Dirkjanssens en José Delheye: nationale kampioenen Ons Huis A zakt weg Patro pakt weer uit met federaal tornooi KVKT- UITSLA6EN V.W.C.L.-veldrijden 22- 13.12.1991 - De Voorpost r lste Afdeling Wetteren A - Patro B 5- 5 Vlierkouter A - Juvenes A 0-10 Patro A - Eendracht A 9- 1 2de Afdeling Herleving A - Patro D 3- 7 BAC B - Juvenes B 5- 5 Dynamica A - Eendracht B 5- 5 3de Afdeling Stekene B - Sterke Stut B 6- 4 Ons Huis B - St.-Pauwels A 4- 6 Triumf A - Lede A 2- 8 Pardaf B - Teneramonda A 3- 7 Patro E - KWB A 5- 5 4de Afdeling A Vlierkouter B - Patro G 4- 6 Juvenes D - Viktory 4- 6 Madeion C - Triumf B 7- 3 Eendracht D - Madeion B 10- 0 Patro F - Eendracht C 1- 9 4de Afdeling B Wetteren B - Triumf C 10- 0 Ons Huis C - Erpe A 6-10 Sterke Stut C - Lede B 4- 6 BZP - Teneramonda B 6- 4 Triumf D - Herleving B 6- 4 4de Afdeling C Troelant A - Juvenes E 4- 6 KWB B - St.-Pauwels B 2- 8 Pardaf C - St.-Niklase A 7- 3 Stekene C - Okapi B 4- 6 Juvenes C - Pardaf B 8- 2 5de Afdeling A Eendracht F - Teneramonda C 4- 6 Teneramonda D - Patro 1 0-10 Opwijk C - Patro H 1- 9 Eendracht E - Palet 6- 4 5de Afdeling B Juvenes F - Okapi C 0-10 St.-Niklase B - Triumf E 6- 4 KWB C - Troelant B 10- 0 St.-Niklase C - Dynamica B 8- 2 Jeugd Vlierkouter D - St.-Pauwels A 10- 0 Vlierkouter C - Stekene F 7- 3 Eendracht B - Stekene D 0-10 Pardaf B - Eendracht A 10- 0 Sterke Stut A - Patro C 3- 7 Vlierkouter B - Sterke Stut B 8- 2 Vlierkouter E - Stekene E 1- 9 Stekene G - Erpe A 2- 8 V V WIELRENNEN TAFELTENNIS De eerste zondag van januari is bij tafeltennisclub Patro Hamme de laatste jaren een geijkte datum waarop het haar jaarlijks federaal tomooi organiseert. Het gaat door in de moderne sporthal Meulenbroek op zondag 5 januari e.k. Op niet minder dan 25 tafels zal er gespeeld worden en dat betekent dat alles zo vlug mogelijk zal worden afgewerkt. De volgende reeksen zijn voorzien: 9 uur: heren niet geklasseerd en reeks E. 9-30 u.: veteranen, heren jeugd niet geklasseerd. 10.30 u.: heren F en heren C. 11.30 u.: heren D. 12 uur: heren A - open. 13.00 u.: heren B, heren A, dames NG, dames jeugd NG. 13-30 u.: dames A - open en te 14.00 u.: dames C, dames B, dames A en recreatie. Zoals men ziet wordt er een hele dag tafeltennis gespeeld in sporthal Meulenbroek. Men hoopt zo rond 20 uur te eindigen. In het verleden mocht Patro altijd rekenen op meer dan 500 inschrijvingen. Ook deze keer hoopt de Hamse club dicht bij de zeshonderd inschrijvingen aan te leunen. Momenteel is er een stijgende trend bij de inschrijvingen op de tomooien en Patro hoopt mee te profiteren van deze trend. Het kan trouwens niet geloochend worden dat het Hamse tomooi een van de meest opmerkelijke tomooien is bij de KVKT. De geweldige mogelijkheden van de accommodaties spelen daarin een grote rol. Ongetwijfeld staat het Patrotomooi "Ster van het Waasland" bij de top vijf van de tornooien die door KVKT worden georganiseerd. Patro zelf doet al het mogelijke om het de deelnemers naar hun zin te maken. Alles loopt perfect en bovendien zorgt de Hamse club elk jaar voor een prachtige prijzentafel die men omzeggens nergens vind. Bij Patro is men aan zijn 32e uitgave toe. En moest het tornooi echt niet goed zijn, dan zou een 32e uitgave er nooit gekomen zijn. De jaarlijkse bestendig heid van de "Ster van het Waasland" onderlijnen de populariteit en de degelijkheid van dit tomooi. Inschrijvingen voor dit tomooi worden ingewacht op het KVKT-sekretariaat, Van Havreplein 13 te 2100 Deume vóór 27 december e.k. Maar let op: de kerstdagen zijn traditioneel overbelaste dagen voorde post. Stuur daarom hun inschrijvingen zo vroeg mogelijk binnen. Voor alle zekerheid bel naar het KVKT-secretariaat óf uw inschrijvingen zijn binnengelopen op zaterdag 27 de cember tussen 10 en 12 uur op het nummer 03/321.78.37. In de tweede afdeling vaii de K.V.K.T.- kompetitie zakt Ons Huis A stilaan maar zeker weg naar de allerlaatste plaats. Deze week waren ze op bezoek bij het toch niet zo sterke Herleving A Dender- monde. Maar spoedig bleek dat Ons Huis het moeilijk zou halen. Na zes wedstrijden scheen hun toestand al ho peloos (5-1). Daarna kwamen ze wel sterk terug maar zelfs met het winnen van het dubbel slaagden ze er niet in een punt mee te pakken. Hubert Van den Berghe won voor Ons Huis tweemaal en Wim won éénmaal. Voor de rest konden ze niets rapen. Bij Herleving A won ie dereen twee keer. Okapi A zit opnieuw in slechte papieren. Vorig jaar werden ze kampioen in derde afdeling, na gezakt te zijn geweest uit tweede afdeling. Zullen ze ook dit sei zoen deze cirkel niet kunnen doorbre ken In elk geval, deze week werden ze op eigen terrein flink de mantel uitge veegd door Madeion B. Aanvankelijk schenen ze een grote kans te maken, 3-3 Maar dan plots klapte hun weer stand totaal in elkaar en haalde Made- Ion B Buggenhout de volle buit binnen met grote 3-7 cijfers. Vooral Guy Buyens deed het goed bij de winnaars met drie overwinningen. Net als Roel Baeck die twee kruisjes achter zijn naam kreeg geplaatst. Luc De Rechter was bij Okapi de enige die kon zorgen voor een stevige weerstand. Dynamica A blijft vooraan zijn titelkan- sen verstevigen. Deze week lukten ze een vlotte 3-7 overwinning opjuvenes B die als derde geplaatste toch voor weinig verweer kon zorgen. Hans Van de Velde lukte wel twee overwinningen. Maar voor de rest kreeg hij van zijn ploegmak- kers weinig steun. Oosterlinck en Gerlo legden voor Dynamica de grondvesten van de overwinning. Op Pardaf A was het weer Dynamica A dat het haalde met 3-7 cijfers. Ook kwam Pardaf er weinig aan te pas. Gerlo en Oosterlinck wijkten voor niemand. Medeleider Eendracht B verspeelde in eigen sporthal De Vier Huizen een punt tegen Pardaf A, 5-5. In het begin deed de lokale formatie het goed, 4-2. Maar dan zouden de Eendracht-jongens moeten wachten tot de allerlaatste wedstrijd om nog eens te winnen en meteen een puntje te pakken. Jan Van Droogen- broeck lukte toen zijn derde overwin ning. Opmerkelijk dat Danny Vermeu len niets lukte voor Eendracht B. Made- Ion B en BAC B hebben de puntjes broederlijk gedeeld. Gedurende de hele ontmoeting schommelde de stand nau welijks, 3-3 en 4-4 om tenslotte met 5-5 te eindigen. Dirk Van den Branden was voor BAC de sterkste pion. Hij won alles zonder veel moeite. De topper op gebied van de degradatie in derde afdeling was Ons Huis B tegen Sterke Stut B. In het begin bleef ieder een sfand houden, 3-3- Maar dan toonde de bezoeker zich toch iets beter, vooral Ruud Meulenijzer en De Cuyper wonnen elk twee keer. Alleen tegen de plaatselij ke Hugo Pieters konden ze het niet halen. Met dit puntenverlies geraakt Ons Huis B in moeilijke papieren. Want daarmee is de kloof tussen hekkenslui ter Ons Huis en tweede daarvoor ge plaatste Sterke Stut A al vijf punten geworden. En dat is een bedenkelijke tussenstand. In deze reeks twee grote forse uitslagen. Lede A werd in eigen huis verslagen door het bezoekende Sint-Pauwels A met 0- 10 cijfers. Alleen een paar kleine sets werden aan de lokalen gegund. KWB A raapte dezelfde 0-10 cijfers op bij Sterke Stut B. Deze laatste waren bepaald erg zwak. In vierde afdelingA zakt Viktory wegnaar de onderste gelederen. Ze zullen onge twijfeld moeten uitkijken. Nu werden ze met 3-7 in eigen huis verslagen door Eendracht B. Bij de thuisploeg was het alleen André De Kimpe die kopzorgen voor twee overwinningen. Dé rest kwam er weinig bij te pas. Dirk Van Praet was ongetwijfeld de grote figuur bij de ploeg van Buggenhout. Hij versloeg iedereen, ook al ging het niet altijd gemakkelijk. In de B-reeks kon BZP geen punten oprapen bij het bezoek van Erpe A. En nochtans kon BZP deze punten gebrui ken. Want ook deze formatie speelt in de schaduw van de rode lantaarn. Van bij de start kon de bezoeker zijn wil al opdringen, 1-3 en later 2-5. Dan kwa men de lokalen even terug. De bezoe kers moesten zich dan uiteindelijk nog reppen om overeind te blijven met de kleinst mogelijke cijfers. En dit was te danken aan Piet Loeckx die alle wed strijden in winst afrondde. Een probleemloze wedstrijd voor Sterke Stut C dat op Triumf D met gemak een 2-8 liet optekenen. In het begin spartel de de thuisploeg wat tegen, 2-3 maar verder zijn ze niet geraakt. Hans Broeck- man en Piet Van Nevel waren de sterkste bezoekende figuren die van geen wijken wilden weten en alles wonnen. Deze formatie zou ook bij de komst van BZP een grote 10-0 overwinning laten opte kenen. De bezoekers slaagden er zelfs niet in maar één setje te winnen. En dan moet men bepaald zwak akteren. Ons Huis C kreeg deze week tweemaal rammel. Een eerste keer op verplaatsing bij Wetteren B waar ze met 10-0 werden ingeblikt. Daarna ging het beter in eigen huis tegen Triumf C Het werd een wed strijd met afwisselende kansen, 3-3 en na de enkels 4-5. Het dubbel had dus de waarde van één punt. En het was Triumf C dat het met klank binnenhaalde en meteen de volle buit meepakte, 4-6. Didier Cailliet en Eric Ceulemans waren de beste bezoekers. In de C-afdeling had Pardaf D weinig kansen bij Sint-Pauwels. De Pardafploeg werd met 9-1 volledig verslagen. Alleen Davy Grontiz kon voor de bezoekers de eer redden. Meer konden ze niet oog sten. Een grote overwinning van Juvenes C dat een 10-0 lukte op Sint-Niklaas A. De bezoekers uit het Waasland waren be paald zwak en kwamen er écht niet aan te pas. In vijfde afdeling A valt de grote overwin ning op van Teneramonda C dat aan Opwijk C geen enkele kans heeft gege ven. Ze wonnen met 9-1 cijfers. Het was alleen Robert Helon die voor Opwijk de eer kon redden. Voor de rest was het al Teneramonda wat de klok sloeg. Erpe C had ongetwijfeld wat meer tegen stand verwacht van Eendracht E waar ze op bezoek waren. Maar het bleek alras dat er weinig van in huis zal komen. Na zes wedstrijden was het verdikt bijna al gevallen, 1-5. Even later was de overwin ning al vaststaand. Vooral Paul Biese- man en Peter Huylebroek speelden zeer sterk. In vijfde afdeling B blijft Triumf E goed stand houden aan de top van de rang schikking. Dit konden ze deze week weer onderlijnen. Een eerste maal was dat tegen Sint-Niklase C een 3-7 score. In het begin scheen het niet zo vlot te zullen gaan, 3-3. Dan brak de veer bij de lokalen die geen enkele overwinning konden optekenen, 3-7. Vooral Peter Van Eetvelde speelde super bij Triumf E. Deze ploeg zou daarna nog Dynamica C Zaterdag 7 december Oosterzele - Schel- dewindeke Organiseren op de vooravond van een kampioenschap houd altijd-een risico in, te veel renners zijn bereid alles op alles te zetten in het vooruitzicht van de titelren, ondanks een prachtomloop in de omgeving van de Oosterzeelse sport- halle slechts 18 A en B renners en 19 C en D-renners aan de start. Verschillende namen de start in het teken van kalm aan, gewoon een kwestie van losrijden, zich wegsteken, anderen zoals Freddy Roelekens bij de B's en Andre Van Assche bij de D's super gemo tiveerd, 't was een enige kans om zelf te winnen. Bij C/D kregen we op het einde van de eerste ronde twee leiders, Jozef Clem- men en Willy Moens kort gevolgd door Robert De Vos, Marcel Van Impe, Eddy Cobbaut, Andere Van Assche. Jozef Clemmen liet niet in zijn kaarten kijken, en.liet vóóraan los, alhoewel hij tot de grote favorieten om de titel gere kend werd, ook Marcel Van Impe moest de rol lossen, ergens normaal als niet crosser. Iets over halfweg kregen we volgende stand op kop Willy Moens, met een straat voor op Robert De Vos, Andre Van Assche, Marcel Van Impe, Etienne Ver- haegen. Terwijl Willy Moens steeds ver der weg schoof, bleven de posities van de achtervologers onderling bijna ongewij zigd, alleen Etienne Verhaegen viel nog ver terug en werd slechts tiende. Voor André Van Assche uit Buggenhout werd het een prachtdag, zijn eerste overwin ning dit seizoen. Bij A/B werd het toch nog een spannen de strijd Mamie Seeuws, die voor eigen volk optrad, had wat graag gewonnen, en, dit was nu ook de bedoeling van Dirk Janssens. Gedurende drievierden van de wedstrijd was het knokken geblazen, elk om beurt een ronde aan de leiding, steeds verder weg van een gemotiveerde Freddy Roelekens die altijd probeert te op bezoek krijgen. Maar ondanks veel moed kon Dynamica geen enkele over winning lukken tegen Triumf C dat dan ook een 10-0 liet afdrukken. Zullen ze echt zonder nederlaag dit seizoen kun nen rond maken Dat zit er in elk geval zeker in. Een flinke overwinning van Dynamica B dat thuis Troelant B ontving. Zonder dralen werd hier een gemakkelijke 8-2 overwinning neergezet. Mare De Cock bij de bezoekers kon tweemaal scoren. De rest van zijn ploeg bleef stom. Alleen Kathleen Oosterlinck zorgde bij de thuisploeg voor drie overwinningen. Okapi C kon een hele tijd stand houden op Sint-Niklase B zowat tot halfweg de ontmoeting, 3-3- Toen echter doofde alle weerstand uit bij de bezoekers en dat betekende dat Okapi C er aan was voor de moeite, 3-7. Johnny Uyttenhoe- ven stond bij Okapi C alleen in de branding en lukte twee overwinningen. Weinig weerstand ontving Sint-Pauwels C op Dynamica C. Deze knapen lukten daar een vlotte 1-9 overwinning. Het was alleen in de allerlaatste wedstrijd dat De Meyer de eer kon redden voor de thuis ploeg door Mare Frankaert te verslaan. Tenslotte nog een vlotte 0-10 zege van KWB C op Okapi D. Het is een eenrich- tingswedstrijd geworden om het in voet baltermen te zeggen. Okapi D kwam er niet bij te pas. Bij de dames werd er met enige belang stelling uitgekeken naar de ontmoeting tussen Juvenes en Stekene A. Een wed strijdvan groot belangvoorde titel. Maar Juvenes werd na een 2-2 tussenscore volledig uitgeteld, 3-7 verlies. Tegen Ma rie Madeleine Temmerman en Kim Smet kon niemand winnen van Juvenes. Daarmee verspeelde Juvenes twee kost bare punten. Sterke Stut A ging in eigen midden te- nonder tegen Pardaf A met 4-6 cijfers. Het is een echt spannend duel geworden en het was in de twee laatste wedstrijden dat Pardaf A toesloeg met Machteld Van der Reyssen als het beste element. En tenslotte hier nog een forse 10-0 over winning van KWB op Kruibeke B. De bezoekers haalden er alles uit, maar bij de eindafrekening vielen ze toch te licht uit. (h.v.c.) winnen, Roelekens in gezelschap van Rudy Deolet, Johan Huyghe en Tony De Waele. Terwijl de rondjes vorderden en de strijd vooraan nog niet in zijn defini tieve plooi gelegd werd moesten Rudy Deolet en Johan Huyghe de twee ande ren laten voorgaan. Zodoende kregen we drie duo's in de wedstrijd. Ondanks de vele aanmoedigingen van het thuispu bliek kon Dirkjanssens in de voorlaatste ronde Mamic Seeuws van zich afschud den en onbedreigd naar zijn vijfde over winning rijden, Roelekens werd eerste B-renner en boekte eveneens zijn eerste cross-overwinning. Zondag 8 december te Lede Kampioenschap van België Alle elementen voor een geslaagde orga nisatie waren aanwezig, een pracht par koers, niet vuil, goed berijdbaar, een paar hindemissen, prachtweertje, een hoge prijzenpot, al de renners gemoti veerd tot en met, reporter Franky in topvorm, een massa volk, wat wil je nog meer. Bij C/D, 22 renners aan de start voor 50 minuten en één ronde, voorwaar 't is lang, een erg lange aanloop met de beklimming van de Keiberg daarin, ge lukkig waren de eerste honderden me ter in het veld bergaf, zodat er kon gerekupereerd worden. Bij het beëindigen van de eerste ronde, kregen we volgende situatie reeds Willy Moens op kop, Kozef Clemmen, Robert De Vos wiel aan wiel, van kort gevolgd door Marcel Van Impe, Lucien Mussche, José Delheye, verder Willy Nuel, Eddy Cobbaut, Oscar Vermaeren, Etienne Verhaegen. Vrij vroeg in de wedstrijd werd het duidelijk dat Jozef Clemmen niet zou meekampen om de titel, na drie ronden volgende situatie Willy Moens een vijftigtal meter voor op Ro bert De Vos en Jozef Clemmen, José Delheye daar een paar meter achter, Lucien Mussche nog iets verder en Willy Nuel in volle achtervolging. Twee ronden later een echte kalvarie- tocht voor Jozef Clemmen reeds in zesde positie, zijn grootste rivaal Willy Moens reeds een twintigtal sekonden voor op Robert De Vos, gevolgd door José Del heye, die op zijn beurt een honderdtal meter voor lag op Lucien Mussche en de naderende Willy Nuel. Met nog vier ronden te rijden stond de overwinning van Willy Moens reeds vast, Robert De Vos was al te ver teruggesla gen. Bij de D's evenwel werd' het steeds spannender, Willy Nuel ondertussen op en over Lucien Mussche kreeg terug aansluiting met José Delheye. Bij het ingaan van de laatste ronde nog steeds wiel aan wiel, tot een sprint kwam het echter niet want bij de laatste hindemis sen begaf Willy Nuel, ondanks de vele aanmoediging van zijn plaatselijke sup porters, een eerste titel voor José Del heye, een overwinning waar hij fier mag over zijn, Lucien Mussche ook een ge wezen kampioen werd derde, Voor de apotheose, de A en B kategorie, was er ondertussen nog meer volk toe gestroomd, vele inrichters BWB voor liefhebbers zouden wat graag zoveel volk op hun inrichtingen zien. Luc Bercken- bosch, Dirk Van de Velde en de heren van het Leedse sportkomitee verdienen een pluim, hun inrichting was prima. Wegens griepjes, verkoudheden en an dere kwalen toch nog 23 man aan de start, en wie denkt U, was er eerste in het veld, juist Luc Berckenbosch (nochtans zwaar ziek tot donderdagavond???), Jo han Goossens had zich gezworen in zijn wiel te blijven, en inderdaad de 4 eerste BILJARTEN ronden had Luc het behoorlijk moeilijk, verder Mamic Seeuws, Roelekens (erg lange aanloop), Penne, Janssens, Deolet en uittredend kampioen Johan Huyghe, na vijf ronden kregen we al een meer duidelijke situatie, Berckenbosch alleen voorop met een 25 tal sekonden op Johan Goossens die enige tekens van verzwakken vertoonde, nog 100 meter verder Mamic Seeuws, Dirkjanssens en een uitermate sterk presterende Pierre Penne daarachter een trio Roelekens, Deolet en Huyghe. De volgende ronden kreeg Johan Goos sens een inzinking van jewelste van de tweede plaats naar de vijfde, terwijl Dirk Janssens blijkbaar vleugeltjes kreeg en Seeuws en Penne in de steek liet. De posities lagen bijna vast, er was echter nog de lengte van de wedstrijd, de laatste tien minuten wedstrijd zakte Seeuws van een derde naar een zesde plaats erug, terwijl Johan Huyghe niet eens meer bij de top tien eindigde. Dat Berckenbosch kampioen werd lag in 1 de lijn der verwachtingen, voor Dirk Janssens echter zal deze overwinning j een echte opsteker zijn met het oog op j het naderende wereldkampioenschap begin januari. Over wereldkampioen schappen gesproken Lede als inrichter voor de editie 1993 zou lang niet mis j zijn. Oosterzele zaterdag 7 december 1. Dirkjanssens (Serskamp) 2. Seeuws Mamic (A) 3. Roelekens Freddy (B) 4. De Waele Tony (A) 5. Huyghe Johan (A) 6. Deolet Rudy (A) 7. Vijverman Eddy (B) 8. Temmerman Éddy (A) 9. Van Holen Johny (B) 10. Moreels Jan (A) 1. Moens Willy (Ruisbroek) 2. De Vos Robert (C) 3. Van Assche Andre (D) 4. Van Impe Marcel (D) 5. Cobbaut Eddy (C) 6. Schuddinck Marcel (D) 7. D'Hondt Hubert (C) 8. Clemmen Jozef (C) 9. Hermie Andre (C) 10. Verhaegen Etienne (C) Lede zondag 8 december 1. Luc Berckenbosch (Lede) 2. Janssens Dirk (A) kampioen 3. Penne Pierre (B) 4. Goossens Johan (A) 5. Roelekens Freddy (B) 6. Seeuws Mamic (A) 7. Deolet Rudy (A) 8. Vijverman Eddy (B) 9. Keymolen Louis (A) 10. Van der Eecken Luc (A) 1. Willy Moens (Ruisbroek) 2. De Vos Robert (C) 3. Delheye José (D) kampioen 4. Nuel Willy (D) 5. Clemmen Jozef (C) 6. Mussche Lucien (D) 7. Van Impe Marcel (D) 8. Verhaegen Etienne (C) 9. Cobbaut Eddy (C) 10. Vermaeren Oscar (D) Volgende wedstrijden Zaterdag 14 december Wetteren - Oosterzelesteenweg Café De Lusthof C/D 14 u. A/B 15..15 u. Zondag 15 december Vlierzele Wijk Morelgem C/D 14 u. A/B 15.15 u. tevens wedstrijd voor toeristen. Biljarten. Herman Pieters uit Dendermonde tijdens het kampioenschap van de RTT in de zaal Quality te Zele (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 38