Martine Bijl, Geert Heyvaert en MVC Kleding Octaaf sportlaureaten Erwin De Grauwe, algemeen kampioen bij 'De Toekomst' in Berlare Underdogs in de gunst van het publiek Lebbeke 32 - 6.12.1991 - De Voorpost ^ÖtTTROffEEN I IPfffeJC- ONTWERP Tijdens een vorige week vrijdagavond in de sporthal georganiseerde 'Sportgala '91' werden Martine Bijl (HBC Squadra Femina) Geert Heyvaert (AC Lebbeke) en Minivoetbalklub Kleding Octaaf ge- proklameerd tot resp. Lebbeekse sport vrouw en -man van het jaar. Dat gebeurde tijdens een 'Sportgala', die de organisatoren de Gemeentelijke Sportraad, i.s.m. de Sportdienst en het gemeentebestuur op een totaal an dere leest schoeiden dan dit in het verleden het geval was. Een overigens gelukkig initiatief dat o.a. mede inhield dat de zgn. sportverdienstelijken, waar voor na enige jaren 'Janneke en Mieke' aangeduid werden, van het programma geschrapt werden. In de plaats kregen diverse sportdiscipli nes de kans hun aktiviteiten te demon streren, een gelegenheid die Korfbalclub Atlantis Lebbeke, de badmintonklubs Batenda en Lab, de tennisclub 'Hof ter Burst', judoklub Kohoro-Kwai, karate- klub Tppon', de Dendermondse turn- klub St.-Joris en de Roemeense turn- kampioene Ioana Tatu, niet lieten voor bijgaan. De Lebbeekse lagere scholen (althans de Gemeenteschool, het H. Maagdcolle ge en het Gemeenschapsonderwijs) van hun kant namen deel aan een aantal Dirk Bosteels (ploegafgevaardigde). - Kaatsklub Ramen Verheyden die kam pioen werden van het Kaatsverbond Vrij en Blij Lebbeke-OpwijkRaymond De Smedt, Richard Vermeulen, Charly De Coninck, Frangois Bourgeois, Freddy De Boeck, Maurice Tondeur, Freddy Van Uytfanghen, Noël Permond, Maurice Tourneur (trainer) en Louis Macharis Lebbeke. Sportman van het jaar Geert Heyvaert (AC Lebbeke) (foto guy) Lebbeke. Sportvrouw van het jaar Martine Bijl (Squadra Femina) (foto guy) proeven. Wanneer men er tijdens een volgende editie in slaagt zich strikter aan de tijd safspraken te houden, zal deze 'Sportgala' uitgroeien tot een tegelijk stijlvol en attraktief evenement. Kampioenen Aan een aantal ploegen en individuele sportbeoefenaars, die er tijdens het kwasi voorbije jaar in slaagden een kam pioenstitel in de wacht te slepen, werd een aandenken overhandigd. Werden aldus gelauwerd - de gewestelijke miniemen van SK Leb beke Silvio Bancheri, Glen De Saede- leer, Nico Jacobs, Koen Meert, Kris Uyt- tersprot, Steven Peirlinck, Thierry De Batselier, Steven De Vos, Thomas De Meyst, Björn Heyvaert, Iljen Keppens, Bart Pauwels, Pieter De Cock, Kenny Van Hauwermeiren, David Verhulst, Dieter De Baveye, Erik De Geyter (trainer) en Michel Heyvaert (ploegafgevaardigde). - de gewestelijke scholieren van SK Leb beke Gino Van Cauwenberghe, Bart Verhulst, Gert-Jan Gillis, David De Wae- geneer, Piet Perdaens, Alain Aerts, Nico De Schepper, Johan Van Nieuwenhove, Johan De Rouck, Steven Moens, Geert Van den Bergh, Laurent Licoppe, Davy De Boeck, Frederik Dubois, Bart Rin- goot, Bart Cuddeman, Dieter Podevijn, Kristof Roels, Leo Verhulst (trainer) en Emiel Mangelschots (ploegafgevaardig de). - het fanionteam van korfbalklub Atlan tis Lebbeke dat kampioen werd in 4de klasse van het veldkorfbalSteven Cal- laert, Piet Maesschalck, Alain Muyse- winckel, Franky Cornelis, Frank Velde- man, Damien De Rouck, Sandra Van Rossem, Carla Van Rossem, Carmen Henckens, Cindy Meersman, Sarah De Meersman, Lutgarde Coppens, Sabine Van den Broeck, Charles De Waele (trai ner). - de kadetten van Atlantis Lebbeke Liesbeth Hofmans, Véronique Verha- vert, Katrien Dauwe, Isabelle Van Rans- beeck, Isabelle Kerremans, Maarten Au- waerts, Pieter Auwaerts, Elke De Saede- leer, Chris Van Hoeymissen. - de seniores van handbalklub Squadra Femina die kampioen werden in 2de afdeling V.H.V.Viviane Quarin, An Van Nieuwenhuyse, Hilde Van Boven, Marti ne Bijl, Magda Steppé, Annick De Croock, An Guns, Annemie Bosteels, Heidi Cooreman, Annick Van den Broeck, Els Huyghens, Katleen Heu- vinck, Peggy Luypaert en Bart Van Rans- beeck (trainer). - de beloften van handbalklub Ajax Leb beke die kampioen werden in 2de afde ling: Geert Bosman, Koen Cleymans, Christophe De Bruyn, Geert De Bus- schere, Nico De Decker, Benny De Hau- were, Bart De Lathouwer, Andries De Man, Yves Heyvaert, Piet Maesschalck, Jurgen Parmentier, Hans Van Bosbeke, Bart Van den Borre, Kris Van Ronsem, Filip Verheyden, Martin Vlassenroot, André Guide en Dirk Bosteels (trainers), de veteranen van MVC Kleding Octaaf die kampioen werden in D.S.D.Jozef Caudron, Patrick De Bruyn, Richard De Wilde, Ernie Sanders, Wilfried Maes, Gustaaf Heyndrickx, Marc Van der Jeugt, Kamiel Van der Meersch, Herman Van Langenhove, Pierre Van Handenhove, Mare Goossens en Jozef Caudron (ploeg- Lebbeke. Tijdens de 'sportgala'stonden heelwat trofeeën op de kampioenen te wachten (foto guy) Lebbeke. I)e sportklub van het jaar: Kleding Octaaf (foto guy) TC Hof ter Burst die kampioen werden bij de heren 7Rudy Huyck, Christ Stassijns, Willy De Peet, Jef Leybaert, Pierre Van Handenhove, Piet Buytaert, Frangois Van Herp, Marc Pelicaen, Luc Heyvaert en Ann Van Weyenbergh (trai ners). - Pieter De Wilde (Kohoro Kwai Lebbe ke) die provinciaal kampioen bij de kadettenjongens werd. - Tom Lambrecht (Kohoro Kwai) die regionaal kampioene bij de miniemen- meisjes werd. - Frangois Ringoot (De Crosser - Vlaam se rodeo-crossbond) die nationaal kam pioen in de kategorie specials werd. - Traditiegetrouw sleepten ook een flink aantal atleten van AC Lebbeke kam pioenstitel in de wacht. We zetten ze op een rijtje Yoeri De Meester, provinciaal kampioen 200m indoor kadetten jon gens; Tim De Cock, provinciaal kampi oen veldlopen scholieren '74; Julien Mi- chiels, Filip Van Damme, Freddy De Munter, Didier Knockaert en Rudy Pies- sens, provinciaal kampioen veldlopen interklub seniores; Lucien Rottiers, pro vinciaal kampioen veldlopen veteranen M40; Yoeri De Meester, provinciaal kampioen 100 en 200m kadetten jon gens; Dirk Van Campenhout, provinciaal kampioen 400m kadetten jongens; Di- mitri De Meester, provinciaal kampioen 1500m kadetten jongens; Johan Brijs, provinciaal kampioen 100 en 200m scholieren jongens; Raf Tilburgh, pro vinciaal kampioen 1500m scholieren; Tim De Cock, provinciaal kampioen 3.000m scholieren jongens; Geert Hey vaert, provinciaal kampioen 400m se niores; Frankie De Feyter, provinciaal kampioen diskuswerpen seniores her en; Rudy Piessens, provinciaal kampi oen 3000m steeple mannen; Ellen Van den Berghe, provinciaal kampioene 60m en verspringen benjamins; Stijn Blot, Geert Heyvaert, Kris Vercauter, Frankie De Feyter, provinciaal kampi oen 4x200m alle kategorieën; Martin Claessens, Rudy Piessens, Geert Stal- mans, Didier Knockaert, provinciaal kampioen 4x800m alle kategorieën; Dirk Van Campenhout, Dimitri De Meester, Yoeri De Meester, Kurt Rot tiers, nationaal kampioen 4x800m ka detten jongens. Sportvrouw Martine Bijl Sportlaureate Martine Bijl is op achtjari ge leeftijd begonnen met veldvoetbal om twee jaar later over te stappen naar het handbal waar ze zich al vlug ontpopte tot de spilfiguur in de jeugdploeg en er een voorbeeld was voor de jeugd in het algemeen. Al vlug werd ze opgenomen in de bas- isploeg van de senioren, waar ze haar mannetje kon staan, maar na de promo tie naar 2de nationale praktisch een geheel seizoen op de bank moest zitten, omdat ze te jong was om te spelen. Zij bleef in die periode echter de trainingen volgen. Zij werd geselekteerd voor de nationale kadettenploeg, heeft deelge nomen aan wedstrijden in Frankrijk, Nederland en Luxemburg met de natio nale scholierenploeg en met de junioren was ze van de partij op het kwalifikatie- tornooi voor de wereldbeker in Tsjecho- slowakije. Martine is steeds een basisspeelster in de ploeg, die in de voorbije zeven jaar erin slaagde te promoveren van provin ciale naar eerst nationale. Sportman Geert Heyvaert Geert Heyvaert kan reeds een fraai pal mares voorleggenprovinciaal kampi oen op de 400m seniores, derde op de 400m in de Vlaamse Atletiekkampioen- schappen, internationale selektie voor de Beker der Vriendschap te Koblenz, lid van de aflossingsploeg die de titel be haalde in de 4x200m op provinciaal vlak, twaalfde beste jaarprestatie op de 400m, alle kategorieën; derde beste tijd op de 400 in Oost-Vlaanderen, houder van de klubrekords op de 200 en 300m en medeklubrekordhouder op de 4x200. Sportklub van het jaar Mini voetbalklub Kleding Octaaf Deze klub is reeds twintig jaar aktief in DUIVENSPORT de DSD-kern en behaalde reeds tien maal de kampioenstitel. Ze won zes maal de beker, de laatste drie jaar luk ten ze de dubbelslag. Ze won daarnaast reeds vijfmaal het tornooi van de Ge meenteschool en waren laureaat in di verse andere tornooien zowel in Lebbe ke als daarbuiten. Kortom, zij zijn de ambassadeurs van het Lebbeekse mini voetbal. Vermelden we nog dat in de interscho- lenkompetitie bij de meisjes de Ge meenteschool he thaalde met 72 pun ten, voor het Gemeenschapsonderwijs dat 62 punten totaliseerde en dat bij de jongens het H. Maagdkollege laureaat werd (83), voor de Gemeenteschool (75) en het Gemeenschapsonderwijs (75). Op zondag 1 december had bij De Toe komst in Berlare de traditionele kam pioenendag plaats. Uiteraard ging dit gepaard met een uitgebreid feestmaal maar hoogtepunt van de dag was toch de viering van de kampioenen. Algemeen kampioen: Erwin De Grauwe met 98 prijzen en 1+2 in alle katego rieën. Quiévrain Oude duiven: 1. Frederic Christiaens, 2. Erwin De Grauwe; 1+2 afg.: 1. Fre deric Christiaens, ev. Erwin De Grauwe. Asduif: Frederic Christiaens Jaarse: 1. Erwin De Grauwe, 2. Roger Janssens; 1+2 afg.: 1. Erwin De Grau we, ev. Odette van der Linden Asduif: Odette Van der Linden, ev. Roger Janssens. Jonge: 1. Eugeen De Vos, ev. Erwin De Grauwe; 1+2: Erwin De Grauwe ev. Eugeen De Vos Asduif: Erwin De Grauwe Noyon Oude: 1. Spaerkeer-De Rop, 2. Cesar Dauwe; 1+2: 1. Spaerkeer-De Rop, ev. Cesar Dauwe, F. Christiaens Asduif: Spaerkeer-De Rop Jaarse: 1. Julien Bonnaerens, ev. Cesar dauwe, Ydens-Steeman; 1+2: 1. Cesar Dauwe, ev. Ydens-Steeman, julien Bon naerens Asduif: Cesar Dauwe Jonge: 1. Cesar Dauwe, 2. Erwin De Grauwe; 1+2: 1. Cesar Dauwe, ev. Er win De Grauwe Asduif: Cesar De Grauwe Halve fond Oude: 1. Willy De Pauw, ev. Odette Van der Linden, Cyriel Van Hecke; 1+2: 1. Cyriel Van Hecke, ev. Rudolf Goossens Asduif: Rudolf Goossens Jaarse: 1. Rudolf Goossens. 2. Julien Raemdonck; 1+2: 1. Rudolf Goossens, ev. Julien Raemdonck Asduif: Rudolf Goossens Jonge: 1Willy De Pauw, 2. Kris Stee man; 1+2: 1. Willy De Pauw, ev. Cyriel Van Hecke Asduif: Willy De Pauw Duivensport. Erwin De Grauwe (2de van links) werd algemeen kampioen hij 'De Toekomst'in Berlare. Bij hem de andere kampioenen (mt) VOETBAL Toch een honderdtal toeschouwers voor dit bekerderby tussen vierde provincia- ler Katrolle en tweede nationaler. ZVC. Berlare. Wie zich verwachtte aan een walkover voor laatstgenoemden kwam zeker in de beginfase bedrogen uit want de thuisploeg, in het tussenseizoen van de plaatselijke kerncompetie naar pro vinciale overgeschakeld, zinde duidelijk op een tweede bekerstunt. In de eerste ronde was men immers tegen alle verwachtingen bij Castra An- zegemp met 4-4 overeind gebleven en bij het nemen van de strafschoppen had keeper Wim Geeraert de allerlaatste (4- 5) onschadelijk gemaakt. Deze fanion- keeper, met een ontwrichte elleboog, kon evenals Dominique Eeckhout en Hans Marain, nu niet aantreden maar toch panikeerde Katrolle niet toen de bezoekende captain Vilain vanop het middelpunt haarscherp binnenkogelde. Men bleef immers kalm onder de full- court-pres van de rood-zwarten en bij de eerste counter stonden er meteen 1-1 cijfers op het bord. Reservekeeper Wier- linck kon een terugspeelbal van Uyter- sprot niet onder controle krijgen en Filip Van Den Hauwe was er als de kippen bij om handig tussen beiden in de bal in doel te deviëren. Halverwege de eerste periode prote steerden de toeschouwers luidkeels toen Floris Verstraeten (poseerde niet voor de foto!) een driehoekje met De Daele met een hakje in het Katrolledoel deed afwijken, al oordeelde scheids rechter Gillis terecht dat dit voor nie mand gevaar opleverde. Diezelfde speler converteerde even later een kort genomen hoekschop van Goos sens maar belande in het scheidsrech terboekje voor een drietal hardhandige slidings. Katrolle kon voor het keerpunt nog drei gen via de boomlange Van Kerckhove ook een verdienstelijk handballer en de bedrijvige Danny De Decker maar enkel langs de overkant viel er toen nog een treffer: Uytersprot zette kalm De Schut ter op het verkeerde been en kogelde van ver de 1-4 ruststand op het bord. De tweede periode was een blauwdruk van de eerste want de underdogs bleven vrankweg hun kans gaan en keeper Wie- rinck moest zelfs tussen de voeten van Van de Walle grabbelen om verder on heil te voorkomen. Een lokaal misver stand werd door Verstraeten afgestraft en toen machtmens Spaerkeer een kei harde bal loste had De Daele maar binnen te duwen. In de slotfase viel De Decker met een voetkwetsuur uit, had Verstraeten een knappe assist van De Daele slechts te verlengen en kwamen de 1-8 eindcijfers op een eigenaardige manier tot stand. Van den Hauwe hinkte langs de andere zijde van het terrein en toen Jacques De Backer vroegtijdig van de spelersbank kwam, floot ref. Gillis een vrijschop. Voorde thuisspelers van hun verbazing bekomen waren mocht De Daele al juichen. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1991 | | pagina 32