André Tummeleer (A), EddyWandels (B), Gustaaf Sonck (C) en Gerry Steenssens (D): de eerste cyclocross-kampioenen V.W.F.-Veldrijden - Kampioenschap van België 24 - 13.12.1991 - De Voorpost WIELRENNEN VWF-veldrijden. De start van de C- en D-reeksen voor het nationaal kampioenschap (xl) Biljarten. Organisatoren en deelnemers aan het biljartkampioenschap van de RTT in Zele (vh) Goeferdingen - Geraardsbergen Voorzitter Verpaelst had, samen met de mannen van voor een omloop die voldoet aan de normen van bet moderne cyclocross. Weg met de balken en de modderba den, maar wel een omloop die goed berijdbaar was en waarin ook de we grenner-crosser zijn gading vond. Hij slaat zodoende de weg naar het veld veel gemakkelijker in. Tenslotte blijft de échte crosser toch nog vooraan en de winnaar, al is bet nog allemaal beton, blijft hij. C- en D-reeksen: Gustaaf Sonck en Jozef Gevaert Gewoontegetrouw een bliksemstart voor Jozef Sonck, die al direkt een honderdtal meter voor de anderen uit fietste. Me teen dacht iedereen dat de winnaar reeds gekend was maar vooral Julien Simoens reageerde heftig en organiseer de het verzet. Er gingen enkelen met hem mee: Jos Wouters (zeer sterk rij dend en de verrassing van de dag), Hubert Van Craeynest, reeds kampioen van België op de weg en verbazend goed mee, en als enige D-renner Gerry Steen ssens. Achter deze vier Patrick Verlee, Roger Colman en Victor Van Vaeren- bergh, dan een tegenvallende JP Van Oudenhove, Pascal Muys, Florent De Clercq en een slecht startende Jozef Gevaert, die weer iedereen zou verbazen door zijn indrukwekkende remonte. Verderop de anderen, die reeds in een verloren stelling fietsten. Vooraan werd Gustaaf Sonck verzorgd door het viertal en ook Verlee en Van Vaerenbergh kwa men terug tot op tien meter om nadien terug af te zakken en de verbazende Jozef Gevaert in hun gezelschap te krij gen, terwijl Pasacl Muys door een val voeling verloor. Dé grootste ontgooche ling komt van één der grote favorieten: Serge Bie. Hij gaf zonder tegenstand en zonder pech gewoon op... Ondertussen ging Jos Wouters er vooraan alleen van door en de rest moest alle zeilen bijzet ten om opnieuw orde op zaken te zetten. Dan probeerde Sonck het weer alleen en het was weer Julien Simoens die het gat dichtte. Hoewel men vooraan bleef de marreren naderde Jefke Gevaert dichter en dichter. Toen Gerry Steenssens begaf, ging Gevaert er nog over. Dan gingen weer Sonck en Wouters er vandoor en deze keer moesten Simoens en spurter Van Craeynest, waarop velen reeds had den getipt voor de zege, passen. Die twee kregen nog het gezelschap van Gevaert maar ook hij kon het gat met de twee koplopers niet dichten. Sonck en Wou ters bleven voorop en losten elkaar van geen vin. Een fijn spurtje moest beslis sen over winst en verlies. Het was uitein delijk Gustaaf Sonck die het haalde op een meer dan verdienstelijke Jos Wou ters. Voor Sonck eindelijk de bekroning van zijn inspanningen. Reeds jarenlang jaagt hij een titel na maar telkens moest hij afrekenen met een berg zenuwen en verdween in de mist. Nu is het hem gelukt, hoewel hij de laatste drie dagen geplaagd zat met zenuwen en diarree. Na zijn zege was dit plots allemaal voor bij. Een tevreden Wouters werd tweede en Van Craeynest derde na een mooie spurt tegen Simoens. Verder Verlee en Roger Colman. Bij de D-renners werd Jozef Gevaert voor de derde keer op rij winnaar, maar bij gebrek aan voldoende wedstrijden was het Gerry Steenssens die in zijn plaats knap kampioen werd, vóór Vic Van Vaerenbergh, Florent De Clercq, ouwe taaie Marcel Doeraene en Willy Daem. A- en B-reeksen: André Tummeleer en Eddy Wandels Van in de start tot aan de meet heeft Eddy Wandels er een one-man-show van gemaakt. Op zijn demonstratie stond geen maat en vriend en tegenstander zullen beamen dat er tegen zo'n over wicht geen kruid was gewassen. Bij de A-renners, achter Wandels, was het And ré Tummeleer (gekwetst tijdens de week na een val en daardoor niet op volle kracht) die als eerste in het veld kwam. Daarachter volgden Ronny Mettepen- ningen, Paul Van Eyck, Joost Van de Putte en Luc Ruys als A-renners en vervolgens Serge Van Assche, JM De Roo, Noël Maes, Paul Dessein, Freddy Van Steerthem en Hendrik Comelis. Verder op Jozef Devidts en Frans Vermeylen, die nog geweldig zouden terugkeren met in hun gezelschap Theo Van Handenhove en Erwin Van den Driessche. Daarachter Willy Corthals, Helmuth Tas, Freddy Goossens en Dirk Verguit, die steeds meer vorderingen maakt en langzaam de knepen van het vak begint te kennen. De rest kwam verderop. Vooraan scheen Wandels over het veld te zweven en hij liep steeds verder uit op Tummeleer, die ronden lang de adem van Ronny Mettepenningen in zijn nek voelde. Die had zich losgerukt van het trio Van Eyck-Van de Putte-Ruys, terwijl ook Devidts langzaam naderde en Van Steerthem de forcing voerde. Hierdoor moest Hendrik Comelis, niet in zijn gewone doen, loslaten terwijl ook de teruggekeerde Frans Vermeylen de kans niet werd gegund om op adem te ko men. Terwijl Wandels steeds verder uit liep, bleef ook Tummeleer verder af stand nemen van Ronny Mettepennin gen, die het gezelschap van Paul Van VWF-veldrijden. In Goeferdinge won André Tummeleer de A-reeks. Paul Van Eyck was tweede en Joris Van de Putte derde (xl) VWF-veldrijden. De D-reeks werd gewonnen door Gerry Steenssens, tweede was Victor van Vaerenbergh en derde Florent De Clercq (xl) Eyck moest dulden. Die had er Van de Putte en Ruys afgefietst en was bezig aan een flinke remonte. Ook Noël Maes, zelfs een tijdje achter Vermeylen, her pakte zich flink en ging zich op de tweede plaats achter de ongenaakbare Wandels nestelen, voor Van Steerthem en Dessein en de teruggeslagen Vermey len. Vooraan bleef alles hetzelfde. Eddy Wandels, kampioen bij de B-renners en algemeen laureaat. Daarachter André Tummeleer, kampioen bij de A-renners en daarachter Paul Van Eyck, die er Ronny Mettepenningen in de laatste ronde nog had afgefietst. Dan Joost Van de Putte en Luc Ruys, die er tot op de meet alles uithaalden. Van de Putte won tenslotte met een duimbreedte voor sprong vóór Luc Ruys. Direkt daarachter de fraai teruggekeerde Jozef Devidts en VWF-veldrijden. Gustaaf Sonck won de C-reeks terwijl Jos Wauters tweede was dan Jean-Marie De Roo en de teruggeval- en Hubert Van Craynesl derde (xl) len Serge Van Assche. Bij de B-renners een schitterende Noël Maes, die een pracht van een wedstrijd reed in de laatste ronden en een verras sende Paul Dessein met een even ver rassende Van Steerthem. Verder Frans Vermeylen, nog wat weggedeemsterd naar het einde toe en vervolgens Theo Van Handenhove en een verdienstelijke Willy Corthals met de tegenvallende Hendrik Comelis. VWF-veldrijden. Jozef Gevaert won de koers voor de C- en D-reeksen (xl) Volgende wedstrijd: Zondag 15 december in Beveren, Kloos terstraat 65, café Kroegsken. Start voor C en D om I4u00, A en B om 15ul5. OpgeletOp zondag 22 december wed strijd te Beveren. Organisator Gerry Steenssens zorgt voor een verrassing. Na de wedstrijd komt de kerstman op be zoek en de renners die hun kinderen willen meebrengen (tot 12 jaar) laten het ons weten tot 15 december. Uitslagen A-reeks: 1. André Tummeleer (k), 2. Paul Van Eyck, 3. Ronny Mettepennin gen, 4. Joost Van de Putte, 5. Luc Ruys, 6. Jozef Devidts, 7. Jean-Marie De Roo, 8. Serge Van Assche, 9- Dirk Verguit, 10. Erwin Van den Driessche. B-reeks: 1. Eddy Wandels (k), 2. Noël VWF-veldrijden. In de B-reeks werd Eddy Wandels de primus. Noël Maes was tweede en Paul Dessein derde (xl) Roger Colman, 7. Jean-Paul Van Auden- I Maes, 3- Paul Dessein, 4. Freddy Van hove, 8. Marc Bassez, 9- Pascal Muys, I Steerthem, 5. Frans Vermeylen, 6. Theo io. Henri Heirman. Van Handenhove, 7- Willy Corthals, 8. D-reeks: 1. Jozef Gevaert, 2. Gerry Hendrik Cornelis, 9- Helmuth Tas, 10. steenssens, 3 Victor Van Vaerenbergh, Freddy Goossens. 4 Florent De Clercq, 5. Marcel Doerae- C-reeks: 1. Gustaaf Sonck (k), 2. Jos ne, 6. Willy Daem, 7. Freddy De Blieck, Wouters, 3. Hubert Van Craeynest, 4. 8. Albert Kesteloot, 9- Georges Janssens. Julien Simoens, 5. Patrick Verlee, 6. opgave: Serge Bie.

De Voorpost | 1991 | | pagina 40