Jotam Meldert groeit uit tot volwassen muzikale groep VU-WD Aalst tekent bezwaar aan tegen de vergunningsaanvraag van de N.V. Maiski-Meldert. 8 - 13.12.1991 - De Voorpost In Meldert en omstreken is de artistieke groep JOTAM zeker geen onbe kende meer. Reeds van in 1973 verzorgen zij in de eerste plaats de eucharistievieringen in de Meldertse parochiekerk. Daarnaast brachten zij, een al niet meer te tellen, aantal muzikale uitvoeringen in het Aalsterse en ook ver daarbuiten. Wat oorspronkelijk een groepje was, uitsluitend samengesteld uit schoolkinderen tot twaalf jaar, optredende onder de naam Jong Talent Meldert, is de laatste tijd gaan uitgroeien tot een volwaardige instrumentale zanggroep. Verschillende mensen uit de ge meente, behorende tot verschillende leeftijdsgroepen, zowel mannen als vrouwen, zijn het koor komen versterken, zodat nu met een volwaardige bezetting, vierstemmige liederen kunnen gebracht worden. Onder leiding van Frank De Moor die reeds een drietal jaar de muziekgroep vormt wordt o.a. op Kerstavond en op Kerstdag, met het huidige koor en orkestbezetting (45 uitvoerders) een uitzonderlijk programma gebracht in de Meldertse parochiekerk. Schooljeugd en muziekakademie In 1973 bracht Theo Hebbelinck, de toenmalige onderpastoor van Mel dert, de idee naar voor, om een muzikale groep te creëren, samen gesteld uit jonge mensen van Mel dert zelf. Paul Beek, de man die zich reeds jaren ontfermt over de oplui- te verzorgen. In hoofdzaak luister den zij de kerkelijke diensten op met speciale gelegenheden en hoogdagen. Daarbuiten brachten zij musicale happenings allerhande. Naast de kwaliteit groeide ook de kwantiteit zodat Jotam na een tien tal jaar op een 25-tal jonge zangers kon rekenen en op een 7-tal ge- stering van de eucharistievieringen in de parochiekerk, gaf aan deze idee gestalte. Een tiental jonge mensen (10 - 12 jaar), die allen individueel na schoolse muziekakademie volgden in Asse, Affligem en Aalst, gingen samen onder zijn leiding musiceren. Stap voor stap groeide deze zeer talentvolle groep jongelui aan en wist heel wat sfeervolle optredens schoolde muzikanten Geert Beek die piano, klarinet, saxofoon en bas gitaar speelde, Joost Callebaut bas en akoustische gitaar, Bart Calle baut dwars- en blokfluit, Lieven Lievens trombone, Veerle Van Brempt klarinet, Wim Peeters pia no en ritme-instrumenten, Nina Van der Vorst piano, trompet en drums. Het hoofddoel van Jotam was het Aalst. Orkest- en koorleider Frank De Moor wist de laatste drie jaar de artistieke waarde van de optredens van Jotam sterk op te trekken Op 19 mei '78 organiseerde Jong Talent Meldert een onvergetelijke lustrumviering in het Meldertse Pa rochiecentrum. Voordracht van Els Doorns en Hilde De Schrijver werd muzikaal omlijst en samengebon den tot een artistiek hoogstaand ge heel. Er werd een druk programma voorbereid en uitgewerkt dat zelfs buiten de grenzen van Meldert hoog werd aangeschreven. Zo tra den zij o.a. op in het Kultureel Cen trum van Affligem op de Pajotten- feesten, Tuf-Tufclub Aalst, in zaal Breughel te Moorsel, in kerken en zalen te Vlekkem, Zottegem, Voor de, Schellebelle, Welle, Denderlee uw..., in het Casino van Gent ter opluisterng van een feest voor een 800-tal mensen, Gaasbeek, Kruibe- ke, het Kultureel Centrum De Werf te Aalst, in de O.L. Vrouwkliniek te Aalst enz... Niet alleen kerkelijke muziek maar ook alle mogelijke profane genres worden ingestudeerd muzikaal en- terntainment, filmmuziek, dansmu ziek, liederen uit alle landen enz... Vanaf 5 februari 1980 zijn zij ook reeds erkend door de Stedelijke Raad voor Kuituur en Kulturele Vrijetijdsbesteding van de Stad Aalst. Vele jaren werd op Drieko ningen een muzikale rondgang in de gemeente gemaakt die de kas dege lijk wist te spijzen zodat instrumen tale en muzikale accomodatie regel matig kon aangepast worden. Een jaarlijks gezellig kerstfeest in het Parochiecentrum en een ééndags- uitstapje zorgden voor een goede groepsgeest en betekende een bij komende motivatie om vol te hou den. In maart 1988 heeft Frank De Moor (schoonzoon van Paul Beek) de mu zikale leiding van Jotam overgeno men. Na volledig het conservatori um te hebben doorlopen en als te nor deel uitmakend van het BRT- koor is Frank De Moor uitzonder lijk goed geplaast om de muzikale vorming van de groep bij te schaven en optimaal op te drijven. De voor bereiding en de begeleiding op de repetities wordt verzorgd door Lie ve Beek (echtgenote van Frank De Moor). Daarbuiten geeft zij ook nog dagelijks les aan de Muziekaka demie van Anderlecht en affiliaties. Zij behaalde destijds de 1ste Prijs Notenleer en Muziekpedagogie aan het Lemmensinstituut te Leuven. Verder geeft zij ook nog balletbege leiding en muzikale volwassenvor ming. Met het duo Frank De Moor - Lieve Beek aan de leiding van Jo tam kan er zonder overdrijving ge sproken worden van een vorming op muzikaal top-niveau. Vader Paul Beek heeft terwijl nog steeds zijn handen vol met alle mogelijke kleine organisatorische probleem- Paul Beek om de groep te komen pjes die het runnen van dergelijke aanvullen. Heel wat vroeger-muzi- groep meebrengt. kaal gevormden en talentvolle man- Aalst. Het vroegere Jong Talent Meldert bestond bijna uitsluitend uit schoolkinderen van wie de meesten muziekakade mie volgden bespeeld door Veerle Van Brempt, trompet Raf Van Brempt, dwars fluitspelers An Van den Bossche, An Vermeiren en Katrien Van Brempt, basgitaar Geert Beek, akoustische gitaar Johan Van den Bossche en Lieve Beek orgel en kla vierinstrumentarium. Een twaalftal mannen nemen in het koor de be zetting van bas- en tenorstemmen op zich, terwijl van vrouwelijk zijde de alt- en sopraanstemmen volume krijgen. Kerstmis 1991 Het koor Jotam zal op kerstavond (24 december) om 20 uur en op kerstdag 25 december om 10 uur de eucharistieviering in de parochie^' kerk van Meldert opluisteren. Het koor en orkest van 45 uitvoerders verzorgt het volgende programma een Latijnse barokmis van Franz Kraft, vijf meerstemmige kerstlie deren. Wie nog interesse zou hebben om zich ook aan te sluiten om met Jo tam te komen meezingen kan nog altijd terecht in de turnzaal van de Vrije Basisschool aan de Dorps straat, elke zondagvoormiddag van 11 tot 12 uur. Na de mis van kerst avond is een receptie voorzien zo wel voor de uitvoerders van Jotam als voor alle toehoorders en sympa thisanten. P.H. Aalst. Bescheiden gestart in 1973 met een 10-tal schoolkinderen, wist Paul Beek Jotam op te trekken tot een muzikale groep die ook buiten Meldert hoog wordt aangeschreven In 1988 telde de groep een dertig a nen, vrouwen en jonge mensen zijn veertig jonge mensen. De laatste de bezetting van Jotam meer "bo- tijd begon de groep echter stilaan dy" komen geven, uit te dunnen. Sommigen hadden Op het ogenblik is Jotam dan ook geen tijd meer tengevolge van fier, te kunnen uitpakken met een voortgezette studies, anderen ver- 45-koppige groep, samengesteld uit lieten mee de groep en een moment 35 zangers en een tiental orkestle- van reorganisatie drong zich op. den. Voor de instrumentale bege- Gelukkig beantwoordden heel wat leiding staan in violisten Irene Be mensen uit Meldert de oproep van ke en An Van Geyte, klarinet wordt beoefenen van muziek en zang bij de jeugd aanmoedigen. Dit alles werd bijgebracht in een echte fami liale sfeer zodat men met elkaar ook leerde omgaan, wat de homoge niteit en de verstandhouding in de groep zeker ten goede kwam. Van jeugdgroep naar volwaardige muzikale groep Aalst. Jotam Meldert is een volwassen muzikale groep geworden (a) Op zaterdag 7 december 11. richtte de Aalsterse VU-WD Gemeente- raadaktie bestaande uit fractielei der Jan Caudron en raadsleden Mieke Blommaert en Daniël De- nayer, een bezwaarschrift aan het Aalsterse college van burgemeester en schepenen i.v.m. de vergun ningsaanvraag van de N.V. Maiski, Molenstraat 65 te Meldert. Zij om schreven hun bezwaar als volgt Na inzage van het dossier op de dienst Leefmilieu en na een onder zoek bij een aantal buurtbewoners van de N.V. Maiski tekenen onder getekenden, raadsleden Blom- maert-De Schepper, Caudron en Denayer bezwaar aan tegen hoger- genoemde vergunningsaanvraag en wel om volgende redenen. 1. Schending van het landschap het bedrijf bevindt zich in een land bouwgebied aanpalend aan een woongebied met landelijk karakter. Dit is strijdig met het gewestplan en bevestigt onze vroegere stelling dat dergelijke hinderlijke bedrijven thuishoren op een industrieterrein. Ook de omheining rond het bedrijf stoort het zicht van de omwonen den en schendt het landschap. 2. Reukhinder. Wij hebben twijfels over de goede werking van het ge plande waterzuiveringsstation dat te goedkoop is en dus van aard om dikwijls stil te vallen met alle reuk- hinderlijke gevolgen vandien. 3. Het gebrek aan een slibpers ver hoogt het gevaar op reukhinder in een slibverwerkingssysteem met open slibbekkens. 4. Daarenboven heeft het stadsbe stuur reeds op 24.06.91 de bouw van de waterzuiveringsinstallatie te recht geweigerd. 5. Bij de afvalwaterlozing is er geen overeenkomst tussen het debiet vermeld in de lozingsvergunning van 30.08.89 en de capaciteit ver meld in de vergunningsaanvraag. 6. De buren klagen over onuit staanbaar nachtlawaai van koel- groepen, vrachtwagens en perso neel. 7. Vermoedelijke bouwovertre ding. Werd de voorzuivering, waar voor de vergunning reeds gewei gerd werd door het CBS, desalniet temin opgericht Een plaatsbe- zoek kan daarover klaarheid bren gen. Om al deze redenen verzoeken wij het College de vergunningsaan vraag te weigeren, aldus het be zwaarschrift. Men wacht nu de reac tie van het Stadsbestuur af, voor en eventueel andere stappen onderno men worden. P.H. Op maandag 16 december werd in het auditorium van hel provinciaal Adminis tratief gebouw te Gent afscheid genomen van deputee Jan Vallaeys als voorzitter van de Federatie voor Toerisme in Oost- Vlaan deren. In het jongste nummer van het tijdschrift 'Toerisme in Oost- Vlaanderenwnrdt aan dacht besleed aan de vallei van de boven schelde, de gemeentearchieven in Oost- Vlaanderen, Rupelmonde, het justitiepa leis van Dendermonde, het heemmuseum van Eeklo, groot-Oosterzele, wandelen en fietsen in Daknam, het Scheldedorpje Vurste, de Kraenpoel in Aalter en de mo- mumentenwandeling in Aalst. Men kan dit tijdschrift bekomen bij de Federatie voor Toerisme, Kon. Maria-Hendrikaplein 64 te 9000 Gent (091/22.16.37) aan de prijs van 100 fr. Liefst 15.286 mensen uit 22 landen brach ten een bezoek aan Trailer 91 in de Hallen van Kortrijk. Dat is een toename van 26% in vergelijking met voorgaande beurs. De volgende uitgave van Trailer heeft plaats van 19 tot 23 november 1993.

De Voorpost | 1991 | | pagina 8