Werken vanaf zestien met behoud van kinderbijslag A Elektrohandel boos op 'Op de koop toe' Uitbreiding van FM-radioprogramma's De Voorpost Tfaédéreeft, tu&t tiet ntetcte weeft ft&kdtic&d Uitgeverij De Cuyper n.v. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht HEBT U EEN HUIS TE KOOP Je bent erbij.Op d'eerste rij. 16 - 20.12.1991 - De Voorpost Heel wat meisjes en jongens tussen 15 en 18 jaar gaan lieverwerken dan de hele dag op een schoolbank te zitten. Ze willen nog wel bij leren, maar liever al doende en direkt verbonden met echte werkervaring. Deze kans wordt hen aangeboden door het Centrum Deeltijds Onderwijs onder de vorm van deeltijds leren (2 dagen per week in het Centrum) en deeltijds werken (3 dagen per week in een bedrijf). Alle meisjes en jongens in het Cen trum Deeltijds Onderwijs voldoen hierdoor aan hun leerplicht. In af spraak en samenwerking met de be drijven uit de omgeving worden de volgende beroepen aangeboden verkoop, konfektie, voeding, tex tiel, garnieren, hout, bouw/reno, onderhoudstechnieken, alu-kon- strukties, vervoer en metaal. Het Centrum Deeltijds Onderwijs kan omwille van dit kontakt met de bedrijven bijna met zekerheid werk ervaring aanbieden. Men stelt vast dat meisjes en jongens met hun werkervaring in heel wat gevallen ook mogen blijven. Zij hoeven dan achteraf niet meer te zoeken naar werk, want ze hebben het reeds. Deeltijds Onderwijs leidt naar te werkstelling, zoveel is zeker. Tewerkstelling betekent beschik ken over een eigen inkomen. Het bedrag is afhankelijk van de leeftijd en de sektor waarin men werkt. Vroeger had je loon of kinderbij slag. Nu kan je gaan werken met behoud van kinderbijslag. De nieuwe wet, KB van 19 augustus 1991, voorziet dat alle jongens en meisjes tussen 16 en 18 jaar het recht hebben om een inkomen of sociale uitkering te genieten ten be drage van ongeveer 9.000 fr naast de kinderbijslag. Het Centrum Deeltijds Onderwijs juicht deze nieuwe maatregel van harte toe. Voor heel wat jongens en meisjes in het deeltijds onderwijs betekent dit dat zij gerust een dag van de week kunnen gaan werken met behoud van hun kindergeld. De voordelen voor de jongeren zijn werkervaring opdoen zonder ver lies van kinderbijslag; zachte over gang van leren naar werken; geringe risico'swanneer het werk tegenvalt kan er veranderd worden zonder verlies van kinderbijslag; beschik ken over een beperkt eigen inko men. De ouders hebben ook voordelen geen periode zonder inkomen on der andere tijdens de overgang naar werken; een vast inkomen blijft ge waarborgd en een verhoging van het inkomen. Voor meer informatie over deel tijds onderwijs, kan men steeds te recht bij het Centrum voor Deel tijds Onderwijs, E. Van Winckel- laan 40 te 9200 Dendermonde (052/21.32.82.) Goede raad over 'korting' totaal misplaatst Maandag 2 december toevallig gekeken naar 'Op de koop toe', het konsu- mentenprogramma van BRTN? Niet? Of wel? Even het geheugen opfris sen. Het programma ging over de huuraankoop van televisietoestellen en bracht een echtpaar in beeld dat geboeid naar een film op het kleine scherm zit te kijken. En zoals dat wel eens meer voorvalt, net op het moment dat de suspens het grootst is, valt het toestel uit. Defekt, onherstel baar defekt. En geld om een nieuwe tv te kopen is er niet. Huuraankoop is dus de oplossing. Dendermonde. Algemene vorming in het centrum deeltijds onderwijs Non-stop klassiek op de kabel Het programma 'Op de koop toe' is een druk bekeken konsumenten- programma en mist zijn impakt dus niet. Op 2 december ging men een kijkje nemen bij drie gespecializeer- de huuraankoop-winkels en werden de prijzen vergeleken. Een tv-toe- stel van 50.000 fr kostte met die formule al gauw 59.000, zelfs 80.000 fr. naargelang de garanties die men kreeg. Tot daar niets aan de hand. Het is tenslotte aan de koper om zelf uit te zoeken wat volgens hem het beste is huuraankoop, kopen op krediet, of cash betalen. In een gespecializeerde elektrozaak of in een supermarkt. Mogelijkheden zijn er dus legio. Tot daar is er dus niets aan de hand. Maar echt te veel wordt het wan- In de kabelnetten van de interkom- munales worden thans 3 satelliet- radioprogramma's verdeeldRadio 10 met moderne popmuziek, Sky Radio met easye listening muziek en BBC World Service met uitge breide nieuwsboodschappen. Een klassieke muziekzender ontbrak dus nog. Met Concert Radio die dagelijks 24 uur non-stop klassieke muziek uitzendt, is aan dat euvel verholpen. De programma's van Concert Ra dio zijn goed herkenbaar gepro grammeerd en worden per pakket van hetzelfde genre uitgezonden. De muziek die op Concert Radio wordt aangeboden vindt voor het overgrote deel zijn oorsprong in de periode van 1600 tot 1940. Een van de uitgangspunten voor de pro grammering van het station is het zoveel mogelijk uitzenden van ge- Weekblad van Dender-, Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.400 F 6 maand 1.200 F 3 maand 600 F los nummer 48 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st.-gillis-dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 5 december richting noord-zuid 1. echt paar De Saeger; 2. echtpaar Christiaens; 3. Jos. Flamand en Paul Van Damme. Richting oost-west 1. Lucien- ne De Visscher en Albert Maes; 2. Marc Hofmans en Paul Vel- deman; 3. Guido Van Steen- landt en Kris Dexhorez. Uitslag van de winnende paren op donderdag 12 december richting noord-zuid 1. Paul Veldeman en Mare Hofmans; 2. echtpaar Christiaens; 3. echt paar De Saeger. Richting oost-west 1. Kris Dexhorez en Wemer Cornelis; 2. Lucienne De Visscher en Al- bert Maes; 3. Hubert De Troch en Georges Korte. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in 'De Drie Klokken', Van Langenhove straat 1 te Dendermonde. Oefenavond voor beginners elke dinsdag om 20.00 uur. neer aan het eind van dit deelonder werp van het programma aan de kandidaat-kopers de volgende goe de raad wordt meegegeven 'Wie naar een gewone verkoper gaat moet best een korting van 5 tot 8 procent vragen op de verkoopprijs'. En dat kan niet door de beugel, vindt Eugeen Carrette, voorzitter van de beroepsvereniging 'Solidari teit Elektro' die in Vlaanderen de belangen van de elektro-specialis- ten verdedigt. En gelijk heeft hij. 'De mensen van Op de koop toe schijnen uit het oog te verliezen dat 99% van de elektrohandelaars niet behoren tot een keten van huurver- koop. Zij moeten bij een huurver- koop integendeel aan de bank 2% betalen voor het krediet dat de klant geniet. Bovendien moet de elektrohandelaar een computer in huur nemen om met de betrokken bank in kontakt te blijven. En dan is er nog de massa papierwerk voor het opmaken van het verkoopkon- trakt en nog veel meer. En er is de kleine winstmarge die men heeft. Die bedraagt nauwelijks 5 tot 8 pro cent en in geen geval 12 tot 13 pro cent zoals velen doen uitschijnen. Een korting geven van 5 tot 8 pro cent is dus helemaal niet realistisch. Dat is zelfs niet eens mogelijk'. En Eugeen Carrette voegt er nog aan- toe 'wanneer een verbruiker bij een elektrohandelaar een toestel koopt op krediet, gefinancierd door de verkoper, dan betaalt hij geen frank meer dan de geafficheerde prijs, vermits de kosten van het kre diet gedragen worden door vadertje staat en de handelaar'. Het pro gramma 'Op de koop toe' sloeg dus met zijn slotkonklusie de bal totaal mis. De beroepsvereniging 'Solida riteit Elektro wil dan ook een rechtzetting in het genoemde pro gramma. De maaltijdcheques zijn er weer Een tweede doorn in het oog vor men de maaltijdcheques. Wie ge dacht had dat deze kwaal helemaal was uitgeroeid heeft het verkeerd voor. Nu schijnen bepaalde ge meentebesturen de maaltijdche ques een ideaal middel te vinden voor het uitbetalen van de einde jaarspremie van hun personeel. 'Men brengt op deze wijze een enorme schade toe aan de lokale handel' zegt de beroepsvereniging die ondertussen bij minister van binnenlandse zaken Vandenbos- sche haar beklag heeft gemaakt. Normaliter kan men bij de elektro- zaken niet terecht met maaltijdche ques. Die kunnen alleen in voe- dings- en kledingszaken worden omgewisseld. De beroepsvereni ging 'Solidariteit Elektro' stelt dan ook haar leden voor om bij de han delsrechtbank hun maatschappelijk doel te laten wijzigen en er 'voedingsprodukten' aantoe te voe gen, zodat men ook bij hen met maaltijdcheques terecht kan. Die ingreep kost een kleine 1.000 fr. hele werken, zonder een enkele on derbreking. Concert Radio biedt het bedrijfsleven de mogelijkheid programma-onderdelen van twee uur te sponsoren. Programma-on derdelen zullen niet worden onder broken door kommerciële bood schappen. Men kan Concert Radio ontvangen via de satelliet Eutelsat II F1 13° Oost De programma's worden in stereo uitgezonden. De interkommunales bieden Concert Radio aan alle TV- FM abonnees gratis aan. Voor de mast Buggenhout (de ge meenten Hamme, Dendermonde, Lebbeke, Denderbelle en Buggen hout) kan Concert Radio ontvan gen op 94,8 MHz; voor mast Aalst- EremDodegem (de gemeenten Wie- ze, Aalst, Erpe-Mere) op 84,80 MHz KNIP DEZE ADVERTENTIE UIT EN BEWAAR ZE VLAKBIJ JE TV. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en tta 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garónde- ren een snelle en discrete service zonder kosten. Wij kijken verder dan een viskom groot is. Daarom treden we vanaf 21 december op in de reclamespotjes van TV-Ekspres. Kijk maar naar VTM.* Dat wordt lachen! Wil je dat wij op VTM uitspraken doen die jij voor ons hebt bedacht Stuui it ons! De leukste uitspraak bekronen we met een toffe pocket-kleurenteevee een hyperhandige Globetrotter 3,33" van Nordmende! We hebben nóg zo'n teevee overvoor een paar goeie namen. De namen waarmee wij gedoopt zijn, zijn zelfs voor ons, vinnige vissen, veel te haaüg. Doe mee! Schrijf de door jou bedachte namen en uitspraken op een gele briefkaart of in een brief en stuur die vóór 15 januari naar N.V. Perexma/Vissen, Postbus 311, 2000 Antwerpen. Op deze dagen komen we rond de volgende uren op VTM: ZA 21/12 tijdens film (21.25 en 23 25): ZO 22/12 voor sportuitsl (1740): MA 23/12 voor Highway (22 55) Dl 24/12 voor Taxi (16.10), voor Flash (17.55), voor Waagstuk (18 25), voor Soap (23.45). na Soap (24.05) WO 25/12 voor Clip Club (16.10), voor Bompa (20.25); VR 27/12 voor Webster (16 55); ZA 28/12 voor De Juiste Prijs (18 00). tijdens Familieraad (19.40), voor Flash (00 25), ZO 29/12 voor Sportshow (22.20), MA 30/12 voor Webster 16.55). voor Kotmadam (2025). voor Nieuws (21 55) Dl 31/12 voor Flash (17 55), tijdens Emdejaarsspecial (23.25 en 23.55) WO 1/1 voor Kinderclub (16.25), voor Cijfers en Letters (18 00); DO 2/1 voor Flash (17 55)

De Voorpost | 1991 | | pagina 16