Oudegem wint van Wetteren Adec opnieuw in goede doen Modern onderuit gehaald in Aalst Volleybalkalender Spannende start Reeds vijfde zege voor Kangoeroesdames Heren van Kangoeroes blijven ongestoord winnen De Voorpost - 6.12.1991 - 29 I de dat eeld niks irels en bso- der- nst) be- een start be- I het leu- kin) iwse veld |n in taai sta- Jou* ibe- loet aar- s al looi jgen het jgen ijfel 'isé- 4 u. iter- tieid ioor der set vor- rug- Van der- gra- VOLLEYBAL Oudegem 3 Wetteren 1 Oudegem blijft niet van tegenslagen gespaart. In de wedstrijd tegen Wetteren werd nu Gerdy De Kimpe gekwetst en vorige week op Michelbeke moest hoofdaanvalster Conny Borms met ge scheurde gewrichts-banden van het ter rein zodat de bank heel klein wordt. Interim coach Dirk Nobels heeft zon dagavond dan ook bange momenten gekend vooral in set één en twee wan neer Wetteren goed bleef anvallen. En toch was het niet kompleet het bezoe kende team want daar moesten ook een paar speelsters het laten afweten. Zodat Oudegem tegen het Wetteren van Twee de Provinciale speelde en daar in de aanvangsfase vrij veel last mee had. In de eerste set was het Oudegem dat nochtans op voorsprong kwam, maar niet kon beletten dat Wetteren terug kwam en setwinst haalde. Ook in de tweede set was Oudegem het betere team dat snel op een ruime 10-6 voor sprong kon kijken. Maar Wetteren steeds bij de pinken met giftige legballe- tjes kon scoren en de stand in evenwicht brengen. Het Oudegemse team moest zich nog hard reppen om setwinst te halen. Wetteren bleef aanvallen ook in de der de set werd het een spannende bedoe ning. Bij de thuisploeg speelde het Zeel- se trio: Mastbooms - A. D'Heer en Ges- quière een meer dan verdienstelijke partij. In receptie speelde eerst Joske Mastbooms zich in de kijker. Ze bleef maar opvangen en stond steeds op de goede plaats, Wetteren kon de bal maar niet tegen de grond krijgen. En in de aanval was het de andere Zeelse aan koop Gesquière die scoorde. We kregen nu een uitgesproken mees terschap te zien in de vierde set van Oudegem dat nu weinig tegenstand ken de. In die periode leverde de ingevallen Nicky Gorus ingevallen voor veteraan Yvonne Spitaels een beste partij. Oude gem won dan ook verdient en kon winst en verlies nu in evenwicht brengen (4- 4). Voor Dirk Nobels wacht nu een harde taak om met de pionnen die nog over blijven Oudegem naar een veilige plaats te loodsen in de rangschikking. Nobels een van de betere trainers moet daartoe in staat zijn. Andre Real Testa Lokeren 0 Kangoeroes Aalst 3 (8-15, 11-15, 8-15). Lokeren behorend tot de zwakste ploe gen van de reeks, was nu niet bepaald een moeilijk te bekampen tegenstrever. Dat wist men reeds op voorhand bij de Aalsterse aanhang. Er moest dan ook geen speciale inspanning geleverd wor den om de volle buit binnen de eigen rangen te houden. Kangoeroes kon op zijn gemak de wedstrijd afhaspelen een opwarmertje noemen ze dat. De tegen stander haaide slecht zevenentwintig punten op. Kangoeroes gaat dus reso luut op de ingeslagen weg verder. On danks de kwetsuren en afwezigheden beschikt Aalst over voldoende waardevol potentieel. Om zonder vrees de komende wedstrij den tegemoet te zien en zegezeker naar het einde van het jaar en de heenronde te stevenen. De reservewedstrijd werd eveneens door Kangoeroes gewonnen met 0-3. De set standen waren 10-15, 10-15 en 6-15. Volleybal. Biekes Erembodegem-Ename (da) Volleybal. VK Erembodegem-Modern Lebbeke (da) Heren Derde provinciale B 14/12 - 19 00: Wetteren - Leeuwerik Lede Meisjes kadetten 14/12 - 13.45: VC Berlare - Nieuwkerken Hamse volleyballiga Heren 8/12 - 9-00 u.: Hamvoc KWB Moerzeke 8/12 - 9 00 u.: Bruine Beren - Zwarte Panters 8/12 - 1.30 u.: Topfloor - 't Moleken 8/12 - 1.30 u.: Contra - WAS 8/12 - 1.30 u.; Hamme Center - BGJG Dames 8/12 - 09.00 u.: Contra - Hopeloos 8/12 - 09.00 u.: ATN - The Pool 8/12 - 09.00 u.: Zwarte Panters - BGJG Eerste provinciale Volleybal. Biekes Erembodegem-Ename (da) V.K. Erembodegem 3 Modern Lebbeke 1 (15-12, 15-13, 3-15, 15-10) De voorwedstrijd werd door Modern ge wonnen met 0-3. Voor een derde zege op rij waren de setstanden 10-15, 2-15 en 10-15. Lebbeke moest dit weekeinde aantreden tegen Erembodegem en in deze Aalster- se ploeg vertoeven momenteel twee oudgedienden van Lebbeke, Danny Heyndrickx, speler-trainer en Eddy Cas- siman. Bij de gasten ontbraken Joris Verhulst, Ives Verstrepen en Mare Vie- rendeels. Deze drie spelers ontbraken op het appel wegens allerlei kwetsuren. Bovendien waren er nog een drietal basisspelers die niet over al hun fysische mogelijkheden beschikten. Toch lever den de spelers een goede prestatie tegen de meer geroutineerde spelers van Erembodegem, dat al een paar jaar lan ger in tweede provinciale vertoeft. Niet het minst onder de indruk van het imposante blokkers van de gastheren gingen de bezoekers voluit hun kans in de openingsset, hetgeen resulteerde in een voorsprong van een paar punten. Spijtig genoeg moest na een 10-12 tus senstand deze winst uit handen gegeven worden. In twee opslagbeurten rukten de thuisspelers op naar de eerste deelze- ge- Erembodegem dat in de vorige wedstrijd tegen leider Kangoeroes wegens de afwe zigheid van Eddy Cassiman naar cohesie zocht, ondervond tegen Lebbeke dat het nog steeds naar een goede organisatie zoekt. Zo was V.K. verplicht na de ach terstand over te schakelen naar een 2-4 systeem zodat Guido De Pessemier als tweede spelverdeler werd uitgespeeld. Eenzelfde spelbeeld in de tweede set, waar de bezoekers opnieuw in de eind fase het hoofd moesten buigen wanneer de thuisploeg een extra aanvaller had ingebracht. Deze 0-2 achterstand had de mentale en fysische weerbaarheid van de gasten niet gebroken. De blauwwitte ploeg beet fel van zich af in de derde set. De V.K. receptie werd zwaar bestookt vanuit de opslagzone en de schaars ge lukte aanvalsopzetten stierven in het blok van de middenmannen Obus en De Pauw. Voor de volgende set werd de linkshan dige Pascal Timmerman vervangen door Danny Heyndrickx. De bezoekers kon den de druk niet meer aan en ze waren in de beginfase op aanklampen aange wezen. Met veel enthousiasme slaagden de thuisspelers erin een 10-5 en 13-10 voorsprong te versieren. In de eindfase zorgde de voor Eddy Cassiman ingeko men Timmermans voor de resterende punten. Een schamele troost voor de Moderna spelers was dat zij op punten wonne: 48-50. Verdiende overwinning voor dc thuisploeg, maar hun prestatie was onder het normaal peil en de aan hang weet dat ze in de volgende ontmoe tingen beter uit de verf moeten komen willen ze de derde plaats bezet houden. Bij Lebbeke kan men nu met het vrij weekeinde in het vooruitzicht, want de ploeg is reeds in de beker uitgeschakeld, kan men nu de gekwetsten laten herstel len om de eerstvolgende wedstrijd tegen Denderleeuw au grand complet aan te vangen. Wachtebeke 1 Adec Baasrode 3 (15-12, 10-15, 8-15, 5-15). In de vorige wedstrijd tegen Gavere wa ren de Adec spelers reeds de goede weg opnieuw ingeslagen. Ze stranden op drie punten van een 3-0 zege om uiteindelijk met 2-3 te verliezen. De nederlaag op zichzelf kwam niet te hard aan, want de aanhang was tevreden van de prestatie, zodat aan klantenbinding werd gedaan. Tegen Wachtebeke waren de verwachtig- ingen hooggespannen. Zorgden de Den- dermondernaren voor de bevestiging van hun prestatie tegen de stroppen. Wachtebeke op de tweede plaats waren erin geslaagd leider Ursel een nederlaag toe te dienen, zodat de Waaslanders met veel pretentie naar de Appelse Sporthal waren afgezakt. Baasrode liet zich niet vangen aan de intimidatie en vanaf de beginfase van de openingsset vlogen ze er keihard in. Dit resulteerde in en twee punten voorsprong. Enkel in de eindfase van deze set werden een paar persoonlij ke fouten begaan hetgeen echter fataal werd bij de afrekening. Tijdens de twee de set waren Gino Hofman en Ives De Cocker de steunpilaren in de receptie, zodat goede aanvallen in kombinaties konden worden opgezet, en de gasten konden een toontje lager zingen. De gastheren gingen in de derde set op hun elan verder. Een goed geïnspireerde Pas cal Blommaert gaf een prachtprestatie weg in verdediging. Hij stimuleerde de spelverdeler Philip D'Hooge zodanig dat menige aanval zonder blok van de tegen stander kon worden uitgevoerd.. De be zoekers keken maar sip bij een 1-2 achterstand. In de vierde en laatste set werden de thuisspelers van het kastje naar de muur gespeeld. Zuallaert blokte bijna elke aanval van de thuisploeg af. Via een 0-6 voorsprong hield Baasrode de wurggreep op de tegenstander. Hope lijk zetten de Adec-spelers deze trent verder. Voor het afsluiten van de heen ronde moet Adec nog twee zwakke broertjes bekampen en zo kan Baasrode zeker vaste voet behouden in de kop van de rangschikking. Ursel bekleedt mo menteel nog de leidersplaats met één punt voorsprong op Gavere en Wachte beke en dan volgt Baasrode met twee punten achterstand. Dc eerstvolgende wedstrijd wordt rode lantaarn Michelbeke bekampt. Volleybal. VK Erembodegem-Modern Lebbeke (da) 2e Provinciale - Heren Damesvolleybal. Kangoeroes Aalst uit tweede provinciale B (da) Buggenhout 3 Erwetegem 0 Buggenhout kende geen problemen in zijn wedstrijd tegen Erwetegem dat is de kampioen van derde provinciale van vorige kompetitie. In de eerste set waar bij opslagen aanval prima werden uitge voerd kwamen de bezoekers er nauwe lijks aan te pas. Buggenhout kon deze set binnenhalen met 15-2. Ook in de tweede set was Buggenhout het betere team en dat in alle spel onderdelen. De bezoekers konden dank zij een totale inzet het spel wel even rekken maar gingen toch de boot in met 15-7. Meer tegenstand kreeg Buggenhout in de derde set. Waarbij de bezoekers nu ook aanvallend gemakkelijker tot sco ren kwamen. Er was dan wel even span ning maar wanneer de thuisploeg door drukte slaagden zij er in uit te maken met 15-10. Met deze zege blijft Buggenhout op de tweede plaats met gelijke punten met Ename. De volgende tegenstander is Grembergen meteen een derby. Snuffel staat derde met een verlieswedstrijd meer zodat een eventuele zege beide teams op gelijke hoogte kan brengen. Buggenhout 3 Denderleeuw 0 Deze wedstrijd kende een zeer spannen de start waarbij gezien de eindstand beide teams aanspraak konden maken op de zege. Buggenhout won uiteindelijk met 16-14 omdat het iets meer aanvals- kracht in huis had. Eenzelfde spelbeeld in de tweede set waarbij het bezoekende team een beste indruk liet. Ze lieten een goede receptie bewonderen en ook het blok hield Buggenhout van scoren. Maar eens de thuisploeg de goede kadans te pakken had was het bekeken voor de bezoekers die nipt het onderspit moes ten delven, setstand 15-13. De derde set ging het dan heel wat beter voor de thuisploeg. De bezoekers die zich blijkbaar wat vergalopeerd hadden in de eerste twee sets hadden nu alle moeite om het ritme te houden. Vlotte kombinaties van de thuisploeg en een beste receptie zorgden er voor dat deze set met 15-10 naar Buggenhout ging. Bij het begin van de partij had men wel niet aan een 3-0 zege gedacht, maar naar het einde toe was de inzet weg bij Denderleeuw dat geen vuist meer kon maken. Steenhuize 0 Kangoeroes Aalst 3 (7-15, 11-15,11-15 en 4-15). De dames van Kangoeroes hadden het niet zo moeilijk als verwacht op Steen huize. Alhoewel het in de beginfase er heel slechte vooruitzichten bood. In de openingsset kwamen de bezoeksters er niet aan te pas. Het was een walkover van de gastvrouwen en Kangoeroes haal de amper vier punten binnen en dit alles binnen het kwartier. Tijdens de terreinwissel kregen de Aal sterse speelsters een bolwassing van de trainer want in de drie volgende sets kregen we een gedaanteverwisseling bij de gasten. Vanaf de start van elke set kon Aalst nu een voorsprong uitbouwen. De tegenstander kwam wel dichterbij, maar de bezoeksters konden nu wel tijdig afmaken. Kangoeroes kon de geluksfee goed ge bruiken of was het gebrek aan voldoen de speelsters bij de thuisploeg, want er waren er amper zes aanwezig. Met een volledige ploeg zou Kangoeroes het heel wat moeilijker gehad hebben. Door het gebrek aan speelsters werd voor de re servewedstrijd door Steenhuize forfait gegeven. Provinciale Dames

De Voorpost | 1991 | | pagina 29