Nicki Schippers redt de meubelen Webster plots giant-killer Sterke tweede helft FC Baasrode heeft punt te weinig rsvvyp sero-positief VOETBAL Eendracht Zele Union Sint-Gillis 2-0 A Standard Luik - Eendracht Aalst 0-0 E. Aalst-Digest m De Voorpost - 13.12.1991 - 17 Red a kt ie: Oude Vest 28,9200 Dendermomle - Tel. 052/21.40.60 zijn gelukkig Zele-Union 2-0. De Zeienaars zijn gelukkig want Ronny Vervaet scoorde (Iv) Heel onverwacht kon Eendracht Aalst in het 'Stade de Sclessin' te Luik het aldaar spelende Standard in bedwang houden? Dat gelijkspel was niet voorzien op het rekenschema van de Aalsterse eerste klasser. Alleszins een resultaat dat een riem onder het Eendrachthart steekt. Aalst kon die 'nul' op het scorebord houden dankzij een sterk verweerwerk onder het motto 'pompen of verzuipen'. Standard pakte de wedstrijd aan zoals het moet, nl. de tegenstander, die on deraan de rangschikking prijkt, doorlo pend onder druk plaatsen. Deze taktiek heeft echter niet het gewenste resultaat opgeleverd voor de 'rouches', die op het middenveld voldoende de gelegenheid kregen om de aanvallen voor te berei den, maar in de zone van de waarheid op een beperkte ruimte werden samen gedrongen. Bovendien kregen de Luike naars geen tijd om de Aalsterse egelstel ling te ontmantelen. Kwamen de Standardmanschappen dan toch in de gelegenheid om aan te leggen, dan botsten ze op een sublieme doel man Nick Schippers, de vervanger van de gekwetste titularis Hans De Schrijver. De Eendracht-reservegoalie, die sinds verleden seizoen evolueerde in de scha duw van een steengoede De Schrijver, kreeg nu en tegen Standard nog wel de kans om te demonstreren dat hij alle klasse van een uitstekend doelman in huis heeft. Oefenmeester Han grijzenhout: 'Nick heeft zijn lot steeds manmoedig aan vaard en is tijdens de oefeningen steeds een voorbeeld van ijver geweest. Die intensieve voorbereiding was duidelijk de basis van zijn schitterende performa tie op zaterdagavond. Hij speelde attent en zeer gekoncentreerd. Zo heb ik hem al een paar weken leren kennen tijdens de trainingen, als een voetballer die serieus met zijn werk bezig is. Nu staat hij er als de ideale vervanger van de gekwetste Hans De Schrijver, die sukkelt met een meniscusblessure en voor en kele weken uitgeschakeld is'. Han Grijzenhout had verder veel bewon dering voor het organisatievermogen van laatste man Dieter Schwabe en de flinke prestaties van mandekkers Lam berg en De Wolf, die respektievelijk Wilmots en Asselman aan banden kon den leggen. 'Iedereen heeft de opdrach ten naar best vermogen uitgevoerd, met veel inzet en moed, zoals van een een drachtig team verwacht wordt', dixit Grijzenhout. Door dit onverwacht sukses tegen Stan dard kan verwacht worden dat het Een- drachtstadion zondag a.s. tergelegen heid van het bezoek van AA Gent bomvol zal lopen. In dat verband wordt een voorverkoop georganiseerd in het sekre- tariaat van het Eendrachtstadion op vrij dag 13 december van 18 tot 20 u, op zaterdag 14 december van 10 tot 12 u en op zondag 15 december van 10 tot 13u30. Tevens is er een extra-verkoop in de kantine van AA Gent op zaterdag 14 december van I4u30 tot 17 u. BAD Standard-E. Aalst 0-0. Nicki Schippers, steeds in de schaduw van De Schrijver, kon nu tonen wat hij eigenlijk kan (da) Eendracht heeft de tweede overwinning van het seizoen binnen. Op basis van hun tweede helft kregen de tricolores loon naar werken. Alhoewel deze zege zich voorlopig niet vertaalt in een klasse mentsverbetering, hergroeperen de Ze ienaars zich in de onderste regionen. Bleven Filip Plaetinck (liesblessure) en Filip Seymortier met rugpijn langs de lijn, dan kon Eendracht eens te meer rekenen op de klasse van doelman Dan ny Van Puyvelde. De Zeelse goalie speel de tijdens de eerste helft een beresterke partij en smoorde beurtelings pogingen van Luyten, Van Beginne, Moreaux en Fierin in de kiem. In blessuretijd kreeg hij evenwel dame Fortuna aan zijn kanyt toen een vrijschop van Van Beginne tegen de dwarsligger te pletter sloeg. Mede door het knappe doelpunt van Ronny Vervaet, ging Eendracht met een gevleide voorsprong de rust in. Uitblinker Stephane Janssens, aan wie Eendracht overigens een goede aanwinst heeft, dook na de pauze het eerst voor Michel op. Hij kreeg op basis van zijn vlekkeloze prestatie de 'oscar' van de wedstrijd uitgereikt. Filip Fiers duwde een egoistisch nummertje in de vergeet hoek toen hij Mohammed Toujani met een inzenden bedacht, wat Eendracht de beslissende treffer opleverde. Target man Fabrice De Beule verdient alle lof voor de wijze waarop hij zijn ondankba re funktie ter harte neemt. In het laatste kwartier riep men op het thuisfront alle hens aan dek toen Union met een slotof- fensief uitpakte. De Zeelse defensie liet zich echter niet meer verrassen. 'De resultaten van de wedstrijden op zaterd agavond verhoogden de druk op dit duel, opperde Eendrachttrainer Jaak Goos- sens na afloop. Daardoor was een over winning meer dan ooit noodzakelijk ge worden. Ik ben tevreden over de rehabi litatie van de ploeg. We kunnen nu mentaal sterk naar het vierpuntenduel in Namen'. AJZ Doelman Hans De Schrijver sukkelt met een meniscuskwetsuur, Bin nenkort ondergaat hij een kijko peratie. Nadien wordt batist of er desnoods heelkundig moet inge grepen worden. Webster Chikaballa vertrekt naar Zambia, waar hij is geselektioneerd ter voorbereiding van de Afrikacup. Rond zijn persoon is een flinke deinig ontstaan. Onlangs lekte in een Nederlands sportblad uit dat hij sero-positief is bevonden. HijLw^rd trouwens hiervoor door zijn vroege re klub Dynamo Dresden Uit de kern geweerd. Te Aalst werd verwaarloosd Webster aan een grondige medische test te onderwerpen alvorens zijn werk vergunning werd uitgereikt. Voorde klubkas zijn alleszins een paar mil joenen naar de bliksem. BAD Lokerse-Robur 1-2. Wuytack probeert te kombineren met Huylebroeck (Iv) Lokerse 7 Robur Moerzeke 1 -2 in tweede FC Baasrode blijft voorlopig op de provinciale C. Het had nochtans gehoopt de rode lantaarn kunnen overlaten, dat er zondagnamiddag op bezoek was. Uiteindelijk werd het een 1-1 gelijkspel, maar dat was voor oefenmeester André Heyman te weinig: 'Voor het absolute meesterschap dat we tijdens de eerste helft neergepoot hebben, hadden we beslist recht op de volle pot. Maar met dat doorlopend overwicht geraakten we uiteindelijk niet verder dan de gelijkmaker. In die periode bleek nog maar eens dat onze trefkracht ondermaals blijft Langs de andere kant is er een progressie te bespeuren. Er wordt beter gevoetbald vanuit de achterste gelederen en bovendien is mijn team fysisch sterker geworden. We slagen er in de tegenstander sterker onder druk te zetten. Nu maar afwachten of we dat ook aankunnen tegen straffere teenstanders dan Buggenhoul', aldus een licht ontgoochelde Dré Heyman. DAB Robur Moerzeke, dat vorige week op eigen veld tegen FC Lutpfr/ele totaal onverwacht een ferme pandoering kreeg, zorgde zondagnamiddag op het veld van Lokerse vóór een ware stunt. Het klopte de titelkandidaat in tweede provinciale C met 1-2 en gooide daar mee alle pronostieken door mekaar. Voor oefenmeester Jaak Vandenbtfrghe warnet eigenlijk een beetje een zoete wraak.\Zeventien seizoenen geleden bracht hij datzelfde Lokerse van tweede naar eerste provinciale en vier jaar gele den werd hij na vier wedstrijden, op het ogenblik dat Lokerse alweer aan de lei- E. Zele-Union 2-0. Janssens van Zele in strijd met Unionist De Waele (Iv) ding prijkte, bedankt voor bewezen diensten. In de loop van de week had hij zijn manschappen een 'soupeeke' beloofd indien ze tegen de leider een flink resul taat konden neerzetten. De Robur- coach kan nu meteen in zijn portefeuile tasten want belofte maakt schuld. Robur blijft in elk geval een wispelturige ploeg. De ene zondag alles en de andere niets of vice-versa. Nu was het dat eerste, al was het dan met dezelfde ploeg die tegen Lutterzele flaterde. Robur heeft die zege op Lokerse zeker niet gestolen. Er werd goed gespeeld vanuit de verdediging en vooral efficiënt gevoetbald. Op het middenveld was het vooral Patrick Verhelst die de lakens uitdeelde. Hij evolueerde op het veld in een vrije rol. Bij de thuisploeg werden zowel Catrysse ais Vervaet uit de match gehouden. Dat Robur op dat moment op voorsprong kwam via Vervaet was niet meer dan juist. Nadat de thuisploeg had teruggeslagen vanop de strafschopstip, na een fout van Eddy Van Bogaert op Vervaet, een fase dip trouwens in het bezoekende kamp fel werd gekontesteerd, slopen er wel enige twijfels in de Roburiaanse rangen. In de tweede helft kreeg Robur het nog wel even moeilijk maar het kon toen rekeften op enkele flinke tussenkom sten van doelman Laureys. De klap op de vuurpijl kwam er echter tpen Hans Verhelst de vrijstaande Wuytack, en die liej er voor de tweede keer geen gras ovèr groeien, bediende op een tiental minuten van het einde. Nadien kon Robur gebruik maken van de konsterna- tie in (fe thuisrangen om de rest van de partij rustig onder kontrole te houden. BAD Lokerse-Robur 1-2. Moer, gehouden (Iv) ekenaar Verhelst wordt van dichtbij in het oog Lokerse-Robur 1-2. Leo Wuytack was vorige zondag in bijzonder goede doen (Iv)

De Voorpost | 1991 | | pagina 33