Leider kreeg het niet makkelijk Terjoden wijst Lebeke terug Eendracht Aalst: Een derby als serieuze waardemeter Hamme, opletten in Jette Drie goals in een kwartier A P/7> A Doorlopend beter S.K. Lebbeke zonder Hals? E. Aalst - Digest De Voorpost - 13.12.1991 - 19 VOETBAL E. Melder! - Latem 3-1 Voetbal. SK Erembodegem - Schroevers Moorsel 3-0 (da) s AA Gent komt zondagnamiddag a.s. op bezoek in het P. Cornelisstadion te Aalst. Wat de officiële kompetitie betreft is dat geleden sinds het seizoen '88-'89 in de tweede klasse. Tijdens die periode eindigden de Buffalo's op de derde plaats, maar wisten toen via de eindronde door te stoien naar de eerste klasse. Daarna wisten de Gentenaars een team met internationale allure uit te bouwen en derhalve ook in de nationale kompetitie gensters te slaan. Dit maar om u te zeggen dat Eendracht zondag een zware tegenstander te bekampen krijgt. Bovendien heeft AA Gent momenteel weer de grote vorm te pakken. Tegen Anderlecht hebben ze dat niet onmiddellijk kinnen omzetten in winst, maar al bij al blijft het een samenstelling met een zeer gevaarlijke voorlijn. Kleppers als Erwin Vandenbergh, Eric Viscaal en Marc Van der Linden, weten duivels goed hoe de verdediging van de tegenstander moet ontmanteld worden. Het zijn ideale spitsen die door menige klub worden benijd. Oefenmeester Han Grijzenhout: «Ik heb AA Gent dit seizoen al enkele keren aan het werk gezien. Inderdaad een elftal dat beschikt over een stel goede spitsen, die onvoorspelbare dingen uit de shoes kunnen toveren. Vooral Viscaal steekt in de vorm van zijn leven en is de jongste weken haast ongrijpbaar. Het wordt dus uitkijken dat men achteraan geen steken laat vallen. Voor de rest hoop ik dat mijn poulains zullen spelen op het élan van de wedstrijd tegen Standard Luik. Ik bedoel dat we op Sclessin niet zo buitengewoon goed hebben gevoetbald, maar wel met een bijzondere grote inzet, wat tegen Gent ook moet kunnen. Dan acht ik Eendracht niet kansloos. Maar voor de rest blijft dan nog de vraag wat doen de andere degradatiekandidaten»? In dat laatste opzicht is die wedstrijd o.i. opnieuw van levensbelangvoor E. Aalst. Er is al een afstand van drie punten tussen RWDM en Eendracht. In de veronderstelling dat de Brusselaars zondag winnen en Aalst aan het kortste eindje trekt tegen AA Gent, wordt de kloof na het afsluiten van de heenronde al 5 punten. Dat is meteen een moeilijke basis om met sukses de tweede ronde aan te vatten. Blijft dus als hoop dat Eendracht zondag a.s. tegen Gent wint en de andere direkte tegenstrevers wat van hun pluimen laten. Voor de rest blijft Grijzenhout zijn hoop vestigen op een betere tweede ronde. «Ik beschik dan weer over Peter Eikelboom, die goed meedraait op de trainingen, en een aanvallende middenvelder als Jos Lathouwers, die helemaal hersteld is van zijn zware kwetsuren na zijn auto-ongeval op het einde van vorig seizoen. Mijn kern wordt dan alleszins iets breder. Dat zal nodig zijn vermits Filip Desmet opnieuw is gaan sukkelen met een liesblessure en Chunga weer hinder ondervindt van een oude kniekwetsuur». Maar ondertussen kan ook de vraag gesteld worden hoe het mangel aan scoren kan opgelost worden? Dat blijft een prangend probleem in het Eendrachtteam, waarbij de fout niet alleen ligt bij de spitsen zelf, maar ook bij de manier waarop Krohm en Zakkas worden aangespeeld vanuit het middenveld. Die steun bleek tijdens de voorbije wedstrijden onvoldoende in verband met de rendabiliteit. B.A.D. VJ f Het hoeft niet gezegd dat de sfeer deze week bij VW Hamme uitbundig was, na het doelpuntenfestival tegen VK Ninove. Oefenmeester Daniel De Paepe heeft zijn spelers inmiddels gewaarschuwd voor lichtzinnigheid. In Jette is het een andere match. De Brusselaars zullen ongetwijfeld krachtig reageren en zeker oog hebben voor de afweer nu een tegenstrever op bezoek is die een week eerder zeven keer tot scoren kwam. Om in tred van de leider te blijven, moeten we minstens een punt uit de brand slepen. Een aantal Hamse supporters voor wie de trip naar het Brusselse te ver is, zullen wellicht zondagnamiddag in het stadion te Grembergen aan hun trekken komen, waar KAV Dendermonde het opneemt tegen Bornem. Wellicht zal de Hamse sympathie voor een keer uitgaan naar de Dendermondse paarsblauwe kleuren. De ploeg: De Pelsaecker, D'Hondt, Aerts, Segers, Van Parijs, Laroy, De Borger, Van De Velde, Vergeylen, Van Houcke, Van Caelenberg (Van Hemelrijck, Stalpaert, Van Borm). EG Zottegem 1 SK Lebbeke 1 Het gelijkspel tegen leider Zottegem brengt weer hoop in de Lebbeekse voet balmiddens. Volgens klubleider Robert Huyghens werd een belangrijke stap ge zet in de goede richting. - Na amper twee minuten verwierven we voorsprong. Nico Buyl trapte de bal in één tijd tegen de touwen. We konden ons geen betere start voorstellen. On middellijk daarna kanjerde Massamba de bal tegen de dwarsligger. Voor het zelfde geld hadden we dus 0-2 kunnen voorstaan. De leider probeerde een te genoffensief op gang te brengen, maar kon ons geen enkele keer in verlegen heid brengen. Overigens hebben ook wij geen kansen gekregen. In de tweede helft kwam het er voor ons op aan degelijk te organiseren en de voorsprong te verdedigen. Je begrijpt dat we tegen een stevig team als Zottegem voor de defensieve kaart opteerden, zonder ons echt in te graven. Een paar keer hebben we geprobeerd om te reageren via de counter. Nico Buyl kreeg zelfs een kans voor de voet. Pas in de allerlaatste se- konde kregen we het deksel op de neus. Dat was jammer, maar al bij al stemt zowel de verrichting als het resultaat ons tevreden. Nu maar bevestigen in gunsti ge zin tijdens de twee komende mat chen die we op eigen veld betwisten. Misschien worden het wel de eerste kompetitie-overwinningen. We hopen het met SK Lebbeke. S.K. Lebbeke. Het is voorlopig niet zeker dat Jean Pierre Hals (ge kwetst) zal aantreden met S.K. Leb-, beke. De ploeg: Vinck, Van langenhove, Peeleman, Trienpondt, Hals Buyl, Muysewinckel, Vercauteren, Verstraeten, Massamba, Schud- dinck (Van Keymeulen, Mangens- chots, Schoutpen). Voetbal. SK Aalst - Jong Lede 6-0 (da) Voetbal. SK Erembodegem - Schroevers Moorsel 3 0 (da) Voetbal. SK Aalst - Jong Lede 6-0 (da) Derde provinciale E Nieuwerkerken kreeg de kans om wat Borsbeke en Okegem (10) zijn nog altijd ners en Van Dorpe. dichter bij de top te geraken indien het binnen handbereik. Met een vroeg schot van De Winter thuis kon winnen tegen Aaigem. Het Simoen van Wilskracht Moorsel (Kerksken) op de dwarsligger was heeft echter niet mogen zijn. Het werd scoorde al na vijf minuten tegen SK Vlugge Jongeren Baardegem al direkt geen al te vriendelijke wedstrijd want Welle. De Wolf en De Bruyn hadden verwittigd. Een fout in de bezoekende Wellekens en Perreman mochten te hem in ideale positie gebracht. Toch defensie werd door Deville genadeloos vroeg de weg naar de douches zoeken, kon bezoeker De Petter nog tijdens de afgestraft. Toen werd het saai en men Schutters waren De Vadder (via de voet eerste helft gelijkstellen. Diezelfde Si- moest wachten tot de slotminuten om van Van Audenhove)De Kerpel (penalty moen werd nog naar huis gestuurd we- zekerheid te hebben. Janssens kon dan en gelijkmaker) en uiteindelijk De gens een te late tackle, iets waartegen de een voorzet van Van Keymeulen binnen- Bruyn (vrijschop). scheidsrechters dit seizoen bijzonder koppen. Een gelijkspel voor Burst op het terrein streng optreden. Toch kreeg het gehan- Tussen SK Terjoden en Sp. Lebeke van Hofstade is zeker niet slecht. Met dicapte Wilskracht nog de mooiste kans werd het een evenwichtig matchke. Na een fraai afstandsschot bracht Van langs Suys. 1-1 dus. een half uur scoorde Pelenga voor de Weyenbergh de thuisploeg op voor- Thuisploeg FC Doggen (12de) moest thuisploeg en meteen was het verdikt sprong. Het doelhout speelde ook mee het opnemen tegen voorlaatste Borsbe- gevallen want vanaf dat moment hield en daarvan kon Verlez getuigen. Hij zag ke en Misotten kon nog voor de rust Terjoden de teugels strak, tot tweemaal toe zijn bal tegen de lat tweemaal scoren (2-0). Toen ook doel- Terjoden staat eerste met 25 punten uit uiteen spatten. Burst kwam iets meer in man Hoefs zijn duit in het zakje deed 15 wedstrijden. Het heeft twaalf keer de match en na een vrij dubieuze inworp door een strafschop te stoppen, was het gewonnen en beschikt zowel over de kopte Van der Bruggen na een melee hek van de dam. De Cock scoorde met beste aanval als over de beste verdedi- voor het lokale doel de gelijkmaker het hoofd en op aangeven'van Hofman ging van de reeks. Aaigem staat tweede binnen. kon ook Dhoe nog scoren zodat het 4-0 met 22 punten, maar die defensie lijkt Burst blijft vooralsnog op de laatste stond. Borsbeke speelde dan alles of niet zo solide, plaats bengelen met negen punten maar niets en scoorde nog tweemaal via cor- -Baasrode 1-1. Van der Jeugd wint dit kopduel (vh) Gerda Opstal Eendracht Opstal maakte korte metten met Gerda Sint-Niklaas. In het vierde kwartier kwamen de Buggenhoutenaars drie keer tot scoren. De match was meteen gespeeld. - Niemand had deze afwikkeling ver wacht, stelt secretaris Emiel Van Mol. De eerste helft kende een evenwichtig ver loop, al won de thuisploeg vaker de duels in de middenlinie. De kansen waren miniem. In de tweede helft ver toefde ik nog in de ontvangstzaal, toen het eerste doelpunt tot stand kwam. Dirk Van Damme werd er de maker van en Dirk Engelbinck en Ronny Vermeir hadden hun aandeel bij de voorberei ding. Even later volgde een overtreding op Dirk Van Damme, die bestraft werd met een penalty. Yves Muysewinckel bracht de taak tot een goed einde. Na een dribbelnummer en een voorzet van Nico De Smedt zou hij ook het derde doelpunt op naam brengen. Bij de loka len was de fut er meteen helemaal uit. De rest van de match bleven we meester van de situatie. Het mocht zelfs een wonder heten dat er geen zwaardere cijfers op het bord verschenen. Dergelij ke prestatie van Hugo Tilley en Dirk Van Damme, overigens ook van keeper Filip Van Malderen die trouwens altijd bij de pinken is. EG Buggenhout- Baasrode 1-1. Van der Jeugd zet voor en Robberechl kan afronden (vh) f A Minder gunstig nieuws over Filip Desmet en Moses Chunga, die res pectievelijk weer sukkelen met een lies- en kniekwetsuur. De revalida tie van Peter Eikelboom evolueert uitstekend. Hij wordt verwacht in het basisteam na de winterstop. Jos Lathouwers, op het einde van vorig seizoen zwaar gekwetst ingevolge een auto-ongeluk, tekende een nieuwe aansluitingskaart en traint al volop mee met de A-kern. Voor het derby Aalst-Gent zondag a.s. zijn alle zitplaatsen al uitverkocht. B.A.D. V Van bij het startsignaal nam Eendracht Meldert de teugels in handen. Dat resul teerde al snel in een eerste resultaat. Na amper tien minuten mocht De Brandt een hoekschop op het hoofd schilderen van Chabert en via een verdediger plofte de bal tegen de touwen. Toch werd het nog wachten tot de twee de helft vooraleer er opnieuw wat mocht genoteerd worden. In de zesenvijftigste minuut brak De Brandt alleen door maar hij werd in de gevaarlijke zone foutief gestopt. Roelands schoot de strafschop binnen. Toch werd het nog even gevaarlijk toen libero Meulenijzer na een tweede gele kaart onder de dou che mocht. Eendracht dus met tien verder maar dat liet zich niet direkt gevoelen en Meldert vocht stevig door. Via een voorzet van De Vlieger kon Ver meir in doel verlengen en zo stond het op de 62e minuut al 3-0. De thuisploeg liet nu een beetje de teugels vieren en zo kon de doorgebro ken Bossuyt nog milderen met een mooie lob. Wie dacht dat Latem nu voluit zou gaan, had het verkeerd voor. Meldert kreëerde nog de beste kansen via Vermeir en De Brandt.

De Voorpost | 1991 | | pagina 35