Patroonsdag aannemers bouwnijverheid arrondissement Aalst Orgelkoncert Walter De Troyer in Sint-Janskerk te Aalst Feestviering Vier Gekroonden De Voorpost - 6.12.1991 - 3 Aakl. Op de akademische zitting werden eretekens uitgereikt aan de verdienstelijke werkgevers en werknemers (al In feestzaal van het Aalsters stadhuis werd een akademische zitting gehouden (a) Ter gelegenheid van de feestviering der Vier Gekroonden, de patroonsdag van de aannemers uit de bouwnijverheid in het arrondissement Aalst, werden vorige zaterdag tijdens een akademische zitting in de grote feest zaal van het Aalsterse stadhuis, traditiegetrouw een aantal eretekens uitgereikt aan verdienstelijke werkgevers en werknemers uit het bouwbe drijf. Tjjdens zijn openingswoord moest het voorzitter Gilbert De Jonge toch van het hart, dat hij tijdens de post-elektorale periode zo opvallend weinig, om niet te zeggen geen, politieke partijen de bouwnijverheid in hun program ma hadden aan te bieden. Er was volgens hem weinig aandacht voor de bouwproblematiek, welke door de voorzitter aangestipt werd als een betreurenswaardige vaststelling die de vereniging en haar aangeslotenen tot nadenken stemde. 'Naast aannemingsbedrijven die een stevige, de regionale en zelfs de nationale grenzen overschrijdende reputatie hebben opgebouwd, telt onze Kamer onder haar leden een toch wel opvallend groot aantal KMO's. Vakbekwame bedrijven. Hun aktuele problematiek blijft ons bestuur en mij als voorzitter steeds boeien. In onze maatschappij, waar de sociale relaties steeds zwakker worden, komt het kleinere bedrijf er inzake nog bijzonder goed uit,' verklaarde de voorzitter. Burgemeester A. De Maght zag de bouwkunst eerder als een multidis ciplinair verschijnsel met een enorm impact op de maatschappij. Daarbij werd de tewerkstelling als de faktor aangestipt met het over wegend belang. 'Was bouwen vroeger voornamelijk een kwestie van geduld, dan is in onze tijd elke sekonde in het bouw proces kostbaar geworden. De bouw in sociaal-economisch pers uitreiking van de eretekens aan ver dienstelijke werkgevers en werkne mers. Vereremerkte werkgever Laureaat van de Arbeid - Ster Kadet van de Arbeid Aalst. Voorzitter Gilbert De Jonge opende de feestzitting van de De Vos Mare, Pollarebaan 29,9401 Gekroonden(a) Pollare. Eretekens van de Arbeid, Tweede Klasse Werknemers In dienst van de NV Brantegem te Aalst: De Saedeleer Mare, Rijgerstraat 74, 9310 Moorsel. In dienst van de Firma Hoebeeck te Haaltert: Moock Willy, Herlinckhove 19, 9450 Denderhoutem. In dienst van de NV Peynsaert Zo nen te Aalst: De Leeuw Walter, Maaimeer- sstraat 22, 1790 Hekelgem. Triest Eddy, St. Barbarastraat 5, 9300 Aalst. 6, 9280 Wieze-Lebbeke. Gouden Medaille der Kroonorde Werkgevers: Blat-Muylaert Willy, Ternatstraat 234, 9402 Meerbeke. De Groot Paul, Kwakkel 16, 9420 Werknemers: Aaigem. De Winne Adhemar, Hauwerzele Van Accoleyen Henri, Ronken- burgstraat 33, 9340 Lede. Zilveren Palmen der Kroonorde Werkgevers: Coppens Cyrille, Schoolstraat 13, 9450 Denderhoutem. Demey Roger, Rekestraat 46, 9504 Zarlardinge. De Smet Camiel, Wegvoeringstraat 3a, 9308 Hofstade. Van Boxstael Roger, Beekveldrede 11, 9340 Lede. Van den Bulcke Maurits, Binnens traat 59/61, 9300 Aalst. Gouden Palmen der Kroonorde Werkgevers: Gysens Jean, Parklaan 139, 9300 Aalst. Van Impe Leon, Achterstraat 8D. 9450 Haaltert. Werknemers: In dienst van de NV Brantegem te Aalst: Bogaert Jan, Boudewijnlaan 41, 9300 Aalst. Ridder in de Kroonorde Werkgevers: In dienst van de NV Peynsaert Zo- De Jonge Gilbert, Albrechtlaan 15, nen te Aalst: 9300 Aalst. 53, 9520 St. Lievens-Houtem. Fleurinck Etienne, Schoolstraat 1, 9320 Nieuwerkerken. Rombaut Daniël, Affligemdreef 6, 9300 Aalst. Moreels Hendrik, Jeruzalemstraat 43, 9420 Mere. Na het bijwonen van de plechtige heilige mis in de dekenale St. Marti- nuskerk te Aalst, ter nagedachtenis van de overleden leden werden de gevierden vergast op een feestban ket en gezellig samenzijn in de Sa lons Hof Tersig te Wieze. Hier maakte eerste ondervoorzitter Hendrik Moreels van de gelegen heid gebruik om een dankwoord te richten aan voorzitter Gilbert De Jonge die zijn eerste ambtstermijn als ^voorzitter van de Kamer had beëindigd. 'Mijnheer De Jonge, wij kennen u als iepiand die niet tuk is op veel poespas, daarom houden wij het kort maar gemeend. Onze leden rekenen op u voor een tweede ambtstermijn als hun voor zitter. Uw beide ondervoorzitters zijn bereid u ook de komende vier jaar terzijde te staan in het dagelijks bestuur. Mijnheer De Jonge, u kan nog moeilijk terug,' betoogde eerste ondervoorzitter Moreels en sloot hiermee het officiële gedeelte van de feestdag af. PH Het traditioneel geworden jaarlijks orgelkoncert in de Sint-Janskerk rinettentrio brengt het Divertimen- (Immerzeeldreef) te Aalst, heeft dit'jaar plaats op vrijdag 13 december om to nr 2 (K.V.439 b) en het tema 'Mio 20.00 uur. Het is aan zijn zesde editie toe. Wat in 1965 bedoeld was als een Caro Adone' met twee variaties, eenmalig projekt, is ondertussen uitgegroeid tot een vast gegeven. Dit alles valt te beluisteren in de Sint-Janskerk te Aalst op vrijdag 13 december om 20.00 uur. De kerk zal pektief tenslotte, is hypergevoelig Verbestel Jean-Baptiste, St. Anna- voor ups en downs. De voorbije de- iaan 77, 9300 Aalst, cennia is de bouwsektor uit het die- „oor Eretekens van de Arbeid, Eerste pedal van de recessie opnieuw naar een hoogkonjunktuur opgerukt. asse Vandaag schijnen diverse signalen Werkgevers: te wijzen op een dalende kurve, al is Bogaert Marie-Jeanne, 3e Indus- Walter De Troyer, organist-titularis Troppo'bestaande uit Staf Noppe, goed verwarmd zijn. De toegang be daar ogenschijnlijk niets van temer- triezone, 9320 Erembodegem. J- A 1■- ken voor wie tegenwoordig in Aalst Daem Robert, Neerstraat 18, 9400 zowat overal prestigieuze gebou- Appelterre-Eichem. wen uit de grond ziet rijzen. Doch De Cock Florent, Mottendries 8, de hypotekaire rentevoeten en de 9450 Heldergem. leningskost stijgen en heel wat kan- De Duffeleer Gerard, Hogeweg 34, didaat-bouwers durven het finan- 9500 Geraardsbergen. cieel engagement niet aan, waar door het aantal bouwaanvragen ge leidelijk daalt. Ook het tekort aan kredieten van overheidswege, zo wel op gemeentelijk, provinciaal als nationaal niveau leidt tot verminde ring van de overheidsopdrachten. van de Sint-Annakerk, was niet van plan het te laten bij een inspelings- koncert van het nieuwe orgel. Hij startte daarom met de vereniging 'Ars Organi' (orgelkunst) die zich speciaal zou toeleggen op het pro pageren van de orgelmuziek naar een breder publiek toe. Sedert 1985 nodigde hij tot nogtoe lOgastmusici uit (koren, solisten, orkesten) en als Michael Dockens en Luc Lioens, draagt 200 fr. Studenten en 60 plus verbonden aan de Gemeentelijke sers betalen 150 fr. Muziekakademie van Jette. Dit kla- De Sitter Frans, Hoogstraat 73, 9300 Aalst. Holderbeke Victor, Sen. Verbrug- ghenlaan 6, 9520 St. Lievens-Hou- organist-komponist brengt hij zelf tem. ieder jaar eigen nieuwe werken (in Jacobs Marcel, Linkebeekstraat 22, kreatie) op het programa, naast een r9400 Denderwindeke. improvisatie. Maar in 'de bouw' zijn en blijven Saegerman Adolf, St. Denijslaan Uitgerekend 200 jaar geleden (op 5 ondernemers uiteraard onderne- 19, 9000 Gent. december 1791) overleed W.A. Mo- mende mensen in de meest gunstige Van Biesbroeck Christiane, School- zart j-jy Werd herdacht op een ma- zin van het woord. Zij geven in alle straat 1, 9320 Nieuwerkerken. njer unjek js jn ,je wereld van de omstandigheden blijk van inventivi- Vanderroost Marcel, Dorp 76,9401 heje muzjekgeschiedenis. De 'Mi- teit en kreativiteit en AF-bouwen is Pollare. chael Jackson' van zijn tijd'. Het is wel het allerlaatste waar zij aan den- Van Goethem Johny, Driesstraat dan ook evident dat op dit koncert ken. 29, 9310 Moorsel. Mozart centraal zal staan. Als ..f, Werknemers: orgelwerken, waaronder de'Kon- m?nsen Ult heJ b°™bediy '8: In dienst van de BVBA Baeskens zeftante Kirchensonate', vermeldt gen mij nauw aan hel hart, omdat zij uit ophasselt: het programma nog twee Aalsterse dat soort ontembaar dynamisme Rotticrs DenniSj St. Mauritsplem komponjsten Kristiaan Van Ingel- uttstralen waar tk bijzonder op ge- j8, 9551 Ressegem. gem organist-titularis van de Sta- In dienst van de BVBA ir. O. De Maartenskerk te Aalst, en natuur- Jonge en Zoon te Aalst: lijk Walter De Troyer zelf. Laatst- Lemmens Petrus, Kapellestraat 78, genoemde werd onlangs nog onder- 9230 Wetteren. scheiden voor zijn bewezen dien- In dienst van de heer René Mergan sten met ^et zjiveren ereteken in de uit Atfligem: 'Orde van Sint-Bavo' Van Nieuwenborgh Jan-Baptist, De Mattein 18, 1790 Affligem. Allegro ma non troppo In dienst van de NV Peynsaert Zo nen te Aalst: 'Ars Organi' deed een beroep op Hcndrickx Herman, Wolvenstraat het Brussels Trio 'Allegro ma non steld ben. Het verheugt mij dan ook van harte, dat twee proto-types van dit soort ondernemerschap met een hoge on derscheiding werden bedacht. Met name voorzitter Gilbert De Jonge en ondervoorzitter Hendrik Mo reels worden allebei vereremerkt als Ridder in de Kroonorde,' be toogde burgemeester De Maght. Vervolgens werd overgegaan tot de Van 15 tot 20 mei heeft in de Heysel te Brussel het internationaal salon van het leefmilieu en van de dierenbescherming Green Fair plaats. Hiermee wil men een positieve stelling innemen en een balans opmaken van al wat er vandaag reeds gerealizeerd wordt opdat de komende ge neraties niet meer zouden gekonfronteerd worden met de vele problemen die wij vun- daag de dag kennen. De gemeentelijke jeguddienst van Dender leeuw organizeert twee kinderkursussen. De eerste kreeg de titel 'Kindermuseumen de tweede 'dansen met fantasie'. Voor in formatie en inschrijvingenGemeentelijke Jeugddienst, A. De Cockstraat 3 te 9470 Denderleeuw (053/66.73.91). In het gemeentelijk kompleks Bellekouter te Affligem wordt op zaterdag 21 dedember een nationale wedstrijd van kleinvee ge houden. Bezoekers kunnen er die dag te recht van 10.00 tot 22.00 uur en op zondag 22 december van 10.00 tot 15.00 uur. Pioneer Electronic vestigde nu ook een verkoopsafdeling in Thailand. Men wil daar de verkoopsaktiviteiten verder uitbrei den met vooral de nadruk op de markt voor laser disc produkten. Op zaterdag 14 en zondag 15 december organizeert kulktuurkring De Meivis uit Mariekerke voorde tweede keer zijn kerst markt in en rond het gemeenschappshuis. Er is sfeer in overvloed met muziek, snoep, kerstkaarten en -kaarsen, de onvermijdelij ke glühwein en er is de mogelijkheid om een ritje op een kameel te maken. Vlamingen in de Wereld organizeert een reis naar Canada waar men ontmoetingen heeft met de Vlamingen die daar wonen. Naast een bezoek aan enkele grootsteden, staan ook de natuur, de wereldberoemde watervallen, romantiek en nostalgie en na tuurlijk een kennismaking met de Vlaamse tabaksboeren op het programma. Aalst. Organist De Troyer

De Voorpost | 1991 | | pagina 3