Sterk Eynatten H.B.C. Dendermonde 11 naar de l/8e finale! •Nu wordt het echt moeilijk... SOBOFi SUROTECH Provinciaal H.B.C. Dendermonde loopt verder uit Robuco sterker via tweede helft Beslissend voor Rosa Aalst Handbalkalender Jeugdhandbal Zondag 7/12: De Voorpost - 6.12.1991 - 27 HANDBAL r42e Nationale a Eynatten 23 U.K. Waasmunster 14 Vlhoewel de cijfers niet helemaal de uiste waardeverhouding weergeven over de krachtverhoudingen tussen bei- Jp de ploegen was men het er bij H.K.W. over eens dat Eynatten over een fysisch bijzonder sterk geheel beschikt zodat op ïun overwinning weinig valt aan te mer ken. Vooral de inbreng van de Poolse aanwinst, een technisch sterke en snelle speler, maakte van Eynatten een moei lijk te bekampen tegenstander en daar- lij kwam nog dat net als verleden sei zoen H.K.W. af te rekenen had met het 51 luo Bosch-Bodson dat een boontje (blijkt te hebben voor de thuisploeg. ^iReeds na enkele minuten wist H.K.W. '^aar het aan toe was met de wedstrijd leiding toen zeer vlug 2' straffen werden ^geïncasseerd. Maar H.K.W. speelde aan- ,s kallend eerder zwak en het gebrek aan Icollectiviteit leidde tot teveel balverlies )oöen J.P. De Bode werd nog maar eens veel Brtle weinig in het spel betrokken. Zo kon iEynatten op kousevoeten steeds verder >aijuitlopen. Via 3-1 ging het naar 6-3, 8-4 .n jen 10-5 net voor de rust. Als Eynatten er dan 11-5 van maakte met een overdui delijk foutief uitgevoerde vrijworp gin gen de poppen voorgoed aan het dansen. Op het moment dat de eerste speelhelft al was afgefloten werden zowel De Bode als Van Renterghem gediskwalificeerd wegens protest en H.K.W. kon aan de tweede helft beginnen met een speler minder op het terrein. Meteen is het niet uitgesloten dat hier een scheidsrechter lijke vergissing gebeurde zodat over deze wedstrijd alles nog niet is gezegd. In het begin van de tweede helft nadert H.K.W. toch nog tot 11-7 maar een bijzonder licht toegekende 7-m worp brengt Eynatten opnieuw in de wed strijd. Meteen was de veer gebroken. De mandekking op het «Poolse» gevaar wierp weliswaar vruchten af maar nu kon H.K.W. de kansen die werden ge- kreëerd niet afronden. Zo werd het 19- 12 na 45' en beide doelmannen speel den zich in de kijker. W. De Grave, pas terug van het tornooi in Nederland met de Nationale ploeg, liet duidelijk zien dat hij niet onterecht «promoveerde» tot de Belgische nr. 2, achter P. Van Den Broecke. H.K. Waasmunster: W. De Grave, Van Renterghem, T. De Grave, Vermeulen 2, Roels 7, Desseaux 1, De Groote 2, De Meerschman 1, De Bode, Jansen, Ag- neessens, Willaerts 1. Reserven: Eynatten 13 H.K. Waasmunster 25 Leider H.K. Waasmunster lukte een bij zonder sterke prestatie op het terrein van het nummer 2, Eynatten. Alhoewel H.K.W. met drie kadetten aantrad - P. Verhelst, J. De Wolf en Daelman, maakte de thuisploeg geen kans tegen het col lectief sterk spelende H.K.W. dat aan de rust leidde met 7-15. Ook in de tweede helft bleef H.K.W. bijzonder goed spelen en vooral P. De Clercq speelde zich in de kijker met 5 treffers en evenveel afge dwongen 7-m worpen, effectief omgezet door Agneessens. H.K. Waasmunster: W. De Grave, Pol- fliet, Willaerts 3, N. Verhelst 2, De Clercq 5, P. Verhelst 3, De Vlieger 1, Jansen, Agneessens 7, De Wolf 4. EVA Beker van België Handbal. Ook Jan Pultau kon voor Ajax de nederlaag niet afwenden in Kievit-Hasselt (eva) H.B.C. Dendermonde 22 Ieperse 17 Na de knappe overwinning tegen Ieperse is H.B.C. Dendermonde de enige overgebleven ploeg uit 4e afdeling in de l/8e finale van de Beker van België. Toch wel een opvallende prestatie als men weet dat H.B.C. reeds van vóór het seizoen van deze Bekerkompetitie een objectief had gemaakt, naast het ver overen van de titel. Jammer dat de loting de ploeg van trainer Van Geel nu minder gunstig is gezind geweest want een topploeg naar Dendermonde halen zat er niet in. Integendeel, H.B.C. moet naar het Walen land om er de winnaar van de wedstrijd Ransart-Hoei te gaan bekampen en de kans is miniem dat men tegen deze 2e nationaler nog een ronde verder geraakt. Al weet men inderdaad nooit. In ieder geval, de Bekerkompetitie mag als geslaagd worden beschouwd want met o.a. Houthalen en het leper van donderdag avond werden twee tegenstanders uitge schakeld die ook ambities hadden in de Bekerkompetitie. Het werd inderdaad een heel andere wedstrijd dan de kompetitie- wedstrijd enkele dagen voordien tegen dat zelfde leper. Toen werden de West-Vlamin gen overklast en naar huis gestuurd met (Kiewit 22 Ajax Lebbeke 18 Na het verlies in Hasselt tegen het onge slagen Kiewit wordt het echt moeilijk mor Ajax Lebbeke om de nagestreefde promotie af te dwingen. Leider Kiewit telt nu zes punten meer dan de Ajaxie- den en lijkt dus goed op weg om de titel binnen te rijven. Meteen moet Ajax zich nu definitief concentreren op die tweede plaats die eveneens recht geeft op pro motie maar moet dan afrekenen met Tongeren telt vier verliespunten zodat Lebbeke geen enkele steek meer mag laten vallen en ook moet winnen van deze rechtstreekse konkurrenten. Nochtans bleek zaterdag in Hasselt dat ebbeke echt niet zwakker is dan de huisploeg, jammer genoeg bleek zater dag topvedette H. Van Leugenhage niet n zijn normale doen terwijl zowat ieder een toch te veel miste tegen de autoritai re doelman Woczak. Na een gelijkop- >aand wedstrijdbegin (3-3 na 8') kreeg .ebbeke een serieuze klap te verwerken. )e afwerking faalde opvallend en Kiewit 4e Afdeling kon via tegenaanvallen de bezoekers op een 8-3 achterstand plaatsen na het eerste kwartier. Ajax kon dan toch orde op zaken stellen, speelde zeker niet slecht maar bleef open kansen missen zodat de rust er aankwam met een 10-7 score. Ook in het begin van de tweede helft bleef Ajax zich te pletter werpen op doelman Woczak en hierdoor kon Kiewit zijn voorsprong bestendigen. Bart Van Ransbeeck gaf dan het sein tot een offensief dat vruchten leek af te werpen want De Man en Verlinden brachten Ajax langszij 9' voor het einde (16-16). Maar dan gebeurde het opnieuw, de kansen werden gemist om de leiding te verove ren en Kiewit definitief te doen begeven en uit balverlies van de Lebbekenaars kon de thuisploeg opnieuw een 19-16 voorsprong uitbouwen. Ajax, dat echt niet onderlag, kwam terug tot 19-18 met nog 4' te spelen maar het zat echt niet mee als de aansluitingstreffer op het doelhout te pletter sloeg en Kiewit via de terugkaatsende bal kon scoren uit te genaanval. Ajax speelde dan alles of niets met een «pressing» maar het lukte niet, integendeel Kiewit kon nog twee maal scoren. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft, Vlassenroot, Cristiaens 1, Cley- mans, Pultau 4, Verlinden 2, Bosman, De Man 3, Van Ransbeeck 6, Van Leu genhage 2. Reserven: Kiewit 16 Ajax Lebbeke 22 In een voortreffelijke eerste 30' domi neerde Lebbeke de thuisploeg. Meteen stond er een 5-11 voorsprong op het scorebord aan de rust en in de tweede helft kon Ajax zijn voorsprong bestendi gen. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Goossens, M. Vlassenroot, Maesschalk 2, Van Den Borre 6, Paermentier 3, De Bruyn, De Busschere, A. De Man, Heyvaert 6, De Hauwere 1, De Troch 4. EVA Robuco Buggenhout 2 Eeklo Ap. Kort rijk 12 H.B.C. Dendermonde 13 de duur bevochten overwinning te gen het op de 2e plaats geklasseerde Kortrijk staan de zaken er schitterend voor voor H.B.C. Dendermonde Inder daad, Kortrijk op de tweede plaats, telt nu al drie punten achterstand en de tweede achtervolger leper volgt al op zes vunten. Meteen lijken de onverslagen eiders op weg om hun uitgesproken objectief - titel en promotie - waar te naken. En in Kortrijk bleek duidelijk dat trainer Van Geel over een uitgebalan- :eerd geheel van jeugd en ervaring be schikt. Neem daarbij de sterke Coppens n het doel en u begrijpt dat men over joede papieren moet beschikken om dit ,C. te vloeren. Kortrijk dacht wel dit tan te kunnen maar na een gelijkop- •aand wedstrijd begin (2-2 na 10') zorg- le Asaert voor een 3-5 voorsprong na sen kwartier. Meteen lagen de kaarten ip tafel want een gedisciplineerd spe- end H.B.C., steunend op sterke verdedi ging, ging rusten met een 5-7 voor sprong. Ook in de tweede helft bleef H.B.C. bestendig leiden. Het was zelfs 6-10 na 43' en R. Bayens samen met B. Arijs benutten hun ervaring om de ploeg rustig de wedstrijd te laten kontroleren. Coppens bleef reuzesterk en één mi nuut voor het einde leidde H.B.C. nog altijd met 10-13- Maar in die laatste minuut dreigde het dan toch nog mis te kunnen gaan als Kortrijk zijn tegenaan val via doelman Krok - enorm sterke wedstrijd - op gang kreeg. Toch even angst bij Dendermonde maar zelfs het uivallen van Asaert en Van Beveren - «gepakt» door Kruk - kon niet verhinde ren dat H.B.C. verdiend de twee punten binnenhaalde. H.B.C. Dendermonde: Coppens 1, Claessens, Van Beveren 2, Bayens 1, Arijs 1, Asaert 5, Vereecken 2, Wese- mael, Hoorelbeke, De Mayer, Van Steen I, P. De Swaef. EVA Pupillen H.K. Waasmunster 14 Squadra Fem. Lebbeke 14 Het leidersploegje uit Waasmunster ver loor zijn eerste punt tegen een verras send sterk Squadra Lebbeke. Rust 8-8. H.K. Waasmunster: Colier, Van Hoey, Vermorgen 2, Dauwe, Du Tré, Geeraers 2, Vermeir 5, Muller 4, Verschelden 1. Squadra Fem. Lebbeke: Dauwe, Ee- man, Van Hout 3, Moran, Hoffner 2, Gabriels 9, Van Goethem, Van Peteg- hem. Berlare H.B.C. Dendermonde Uitslagen Pupillen Robuco Buggenhout - Eeklo 1-26 H.K. Waasmunster - Squadra Lebbe ke 14-14 Miniemen Robuco Buggenhout - D.B. Zwijnaarde 13-18 Kadetten Lokeren - Ajax Lebbeke 11-19. EVA Robuco Buggenhout T.S. F.E. Temse 24 15 Zondagavond wordt de wedstrijd Eeklo-Kosa Aalst gespeeld en het ziet ernaar uit dat deze wedstrijd beslissend wordt voor de Aalstenaars. Inderdaad, het staat vast dat de strijd voor de titel zich afspeelt tussen Eeklo, Middelkerke en Aalst en zoals de zaken er nu voorstaan mag Aalst niet verliezen in Eeklo. Eeklo won inderdaad zijn eerste wedstrijd tegen Middelker ke en Aalst verloor tegen de West-Vlamingen zodat nieuw verlies voor Aalst falikant kan genoemd worden. In dat geval zou Eeklo vier punten voorsprong tellen en naast de mentale klap zou Aalst dan ook deze achterstand weg te werken hebben. Dat zien zij niet zo vlug gebeuren want met Hans Borgers in de rangen is Eeklo dit seizoen uitgegroeid tot een erg sterk geheel. Meteen is het aan de ervaren Mare Bayens om zijn ploeg zo te organiseren dat het «gevaar» Borgers opgevangen wordt in defensie en de agressieve verdediging van Eeklo zo aan te pakken dat de vrije ruimte op de cirkel optimaal benut wordt door de Aalstenaars. Een moeilijke maar niet onmogelijke opdracht.. EVA Het derby tussen Robuco Buggenhout en nieuwkomer Temse kende een erg eigenaardig verloop. De bezoekers, zon der D. Buytaert - speelde een sterke eerste helft waarin Robuco alle moeite van de wereld ondervond om de Waa- slandse aanvallers af te remmen. Ook aanvallend kwam de thuisploeg in die eerste periode niet aan zijn trekken wan F. Mannaert zat duidelijk in de greep van de bezoekende verdediging. Tijdens de eerste 10e bleven de ploegen om beur ten scoren (3-3) maar dan trof de jonge Koen Van Hoeyweghen raak en zette Temse op weg naar een voorsprong die maximaal drie doelpunten bedroeg (6- 9). De bezoekende pivot M. De Clercq bleef drukken op de thuisverdediging en een sterk spelend Temse leidde aan de rust nog altijd met 8-10. In het begin van de tweede helft werd dit scenario aange houden tot 10-12 maar dan stortte Tem se totaal in elkaar. Met Trienpont als verdediger op De Clercq en F. Mannaert ontketend in aanval, bleef Temse ter plaatse en het werd 17-12 vooraleer Temse, na 16', nog eens kon scoren. Temse voelde in die periode goed aan dat Dirk Buytaert in de verdediging ont brak en het feit dat De Clercq reeds twee 2' straffen had opgelopen, vergemakke lijkte de zaken niet. Maar ook was het duidelijk dat Robuco fysisch over meer reserves beschikte en regelmatig ver scheen een Robuco aanvaller afgezon derd voor een niettemin knap spelende doelman Van Buyten. Via 18-13 ging het nog naar 23-14 vooraleer F. Mannaert met zijn elfde treffer de 24-15 eindscore vastlegde. Nog op te merken dat Robuco ondertussen steeds maar klimt in de rangschikking. Robuco Buggenhout: Van Sinay, Van Moer, Scholliers 1, F. Mannaert 11,J. De Donder 1, D. Mannaert 5, Segers, Moyersoons, J. Van Damme 2, P. Man naert 1, Bosman, Trienpont 3- T/S F.E. Temse: M. Van Buyten, De Rijcke, K. Van Hoyweghen 3, Heirbaut, De Clercq 6, P. Van Hoyweghen, P. Buytaert 1, K Van Hoyweghen, Lyssens, E. Buytaert 5. een 22-10 nederlaag. Nu zag men een heel ander leper aan het werk dat voor een zeer degelijke repliek zorgde tegen een bij wijlen echt goed spe lend H.B.C. Vooral in de eerste helft kreeg de thuisploeg het niet gemakkelijk. Vrij veel balverlies en onzuiver aanvalsspel zorgde ervoor dat leper 3-6 voor geraakte na 18' maar Van Beveren - Asaert en Wesemael brachten de thuisploeg, die collectief ster ker ging spelen, terug en via 8-8 werd het 10-10 aan de rust. Direkt na de rust zorgde Asaert voor 11-10 maar een mindere perio de van de thuisploeg liet leper opnieuw aanpikken (13-13 na 38'). Maar ondertus sen was de Dendermondse doelman Cop pens aan een bijzonder sterke prestatie begonnen in het Dendermondse doel en een sterke Asaert en een zeer nuttige Vereecken sloegen dan leper definitief terug. Het werd 17-13 na 48' en vanaf dan was de wedstrijd beslist. Via 20-15 ging het naar 22-17 na een knappe wedstrijd van beide ploegen. H.B.C. Dendermonde: Coppens, Claessen, Van Beveren 4, Bayens 1, Arijs I, Asaert 4, Wesemael 5, Van Steen 1, De Mayer 2, Vereecken 3- EVA Leider Eeklo, met Hans Borgers, was weer goed voor een vol dozijn doelpun ten, moest enkel tijdens het eerste kwar tier het aandringen dulden van een moedige thuisploeg. Via 1-1 uit treffers van Borgers en D. Mannaert, ging het naar 3-4 na 13' maar dan al kon Eeklo een beslissende voorsprong opbouwen. Het werd 3-8 vooraleer Moyersoons in de 26e minuut nog eens kon tegensco- ren en aan de rust leidden de bezoekers met 4-10. In de tweede helft (10-12) kwam de thuisploeg meer in de wed strijd maar Eeklo bedreigen zat er nooit in. Het werd 8-15 na 45' en met nog maar eens drie opeenvolgende treffers van Borgers (ex-Waaslandster) in de laatste minuten kwam de eindscore op 14-22. Toch een verdienstelijke wed strijd van de Buggenhoutse doublures die collectief voor een degelijke prestatie zorgden. Robuco Buggenhout: G. Van Moer, G. Mannaert, Amelinckx 2, Pieters 1, Mi- chiels 3, J. Van Eyck 1, D. Mannaert 1, Moyersoons 1, Ch Van Eyck 2, Bosman, Verbestel 1, De Vuyst 2. Berlare was duidelijk niet opgewassen tegen een technisch sterker Dender monde dat aan de rust leidde met 6-10. In de tweede helft speelden de Dender mondse doelmannen Ravijts en Claes sens zich in de kijker en gesteund door een sterk spelende verdediging wisten zij de Berlaarse aanval te beperken tot amper één doelpunt. Aanvallend kon de lichte kavalerie De Lille, Moyson en Callaert zich laten opmerken en D. Ver- leyen samen met Van Renterghem dre ven bestendig de voorsprong op. Het werd een 7-24 eindresultaat tegen het toch wel gehandicapte Berlare. Voor Dendermonde speelde: Ravijts en Claes sens, Van Gucht, Bouteille, Verleyen, Van Den Stock, Callaert, De Lille, Moy son, Van Renterghem, Merckx, Raemd- onck. Roeselare 2 16 Kosa Aalst 25 Alhoewel Kosa zondag niet kon beschik ken over de pas vader geworden K Bomon en ook Dan. Bayens en R. Van Herreweghe de verplaatsing niet mee maakten, werd het nog een vrij gemak kelijke overwinning tegen een jeugdig Roeselare. In de eerste helft kon de thuisploeg niettemin de Aalstenaars het vuur aan de schenen leggen want na 21' stonden de ploegen nog altijd gelijk (5-5). M. Bayens en G. Van Malderen slaagden er dan toch in een kloof te slagen zodat Kosa kon gaan rusten met een 7-10 voorsprong. Direkt na de rust scoorde Kosa tweemaal en verrassend vlug liet de thuisploeg de armen zakken. Meteen kon Aalst de wedstrijd rustig blijven kontroleren en De Letter, samen met P. Bomon, maakten er via 9-16, 11-18 van na45'. De wedstrijd kabbelde dan rustig naar het eindsignaal (13-20 na 50') en Aalst won gemakkelijk met 16-25. Nu zondag dient leider Eeklo bekampt en deze wedstrijd moet Aalst winnen wil het nog uitzicht houden op de titel. Kosa Aalst: Coen, Van Nieuwenborgh, E. Van Malderen, P. Bomon 4, De Lille 6, De Donder 2, M. Bayens 7, G. Van Malderen 6. Uitslagen H.K. Waasmunster 3 - Woluwé 32-18 Berlare - Dendermonde 2 7-21 Robuco Buggenhout 2 - Eeklo 14-22 Roeselare 2 - Kosa Aalst 16-25 Gent 2 - Merchtem 22-25 Gr. Bijgaarden 2 - Middelkerke 21-32 Rekkem - D.B. Zwijnaarde 3 24-25 EVA Heren 2e Nationale zat. 7/12 te 20.30 u.: Maasmechelen - H.K. Waasmunster zat. 7/12 te 20.30 u.: Jemeppe - Ajax Lebbeke 3e afdeling zat. 7/12 te 20.00 u.: I.T.B. Lokeren - Kortessem zond. 8/12 te 15.30 u.: Brabo Denderbelle - Alken. 4e afdeling zond. 8/12 te 19.40 u. Gr. Bijgaarden - Robuco Buggenhout zat. 7/12 te 19.45 u. H.B.C. Dendermonde - Desselgem zond. 8/12 te 18.45 u. Haachtse - T.S. F.E. Temse Provinciaal zat. 7/12 te 18.40 u.: Merchtem - Woluwe zond. 8/12 te 16.30 u.: H.K Waasmunster 3 - Rekkem Robuco Buggenhout 2 - Gent 2 zond. 8.12 te 19 uur: Eeklo - Kosa Aalst zat. 7/12 te 18.30 u.: Berlare - Groot Bijgaarden 2 zat. 7/12 te 14 uur: D.B. Zwijnaarde 3 - H.B.C. Dendermonde 2 Dames le Nationale zat. 7/12 te 16.45 u. Squadra Lebbeke - Neerpelt 2e afdeling zond. 8/12 te 16.45 u.: Kiewit - Rubuco Buggenhout zat. 7/12 te 18.15 u.: R.B. Dendermonde - Gr. Bijgaarden Jeugd Pupillen zat. 7/12 te 16 uur: Lokeren - Ajax Lebbeke Miniemen zond. 8/12 te 15 uur: Lokeren - Middelkerke Kadetten zat. 7/12 te 17 uur: Lokeren - Gent zond. 8/12 te 14 uur: Lokeren - Eeklo.

De Voorpost | 1991 | | pagina 27