KVLV Meldert was weer op zijn best Vijftigers te Meldert De Voorpost - 13.12.1991 -5 Vorige vrijdag waren zo'n 88 deelnemers aan het jaarlijkse feestmaal van het Meidertse KVLV in het Parochiecentrum present. Na een gezellige smakelijke maaltijd zorgden de bestuursleden voor een traditionele ont spanningsavond. Er was weer geen tijd en moeite gespaard om er een meer dan genietbaar volks spectakel van te maken. Zang, dans, pikante volkse humor waren opnieuw de ingrediënten van een bijzonder geslaagde avond. De KVLV is waarschijnlijk wel de misch bestuur met als sekretaresse meest aktieve vereniging die nog in Monique Vastenavond en als wijk- Meldert werkzaam is. Bijna weke- verantwoordelijken: Emilienne lijks heeft er een kookles, bloemen- Willems, Alma Van Gijseghem, An- schikken, turnles of gespreksavond drea Mertens, Chantal Pieters, José plaats. Er worden regelmatig een- Van Langenove, Mia Borms, Astrid dagsuitstappen georganiseerd en Pieters, Roza Moeyersoons, Simon- men neemt deel aan heel wat gepas- ne De Meersman (Agra-verant- te organisaties buiten de gemeente- woordelijke), Godelieve Vasten- grenzen. Het is dan ook niet te ver- avond en Lena Van den Broeck als wonderen dat hun ledenaantal stijgt ere-bestuurslid. Op het ogenblik en dat het bestuur regelmatig kan zijn er reeds 120 dames als lid inge- aangevuld worden met jongere ver- schreven. tegenwoordiging. De ontspanningsavond na het tradi- Onder het voorzitterschap van Lie- tionele feestmaal van vorige vrijdag ve Haverhals werkt een zeer dyna- bracht weer spektakel van de bo- venste KVLV-pIank. Na een muzi kale voorstelling van het bestuur werd «De klucht van de dood van Pierlala» ten tonele gebracht. Alma Van Gijseghem was weer in haar beste doen en gaf nogmaals een staaltje weg van haar natuur-ak- teertalent. In de stijl van «de tijd van toen» werden enkele typetjes neer gezet en op een dol-kluchtige ma nier aan maatschappij kritiek ge daan. Maria De Meersman was ook weer van de partij om de verschillende toneeltjes en sketsjen met zang en voordracht aan mekaar te binden. «De ballade van de wonderen van de H. Godelieve», De Zwaluw, Het Loze Vissertje enz... ze passeerden allemaal de revue. In «Het schandaal» en «Huwelijks perikelen» werd een realistische t j Aalst. Het voltallige KVLV bestuur stelde zich muzikaal voor (a) kijk gebracht op de evolutie van de huwelijkstrouw. Aan het publiek werd een «Tijl Uilenspiegel» voor gehouden en door velen instem mend onderkend. Na een play back-act van Paul Severs, de rasech te go-go girls inbegrepen, stapten Chantal en José de tuin in van een ouderlingentehuis om een spitsvon dig gesprek te voeren rond het tema «meer of geen keer». Na met Maria nog eens aan «Het Noordzee strand» te zijn verzeild geraakt, kwam de verrassing. Een bende «Hottentotten» verraste de hele zaal en het was niet zo maar onmid dellijk duidelijk hoe men die figuur tjes had «tot leven geroepen». Het werd «sukses verzekerd» en men geraakte er niet op uitgekeken. Na verschillende bisnummers werd uit eindelijk dan toch maar een punt gezet achter de grandioze apoteose. Het was intussentijd al in de vroege uurtjes geworden. Het bestuur van de KVLV blijft ze ker niet bij de pakken zitten. De geplande volksdans lessen zijn ge programmeerd te beginnen op 21 januari. De kunstaktiviteit van schilderen zal waarschijnlijk verder gezet worden of met andere krea- tieve activiteiten aangevuld wor den. Binnenkort is ook een bezin- Aalst. De klucht van de dood van Pierlala. Alama Van Gijseghem in haar beste nmgsnamiddag gepland in Affligem doen deed de aanwezigen schaterlachen (a en de bedevaart naar Oostakker, samen met de reeds vroeger geplan- de aktiviteiten zoals de demonstra tie bloemschikken rond Kerstmis op 17 december om 19 uur in het Parochiecentrum en de gespreks avond op vrijdag 10 januari te 20 uur rond het thema «Met heel mijn li chaam heb ik je lief» zullen hun normaal verloop kennen. Wie nog wenst aan te sluiten kan steeds terecht bij lieve Haverhals of bij Monique Vastenavond, Eeck- houtstraat 38. Ook ter gelegenheid van een of andere geplande aktivi- teit is iedereen altijd welkom. P.H. Aalst. Ze lieten het zich smaken, proost pastoor De Grez inbegrepen (a) Vorige zaterdag kwamen in 't Faluyntjeshof aan de Hoogstraat te Meldert, voor de tweede maal in de Meidertse geschiedenis de borelingen uit 1941 samen in een speciale reünie waar bij een gezellige maaltijd herinneringen werden uitgewisseld. Een twaalftal vijftigjaren met respectievelijke weder helft hadden gevolg gegeven aan de oproep om eens gezamenlijk de benen onder tafel te steken en nadien nog eens «de tyd van toen» samen te beleven. Vorig jaar was aansluitend op de tentoonstelling «Meldert in woord en beeld», georganiseerd door de socio-kulturele werkgroep Paro chiecentrum, de idee uitgewerkt door Frans Cleymans, Maria Baert en Theo Fieremans een reünie te organiseren voor allen die in Mel dert in 1940 het levenslicht zagen. I Men mocht toen 26 mannen en vrouwen verwelkomen op een eu charistieviering in de parochiekerk, een receptie op de tentoonstelling in het parochiecentrum en op een etentje bij «Herman van Bertes». Er werd toen door de organisatoren de wens uitgedrukt dat dergelijke sa menkomst jaarlijks zou herhaald worden. Ter gelegenheid van de kunstten toonstelling met Allerheiligen in het Parochiecentrum «Nog even Meldertenaar», had men opnieuw een oproep gericht om de traditie van viering van vijftigjarigen van de gemeente, levend te houden. Hier kwam gelukkig respons op en Raoul Beek, Frans Cleymans, Blanche Vastenavond, Andre Beke, Maria Maesschalk, Louis Peirlinckx, Ro ger Van Den Bossche, Denise Van den Broeck staken de koppen bij mekaar om naar analogie met vorig jaar een viering op touw te zetten. Kieslijsten, dorpregisters werden geraadpleegd en het bleek dat er in de loop van het eerste oorlogsjaar (1941) toch een veertigtal borelin gen in de registers werden bijge schreven, of waren zij nadien uit andere gemeenten Meldert komen bewonen. «Mensen zijn van nature uit sociaal en zoeken graag naar gelegenheden om samen te komen of samen te vieren. Vijftig jaar worden is zeker zo een unieke gelegenheid» ver klaarde mede-50 jarige André Beke in zijn verwelkoming. «Het jaar 1941 was in elk geval een bewogen jaar. We waren zeker nog te klein om het echt te beleven maar toch gebeurde het allemaal rondom ons en zaten we er midden in. België was in volle oorlog met Duitsland. De winter was hard en er was veel honger, koude, vorstschade en an der menselijk leed. Er waren bons voor voedsel en klederen. De angst en de problemen die onze ouders toen doorstaan hebben, kunnen wij misschien een beetje begrijpen als we de beelden op TV zien over Joe goslavië waar Serven en Kroaten mekaar de dood in jagen» aldus André Beke. De belangrijkste ge beurtenissen uit dat toch wel inter nationaal rumoerig jaar werden nog eens opgesomd en naar de huidige situatie geëvalueerd. «De geschie denis herhaalt zich» werd er uit ge concludeerd. Herinneringen werden opgehaald uit de vele uren in de klas van de plaatselijke lagere school, rond de ronkende kachel met een veel te lange buis die bijna gans de klas vulde. Er werd verteld over rond de middag wanneer de meegebrachte kannetjes met koffie op de kachel werden opgewarmd, over de lessen die tot zaterdagmiddag duurden en de donderdagnamiddag vrijaf. Er werd nog maar eens het beeld opge hangen van het schrijven op een lei met een griffel die meestal afge- veegd werd met een sponsje uit een fTIfi"ÏST.!? SOCTl e" Wfke" ""ar gelegenheden gaan met even spuwen en danmaar j e "tede-vijfitg/ange Andte Beke die de gelegenheidstoespraak hield de elleboog gebruiken. i Van konkurrerende reclame op VTM was nog geen sprake. v jüIn// Alle kinderen droegen een kieltje of gpir een schort in 't grijs of in 't zwart. Mobiliteitsproblemen waren er al f evenmin. Iedereen liep te voet naar BH school door weer en wind en zelfs 's yf middags werden heel wat kilome- Jm v ters afgelegd om thuis te gaan eten. Al deze herinneringen werden dan nog eens dik in de verf gezet aan de hand van meegebrachte groeps- en f I klasfoto's en het nagetater duurde nog tot in de vroege uurtjes. I C Aalst. Gezellig foto 's bekijken uitde tijd van toenweekte heel wat herinnerin- gen los uit de jeugdjaren (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 5