Dendermondse Rugbyclub kan weer winnen Appels KC andermaal winnaar van 'Beker van Vlaanderen' Atlantis Lebbeke zorgt voor spannende finale Atlantis opnieuw aan de winnende hand Seizoen toch gestart Vy 28 - 6.12.1991 - De Voorpost KORFBAL De zesde edcitie van de 'Beker van Vlaanderen', een door korfbalklub Ago Aalst georganiseerde ééndagskompetitie zaalkorfbal waaraan alle Oostvlaamse korfbalklubs uitgenodigd worden deel te nemen, keeg vorige zaterdag, in de Aal- sterse sporthal 'Ten Rozen' een verloop in mineur. De meer dan goede bedoelingen van de organisatoren ten spijt, slagen ze er maar niet in alle in kompetitie aktieve Oostvlaamse klubs - dat zijn er zo'n tiental in totaal - te bewegen die zater dag Aalstwaarts af te zakken. Tijdens de editie van vorige zaterdag lieten èn Floriant èn eersteklasser Neer- landia het afweten. Al te zware blessure- last, werd vanuit Neerlandia geseind, wat ons dan de vraag oprispt dat de klub van voorzitter De Pessemier over een der mate kleine spelerskern beschikt dat hij niet eens een reserveteam kan afvaardi gen... Voor een klub die duidelijke aspi raties vertoont om zich te ontbolsteren tot de beste "Vlaamse' klub, een houding die getuigt van weinig 'grandeur'. En dan maar sakkeren dat het Antwerpse in het korfbalwereldje al te vaak het laken naar zich toehaalt. We hebben de indruk dat in het Gentse sommigen door dezelfde vlooien gebeten zijn. Floriant van zijn kant bleef al vaker afwezig op deze kompetitie. Twee poules De acht resterende klubs - Ago Aalst, Atlantis Lebbeke, Rapid Gent, Ganda, Appels, Temse, Gentse en Vos Reinaert St.-Niklaas - werden ondergebracht in twee poules. Per reeksverschil werd aan de lager gesitueerde klubs één korf voor gift gegeven. liet drukken niet het onderste uit de kan te willen halen. Atlantis verscheen trouwens niet in zijn tvpe-opstelling op het terrein, Appels leek ons au grand complet. De Lebbekenaars kregen meteen de kans de voorsprong aan te dikken tot vier korven, want Robin De Backer werd bij een doorbraakpoging gehinderd en de scheidsrechter wees terecht de straf- worpstip aan. Ancien Frank Veldeman miste echter de strafworp. Ann Schud- dinck wist de korf wel staan en skoorde de eerste korf voor Appels. 'Lebbekenaar' Frank Veldeman gaf ech ter lik op stuk en trof vanop afstand raak. Via een strafworp, omgezet door Dirk Duym, wezen de bordjes 4-2 aan. Steven Callaert sloeg, via een doorloop bal, opnieuw een driekorvenkloof. Wie gedacht had dat Appels als een pletwals Lebbeke zou verpletteren, moest op dat ogenblik reeds zijn mening herzien. At lantis draaide vlot rond en bij Appels wisten sommige spelers duidelijk de korf niet hangen. Wim De Wilde deed dat blijkbaar wel, want via twee afstands worpen bracht hij Appels terug tot 5-4. Ook Steven Callaert - grieperig zijn was blijkbaar geen beletsel om goed te spe len - echter skoorde vanop afstand, zo dat de beide teams bij een 6-4 stand de rust ingingen. Ook na de rust zou Appels er nooit in slagen kleine broer Atlantis totaal op de knieën te krijgen. Bij het begin van de tweede speelhelft leek dat wel even zo, want op een sakker en een vloek stond Appels, via korven van Edwin Borms (doorloopbal) en Ann Schuddinck (af stand) op gelijke hoogte (6-6). Atlantis kreeg toen een strafworp, na opnieuw een fout op Robin De Backer en deze keer mikte Frank Veldeman juist (7-6). Even later zou Appels voor het eerst in de wedstrijd, via korven van Dirk Duym (afstand) en Annette Verstraeten (af stand) op voorsprong komen (7-8), maar Atlantis gaf zich niet gewonnen, kwam nog op gelijke hoogte, maar moest uiteindelijk, na een korf van Frank Janssens, met 8-9 de duimen leggen. Atlantis Lebbeke mocht op een meer dan verdienstelijke wedstrijd terugblik ken. Of Appels vorige zaterdag voldoen de toonde om met een gerust geweten, morgen zaterdag, de zaalkompetitie in eerste klasse aan te pakken, durven we niet zo direkl beweren. Vermits Appels voor de tweede maal drie opeenvolgende overwinningen in deze 'Beker van Vlaanderen' in de wacht sleepte, mochten de Dendermonde- naars, de beker ontvangen uit handen van bondsvoorzitter Gielen en ere-voor- zitter Janssens, voor de tweede maal al trouwens definitief naar huis nemen. Pierre Van Rossem Korfbal. Appels KC werd verwacht winnaar in de Beker van Vlaanderen (foto guy) RUGBY RC Soignies D.R.C. 0-19 Atlantis Lebbeke - Ago Aalst 18-2 Temse - Gentse 3-7 Ganda - Ago Aalst 11-5 Rapid Gent - Atlantis Lebbeke 7-7 Appels - Temse 14-6 Vos Reinaert - Gentse 6-6 Ganda - Rapid Gent 6-1 Appels - Vos Reinaert 9-3 Atlantis - Ganda 5-3 Rapid - Ago 9-3 Appels - Gentse 10-5 Vos Reinaert - Temse 5-3 In groep 1 haalde Atlantis Lebbeke met vijf punten de overwinning, in haar kiel zog volgden Ganda, Rapid Gent en Ago Aalst. Appels KC werd overwinnaar in de tweede groep, voor Gentse, Vos Reinaert en Temse. Finale Atlantis Lebbeke-Appels In de finale stonden de beide klubs uit het Dendermondse, Appels KC en Atlan tis Lebbeke tegenover elkaar. Atlantis, dat in de zaalkompetitie uitkomt in vierde klasse, verscheen aan de inworp met drie korven voorgift, vermits Appels Korfl}al Beker van Vlaanderen. Een beeld uit de finale. Sarah De Meersman KC in eerste fungeert. Appels moest f/itjantis Lebbeke) wordt verdedigd door Ann Schuddinck (Appels) (foto guy) zondag niet aantreden, voor Atlantis stond een uitwedstrijd op Groen-Wit ge programmeerd, wat trainer-coach Da- mien De Rouck zijn pupillen op het hart Het lijkt nog te vroeg om definitieve conclusies te trekken, maar uit de pre statie van D.R.C. op het veld van Soignies vorige zondag mag minstens worden afgeleid dat de Dendermondenaars een flink stuk frustatiès van zich hebben kunnen afschudden. Met een kollektief - zeer - sterke presta tie werd het, nochtans goed weerwerk biedend RC Soignies met de regels van de kunst ingepakt, waardoor de D.R.C.- ers met iets meer optimisme de helse drie weken die voor de boeg staan kan tegemoet zien. Aanstaande zondag Asub Waterloo, op 15 december landskampi oen Bosvoorde en op 22 december de kwartfinale van de Beker van België tegen de revelatie van het seizoen, RC Visé: er zijn prettiger vooruitzichten te maken in de rugbycompetitie. Het wedstrijdverslag van vorige zondag is snel gemaakt. Mist, mist en nog eens mist zorgden ervoor dat op het Henegouwse speelveld (nou ja...) van een aantrekkelijke wed strijd nauwelijks sprake kon zijn. De Dendermondse Rugbyclub moest het doen zonder internationaal Rudy Wau- ters, Gert Van Der Steen, Chris Sarens en Fred Kinat. Luc Macharis, Ronald Bester en Ronny Lauwers kwamen daardoor in de ploeg, en ook de Franse nieuweling Joël Lebel zag zijn plaats verzekerd. Op de pop-positie zag Ronny Van Moese- ke zijn vaste stek verrassend ingenomen door Barney Visagie. Dit ontwricht Dendermonde bleek in de aanvangsfase - en eigenlijk doorheen de hele eerste speelhelft - verrast door de hardnekkigheid van de Zinnikse spelers. De Henegouwenaars waren duidelijk niet van plan om kado's te geven en sneden zich meermaals een weg door heen de dikke mist. Dendermonde bleef niettemin vrij rus tig, een taktiek die in de tweede helft de nodige vruchten zou afwerpen. De beste kansen in de eerste helft waren ook voor D.R.C., maar zowel Lebel als Pierson en Vertongen zagen enkele verdienstelijke pogingen stranden op de wetmatigheid dat scoren op Soignies aan de ene kant van het terrein niet vanzelfsprekend is: het terrein helt naar de trylijn toe ver schillende graden, waardoor elke deftige spurt genadeloos de keel wordt ge snoerd. Werd het verdedigend werk van Soignies daardoor een stuk makkelijker, aanval lend maakte de nieuweling in eerste afdeling weinig indruk. Zowel in de scrums als de line-outs kon Dender mondse makkelijk de bal winnen, waar bij respektievelijk Visagie, De Velder en Wauters (en in de line-out een hard werkende Philippe De Coen) zich lieten opmerken. Toch kon Dendermondse de enige pun ten van de eerste helft enkel via een penaltykick laten optekenen. Kapitein Arun Cambier koos, tegen het advies van de coach in, voor de makkelijke 3-pun- ter, en bracht zijn team op die manier met voorsprong in de tweede helft. Die tweede helft was de moeite waard! Het Dendermondse pack veroverde su perieur het merendeel van de ballen in de scrum, rucks en mauls, en de drie- kwartlijn had er duidelijk pret in. Na vijf minuten was het meteen prijs: Lebel kreeg op de vleugelpositie, na een mooie ingestudeerde aktie, de bal en liet de verdediging geen enkele kans (0-7). Met een aantal mooie derde-lijnsaanval- len aan de gesloten scrumzijde kon D.R.C. de angst voor het verlies definitief opbergen. Respektievelijk Eric D'Hoogh en Rik Casier konden mooi afronden na een overtuigende aanval, waarin telkens Ronald Bester een hoofdrol speelde. Het moet overigens gezegd dat zowel Casier als D'Hoogh zondag hun beste seizoen sprestatie neerzetten. Na nog enkele zeer mooie driekwartaan- vallen, waarin Cambier, Michem, Pier son en Lauwers zich van hun beste zijde lieten zien, kokn tenslotte, opnieuw, Eric D'Hoofh de eindstand vastleggen op 0-19- Een verdienstelijke uitslag voor een ver dienstelijke wedstrijd, die van de wed strijd van zondag a.s. op eigen veld tegen Bekerhouder en vice-kampioen Water loo opnieuw een topper maakt, gezien de stijgende vorm van onze streekgeno ten. Asub kreeg vorige week trouwens op eigen veld het eerste seizoenverlies aan gesmeerd van het alsmaar verrassender RC Visé (tegenstander van DRC in de kwartfinales van 22/12), wat maakt dal de match toch eerst zal moeten gespeeld worden. Van de Dendermondse reserves niks dan goeds. Ondanks de opstelling van jonge kerels zoals Dries D'Hondt, Main Buyens en Stijn Van Hauwermeiren (alle drie abso lute topkandidaten voor de Dender mondse fanionploeg van de toekomst) werd Soignies relatief makkelijk be dwongen, waardoor D.R.C. 2 op een bijzonder verdienstelijke seizoenstart kan terugblikken. Dendermondse be treurt, wat vorige zondag betreft, wel het uitvallen van Van Den Steen en Vermeu len die allebei, na onzacht in aanraking te zijn gekomen met de Henegouwse bodem, met lichte blessures het veld moesten verlaten. Uitblinkers in de reservewedstrijd zijn in één, twee, drie niet opgenoemd, maar als het dan toch moet kunnen de presta ties van Sluys, Van Hauwermeiren, Gou- bert en Van Moeseke toch niet onbe sproken blijven. Het potje rugby dat de tweede ploeg overigens wekelijks neerzet wordt, naar gelang het seizoen vordert overigens al tijd maar aantrekkelijker, waardoor vooral nieuwe spelers de kans krijgen om zich rustig voor te bereiden op hel grotere werk. Voor aanstaande zondag zijn de ogen van heel rugby-end België zonder twijfel gericht op 2 sleutelwedstrijden: Visé- Bosvoorde en DRC-Waterloo. Om 14 u. geven de Dendermondenaars de Water- loose leeuwen partij. Ter gelegenheid van deze belangrijke wedstrijd zal door sponsor 'Seghers- en Zoon' (schilder en behangwerken) een volledige set nieuwe trainings aan de Rugbyclub wor den geschonken. De wedstrijd wordt gespeeld op het rug- byveld aan de sportterreinen in de Van Langenhovestraat te Sint-Gillis-Dender- monde. De ingang is, zoals steeds, gra tis. Kris Van Damme MUURKAATSEN Korfbal. Keker ran Vlaanderen in AaL\l. Atlantis lebbeke, nnverwachl en geenszins onverdiend in de finale (foto guy) De inspanningen die de dames en heren van Atlantis Lebbeke vorige zaterdag in de 'Beker van Vlaanderen' leverden, hingen blijkbaar niet zo fel in de kleren als gevreesd. De ploeg van nieuwbakken coach Damien De Rouck slaagde er immers in op het veld van Groen-Wit een verdiende 4-7 overwinning in de wacht te slepen. Vooral tijdens de eerste speelhelft draaide alles naar behoren. Atlantis kombineerde vlot en werkte bovendien af. De Lebbeekse korven vertrokken uit de handen van Robin De Backer, Steven Callaert (4) en Sandra Van Rossem. De thuisploeg vond slechts driemaal de korf. De tweede speelhelft was heel wat minder fraai. Beide ploegen vonden nog slechts één keer de weg naar de korf. Voor Lebbeke skoorden Sandra Van Rossen, via een doorloopbal. Piet Maesschalck, die later zou worden gewisseld voor Frank Veldeman, miste nog een strafworp. Dank zij deze overwinning sluit Atlantis Lebbeke het eerste deel van de veldkompetitie af als goeie middenmoter. Het totaliseerde twaalf punten. Pierre Van Rossem Er was enige verwarring rond het al dan niet van start gaan van het achtste muur kaatsseizoen in sporthal De Wuiten Toch bereikte men een akkoord met d< acht ploegen om op de nog beschikbare vrije uren in de sporthal deze unieke kompetitie verder te zetten. Zaterdag jl traden reeds vier ploegen in de aren! met als favorieten VAG Mijs en Anhyp Aalst '88 verloor met 7-14 van het VAG team van Francois De Beer en 't Vissers hof ging de boot in met 15-6 tegen Anhyp van de alomgekende Louis Colman. Deze kompetitie, die eigenlijk dient als overbrugging tussen twee zomerkompe tities, kan opnieuw rekenen op de kun dige leiding van Freddy Ringoot, Louis Aendenhof en Gustaaf Verbustel.

De Voorpost | 1991 | | pagina 28