Podium-Uitjes in De Werf Ernst in De Werf De Merelaar met suksesstuk ruilen is niet altijd huilen De Lijn en Dameswerk bij Teater Pact Erik Van Neygen en Sanne (11.12) Kerstkoncert met Yves Storms (14.12) Operette 'Eine Nacht in Venedig' (15.12) De Voorpost - 6.12,1991 - 9 weekend Woensdag 11 december. Showop treden Erik Van Neygen en Sanne In 1990 beleefden Erik Van Neygen en Sanne de zomer van hun leven. Na 'Veel te mooi' en 'Aan mijn darling' werd het duo onafscheide lijk op de Vlaamse podia, terwijl ook nog hard gewerkt werd om de solocarrières op gang te houden. Nog dit jaar komt een duet-elpee uit en wordt er met een vaste begelei dingsband getoerd langs de teaters. Erik Van Neygen en Sanne brengen op woensdag 11 december om 20 u. in de Schouwburg een volwaardig teaterkoncert, met covers en origi nele nummers, solo en samen. Toegangsprijs 450 fr. Voor reserva ties: 053-76.13.12 Zaterdag 14 december: kerstkon cert met Yves Storms en Peter De Smet Goed op tijd, op zaterdag 14 decem ber a.s. organiseert De Werf om 20 u. in zijn Schouwburg een uniek kerstkoncert, dat bestaat uit een voortreffelijke selektie van vooral volksliederen uit de hele wereld. Een kompilatie van onder meer Ca talaanse, Proven^aalse, Engelse, Venezolaanse en Vlaamse kerstlie deren, vertolkt in de oorspronkelij ke taal. Bariton Peter De Smet en gitarist Yves Storms hebben er in dit programma dan ook naar gestreefd om het karakter van de liederen zo weinig mogelijk geweld aan te doen. YVES STORMS werd geboren te Brasschaat in 1956. Hij begon zijn muzikale studies pas op veertienja rige leeftijd en vier jaar later sleepte hij reeds de eerste prijs in de wacht van de Nationale Muziekwedstrijd van het Gemeentekrediet van Bel gië. Hij studeerde verder aan het Koninklijk Vlaams Muziekconser vatorium te Antwerpen, waar hij in 1977 de eerste prijs voor gitaar, ka mermuziek en notenleer behaalde en waar hem in 1979 het Hoger Di ploma voor dezelfde disciplines werd toegekend. In 1977 won hij de eerste prijs in de internationale gi taarwedstrijd 'Oscar Espla' te Ali cante en twee jaar later werd hij eerste laureaat in de vermaarde 'Andres Segovia'-gitaarwedstrijd in Paima de Mallorca. Hij studeerde eveneens aan de Academie Chigia- na te Siena, waar hij onder leiding van Oscar Ghiglia in 1980 het 'Di ploma di Merito' behaalde. Yves Storms koncerteerde reeds in de be langrijkste Europese steden en kon het publiek telkens bekoren door zijn uitzonderlijke kwaliteiten als solist en kamermusicus. Op die kon- certen kreëerde hij tevens aan hem opgedragen werken'van Belgische komponisten als J. Maes, Vic Nees, M. Verhaegen, Reinier Van Der Velden, Jan Van Landeghcm, R. De Smet en E. Gevers. Wij hoorden hem een tijdje geleden nog tijdens een aperitiefkoncert in het Brugse hotel Oud Amsterdam en kwamen nog maar eens onder de indruk van zijn uitzonderlijke gi taartechniek, zijn ontzaglijke muzi kaliteit en zijn groot stilistisch inter pretatievermogen. Beslist een aanrader! De toegangs prijs bedraagt 400 fr. Dit koncert wordt georganiseerd door De Werf in samenwerking met de kulturele vereniging vzw Gamma uit Herzele. Voor reservaties: 053-76.13.12. Zondag 15 december operette 'Eine Nacht in Venedig' van J. Strauss jr. Ten voordele van Teledienst (daar voor alleen al zou je moeten gaan!) en van C.R.M. organiseert laatstge noemde op zondag 15 december om 14u30 in de Schouwburg van De Werf een operettevoorstelling van 'Eine Nacht in Venedig' van Johan Strauss jr. Deze operette in drie bedrijven van Johan Strauss jr. is gekomponeerd op een tekst van F. Zeil en Richard Genée en ging in première op 3 oktober 1883 in het Friedrich-Wil- helm-stadtisches Theater in Berlijn. De geschiedenis speelt zich af in Venetië, in het midden van de 18de eeuw. Hertog Guido van Urbino staat bekend als een Don Juan. Als hij de senatoren van Venetië met hun vrouwen voor een gemaskerd bal uitnodigt, zijn de heren daar niet erg verguld mee. Ze zouden hun vrouwen liever op veilige afstand van de hertog houden! Senator De- lacqua besluit zijn vrouw Barbara voor een paar dagen in een klooster in Murano onder te brengen. Nu heeft de hertog juist op haar zijn oog laten vallen en zijn barbier Ca- ramello moet trachten hem met haar in kontakt te brengen. Cara- mello slaagt erin Barbara, met de gondel waarmee ze naar Murano zou varen, bij de hertog te brengen. Tot zijn schrik merkt hij echter dat hij Barbara maar zijn eigen geliefde Annina heeft vervoerd. Barbara was namelijk van plan met haar minnaar, een officier, op stap te gaan. Ze heeft daarom Annina ge vraagd haar plaats in te nemen. Tot woede van Caramello speelt Anni na haar rol als Barbara tegenover de hertog erg goed. Delacqua wil bij de hertog in de gunst komen omdat hij op de positie van rentmeester loert. Daarom stelt hij zijn kokkin Cibo- letta als Barbara voor. Annina licht de hertog over het bedrog in: zij is immers de echte Barbara! Deze viert inmiddels met haar offi cier feest, wordt echter door Delac qua gesnapt, maar weet zich uit de pijnlijke situatie te redden door te vertellen dat de gondelier die haar weg moest brengen, haar ontvoerd zou hebben wanneer de dappere officier niet tussenbeide was geko men. Al met al vist de hertog achter het net, evenals Delacqua. De be trekking waarop hij gehoopt had, krijgt Caramello. Zodoende heeft de hertog Annina in zijn buurt! Hoewel Johann Strauss een over vloed van verrukkelijke melodieën aan de operette heeft gespendeerd, kon 'Eine Nacht in Venedig' in zijn oorspronkelijke vorm allerminst bevredigen. O.a. dank zij de be werkingen van Erich Wolfgang Korngold (muziek) en Ernst Ma- rischka (tekst), die op 25 oktober 1923 in Wenen in première ging, met de grote Richard Tauber als de hertog, heeft het werk zich kunnen handhaven. Tweemaal werd de operette verf ilmd: in 1934 door Robert Wiene en in 1953 door Georg Wildhagen. Voor de televisie werd het werk meermaals bewerkt. De voorstelling die in regie van Chris van Woerkom in De Werf voor het voetlicht wordt gebracht, wordt gedirigeerd door André Walsschaerts. In de voornaamste rollen zingen en akteren Chris van Woerkom zelf, Huguette Dierinck, Mina Caverneels en Jos Van Den Broeck. De toegangsprijs bedraagt 400 fr., groepen van meer dan 30 personen betalen per persoon 380 fr. Kaarten kunnen bekomen worden op nr. 053-70.40.44 of iedere zaterd agvoormiddag van 10 tot 12 u. in De Werf. Aalst. Kerstkoncert op 14 december met onder meer gitarist Yves Storm en bariton Peter De Smet in de Werf Niet zozeer om het dertigjarig be staan te vieren maar wel enigszins uit traditie heeft de Merelaar van Mere een humoristisch stuk geko zen en dit is één van de vele uit de rij van deze bloeiende vereniging. Het toneelspel van De Merelaar is be doeld als werkelijke ontspanning voor het publiek en hen een avond te bieden om wat te lachen. Met de twee opvoeringen van Ruilen is niet altijd huilen, is men er eens te meer in geslaagd om de toneelliefhebbers te verwennen met een fijne klucht. Er is trouwens heel wat "afgehuild" door de toeschouwers maar dan in de positieve zin als gevolg van de talrijke kluchtige scènes die op schitterende wijze vertolkt worden, zowel door de "nieuwelingen" als door de ervaren akteurs. Dit is het bewijs dat de juiste typering van re gisseur J. De Jaegher eens te meer op bekwaamheid en ervaring be rust. Een laatste keer kan men een voorstelling van dc Mcrclaar bijwo nen in de zaal van de Sint-Jozefs- school te Mere op zaterdag 7 de cember om 19.30u. JV Erpe-Mere. Enkele akteurs van de Merelaar tijdens de opvoering van 'Ruilen is niet altijd huilendat vorig weekend een enorm sukses kende en zelfs open doekjes uitlokte (jv) halst. Erik Van Neygen en Sanne - Van vrijdag 6 t.e.m. zaterdag 21 december in de Belfortkrypte tentoonstelling R. Marie Dellaert, info 052/21.92.83. - Van vrijdag 6 december t.e.m. zondag 19 januari 1992 in De Werf tentoonstelling "Licht-Kunst-Licht". - Van zaterdag 7 december t.e.m. maandag 6 januari 1992 in het Museum Oud-Hospitaaltentoonstelling "Wandtapijten uit Portu gal". - Zaterdag 7 december om 15 uur in de Foyer vernissage van de tentoonstelling "Kunst-Licht-Kunst". - Zaterdag 7 december om 20 uur in de Schouwburg dubbel pianore cital door Robert Groslot en Daniël Blumenthal, georganiseerd door de Lions Club Dirk Martens, info 053/21.68.30. - Zondag 8 december om 14 uur in Vergaderlokaal 1 voordracht "Liefde, het grootste geschenk", georganiseerd door vzw Groene Dag, info 054/33.20.36. - Maandag 9 december om 13.30 uur in de Schouwburg muzikale produktie "La Passionata", georganiseerd door Aktueel Denken en Leven, info 053/80.74.70. - Maandag 9 december om 19 uur in Vergaderlokaal 3 info-avond Dienst Opvanggezinnen, info 053/21.41.03. - Woensdag 11 december om 20 uur in de Schouwburg populair teaterkoncert met Eric Van Neygen en Sanne; toegangsprijs 450 fr., res. en info 053/76.13.12. - Vrijdag 13 december om 19.30u. in de Schouwburg akademische zitting georganiseerd door de Kamer van Koophandel Aalst en Gewest; info 053/21.68.42. - Zaterdag 14 december om 20 uur in de Schouwburgkerstkoncert door Peter De Smet, Yves Storms en een pastoraal ensemble; toegangsprijs 400 fr., res. en info 053/76.13.12. - Van zaterdag 14 december t.e.m. maandag 13 januari 1992 in de Belfortzaaltentoonstelling "Van Paternalisme naar Emancipa tie", 150 jaar sociaal-ekonomische ontwikkeling in het arrondisse ment Aalst, georganiseerd door D.A.V.S.; info 053/77.06.84. - Dinsdag 17 december om 14.30 uur in de Studio voordracht georganiseerd door de Aalsterse Akademie voor Senioren; info 053/21.27.59. L. Sinds 1986 brengt het Progressief Aalsters Kollektief Theater vzw vier teaterprodukties per jaar in zijn 'BathyscaaP aan de Meuleschettestraat 74 te Aalst. Zij zijn nu aan hun tweede abonnementsproduktie toe van het toneelseizoen 1991-1992. In regie van Guido Van den Berghe brengen zij twee maatschappijkritische humoristische stukken. Met Martine Hanssens als Molly, Rudy Blom als Arnall, Ronald Schollaert als Flemming, Eric Cit- ters als Stephen en Jean-Pierre D'Hondt als Dolan gaan ze in De Lijn staan. Dit stuk van Horovitz is symbolisch voor de maatschappij waarin wij leven, maar de schrijver moraliseert niet. Hij laat het pu bliek zichzelf herkennen en ontdek ken in de gespeelde situatie op een onweerstaanbaar grappige manier. Daarnaast wordt Dameshandwerk gedemonstreerd door Monique Van de Velde als de weduwe, My- riam De Vleeschauwer als Sofie en Leen Temmerman als Juf. Sepkens. Dit stuk van Jean-Claude Danaud zet drie dames neer die van gedach ten wisselen over het eeuwig man nelijke monster... Een stuk vol zwarte humor en ironie, dé teater- vorm waarmee je alles kunt zeggen volgens de auteur. Speeldata zijn: 13,14, 20, 21, 22 en 23 december om 20 uur, 10, 11, 17, 18,19 en 20 januari om 20 uur in De Bathyscaaf, Meuleschettestraat 74, Aalst. Reservatie: Reko, H. Hartlaan 30, Aalst, tel. 053/78.40.27. Pactabonnement kost 500 fr voor de 3 resterende produkties. Gewoon overschrijven op 210-0238501-30 van Pact vzw en enkele dagen later krijgt u het abonnement thuis be zorgd. PH Aalst. Leen Temmerman, Myriam De Peescha uwer en Monique Van de Velde spelen in 'Dameshandwerk' Aalst. De akteurs van 'De Lijnop een lijn Jean-Pierre D 'Hondt, Martine Hanssens, Rudy Blom en Ronald Schollaert

De Voorpost | 1991 | | pagina 9