. De lokalen ^enover elkaar stonden. Nadat de stonden zwaar gehandicapt achter de loeg uit Buggenhout een 1-3 had vast- tafeis en dat legt de vlotte bezoekende ilegd kwam de lokale formatie terug: overwinning uit. Kurt Donckers met zijn 3. Maar in de resterende wedstrijden dne overwinningen was de beste man ok de bezoeker altijd het laken naar ujt het hele lot. Bij de thuisploeg was het jch toe en met 3-7 cijfers haalden ze de vooral Kristof Neyt die het moest doen. ree punten binnen. Afgetekender dan Lede A werd gewogen en te licht bevon- rwachtwerd. BartVermoesen met zijn den bij het bezoek van Stekene B. Dat ie overwinningen gaf de toon aan bij was al duidelijk bij de aanvang van de overwinnaars. Maar ookjohn De Man ontmoeting. Toen liepen de bezoekers iet twee overwinningen deed het zeer meteen uit naar een 1-5 voorsprong en :d. Maar datzelfde Eendracht kreeg daaraan heeft de lokale formatie niet thuis een zware slag van BAC A. Veel kunnen tornen. Mare Vermeulen en Igemeen werd verwacht dat het een Tom Vercruyssen wonnen alles en hiel- jpannend duel ging worden. Maar zo is den daarmee de wedstrijd volledig in iet zeker niet uitgekomen: 2-1 en 2-4. handen. ;n in de resterende wedstrijden ging de Sint-Pauwels heeft het toch niet gemak ezoeker naar een vlotte 3-7 overwin- kelijk gehad om op Teneramonda A te ling toe. Zoals te verwachten was, was winnen: 2-3. Naarmate de wedstrijd zich tr aan Michael Heyninck niet veel te verder afwikkelde kon de bezoeker een joen. Hij won zeer vlot zijn drie wed- kleine voorsprongverwerven en dat heb- jtrijden. Steven Van Doorsselaer met hen ze naderhand kunnen behouden lijn twee overwinningen legde de basis dank zij een zeer sterk spelende Alex een twee keer. Voor de rest werden ze ran deze BAC-overwinning. D'Hondt die voor iedereen veel te sterk het zwijgen opgelegd. Frank Dhaese en jn 2e Afdeling valt de flinke verrichting was. stieger won bij Teneramonda twee Filip Melkebeke wonnen alles zonder Dp van Ons Huis A dat bij BAC B een fikse keer. Patrick D'Haese en kapitein Fran- moeite. In de C-reeks haalde Pardaf C -7 overwinning weghaalde. Dirk Van £0jS De Proft moesten tevreden zijn met het eerder gemakkelijk op Troelant A. In jen Branden en Dirk Baert konden bij een overwinning. het begin scheen dat niet zo duidelijk te de lokalen de schade enigszins beper- in de 4e Afdeling A liet Triumf B zich van zijn: 2-2. Maar dan ging het vlotter bij ken, maar aan Ons Huis Baardegem was zjjn beste zijde zien bij het bezoek van |r toch weinig te verhelpen. In het begin Eendracht C. Het is een boeiend en jan de ontmoeting was het een wedstrijd spannend duel geworden waarin half in balans: 3-3- Daarna ging het zonder weg n0g geen afekening was: 3-3- Naar jerpinken naar een bezoekende zege. het einde toe kon Eendracht toch de Iedereen won twee keer bij Ons Huis A. beide punten nog binnenpalmen. Jos |n dezelfde speelweek kreeg BAC B nog Vermaesen en Frangois Simons haalden (ens in eigen lokaal het bezoek van met twee overwinningen de beide pun- Herleving A. Voor de thuisploeg een ten nog binnen. Bij de plaatselijken viel [nige kans om nog maar eens twee weer peter Smet op met zijn drie over- wedstrijd al 4-2. En dan ging het schier punten mee te pakken. Via een 3-3 score winningen. Maar hij had weinig steun rimpelloos naar een grote overwinning, las er daarna aan BAC B niets meer te om: Zjjn ploeg beter te profileren. Iloen. Direkt een 7-3 overwinning. Voor- op verplaatsing bij Juvenes D heeft Ma li Dirk Van den Branden legde met zijn delort C toch weer een puntje kunnen ttric overwinningen de basis van deze oprapen: 5-5. Gedurende het hele ver- vent? Ook Frans Scholliers was bij de [verwinning. Maar ook Myriam Muy- |00p van de wedstrijd was hel erg span- thuisploeg bij de beteren. Terwijl bij jaert deed zijn duit in het zakje met twee nend. Niemand kon enige noemens- Eendracht Rudolf Cool het best deed. Overwinningen de basis van deze over- waardige voorsprong nemen. Na de en- KWB C heeft geen moeite moeten doen Dinning. Maar ook Myriam Muylaert kels 5-4 en in het dubbel kon Madeion in de C-afdeling om het bezoekend Oka- leed zijn duit in het zakje met twee de overwinning naar zich toetrek- Dverwinningen. Bij de ploeg uit Dender- ken en daarmee puurden ze nog een Inonde won iedereen een keer. punt uit deze ontmoeting. Bij de bezoe- Ë^acht is Juvenes B door de knieën ker was Luc Permentier ongetwijfeld de bij het bezoek van Eendracht B. grote figuur. Hij won alles. Terwijl Yves ikelijk deedjuvenes B het goed en viaminck en Erik Peeters het deden bij leten een 4-2 afdrukken. Maar dan de Madelon-jongens. Datzelfde Madeion helen ze helemaal stil en ging de zege scoorde nog een 10-0 overwinning bij jiog nipt naar Eendracht B. 4-6. Geen het bezoek van Vlierkouter B. De bezoe- Inkele speler kon er in slagen al zijn kers waren ondermaats en hadden geen wedstrijden tot een goed einde te bren- e„kel verhaal. In deze reeks nog een ten. Twee spelers wonnen elk tweemaal, straffe 0-10 overwinning van Eendracht fan de Velde en De Vleeshouwer, en c dat Madeion D totaal buiten westen fan Droogenbroeck en Danny Vermeu- s|oeg. De thuisploeg was echt machte- |en. loos. In de 3e Afdeling hoopte Teneramonda A |n de B-afdeling blijflt Erpe A het goed fén puntje te sprokkelen bij Stekene B. uoen. nu wonnen ze met 10-0 tegen |laar daar is niets van in huis gekomen. Triumf D. De bezoekers kwamen er echt Kochtans hadden ze een goed begin. De niet bij te pas. Ze veroverden trouwens bezoeker ging dadelijk naar een 1-3 geen enkel setje. Icore. Maar welke inspanningen ze ook BZP heeft nu ook ondervonden hoe (everden, Teneramonda kon geen enke- sterk Wetteren B wel is. Op verplaatsing Ie wedstrijd nog ombuigen in winst. Het aldaar werden ze zo rap als tellen terug- Was daar alleen Declef Steiger die op de gestuurd met een 8-2 nederlaag in hun |>arrikade stond. Mare Vermeulen was valies. Het was enkel de ouwe taaie Noel pij de thuisploeg de rots in de branding Wittock die voor de twee overwinningen van BZP kon zorgen. De rest had geen enkel verweer tegen een technisch ster kere thuisploeg. Herleving B Dendermonde werd op Sterke Stut C zwaar geslagen: 3-7. Aan vankelijk scheen het niet zulke richting uit te gaan: 2-2. Toen klapte Herleving totaal in elkaar en werden ze overtroefd door Sterke Stut C. Waar Hans Braeck- mans en Piet Van Nevel in hun beste doen waren. Bij Dendermonde mogen we zeker de twee overwinningen van Hugo Colson niet vergeten te vermelden. Hij deed het voortreffelijk. Herlering B werd dan in eigen vertrouw de cafetaria nog geklopt met 2-8 door Teneramonda B. Mertens en Calaert waren bij de bezoekers echt niet te houden. Deze twee knapen wonnen al les en dat daarmee Herleving B voor een te moeilijke opgave stond, was te begrij pen. Alleen Meert kon voor Herlering de eer redden. Tenslotte vermelden we nog in deze reeks de thuisnederlaag van Lede B dat door Wetteren B met 3-7 werd neergeslagen. Bij Lede won ieder- Pardaf die regelrecht naar een grote overwinning gingen: 7-3- En dat was vooral het werk van Gunther Janssens en Erik Van Mieghem. De meeste tegen stand bij de Troelantjongens kwam zoals te verwachten was van Luc Vercauteren. Opwijk B heeft in 5e Afdeling A een grote zege vastgelegd, 7-3 op het bezoekende Eendracht F. In de eerste helft van de Bij Opwijk stak Emiel Van Biesen weer boven de anderen uit met zijn drie overwinningen. Komt er ooit sleet op die pi C een voetje te lichten. Het ging zonder moeite: 9-1- Een probleemloze ontmoeting voor KWB C. de KVKT-kompetitie 2e Afdeling heeft Dtro D een goede wedstrijd gespeeld bij et bezoek van Pardaf A. Aanvankelijk jheen de lokale Hamse formatie wel |n zege te viseren. Ze liepen uit tot 4-2. laar die voorsprong hebben ze even larna moeten laten gaan om met een lawn te eindigen. Tegenvaller bij Par- jf was Kristof Saman die niets binnen- fcalde. Bij Patro won Stefan Goossens h Davy Van Cauteren elk twee keer. Een irde zat er wel in voor Davy tegen Van |erck, maar hij haalde het niet. Voor Iy zijn eerste nederlaag van het sei- i. Maar met 5-5 zullen beide partijen tevreden zijn geweest, e Afdeling A doet Patro G het schijn- r goed. Deze week in eigen midden den ze een 9-1 overwinning vastleg- op Madeion D. Alleen Wim Heymans een steekje vallen. Maar voor de rest het al Hamme wat de klok sloeg. Jan Vim Waterschoot wonnen alles zon- er echt veel moeite voor te moeten n. 5e Afdeling A doet Patro H het echt selvallig. Het niet kunnen aantreden t een vaste samenstelling werkt dat tel in de hand. Op bezoek bij Eendracht I lukten ze een fikse 1-9 overwinning, let was alleen Bertrand Van Houte die ftruikelde maar zijn ploegmakkers Erik De Keyser en Georges Heyvaert wonnen alles zonder pardon. Ook tegen Star Palet kenden ze geen enkel probleem. De bezoekers werden met 8-2 afgestraft. Luc Pelegrin deed bij de lokalen nog eens mee en onder streepte dat met een daverende presta tie: drie overwinningen. Erik De Keyser en Jozef Caljon lieten elk een steekje vallen tegen de Bucquy maar daarmee kwam hun ruime overwinning zeker niet in gevaar. Maar op Opwijk A gingen ze vrij onverwacht de boot in. Een 6-4 verlies. Bertrand Van Houte won wel drie keer, maar op veel hulp moest hij verder niet rekenen. En dat betekende dat Patro H na de enkels met 5-4 in het krijt stonden. Een kans in het dubbel hadden ze niet. Pelegrin-Van Houte wer den daarin zwaar met 2-0 geklopt. Het ziet er echt naar uit dat Patro I moeilijk aan een overwinning zullen geraken. Op verplaatsing bij Opwijk C scheen er wel een kans in te zitten. Rudy Van Driessche won drie keer en ze haalden het dubbel binnen. Maar dat was allemaal een overwinning te weinig om een puntje mee te pakken. Zal het dit seizoen dan nooit lukken? HVC 1ste Afdeling Patro B - Eendracht A 7-3 Wetteren A - Stekene A 4-6 Madeion A - Vlierkouter A 10-0 Juvenes A - Patro C 8-2 BAC A - Patro A 5-5 2de Afdeling Patro D - Eendracht B 2-8 Herleving A - Ons Huis A 6-4 Madeion B - BAC B 5-5 Juvenes B - Okapi A 8-2 Pardaf A - Dynamica A 3-7 3de Afdeling Sterke Stut B - KWB A 0-10 Stekene B - Ons Huis B 6-4 St.-Pauwels A - Lede A 10-0 Triumf A - Teneramonde A 0-10 Pardaf B - Patro E 4-6 4de Afdeling A Vlierkouter B - Juvenes D 3-7 Viktory - Madeion C 6-4 Patro F - Madeion D 10-0 4de Afdeling B Triumf C - Herleving B 8-2 Wetteren B - Ons Huis C 10-0 Erpe A - Lede B 0-10 Sterke Stut C - BZP 10-0 Teneramonda B - Triumf D 7-3 4de Afdeling C Juvenes E - Pardaf D 4-6 Troelant A - KWB 7-3 St.-Pauwels B - Pardaf C 9-1 5de Afdeling A Erpe B - Eendracht F 9-1 Teneramonda D - Opwijk B 0-10 Patro H - Erpe C 3-7 5de Afdeling B St.-Pauwels E - Juvenes F 10-0 Dynamica C - Okapi C 6-4 Triumf E - KWB C 8-2 Troelant B - St.-Niklase 3-7 Jeugd Stekene H - Eendracht A 5-5 Stekene D - Pardaf B 4-6 Vlierkouter D - KWB B 0-10 St.-Pauwels - Stekene F 4-6 Vlierkouter C - Eendracht B 10-0 Stekene E - Sterke Stut B 7-3 Patro C - Erpe B Vlierkouter B - Sterke Stut 10-0 Patro B - Stekene G 10-0 Vlierkouter E - Erpe A 10-0 Nadat we enkele dagen terug de be roepsrenners en amateurs aan het werk zagen in de Gense Six was het nu de beurt aan de W.A.O.D.-renners. Eerlijks- heidshalve moeten we er aan toevoegen dat de publieke belangstelling veel min der was dan tijdens de zesdaagse. Voor deze meeting tekenden 40 renners het inschrijvingsblad, wat, gezien het aantal renners die komen trainen maar een gering aantal is. Doch is W.A.O.D. de enige vrije bond die er in slaagt wedstrij den te organiseren in het Gentse Sport paleis. Op het programma stonden een omnium voor veteranen, een afvallings- westrijd (in twee reeksen) voor liefheb bers en het kampioenschap van België puntenkoers, eveneens voor liefheb bers. Het eerste nummer bracht ons de schif ting voor de puntenkoers. De zes best geklasseerde renners van de twee reek sen zouden de finale rijden. In de eerste reeks toonde ex-renner Geert Van Spey- broeck dat hij nog steeds uit de voeten kan op de piste. Alhoewel Geert, die toch enkele kilo's is bijgekomen, zich in de tussensprinten dubbel moest plooien om Mare Lefevre achter zich te houden. De tweede reeks werd gewonnen door algemeen favoriet in dit onderdeel Mare Borggraaf. Veteraan Lucien Pieters werd tweede. De finale van dit kampioen schap werd met 12 renners gereden over 140 ronden met om de 20 ronden een klassementsspurt. Op het meesterschap van Mare Borggraaf stond geen maat. Hij verzamelde een totaal van 15 punten. De enige renner die nog voor enig weer werk kon zorgen was de Gentenaar Geert De Meyer. Hij strandde echter op één ronde en verzamelde 8 punten. Mare Lefevre kon 12 punten bijeen sprinten maar kreeg een ronde meer aan zijn broek. In deze puntenkoers kon moeilijk sprake zijn van een spetterend vertoon omdat Borggraaf inderdaad te sterk was in dit onderdeel. De afvallingswedstrijd voor liefhebbers werd ook betwist in twee reeksen. Dirk Mathijs won zijn reeks voor Guy Pope lier. De tweede reeks werd gewonnen door Mare Borggraaf voor Lucien Pie ters. De finale van deze afvalling werd betwist door de 2 winnaars in een spurt over 4 ronden. In een adembenemende finale werd Mare Borggraaf nipt geklopt door Dirk Mathijs, ook al een Gente naar, met een verschil van 20 cm. Het eerste onderdeel van het omnium voor veteranen waren de 500 meter tijdrijden. Maurice Van Petegem lukte de beste tijd. Luc De Rijckere had op deze afstand 59 honderdsten van een second meer nodig. De derde beste tijd werd geklokt door Francois Van Dael. Ook de afvalling werd door van Petegem gewonnen voor Willy Roels, die zijn debuut maakte op de piste. De punten koers leverde als winnaar Ghislain Van Lierop die met Gerry George de tegen standers op één ronde fietste. Maurice Van Petegem werd in deze discipline derde. Als laatste nummer kwam de achtervol ging aan bod over een afstand van 1.500 meter of 9 ronden. Luc De Rijckere, die het moest opnemen tegen Van Petegem, lukte de beste tijd in dit loodzware nummer. Op de tweede plaats eindigde Ghislain Van Lierop. In de eindstand werd Van Petegem winnaar voor De Rijckere. De uitslagen Puntenkoers liefhebbers: 1. Mare Borg graaf (Belgisch Kampioen) 15 punten, 2. Geert Dc Meyer op 1 ronde, 8 p., 3. Marc Lefevre op 2 ronden 12 p., 4. Ghislain Van Lierop op 3 ronden 0 p., 5. Geert Van Speybroeck op 4 ronden 12 p., 6. Bob Pissiersen op 4 ronden 9 P-, 7. Lucien Pieters op 4 ronden 4 p., 8. De Wolf Kristof, 9- Guy Popelier, 10. Ferdi Messeman. Omnium veteranen: 1. Maurice Van Pe tegem 9 p., 2. Luc De Rijckere 12 p., 3. Ghislain Van Lierop 16 p., 4. Willy Roels 18 p., 5. Gerry George 20 p., 6. Francois Van Dael 25 p., 7. Johan Van Slycke 26 p., 8. Etienne Van Hecke 29 p., 9- Marcel Chamonin 33 p., 10. Willy Mathijs 36 p. Volgende meeting: Zondag 15 december 1991, herden- kingsprijs Roger De Ruyck. Eerste start om 14 u. - B.K. snelheid en achtervolging voor liefhebbers. - B.K. omnium voor veteranen - ploegkoers voor liefhebbers - omnium voor renners van 'Medici' en 'Politie'. Zij die het allemaal in de gaten houden vanop de toren, vooraan Koen Van Hijf- te, midden voorzitter Nestor Bloem en links Jef Van Damme. De laureaat van de puntenkoers Mare Borggraaf (midden) met nr. 2 Geert De Meyer (links) en Mare Lefevre. De winnaar van de afvallingswedstrijd Dirk Mathijs samen met leden van WAOD. De winnaar van het omnium veteranen Maurice Van Petegem voor de 500 meter tijdrijden, onderdeel dat hij trouwens won.

De Voorpost | 1991 | | pagina 25