Podium-Uitjes in De Werf Link 91 exposeert te Aalst Ernst in De Werf Kerstkoncert te Oordegem lerstkoncerten in Erpe-Mere Rob De Nijs op derde Vlaamse Sterrennacht Kristelijke Ziekenfondsen werken mee aan aktie veilig verkeer Muziekteaterprogramma «Is dit nu later?» met Stef Bos De Voorpost - 13.12.1991 - 9 weekend itef Bos. In relatief vrij korte tijd en naam, een gezicht en een stem eworden in ons Vlaamse zangland- chap! Een Nederlander in Vlaan- leren. itef Bos werd op 12 juli 1961 in het lederlandse Veenendaal geboren. )p 18-jarige leeftijd begon hij te sten te schrijven, geïnspireerd loor het Duitse kabaret uit de derti- er jaren. Na in Utrecht afgestu- leerd te zijn, schreef hij zich in de lederland erg goed aangeschreven itudio Herman Teirlick in Antwer- len in, waar hij werkte met Johan 'erminnen, Raymond van het iroenewoudd en andere Jean Jlautes. Hij volgde de richting leinkunst en studeerde er af in 988. Vier jaar eerder was hij reeds Antwerpen komen wonen, n de Studio Herman Teirlinck was Ie opleiding volgens Stef Bos erg waar maar zeer waardevol; hij be daart de beste herinneringen aan logal wat docenten, tindsdien schreef hij een hoop te sten, zo o.m. «Verlangen», het duet van Ingeborg en Clouseau... Voor zijn eerste CD/LP «Is dit nu later?» schreef hij alle teksten zelf, alleen in «We doen het zelf» bijge staan door Roland Keyaert. Toch een vrij zeldzame gebeurtenis: een artiest die een plaat uitbrengt met een groot aantal nummers, door de ze artiest bijna volledig zelf geschre ven en gekomponeerd. Tussendoor vond Stef Bos ook nog de tijd om de meeste teksten én de muziek te schrijven voor het soloprogramma «Schimmen» van Ingeborg, met wie hij een tijdje samenwoonde (maar dat wist u natuurlijk uit de blaadjes bij de kapper). Sedert 1989 werkt Stef Bos mee aan het licht satirisch ochtendprogramma «De ochtend ploeg» van BRT 2 - Omroep Ant werpen (en dat mist u natuurlijk evenmin als ik!), waarmee hij vorig seizoen ook nogal eens de muzikale gast was bij Jan Van Rompaey in «Zeker Weten». Stef Bos is een artiest die niet alleen door het publiek naar waarde ge schat wordt; hij is ook veel gelau werd. Reeds in 1982 won hij met het kabaretduo «Kaliber» de publieks prijs op het kabaretfestival Came- retten in het Nederlandse Delft. Zes jaar later, in 1988 dus, werd hem met het kabaretduo «Idioten blozen niet» de tweede prijs in het Wim Sonneveldkabaretfestival in Amsterdam toegekend. In februari kende de Stichting Conamus hem de Zilveren Harp toe. In mei ont ving hij de Edison in de kategorie Populair Nederlands Lied. Een paar maanden geleden werd tijdens «Zomerhit» zijn lied «Papa» be kroond als de beste Nederlandstali ge produktie; en het duet «Breek de stilte» met Bob Savenberg werd er uitgeroepen tot «Zomerhit van 1991». Zijn carrière was reeds eerder in een stroomversnelling terechtgeko men met de release van zijn eerste CD/LP «Is dit nu later?» in novem ber van vorig jaar, waarvoor hij trouwens een platina-CD in ont vangst mocht nemen. In oktober ging het muziekteater programma «Is dit nu later?» in pre mière, een programma dat erg goed ontvangen werd. Natuurlijk staan de nummers uit de gelijknamige CD centraal. Ze worden uitgevoerd in een bezetting van vleugelpiano, toetsen en saxofoon. Vroeger wilde Stef Bos brandweer man worden, het vuur blussen. Nu wil hij het vuur aanwakkeren, men sen laten lachen of ontroeren. Dat hij hierbij naar eigen ervaringen te ruggrijpt («Papa») of gevoelige te- mata aansnijdt («Breek de stilte») is geen punt. Kortom, het betere Ne derlandstalige werk! Warm aanbe volen! Op zaterdag 21 december as. om 20 uur in de Schouwburg van De Werf. De toegangsprijs bedraagt 250 fr. Voor reservaties: 053/76.13.12. Aalst. Stef Bos is op zaterdag 21 december te gast in De Werf Jadat men een maand geleden het Singhet Vroo Burst laatselijk gemengd zangkoor Sing- In talrijke gemeenten neemt men et Fro kon beluisteren tijdens hun de gelegenheid te baat om de kerst- weejaarlijks koncert zal de zang- viering op te luisteren en in Burst iefhebber opnieuw de gelegenheid doet men dit met het plaatselijk rijgen om een koncert bij te wo- zangkoor Singhet Vroo die instaan len. Dit keer betreft het de uitvoe- voor de zang tijdens de midder- ing van het Kerstkoncert door het nachtmis op 24 december in de pa- okaal kwartet Gospodi dat Bryzan- rochiekerk van Burst. Het hele yns-Slavisch liturgische gezangen kerstgebeuren staat dit jaar in het al ten gehore brengen. Dit kerst- teken van het thema 'volg de ster', oncert wordt georganiseerd door Het gemengd zangkoor heeft hier- et Davidsfonds en gaat door in de mee de bedoeling de aanwezigen apelv^n het klooster op 21 decern- door aangepaste teksten en inne- er om 20u30. Kaarten in voorver- mend gezang een sfeervolle kerst- oop kosten 180 fr. en nadien 200 fr. mis te bezorgen. Ook in het verle- termits het in samenwerking met den hebben deze zangers bewezen et Vlaamse Centrum gebeurt kun- dat de kerstviering een speciaal tin- en ook bij die leden kaarten beko- tje krijgt dank zij hun verzorgde uit- Aalst. Martine Dhaen, Rose-Marie Dullaert en Jurgen Van Nuffel vormen een tijdelijke vereniging van drie jonge kunstenaars uit het Dendermondse die hun werken te kijk stellen tot 21 december in de Aalsterse Belfortkrypte (a) Link 91 is een tijdelijke vereniging zinnige kleurenspel van verweerde ten worden. JV - Van vrijdag 6 t/m zaterdag 21 december in de Belfortkrypte: ten toonstelling door R.-Marie Dellaert; info 052/21.92.83. - Van vrijdag 6 december t/m zondag 19 januari 1992 in De Werf: tentoonstelling «Licht-Kunst-Licht». - Van zaterdag 7 december t/m maandag 6 januari 1992 in het Museum Oud-Hospitaal: tentoonstelling «Wandtapijten uit Portu gal». - Vrijdag 13 december om 19.30 uur in de Schouwburg: akademische zitting van de Kamer van Koophandel Aalst en Gewest; info 053/ 21.68.42. - Zaterdag 14 december om 20 uur in de Schouwburg: kerstkoncert met bariton Peter De Smet en gitarist Yves Storms, samen met een instrumentaal ensemble; georganiseerd m.m.v. Gamma vzw Herzele; toegangsprijs 400 fr.; res. en info 053/76.13.12. - Van zaterdag 14 december t/m maandag 13 januari in de Belfort zaal: tentoonstelling «Van Paternalisme naar Emancipatie», 150 jaar sociaal-ekonomische ontwikkeling in het arrondissement Aalst, geor ganiseerd door DAVS; info 053/77.06.84. - Zondag 15 december om 14.30 uur in de Schouwburg: operette voorstelling van «Eine Nacht in Venedig» van Johann Strauss jr. door het Operettegezelschap De Nete o.l.v. André Walschaerts en in regie van Chris van Woerkom, georganiseerd door CRM; toegangsprijs 400 fr. (380 fr. voor groepen van min. 30 personen); res. en info 053/ 70.40.44 of op zaterdagvoormiddag van 10 tot 12 uur in De Werf; ten voordele van Teledienst en CRM. - Dinkdag 17 december om 14.30 uur in de Studio: voordracht georganiseerd door de Aalsterse Akademie voor Senioren; info 053/ 21.27.59. - Woensdag 18 december om 14.30 uur in de Studio: vertelnamiddag «Zin in... een verhaal?» door Willy Van Boxstael, ingericht door de Jeugdafdeling van de Stedelijke Openbare Biblioteek, info 053/ 76.13.30. - Woensdag 18 december om 20 uur in de Studio: voordracht inge richt door vzw De Nieuwe Mens; info 053/83.99.37. - Vrijdag 20 december om 20 uur in de Schouwburg: verkiezing sportlaureaat, georganiseerd door de Sportdienst van de Stad Aalst; info 053/77.11.11 (263). - Zaterdag 21 december om 20 uur in de Schouwburg: muziekteater programma «Is dit nu later?» van en door Stef Bos, samen met een instrumcntcntaal ensemble; toegangsprijs 250 fr.; res. 053/76.13.12. - Zondag 22 december om 9 uur in Vergaderlokalen 1 en 2: kerstfeest georganiseerd door de Evangelische Gemeente; info 054/32.30.93. van drie jonge kunstenaars uit het Dendermondse die thans recent werk tonen in de Belfortcrypte te Aalst. De drie kunstenaars zijn Del laert Rose-Marie en Jurgen Van Nuffel, beiden uit Oudegem en Dhaen Martine uit Waasmunster. Rose-Marie Dellaert werd geboren te Eeklo en begon haar opleiding aldaar in het atelier van Dirken Luc Verstraete. Nadien volgde ze de cursussen van Mr. Bettens leraar aan de akademie te Dendermonde. Haar stijl was initieel figuratief met surreële inslag, maar onder invloed van de Dendermondse akademie helde zij meer en meer over naar het abstrakte. Het zoeken naar vorm en kleur werd primordiaal, waarbij zij de figuratie als storend ervaarde, storend voor het beleven van de pure emotie die kleur en vorm eigenlijk oproept, ontdaan van alle verhaal. In haar meest recente werken laat zij zich inspireren door het geheim- egyptische muurschilderingen. Een steeds weer opduikend thema is een abstraktie van een scarabee, voor haar het symbool voor het steeds weer geboren worden van alles uit niets, het ochtengloren. Deze kunstenares was reeds te zien in verschillende groepstentoonstel lingen. Ze stond onlangs nog in de belangstelling te Dendermonde waar ze de eerste prijs wegkaapte in de wedstrijd Kiezen voor Kunst 91, een initiatief van C.S.C. Vormings werk dat een springplank wil zijn voor jong Vlaams talent. Deze orga nisatie bekroonde haar werk even eens op nationaal vlak. Martine Dhaen werd geboren te Hamme en volgde les in het teken en schildersatelier van de akademie aldaar, waarna ze de finaliteit vol tooide aan de akademie te Dender monde. Ze tracht via een vormen- en kleu- rentaal een analyse van menselijke gevoelens te visualiseren en langs het onbewuste om diepere gevoe lens op te roepen bij de toeschou wers. Vertrekkend van menselijke figuren of van ruimtes zoekt ze een bepaalde sfeer te kreëren, die vaak bevreemdend is, leegte weergeeft of naar het mythische toeneigt. Haar werk is lyrisch in oppositie tot de alledaagse ratio in de huidige maatschappij. Ze vertoont een voorkeur voor koele kleuren die het afstandelijke van de samenleving weerspiegelen en die bevreemdend inwerken, nog versterkt door het veelvuldig gebruik van lege ruim ten. Prijzen Kiezen voor Kunst, Den dermonde 1987, Eerste prijs Kiezen voor Kunst nationaal Dilbeek 1989, Eerste prijs Antoon Catry Drongen 1990. Jurgen Van Nuffel werd geboren te Oudegem en volgde een regentaats en schilderkundige opleiding aan het St. Lucasinstituut te Gent. Zijn voorliefde gaat uit naar Vlaamse expressionisten zoals De Smet en Van De Woestijne, daarnaast laat hij zich inspireren door Modigliani en de Duitse expressionisten. Het medium film speelt in het werk van de kunstenaar een bijzondere rol, regisseurs zoals David Lynch s dragen hierbij zijn voorkeur weg. Qua palet werkt Van Nuffel graag met felle kleuren die eerder intuï tief gekozen zijn of in functie staan van de uit te drukken waarde. Er is een zekere tendens naar abstrahe ren. Jurgen Van Nuffel werkt samen met de Gentse galerij Mahieu. Zijn werk was tevens te zien op de laatste edi tie van Lineart te Gent. Link 91 Belfortcrypte, Grote Markt te Aalst. Geopend maandag - don derdag van 14.30 tot 18u.; vrijdag van 14.30 tot 21 uur. Zaterdag - zondag van 10 tot 18u. Dit nog t.e.m. 21 december. P.H. Gesterkt door het sukses van de eerste twee uitgaven organiseert het Rita Kermiskomitee van Wieze op zaterdag 14 december om 20 u in de Oktoberhalle een 3e Vlaamse Nacht. Op de affiche staat als gast- vedette niemand minder dan de Ne derlander Rob De Nijs, live, met het Gene Summer Orkest en voorafge gaan door een optreden van de 'Righteous Brothers', winnaars van de VTM Soundmixshow 1991. De kaarten voor dit spektakel kos ten bij voorverkoop 300 fr (zo voor kinderen als volwassenen) en aan de kassa 400 fr. Ze zijn te bekomen bij de bestuursleden, bij Kleding Gilbert en andere zelfstandigen en op verschillende verkoopspunten in Groot-Lebbeke, -Aalst en -Dender monde. Men kan ze ook telefonisch bestellen op het nummer 053/ 77.07.47 van Robert Devriese, Gro- tebaan 280 te 9310 Aalst-Herder- sem, of op het sekretariaat bij Kurt Guns, Streekbaan 5 te 9280 Lebbe- ke-Wieze onder het nr. 053/ 77.28.27. Op deze beide nummers zijn alle inlichtingen terzake te be komen. Zoals reeds vroeger gezegd zal de winst van de showavond inte graal besteed worden aan de verde re uitbouw van Ritakermis en zijn alle aktiviteiten van het RKC be doeld ten voordele van alle plaatse lijke verenigingen. Op zaterdag 14 december zullen weer vele wegen naar Wieze leiden JVL De eindejaarsfeesten naderen. Fa milieleden, vrienden en bekenden wensen elkaar het allerbeste toe veel geluk, sukses en een goede ge wondheid. Alles dikwijls beklonken 'met een stevig glas of een borrel. Terzelfdertijd wordt de weg naar de verwezenlijking van die hartelijkste wensen heel wat riskanter. Naar jaarlijkse gewoonte onder- drink ik alkoholvrij' gratis aangebo den aan de belangstellenden. Alkohol is onmiskenbaar een be langrijke oorzaak van ongevallen. Als ziekenfonds, gekenmerkt door aandacht voor gezondheid en soli dariteit, wil CM op deze wiize in de komende eindejaarsperiode aktief meewerken aan de voorkoming van menselijk leed. Met de verspreiding steunen de kristelijke Ziekenfond- van de blauwe badge willen de Kris sen van de provincie Oost-Vlaande- telijke Ziekenfondsen een bijdrage ren de aktie van het Belgisch Insti tuut voor de Verkeersveiligheid te gen het gebruik van alkohol aan het stuur. De laatste veertien dagen van de leveren tot het creëren van een be wust veilig rijgedrag en meewerken aan een blijvende sensibilizering hiervoor. Men kan de badge bekomen bij CM cember worden in de verschillende Aalst Sint Jorisstraat 26 te Aalst en CM-sekretariaten de blauwe bad- CM Dendermonde Bogaerdstraat ges met de tekst 'Vandaag rij ik, dus 33 te Dendermonde. Op initiatief van het zangkoor Sint- Gregorius onder leiding van diri gent Jan Troch, wordt op zaterdag 21 december om 19.30 uur in de parochiekerk Sint-Martinus van Oordegem een kerstkoncert geor- ganizeerd. Het koor, dat een 50 tal leden telt, geniet in de omgeving heel wat naam en faam. De voorzitter van het zangkoor, Paul De Winne, nam kontakt op met de beide muziekmaatschap pijen van Oordegem die verleenden graag hun medewerking aan het initiatief. De harmonie Sint-Cecilia onder lei ding van R. D'Herck en de harmo nie Sint-Martinus geleid door E. De Winne, zullen aangepaste muzikale nummers brengen. Het zangkoor van zijn kant brengt a capella kerst liederen. Ook andere werken die rond Kerstmis worden uitgevoerd komen aan bod. Nicole Haegedoorn en Willy Van Kerkhove zullen het programma voorstellen. De toegang bedraagt 100 fr en kaarten zijn te bekomen bij de koorleden of telefonisch bij Rob De Cooman 091/69.29.18.)

De Voorpost | 1991 | | pagina 9