Aalst verkoos nieuwe Ajuinprins en Ajuinprinses De Voorpost - 6.12.1991 - 5 Vorige zaterdag kon men opnieuw in Aalst getuige zyn van een traditioneel carnavalgebeuren. De week voordien werd in Herzele in zaal 'De Kletser' de karnavalprins van Oost-Vlaanderen gekozen, nu was de St.-Annazaal aan de Roklijf te Aalst, het toneel van de verkiezing van de jaarlijkse Ajuinprinses en de Ajuinprins. De Aalsterse Kamavalvereniging 'Graleken Dest' organiseerde opnieuw, met als voorzitter Bodo Meevis uit de Driesstraat 2 het jaarlijkse spektakel waar Ajuinprinses en Ajuinprins seizoen '92 moesten uit geselekteerd worden. De jury, onder voorzitterschap van 'Dolf, de Keizer van de Preselekties, moest hiervoor uit 2 vrouwelijke en 3 mannelijke kandidaten hun keuze maken. Zoals in artikel 25 van het 43 regels tellende reglement bepaald wordt werden eerstens alle kandidaten sa mengebracht op het podium in volg orde van inschrijving voor een eer ste voorstelling waarna in uitgelo- ten volgorde een gesprek moest voeren met een presentator. Na dien kwam de hoofdbrok: een toe spraak en een show. Vooral tijdens dit tweede optreden werd er door de jury nauwlettend gekeken naar de manier van opkomen, de kledij en accessoires, de vrije voorstelling, de eigen inbreng bij de opbouw van de show en de manier van afscheid nemen en heengaan. Nancy en Chris werden gekroond Bij de dames werd het een duel tussen 'Carolientje' uit Nieuwer- kerken en 'Nancy' uit Hofstade. Om de titel van Ajuinprins werd gestre den door Emmanuel uit Gent, Er- win uit Aalst en Chris uit Ophasselt. Ook Prins Michel kwam even zijn opwachting maken, in het zicht van het einde van zijn 'regeringsperiode'. Binnen een ne gental weken is het de beurt aan Johny Marcoen en Pascal om een greep te doen naar de opvolging van de zo gegeerde Aalsterse titel van Prins Karnaval. Prins Michel kon digde reeds zijn afscheidsbal aan dat in de St.-Annazaal zou door gaan en hoopte dat 'door het po dium vallen' de eerste en de laatste keer gebeurd was in zijn regeerpe riode. Bij de optredens werd de spits afge beten door Chris Bosmans, leraar, ex-Aalstenaar en wonende in Op hasselt. Hij is echter een echte 'Ajuin' gebleven en karnavalist in hart en ziel. Hij bracht een bijzon der kreatief samengesteld allegaar tje van Engelse songs, imitaties o.a.: op 'Eskimo's' van André Van Duin en tal van andere Nederlandstalige liedjes. Hij had duidelijk zijn Aal- sters aksent nog niet verloren. Ein digend met het traditionele 'Allaaf wist hij de hele zaal in de gepaste stemming te brengen. Carolientje, een pittige studentin boekhouden en lid van AKV Pre- tensje beklom als eerste ajuinprin- seskandidaat het podium. Met een 45 minuten durende gevarieerde show trachtte zij haar droom waar te maken: de titel te behalen in de roemrijke karnavalstede. Bijge staan door de leden van AKV Pre- tensje die met kostuums uit vroege re tijden, wist zij van het geheel een streling voor het oog te maken. Uit een kist te voorschijn kruipend zet te Carolientje een immitatie neer van Sandy's Shaw 'Poppet on a string' als was het dan niet op blote voeten. Na de plaatselijke Aalsterse situatie te hebben belicht keek zij met Wendy Van Wanten eens 'diep in iedereens ogen' en zong dan life met Frank uit Lede 'Wij vieren sa men Karnaval'. Tot slot werd het 'Stikmachien' van de Prinsencae- mere nog eens bovengehaald en met een knipoogje naar de mede kandidate afscheid genomen. Met ouderdomsdeken Emmanuel 1938) uit Gent werd een ander kar- navalskleur neergezet dan het ge kende Aalsterse. Deze postman, de schorpioen, liet het echte Gentse aksent klinken en trachtte met een meer vereenvoudigd optreden de titel van Ajuinprins eens door een Gentenaar te laten veroveren. Erwin, alias het konijn, was duide lijk een Aalsterse kandidaat, waar bij het meer statige 'Allaaf- gebeuren' nogal vreemd overkwam. Een gevarieerd optreden van aller hande gekende liedjes in het Aal- sters gebracht deed het wel bij het publiek. Bij 'Viva Espanja' gign de zaal uit de bol en bij het Urbanus en Plons De Kikker optreden waren de lachsalvo's niet uit de lucht. Het was intussentijd reeds twee uur geworden toen Nancy haar kandi datuur moest verdedigen. Als lid van Eirg en echtgenote van Pascal (kandidaat prins karnaval '92) wa ren kamavaloptredens haar duide lijk niet vreemd. Zij bracht live nummertjes als cow-boy en Urba nus. Bracht ode aan de duivensport en vergat ook de sportieve fietser niet met een geslaagd 'Allée Maurice'. Een slotoptreden met de leden van Aalst. Carolientje uit Nieuwerkerken kan spijtig genoeg haar droom niet in Eirg wist niettegenstaande het late vervulling zien gaan. Getroost met de gedachte dat deelnemen belangrijker is uur, duidelijk de ambiance in de dan winnen, kreeg zij toch nog een gemeende ovatie van het publiek mee (a) zaal te hernieuwen. Na beraadslagen wist de jury in de eerste plaats mee te delen dat ook in de kamavalwedstrijden steeds de olympische gedachte van 'deelne- I men is belangrijker dan winnen' moet gehuldigd worden. Zij prees '~if S dan ook de vijf deelnemende kandi- daten die het beste van zichzelf had- den gegeven. 'Degene die het alle- maal te flauw vinden moeten zelf dan maar eens de moed hebben iets JÊÊ op het podium te komen neerzetten', verklaarde de jury- voorzitter. 'Loopt er iets mis, dat is I allemaal niet zo erg, de grootste show wordt uiteindelijk toch achter ^^^^^ÊÊtÊtÊÊ de scène weggegeven' lachte de ju- ry Ónder luid applaus en algemene goedkeuring werden dan uiteinde- lijk Nancy en Chris getooid met de ornaten van Ajuinprinses en -prins Aalst. Dan maar naar de bodem van het vat, zei Erwin, maar het lukte niet al te 1992. Alaaf! p H (a) Aalst. Presentator Clement keek beteuterd op toen Chris als galante nieuwbak ken Ajuinprins een bloemetje te voorschijn wist te toveren om de mede-prinses te eren (a Aalst. De mannen van AKV Pretensje hadden er duidelijk zin in. Carolientje wist zich hierdoor gesterkt en zette een Aalst. Chris en Nancy werden getooid met de versierselen verbonden aan de verkiezing van prins en prinses (a) prachtige en gevarieerde show neer (a) Aalst. Nancy bleek duidelijk van alle kamavalmarkten thuis. Zelfde sportieve toer op als Allez Maurice' deed het hem bij het publiek (a) Aalst. Erwin greep dan naar het Urbanusimago om zijn kansen als kandidaat Ajuinprins te verdedigen (a) Aalst. Er werd gewikt en gewogen. De jury nam het ernstig op (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 5