Leeuwerik vindt schotvaardigheid terug M.T. SA. -liefhebbersvoetbal MM 18- 13.12.1991 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL In de hoogste afdeling is de titelstrijd weer open nadat leider Octopus bij het sterk spelende Zwaanvrienden zijn eerste nederlaag van het seizoen moest inkasseren. Na een spannende wedstrijd haalde de thuisploeg het op de valreep. In aanwezigheid van bondsvoorzitter S. De Boitselier en aanduider F. Roels werd op het terrein van De Rozen de absolute topper afge werkt tussen Snas en Waterval. De wedstrijd was van een hoog niveau en scheidsrechter Flores, bijgestaan door de vlaggemannen Uyttersprot en Velg- he, was zeer aandachtig om deze tot het einde spannende wedstrijd in goe de banen te leiden. De bezoekers kon den uiteindelijk met het kleinste ver schil het laken naar zich toe trekken en dat was het sein voor Watervalvoorzit ter De Thaye om zijn reeds bekende samba te dansen. Voor de thuisploeg kwam de nederlaag zwaar aan want een gelijkspel was in feite beter op zijn plaats geweest. Na maanden vond Leeuwerik Lede opnieuw de weg naar het doel. Nadat het door bezoeker Ca- mui terug. Met 4 doelpunten op rij waarte gen de Hofstadenaars geen verhaal kenden. Ondanks deze schitterende zege blijft Leeuwerik op de laatste In de 4 puntenwedstrijd tussen Rey- naerds-O.C. Aalst bleef scheidsrechter Van den Bossche ongemotiveerd afwe zig, zodat de bezoekende trainer Van Renterghem N. de zware taak op zich nam om deze moeilijke wedstrijd te de nodige spanning, maar eindigde niettemin onbeslist, bij de bezoekers zorgde Schockaerf Andy voor het nodi ge gevaar, maar kon zijn ploeg toch niet aan de zege helpen. Voor de lokale doening te brengen, daar deze vorig seizoen met 1-7 de boot ingingen tegen datzelfde Honda. V. Denderleeuw nes- king na een moeizame zege geboekt te hebben tegen Groen-Wit. In de derde afdeling kon enkel Lion d'Or bevestigen door een glansrijke zege te boeken tegen hun opponenten Tiger Pub. Leider Bouw sleepte zich moeilijk naar het einde door een ge vleid gelijkspel te dwingen tegen een vlot en verdienstelijk spelend Breu- ghels. Alewin kreeg Animalia op be zoek en ontfutselde de mannen uit Denderleeuw een punt. Melody kon het bij Half Maantje niet waarmaken en keerde zonder punten huiswaarts. Six ties was de betere van Pie Boys en boekte een probleemloze zege. Toren boys was nog eens op de productieve toer en ging vlot bij J. Timarcha win nen. In de zondagafdeling blijven de ver rassingen zich opstapelen, nadat vori ge week R. Familial in Asse het onder spit moest delven, werd nu tweede in de stand Nieuwe Wijk op eigen veld de das omgedaan door een vlot draaiend overtuiging dat hij er na de wedstrijd een dikke proficiat aan overhield. Ex celsior lijkt ietwat van haar forme in te boeten, het kwam op eigen veld niet verder dan een scoreloos gelijkspel tegen het bezoekende Melckebeeck- vrienden. R. Espanol speelde haar tweede helft uitstekend en kon daar door de 2-1 zege tegen Edo rechtvaar digen, en A.Z. 77 oogste een belangrijk punt bij R. Sportief. Giwo kreeg meer dan het verdiende bij Alexander, dat een verdiende zege zag teloorgaan in een gevleid gelijkspel, voor de onder maats akterende bezoekers. In de tweede afdeling ontbrak het ze ker niet aan spanning en doelpunten. Zo inkasseerde Apostelken op eigen veld een zware nederlaag ten voordele van Galop en leek Bamboe niet in staat om bij Blauw Wit voor enig weer werk te zorgen. De bezoekers uit Kerks- ken bleken in een humeurige bui en maakten het scheidsrechter Peirlinck reeds voor de wedstrijd moeilijk, zodat een verslag naar de Bondsinstanties niet zullen uitblijven. Houtmarkt keer de beschamend huiswaarts nadat het bij Onder Den Toren een zware neder laag moest inkasseren. De wedstrijd tussen Dyor-Blauwe Vlam was niet wat men ervan verwachtte. Beide elftallen stelden zich nogal agressief op met dien verstande dat scheidsrechter Van de Velde voortijdig 2 spelers de laan moest uitsturen. Ook Dyor voorzitter Dierick praat mo menteel zijn mond voorbij en dit ten overstaan van leden van het hoofdbe stuur die zeker met deze warrige uit spraken gediend zijn. Nochtans had hij geen redenen om ongelukkig of humeurig te zijn, daar zijn ploeg met ruime cijfers won. Het toptreffen tus sen Rode Lantaarn-Honda zorgde voor dat een speler 7 doelpunten maakt, en zou dit misschien een record beteke nen voor Podevijn E., die Koszen met 7 treffers uit balans bracht en voor zijn team Sunset een ruime zege boekte. Leider Rode Roos won de topper van R. Familial na een spannende en geniet bare wedstrijd. Star Boys buitte het dozijn doelpunten te tr'acteren en Gi- pak won met het kleinste verschil van Poreistampers dat haar stunt van vori ge week niet kon herhalen. Rode Roos stevent wellicht af op een nieuwe titel en volgt daarmee zichzelf op. Snas-Waterval 0-1 Beide ploegen zijn reeds meerdere sei zoenen het kruim van het M.T.S.A. en zorgen waar ze ook gaan voor de nodige spanning en ontspanning. Zodat er meer en meer voetbalfanaten zich laten verleiden om naar deze ploegen te ko men kijken. De aanwezigen kregen waar voor hun geld, want het werd een wed strijd om van te snoepen, zoveel wils kracht en kunde ging er van beide ploe gen uit, dat ze elkaar geen duimbreed toegaven. Toch moest de plaatselijke doelman De Vriendt Eric zich meer maals in de kijker spelen om de bezoe kers van een doelpunt te houden. On danks de winterse koude kon scheids rechter Flores zich opwarmen om deze uitstekende wedstrijd op sublieme wijze te leiden die ondanks de inzet op zeer sportieve wijze werd afgewerkt. De rust werd dan ook gefloten met een logische 0-0 stand. De tweede helft bracht het zelfde spelbeeld naar voor, beide ploe gen keken op geen inspanning enkel de afwerking bleef in gebreke. Tot diep in deze tweede helft Van Heek F. een schit terend doelpunt lukte met het hoofd, waarbij de plaatselijke doelman niets kon aan doen. Voorzitter De Thaey nog in extase van vorige week danste weer om als een getraind samba danser in het rond. Bij de thuisaanhang kon men de ontgoocheling zo van de gezichten afle zen, want bij het zien van deze propa- gandawedstrijd mocht er geen oordeel zijn over winst of verlies. Leeuwerik-Camu 4-2 Het laatst geklasseerde Leeuwerik ont ving het gereputeerde Hofstaadse Camu en lieten zich door deze niet van de wijs brengen. Ook niet toen bezoekers langs Moraleda op voorsprong kwamen, het ging op zoek naar de gelijkmaker en deze kwam er met de hulp van de bezoekende doelman Van den Steen N. Die stond te keepen als een beginneling en de 4 treffers die de lokale ploeg kon scoren mocht hij telkens voor zijn reke ning nemen, want telkens ging hij bij het uitkomen onder de bal door, wat door Galant (2x), Mertens en Korte dankbaar werd aangenomen om de 4-1 voor sprong op het bord te prikken enkel De ManJ. kon de zware pil nog verzachten. Reynaerds-O.C. Aalst 2-2 Deze wedstrijd was voor beide elftallen van groot belang, want ze vechten allebei nog tegen de degradatie. Wat een leuke wedstrijd moest worden werd ontsierd door de ongemotiveerde afwezigheid van de scheidsrechter en moest er een slachtoffer gevonden worden om deze wedstrijd te leiden. Dit werd opgedron gen aan de bezoekende trainer Robert Van Renterghem, die zijn opgelegde taak met veel flegma uitoefende. Al gauw kon men zien dat beide elftallen vertrouwen schonken aan deze gelegenheids- scheidsrechter. De lokalen kwamen langs Janssens K. op voorsprong 1-0 en de fluitende O.C. trainer moest lijdzaam toezien hoe deze zelfdejanssens K. in de tweede helft voor de 2-0 zorgde. Toen kwam echter de kentering en gooiden de bezoekers het roer om, met pressievoet bal konden zij de achterstand ombuigen in een gelijkspel, Demartin en Dierickx konden in extremis nog voor de punten- deling zorgen. De wedstrijd Excelsior- Melckebeeckvrienden had nauwelijks iets om het lijf, de beste man was ontegensprekelijk de onpartijdige scheidsrechter Everaerts R. die ten ge paste tijde zijn gezag ten uitvoer bracht ten overstaan van de humeurige spelers. De 0-0 eindstand was trouwens een logisch resultaat in deze zwakke wed strijd. De Zwaanvrienden-Octopus 2-1 De leiders uit de hoogste afdeling gingen met een bang hart de verplaatsing ma ken naar Uitbergen. Weerom was de sfeer enorm in het kleine stadion dit keer echter zonder de heilige Sint, want deze ondervond nog steeds de naweeën van de hoeveelheid drankjes die hij de week voordien genuttigd had. De lokale ploeg die een goed gebalanceerd elftal bezit wordt tot in de puntjes voorbereid door Vlaeminck Arnold die zijn spelers optimaal kan motiveren, dat ondervon den de tot dan toe ongeslagen leiders uit Mere, die ondanks hun flink weerwerk hun meerdere moesten erkennen. De Grauwe F. ontpopte zich weerom als de beste speler op het terrein en deelde kwistig gemeten voorzetten uit aan zijn medemaats, nadat hijzelf voor de 1-0 voorsprong bij de rust had gezorgd. In de tweede helft zorgde de kopbal sterke Van Gyseghem Ph. voor de 2-0 even had het er de schijn van dat de bezoekers langs zij zouden komen toen Van Impe A. voor de aansluitingstreffer zorgde, maar de attente lokale verdediging met aan het roer de uitstekend keepende De Grootte MTSA-liejhebbersvoetbal. VK Alewin speelt in derde afdeling en won met Uit Animalia behaalden de mannen uit Moorsel een gelijkspel (mt) sterke team tegen Half Maantje. Tegen konden verder onheil verhinderen, zo dat Octopus met haar eerste nederlaag van het seizoen huiswaarts moest en zo Waterval terug de koppositie ziet inne men met een punt voorsprong. R. Espa nol moest met 10 spelers het veld op tegen een voltallig Edo dat matig liep te voetballen en nauwelijks voor enige dreiging kon zorgen. In de tweede helft kwamen de bezoekers toch op voor sprong toen het een al of niet betwiste strafschop kon benutten langs Ceup- pens. Het zuiderse temperament zorgde echter voor de kentering en in amper 7 minuten w.erd de achterstand teniet ge daan met een 2-1 voorsprong langs Ri vera P. en Diaz J. De bezoekers kwamen daarna nog even dreigen zonder echter gevaarlijk te zijn en gingen na wat ze op het veld vertoonden verdiend de boot in. R. Sportief ontving het eveneens be dreigde A.Z. 77 en kwam niet verder dan een gevleid 1-1 gelijkspel. De Pelsmaec- ker P. zetten de bezoekers op voor sprong maar Van den Steen G. trapte de bordjes in evenwicht, daarna konden de gasten het volle vertrouwen schenken aan hun doelman Cornand Glenn die belette dat de thuisploeg alsnog de zege zouden kunnen bemachtigen. R. Lantaarn-Honda 2-2 De bezoekers kwamen volledig uitgerust aan de wedstrijd na het zware Sint-Elooi feest van de dag ervoor, maar de trainer waakte over zijn spelers en deed hen tijdig onder de wol kruipen, om volledig uitgerust naar Bambrugge te kunnen gaan, om er het plaatselijke R. Lantaarn partij te geven. Wie het zich nog herin nert gingen de lokalen vorig seizoen met 1-7 de boot in tegen het Hondateam, en dit was in de 3e afdeling. Dit seizoen spelen beide ploegen een trapje hoger en zijn in een hevige strijd gewikkeld om de kampioenstitel in tweede afdeling, aldus wachtte scheidsrechter Van Impe Eric een moeilijke taak. Maar met zijn algemene kennis werd de wedstrijd toch in goede banen geleid. Ondanks het verweer van beide ploegen werd het een spannende maar geen hoogstaande wedstrijd dat is te wijten aan het enorme slechte speelveld waarop de thuisploeg haar wedstrijden moet spelen, het ge meentebestuur van Erpe-Mere zorgde nochtans voor een schitterende accom modatie maar hielden geen rekenschap met het speelveld, wat een schril con trast vormt van hetgeen er naast de speelvelden te zien is. Beide ploegen waren moegestreden en hielden er een verdiend gelijkspel aan over. Steghers R. en Verhofstadt voor de lokalen en twee maal x voor de bezoekers lagen aan de basis van dit gelijke spel. Dyor-Bl. Vlam 4-1 Onder het waakzame oog van scheids rechter Van de Velde werd deze wed strijd gestart. Het werd ondanks de 5 doelpunten een ondermaats treffen waarbij meer gepalaberd werd dan ge voetbald, zodat rode kaarten niet kon den uitblijven. Nadat eerst het bezoe kende elftal tot 10 spelers herleid werd, stevende de thuisploeg af op een ruime zege. Van Wijmeersch J.L., De Schinckel H., De Wolf P. en Mens J. op strafschop bezegelden het lot van de bezoekers waarbij Doms K. voor de eerreddende treffer zorgde. O. den Toren-Houtmarkt 5-1 De lokale ploeg kende geen genade met de bedreigde bezoekers die de degrada tie gevaarlijk dicht zien naderen. Van der Meulen M. zette met 2 treffers reeds voor de rust de bezoekers schaakmat. In de tweede helft zorgden Roelandt D. (2x) en Verleysen voor het zware verdikt van de ontgoochelende bezoekers, die nochtans kwaliteit genoeg in huis heeft om de degradatie af te wenden, maar het schoentje nijpt waarschijnlijk ergens anders. Blauw Wit-Bamboe 5-0 Reeds voor de aftrap bij de naamafroe- ping van de spelers moest scheidsrech ter Peirlinck de onsportieve bezoekers reeds tot de orde roepen, die er zich van bewust waren dat ze bij de lokale ploeg een blauwtje zouden oplopen? Wat ze vooraf dachten werd bewaarheid, de thuisploeg toog van meet af aan ten aanval dat de gasten met de rug tegen de muur werden gedrukt en de zege bij de rust reeds een feit werd 3-0. Na de rust bleef de lokale druk aanhouden, zodat de bezoekers met een droge forfait score naar Kerksken terug mochten. Cornand B (2x), Huylebroek W. (2x) en De Wolf L. deden de bezoekers de das om. Endo- MTSA-liejhebbersvoetbal. Rode Roos - Real Familial ka boekte een moeizame 2-1 zege tegen Cobilas, De Kegel R. en Waigraeve H. zorgden voor de zege, Noe R. bracht de spanning terug in de wedstrijd. N. Hof- stade stuurde Eeckhoorn puntenloos huiswaarts en won met doelpunten van De Coninck en De Ridder het pleit. V. Denderleeuw hijst zich terug aan de kop van de rangschikking na een 2-1 winst tegen Groen Wit en Apostelken was geen partij voor een uitstekend bezoekend Galop dat de lokalen met een droge 0-4 afstrafte. Temmerman D., Van Bever P., Wigi P. en Van der Stockt M. gaven de lokale doelman het nakijken. Lion d'Or-Tiger Pub 3-0 De forme van de bezoekers lijkt afgebot, dit doet echter niets af aan de zege van de lokale ploeg die momenteel in super- form verkeren en zich stevig op de tweede plaats in de rangschikking hijsen van de 3e afdeling. Van Damme J., Berghmans M. en De Block zorgden voor de verdiende zege. Bouw-Breughels 1-1 De leiders moesten noodgedwongen een paar titularissen missen, door schorsin gen of kwetsuren verscheen de lokale ploeg verzwakt aan de aftrap. De bezoe kers waren in goeie doen en spelden de lokalen de les. Toch eindigde de rust op een scoreloos gelijkspel. Tot in de twee de helft Van Impe C. verrassend uithaal de en de thuisploeg verdiend op achter stand plaatste. De eerste nederlaag voor de thuisploeg was in de maak, ware er niet een zenuwachtig bezoeker'die op een cruciaal moment in de fout ging in het strafschopgebied en Hendrickx D. die de strafschop feilloos omzette, zijn ploeg nog behoedde van de nederlaag. Alewin blijft in de goede zin bevestigen, het zorgde voor een verdiende punten- deling tegen het bezoekende Animalia 1-1 met doelpunten van Van der Haegen G. en Van den Borre F. Ook Sixties blijft op peil voetballen al had het weliswaar zo geen zware brok tegen Pie Boys dat zijn beste pijlen reeds lijkt verschoten te hebben. Van der Vincken F. en Diaz A. zorgden voor de 2-0 eindstand. Half Maantje zette het bezoekende Melody een pad in de korf en won zei het moeizaam met 3-2. Osselaer G. en Van der Vurst (2x) zetten de thuisploeg op het goede spoor, De Schrijver M. (2x) bracht de bezoekers terug in de wed strijd. Saf ging verdiend met 4-2 bij V.V.T.T.A winnen met doelpunten van Van Damme P. (3x) en Suys R. De Swaef D. (2x) zorgde voor het verweer van de telefoonboys. Dressel zag een toeristisch Drievelden geen weerstand bieden en wonnen met 7-1 maar lieten nog heei- wat kansen onbenut anders zou het een monsterscore tot gevolg gehad hebben. De Zwaan-Osbroek eindigde onbeslist en Torenboys had met doelpunten van Van den Bogaert G. (2x) Bechir (2x) en Van Lippevelde genoeg om bij een zwal pend J. Timarcha met 5-2 te gaan zege vieren. In de zondagafdeling staat leider Rode Roos nu stevig in het zadel nadat hun naaste konkurrent Nieuwe Wijk op eigen veld onderuit ging tegen een knap spe lend Sportkring dat langs Steghers P. en Van Geert L. een verdiende 0-2 kon boeken. Rode Roos won de topper tegen R. Familial met het kleinste verschil 1-0, doelpunt van Huylebroeck W. en is goed op weg om zichzelf als nieuwe kam pioen op te volgen. In de wedstrijd Kos- zen-Sunset werd waarschijnlijk een nieuw record gevestigd, kwa persoonlij ke doelpunten maken. Voor dit record zorgde Sunset speler Podevijn Eddy die maar liefst 7 doelpunten voorbij de Kos zen doelman trapte, het werd alzo een vlotte 2-9 winst voor de bezoekers. Diaz J. en Verbeiren M. maakten de 9 vol, Roelandt (2x) verzachtte de pil van de lokale ploeg. Star Boys liet een zwalpend Pano geen schijn van kans en stuurden hun opponenten met een half dozijn doelpunten huiswaarts. Robyns P. (2x), Van der Eecken C. (2x), D'Haeseleer G. en Van Oost F. zetten de bezoekers onder druk en tot slot ging Gipak met het kleinste verschil 1-0 winnen bij Po reistampers. Het M.T.S.A, werft nog steeds beginnen de of reeds aktieve scheidsrechters aan voor de beginnende wordt een volledige doch leerzame cursus gegeven die in een gemoedelijke en aangename sfeer verloopt. Wie geïnteresseerd is neemt kontakt op met de heer F. Roels, Berge- kouter 61,9300 Aalst, tel. 053/70.48.09. U bent van harte welkom. Belangrijke wedstrijden weekend van 14 en 15.12.91 Zaterdag 14 december 15.00 u. A.Z. 77-Leeuwerik (Ten Rozen) De Zwaanvr.-Excelsior (Uitbergen) 13.30 O.C. Aalst-Giwo (Osbroek) BI. Wit-Dyor (Osbroek) Cobilas-R. Lantaarn (Beukenhof) Honda-Bamboe (Wijngaardveld) Sixties-Alewin (Dressel Moorsel) Zondag 15.12.91 10.00 u. N. Wijk-R. Familial (Hofstade) Park-Sportkring (Osbroek) Star Boys-Gipak (Immerzeel) Supporters op post Georges MTSA-liefhebbersvoetbal. Rode Roos - Real Familial (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 34